FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna pojištění je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ

odpovídal(a): Redakce

Platba kartou a její ověření

Dobry den, nevim presne, do ktere sekce dotaz zaradit, nejblize bude asi sekce Pojisteni. Odpoved bude, myslim, zajimat i ostatni ctenare: Priplaceni platebni kartou v prodejnach Jednota Horovice neustale trvaji pani prodavacky na vlastnorucnim podpisu, ackoliv nakupujici zadava svuj PIN. To samozrejme neni nijak znepokojujici, jen otravne a nejspis zbytecne. Ale co je sokujici - pokud platite platebni kartou u benzinove cerpaci stanice v Zebraku, nestacite se divit - podate kartu a to je vsechno. Nikdo nezada ani PIN, ani podpis. Je to tak spravne? Lze proti tomu neco vubec udelat? Zajistit treba nejak kartu u vydavajici banky? Tohle se mi totiz vubec nelibi... Dekuji Exnerova


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli se dá…

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli se dá kapitálové životní pojištění převést do splaceného stavu a jestli se tedy pak ty momentální prostředky stále hodnotí a lze je vybrat ke konci smlouvy? Jakou dobu mají pojišťovny ze zákona na to, aby smlouvu převedly do splaceného stavu a jakou dobu mají na zrušení smlouvy? Děkuji za odpověď.



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,dne 15.7 2010 jsem vypověděl povinné…

Dobrý den,dne 15.7 2010 jsem vypověděl povinné ručení u pojišťovny triglav z důvodu prodeje vozidla, domů mi poštou přišlo oznámení od pojišťovny, že mi přeplatek bude zaslán poštovní poukázkou na adresu trvalého bydliště. Uplynulo 5 týdnů, napsal jsem již 3 urgence, na které mi nikdy neopověděli a tak se ptám, jak dlouho může pojišťovna pozdržovat přeplatek a jakým způsobem z ní peníze vymáhat, když na urgence nereagují. Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

chtěla bych se zeptat na jednu otázku.můj bratr…

chtěla bych se zeptat na jednu otázku.můj bratr vlastní dům na hypotéku.má životní pojistku která je povina k hypotéce.dům na hypotéku má se svojí přítelkyní.již spolu nežijí jako partneři,pouze spolu bydlí v tomto domě.bratr přepsal pojistku na mě v případě smrti.chci se zeptat pokud by zemřel je tato pojistka součástí dědického řízení a dostanu peníze s pojisky já,nebo to půjde na jeho dluhy vůči bance.kdo vůbec zdědí dům a zdali i s dluhama.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, od 1.9.2010 nejsem student - jen na…

Dobrý den, od 1.9.2010 nejsem student - jen na půl roku (zimní semestr), poté opět student budu. V letním semestru jsem neudělala jednu zkoušku,tudíž se mi studium protáhne o rok.Na brigády chodím - tudíž daně se mi budou z platu odečítat i nadále,ale chtěla jsem se zeptat,jak s pojištěním,případně kam se mám nahlásit, že půl roku nebudu student?děkuji


odpovídal(a): Redakce

Moje známá/82 let/ je ZTP, pečeuje o ni její…

Moje známá/82 let/ je ZTP, pečeuje o ni její dcera, která je rozvedená a má jedno dítě-vysokoškolačku. Prosím sdělte mně o jakou soc.dávku či výpomoc je možno v tomto případě zažádat


odpovídal(a): Redakce

jaká je víše sociálního pojištění,pokud jsem v…

jaká je víše sociálního pojištění,pokud jsem v domácnosti a nejsem vedená na úřadu práce a chci si sociální pojištění platit sama.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,od 1.9.2010 nastupuji do zam.na…

Dobrý den,od 1.9.2010 nastupuji do zam.na třičtvrtě úvazku.Současně budu podnikat (vedlejší příjem),kolik si musím platit sociální a zdravotní? Děkuji.Petrová


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, do 31. srpna 2010. jsem studentem MUNI…

Dobrý den, do 31. srpna 2010. jsem studentem MUNI. Do dalšího semestru jsem se nepřihlásila, neboť jdu na jinou univerzitu, kde se ale zápis ke studiu koná až 23.9.2010. Chtěla bych se zeptat jak je to se zdravotním pojištěním od 1. do 23. září 2010. Mám se přihlásit na Úřad práce? Moc Vám děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Prosím o radu, jaké zvolit nejvýhodnější…

Prosím o radu, jaké zvolit nejvýhodnější pojištění pro případ nemoci a pobytu v nemocnici, případně s kombinací životního pojištění. Jsem žena, zaměstaná na plný úvazek, vdova, jedno nezletilé dítě.Děkuji



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, vracím se ještě k minulému dotatu,…

Dobrý den, vracím se ještě k minulému dotatu, který se týkal rozdílu mezi povodní a záplavou. Pokud mám např. uzavřenou pojistnou smlouvu na povodně a nastanou v podstatě záplavy (intenzivní dešt),při kterém se rozvodní řeka a voda poteče přes dům či pozemek, znamená to, že od pojišťovny nic nedostanu? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,chtěla bych se zeptat. Můj otec …

Dobrý den,chtěla bych se zeptat. Můj otec (podnikatel) dosáshl 60 let, platil si úrazové pojištění, uplatňoval odpočet 5000,- ze daňového základu, naposledy za rok 2008. Nyní předčasně vypověděl smlouvu o úraz. poj. Zajímalo by nás, zda musí odpočty dodanit, když ho uplatňoval naposledy za rok 2008? Děkuji. Petra Brabcová


