FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna pojištění je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, na starém autě jsem měl povinné…

Dobrý den, na starém autě jsem měl povinné ručení i havarijní pojištění u jednoho ústavu(ČSOB poj.). Mám nárok na bonusy za bezškodní průběh cca 76 měsíců.Auto jsem prodal a koupil nové.Kvůli ceně jsem zvolil nové pojištění u jiných pojistitelů. Havarijní pojistka- Triglav; Povinné ručení -Slavia poj. Otázka: mám u ČSOB pojištovny nárok na vystavení dvou potvrzení o bezškodném průběhu,nebo ne? (Jedno za povinné ručení a jedno za havarijní pojištění) Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Výpověď ŽP do 2 měsíců

Dobrý den , chci se zeptat.Když běží 2 měsíční výpovědní lhůta,tak musím platit pojistku stále ve 2 měsíční lhůtě?Mám životní pojištění krátce a chci ho zrušit.



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám dotaz. Jako zaměstnanec jsem měl…

Dobrý den, mám dotaz. Jako zaměstnanec jsem měl automobilovou nehodu se služebním vozem. Vozidlo bylo z leasingu a havarijně pojištěno. Na havarijním pojištění měl zaměstnavatel sjednanou 5000Kč spoluúčast která mi byla poté stržena z platu. Já jako zaměstnanec jsem měl sjednané pojištění odpovědnosti a tudíž jsem nahlásil škodní událost s cílem dostat spoluúčast zpět. Pojišťovna samozřejmě škodní událost zaevidovala a chtěla po mě doložit různé dokumenty (prac.smlouva, doložení platu, fotodokumentaci, popis jak k nehodě došlo, ...) Toto všechno nebyl problém a dokumenty jsem doložil. Problém nastává v tom že pojišťovna po mě chce vyřizovací dopis z havarijního pojištění a majitel vozu(leasingová společnost) mi tento dopis nechce poslat. Leasingová společnost říká že pojišťovna tento dokument nepotřebuje a pojišťovna zase říká že ona si určuje které dokumenty musím doložit. Takže nevím jak se mám dál zachovat. Poradíte??


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,měla bych otázku zda je možné si…

Dobrý den,měla bych otázku zda je možné si uzavřít penzijní pojištění třeba na částku 1000kč a za půl roku platit 500kč někde jsem slyšela že ano tak se ptám děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím Vás, mám dotaz, pokud jsem…

Dobrý den, prosím Vás, mám dotaz, pokud jsem smlouvou o nájmu dopravního prostředku podle ust. § 630 a násl. ObchZ na 1 rok pronajal svůj tahač a návěs nájemci a on s ním jezdil a výhradně jej jakožto nájemce užíval ke své podnikatelské činnosti (kamionová doprava), jsem povinen platit po dobu předmětného pronájmu pojištění (povinné ručení) za tahač a návěs? V nájemní smlouvě jsme to nikterak neošetřili. Chtěl jsem totiž, aby pojištění platil nájemce, ten to ale odmítl. Mohu po něm alespoň žádat nějakou refundaci mnou zaplaceného pojistného?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, když odjíždím…

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, když odjíždím za necelý mesic do zahraničí pracovat ( předpokládána délka 1 rok- Nový Zéland ) a zítra ztratil statut studenta, tak pak půjdu na pracovni úřad se tam nahlásit. Ale nejsem si jist, jak je to se sociálním pojištěním. Je nutné ho platit v ČR, když ho budu odvádět na NZ. Chci se vyhnout případným sankcím, které by mi hrozily po navratu do ČR. Co se tyče zdravotního pojištěni, tam je to jednoduché- odhlasím se z pojišťovny, vzhledem k tomu, ze odjíždím na dobu delší půl roku a musím pak doložit jen to, ze jsem se na tu dobu pojistil u nějakou poštovní. Děkuji za radu Každy říká totiž něco jiného, tak v tom nemám moc jasno.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, Dne 8.5.2012 se mi stal úraz pravého…