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám kapitalové životní pojištění pro…

Dobrý den, mám kapitalové životní pojištění pro případ dožití za běžné pojistné, s výhradou vrácení zaplaceného pojistného v případě smrti pojištěného během trvání pojištění.Pokud se dožiju konce sjednané pojistné doby, bude mi vyplacena sjednaná pojistná částká 116.218 Kc, pokud se dožiji 65 let, toto pojištění platím 4 a půl roku, je mi 26 let a platim 200 kč měsičně, ve smlouvě mám napsané, že při zrušení pojištění za běžné pojistné v prvních letech trvání pojištění je hodnota okupného nulová nebo velmi nízká a nelze ji srovnáva se zaplaceným pojistným. Co si o této smlouvě myslíté? zrušit hned, nebo ještě počkat pár let, abych odzískala víc peněz nebo smlouvu nerušit? Předem velice děkuji za jakoukoliv reakci. Liba


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, jsem jeste v zahranici, jsem tu jiz 6…

Dobry den, jsem jeste v zahranici, jsem tu jiz 6 let, ale nyni jsem se rozhodla vratit do CR a protoze jsem si neplatila zadne socialni pojisteni (tudiz 6 let jsem jakoby nepracovala na duchod) je mozne si nejakou cast popr zpetne doplatit ? Dekuji za informaci. Vendula


odpovídal(a): Redakce

Jak se to vyplácením důchodového pojištění pro…

Jak se to vyplácením důchodového pojištění pro ukončení smlouvy? Je nutné požádat ? Děkuji Hana


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, je prosím možné uzavřít smlouvu o…

Dobrý den, je prosím možné uzavřít smlouvu o penzijním připojištění zpětně? Dekuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám 2 dotazy ohledně penzijního…

Dobrý den, mám 2 dotazy ohledně penzijního připojištění: 1. Rozhodl jsem se ukončit připojištění u České Pojišťovny a to dříve, než uběhlo 5 let. Byl jsem smířen s tím, že mi budou odečteny všechny státní příspěvky. Avšak mi nikdo neřekl (neupozornil) na to, že při takovémto ukončení smlouvy musím zaplatit pokutu 800 Kč. Dokonce to není ani ve smluvních podmínkách, které jsem dostal ke smlouvě. Chápu, že mi nenáleží státní příspěvky, ale takto nesmyslný poplatek se mi opravdu nechce hradit. 2. Výpověď jsem podal v měsíci červenci někdy ke konci (vím, že se výpověď počítá od 1. následujícího měsíce) měsíce. Domníval jsem se však, že nabývá platnosti při podpisu výpovědi na pobočce a ne až pobočka doručí výpověď na centrálu. Ptám se z toho důvodu, že jim výpověď byla doručena až 2.8. a výpovědní lhůta se tak posunula o další měsíc. Budu moc moc rád, pokud mi bude moci poradit, zda má pojišťovna právo účtovat takto stupidní poplatek a zda výpověď platí od podpisu nebo od doručení na centrálu pobočkou již podepsaná oběma stranami. S poděkováním a přáním pěkného dne Jakub Kocian


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, můj dotaz se týká povinného ručení.…

Dobrý den, můj dotaz se týká povinného ručení. Mám od pojišťovny Kooperativa potvrzený bezeškodní průběh pojištění odpovědnosti od roku 2001-14.11.2007 (pojištění ukončeno z důvodu prodeje vozidla). Dne 27.8.2007 jsem zakoupil na leasing (3 roky) nové vozidlo. V rámci leasingové smlouvy (FCE credit -FordLeasing) jsem musel uzavřít havarijní a zákonné pojištění u České pojišťovny bez přiznání bonusu a platil plné pojištění, protože šlo o hromadnou pojistku FCE. V této době (XII/2008) jsem měl z mé viny pojistnou událost a poškozenému byla vyplacena částka cca 11.200Kč. Nyní v srpnu mi končí leasing a potřebuji opět uzavřít zákonné pojištění. Proto se chci zeptat, jak dále postupovat a z čeho bude pojišťovna vycházet? Jestli pouze z posledního 3letého pojištění, ve kterém jsem měl nehodu a nemám o jeho trvání potvrzení nebo bude započítána i předchozí pojistka u Kooperativy? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, uvažuji o koupě nového notebooku, na…

Dobrý den, uvažuji o koupě nového notebooku, na stránkách výrobce(apple), je počítač daleko levnější než u nás. Můj momentální stav naspořených peněz pro volné využití je 30 000. Počítač by vyšel na 18.701 Kč. Díky dobrému momentálnímu kurzu USD. Má otázka je, zda.li se mi koupe vyplatí.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den,dne 6.8.2008 jsme uzavrel u generali …

Dobry den,dne 6.8.2008 jsme uzavrel u generali zivotni(clever invest ,investicni pojisteni Z65) a urazove pojisteni,datum pocatecniho pojisteni je od 1.9.2008. doba trvani je od poctaku pojisteni 44 let, mesicni splatka 500 kc(pojisteni 300kč a urazove 163kč)ted uz platim presne po dobu 2 let(mam zaplaceno do konce srpna), a chtel bych tuto pojistku zrusit,protoze budu studovat.tak se chci zeptat pokud to zrusim ,dostanu tu castku co sjem tam vlozil 12 00kč,zpatky ,nebo nedostanu nic, minuly rok mi prisel vypis z investicniho pojisteni a castka tam je 4582kč,neni to 6000kč ,pocitam ze si strhly poplatky atd. Diky