Dobrý den, Dne 8.5.2012 se mi stal úraz pravého kolene, kvůli kterému jsem musel následující měsíc na arthroskopii. Diagnóza zněla parciální ruptura předního zkříženého vazu. Mám problém s Pojišťovnou České spořitelny, která mi zamítla žádost na pojistné plnění z důvodu, že koleno bylo arthroskopicky operováno v roce 2008 z důvodu poranění čéšky. Tyto dva úrazy spolu nesouvisí a přesto mi pojíšťovna zamítla plnění. Chtěl byh se zeptat, jak mám postupovat dále?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, potřeboval bych radu ohledně mé…

Dobrý den, potřeboval bych radu ohledně mé pojistky Diamant od ČP. Před necelými dvěma lety mi byla uzavřena a převáděla se do ní určitá částky z předchozí pojistky. Po 1,5 roce jsem se rozhodl pro zrušení a na doporučení jsem udělal mimořádný výběr všech peněz. Následně jsem ji chtěl zrušit ale bylo mi řečeno, že bych "nedostal ani korunu" protože smlouva netrvá ani dva roky. Můj dotaz je, zda by při zrušení pojistky mohli požadovat i nazpět ten mimořádný výběr, je to možné? děkuji za jakoukoli radu :)


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, dcera bude pracovat cca 4 roky ve…

Dobrý den, dcera bude pracovat cca 4 roky ve Švýcarsku. Lze si platit u některé zdravotní pojišťovny v ČR dobrovolné zdravotní pojištění a pokud ano, v jaké minimální výši. Děkuji Fialová


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, příteli byla ukončena doba vyplácení…

Dobrý den, příteli byla ukončena doba vyplácení Podpory v nezaměstnanosti. Práci si ještě nenašel,má nárok na nějaké sociální dávky, popř.co alespoň EXISTENČNÍ MINIMUM? Děkuji S.



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chci se zeptat jak je to s placením…

Dobrý den, chci se zeptat jak je to s placením sociálního a zdravotního pojištění v případě, že jsem momentálně student-do ledna 2013 po té bych chtěl odjet za známýma do USA, né však za účelem výdělku, nýbrž pro zlepšení jazyka. Musím platit obojí, nebo jen zdravotní a musím to někde hlásit, že odjíždím? Předem děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,prosím o odpověd: Jsem už druhy měsíc…

Dobrý den,prosím o odpověd: Jsem už druhy měsíc na neschopence z důvodu těhotenství. Pracuji ve firmě,která těhotné nesmí zaměstnávat. Směnovy provoz, velká hlučnost,prašnost. Chci se zeptat zda pojištění TYPU B u úvěru zahrnuje i tuto možnost a pojištovna bude plnit. Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, dne 15.6. 2012 jsem podávala na…

Dobrý den, dne 15.6. 2012 jsem podávala na pobočce mé pojišťovny servisní žádost o ukončení životního pojištění. Nedávno jsem se dověděla, že výpovědní doba je ze zákona 2 měsíce. Nyní je to přes 3 měsíce a stále není pojištění ukončeno. Je možné po pojišťovně chtít nějakou náhradu za nedodržení výpovědní lhůty? děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli jsem…

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli jsem schopen a mám možnost nějak ovlivnit dále popsanou situaci..? Na začátku prosince minulého roku dělníci demontovali lešení na našem domě a já jsem měl auto na přilehlém parkovišti, jednou tyčí mi prorazili nárazník. Dohledal jsem viníka, ten vše telefonicky nahlásil na pojišťovně (kooperativa), protože má pojištění odpovědnosti. Vznikla pojistná událost. Asi po měsíci se mi ozval technik, který si vše nafotil a sepsali jsme jak k události došlo. Domluveno bylo i vyrovnání. Jenže do dnes se nic nevyřešilo, problém je v tom, že viník (pojištěný), nevyplnil a neodeslal na pojišťovnu jimi požadovaný formulář o vyjádření se k události.. Že je zodpovědný za to co se stalo. Pojišťovně se vrátila i některá korespondence od pojištěného a nebere ani jim a ani mně telefon. Na pojišťovně mi dnes řekli, že na vyřízení mají 4 roky a pak, že se vše založí a já nedostanu nic. Můžu se proti tomuto nějak bránit..? Potřebuji auto mít v pořádku a proč bych měl platit vše ze svého..? Předem díky za odpověď. Radek Zajdák


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, potebuji se zeptat zda při nákupu…

Dobrý den, potebuji se zeptat zda při nákupu staršího vozidla platí ustanovení že nový vlastník je povinnen nejdéle do 14dnů od zániku pojištění/zrušení/zákonného pojištění prodávajícím uzavřít novou smlouvu o pojištění odpovědnosti. zda je tedy možná prodleva 14 dnů když vozidlo vůbec nevzjede na komunikaci. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. V květnu jsem uzavřel úrazové…

Dobrý den. V květnu jsem uzavřel úrazové pojištění přes poradce v Partners. Další den mi poradce oznámil, že smlouva je neplatná, protože jsme nepodepsali další dvě kopie pod originálem. Nyní mi po třech měsících zničeho nic došla zpráva z pojišťovny, že jim dlužím za tři měsíce pojistné. Přitom mi můj poradce předtím řekl, že smlouva je neplatná, a hlavně jsem po dobu tří měsíců neobdržel žádnou zprávu, že je smlouva aktivní, až teď. Chci se zeptat, jestli je tato smlouva bez podpisu na obou kopiích platná a popřípadě, jak dál postupovat? předem moc děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Odbytné v prvních letech trvání pojistné smlouvy

Dobrý den, ode dne 20.12.2009 mám založeno investiční životní pojištění AXA se spořící složkou 414 Kč měsíčně. Nyní jsem se dostal do špatné finanční situace, proto jsem chtěl naspořené peníze vybrat i za cenu zrušení smlouvy. Posílal jsem proto dopis se žádostí o sdělení naspořené částky, kde celková částka je 13258 Kč a pojišťovnou nerealizované srážky 6082 Kč. I když srážka je téměř polovina peněz, jsem ochoten do toho jít i za těchto podmínek. Nicméně dnes jsem na pojišťovnu volal s dotazem, kolik bych mohl vybrat z naspořených peněz. Odpověď byla, že nic, protože podmínka je mít hodnotu investice alespoň 24000 Kč a zůstat musí min. 12000 Kč, tak jsem se rovnou zeptal, kolik bych dostal, kdybych smlouvu zrušil. Odpověď však opět byla, že nic. Nejde mi do hlavy, že si 3 roky platím 414 Kč měsíčně na spoření, a když potřebuju, tak mi nic nedají. Je možné se ke svým penězům nějak dostat a co pro to udělat, nebo spořím do prázdna a své peníze nikdy neuvidím? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, v březnu 2012 uzavřel jsem s…

Dobrý den, v březnu 2012 uzavřel jsem s pojišťovnou Victoria Volksbanken životní důchodové pojištění s dobou trvání do r. 2050. Platby jsem uskutečňoval v měsíčních intervalech příkazem k úhradě ve prospěch pojišťovny. V důsledku ztráty a následné změny zaměstnání jsem byl nucen přerušit platby pojistného ve víře, že pojištění bude díky nezaplacení přerušeno. Pojišťovna reagovala výzvami k úhradě dlužné částky a následně oznámením o přerušení pojištění. Pojišťovna rovněž přiložila k oznámení složenku s dlužnou částkou (1332 kč) pojistného, které nebylo zaplaceno. Obracím se na vás s dotazem, zda veškeré závazky k pojištovně zaniknou úhradou dlužné částky nebo zda je nutné provést ještě nějaké kroky k definitivnímu ukončení pojištění.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, v případě, že je řidič dočasně…

Dobrý den, v případě, že je řidič dočasně nezpůsobilý řízení ze zdravotních důvodů a stane se účastníkem dopravní nehody (jako řidič), kterou nezavinil a při níž nedošlo ke zranění či úmrtí, bude se celá škoda na vozidlech hradit z jeho povinného ručení? Jak by to bylo v případě, že by takovou nehodu zavinil? A jak, kdyby byl viníkem a nehoda si vyžádala těžce raněné, nebo mrtvé? Předem děkuji za odpověd. Trioletová


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám klientku, která v červnu…

Dobrý den, mám klientku, která v červnu vypovídala IŽP Amcico. V červnu to byly také dva roky od založení. Klientka mi teď volala, že ji přišla upomínka o dlužném pojistném. Když tam volala, tak ji řekli, že smlouva stále běží. Je pravda, že bude muset platit pojistné až do dalšího výročí smlouvy, pokud platí pojištění měsíčně? Děkuji