FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna pojištění je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ

odpovídal(a): Redakce

Jaké životní pojištění doporučujete?

Jaké životní pojištění doporučujete?


odpovídal(a): Redakce

Jak nejvýhodněji pojistit starší rodinný dům a u…

Jak nejvýhodněji pojistit starší rodinný dům a u které pojišťovny?



odpovídal(a): Redakce

Zkouška

Zkouška


odpovídal(a): Redakce

Mám zájem pojistit zděnou jednopatrovou chlupu…

Mám zájem pojistit zděnou jednopatrovou chlupu 105 m2 + 50 m2 stodůlka ve vesnici na jindřichohradecku proti vandalismu, vykradení a vyhoření. U koho nejlevněji?


odpovídal(a): Redakce

Jake je nejlepsi zivotni a urazove kapitalove…

Jake je nejlepsi zivotni a urazove kapitalove pojisteni pro 20 letou zenu, pokud sporit v jeji prospech chteji rodice, tzn. i disponovat s nasporenymi financemi?


odpovídal(a): Redakce

Mám dotaz, zda existuje pojišŤovna, platící…

Mám dotaz, zda existuje pojišŤovna, platící pracovní neschopnost v případě rizikového těhotenství. Děkuji Alena Fiedlerová


odpovídal(a): Redakce

Zajimala by mne nejvyhodnejsi pojistovna v…

Zajimala by mne nejvyhodnejsi pojistovna v pripade pojisteni hypotecniho uveru ve vysi 435.000, se splatnosti na 13 let. Je 27 let.Kolik bude cinit mesicni splatka?


odpovídal(a): Redakce

Mám zájem o životní pojištění. Která pojišťovna…

Mám zájem o životní pojištění. Která pojišťovna nabízí nejvyšší krytí za rozumné pojistné? Muž, 36 let, pojištění do 60 let, bez spoření. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Jak optimálně uložit své volné finance z hlediska…

Jak optimálně uložit své volné finance z hlediska nejvyššího výnosu a nejnižšího rizika?


odpovídal(a): Redakce

věk: 36 let děti: 7 a 9 let příjem: 16000kč …

věk: 36 let děti: 7 a 9 let příjem: 16000kč ženatý dotaz:jakou životní pojistku uzavřít?



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,chtela bych se zeptat,manže si sjednal…

Dobrý den,chtela bych se zeptat,manže si sjednal Kapitalové životní pojištení u Kooperativy ,v zaří 2000, v listopadu 2001,jsme z financních duvodu zažadali o snížení častky.Načež s nami uzavřeli novou smlouvu a starou nechali po roce a 5.mesicích zaniknout.Z puvodní smlouva se vyškrtli např,trvalé nasledky a važne onemoc,take se snížila častka,smrt nasledkem urazu.Ale meli pravo smlouvu zrušit když jsme chteli pouze zmenu a ne odstoupení od smlouvy?Dnes mi totiž pracovnice Kooperativy rekla,že za tu dobu co jsme tam peníze posilali cca 10.850 kč,pokryly jejich naklady,tudíž jsme o peníze přišli.Ja myslela,že když nam vystavili novou smlouvu tu platíme od 11/2001 automicky tam starou častku převedou,protože my jsme chteli snížení častky ne zrušení smlouvy.Poradte.Předem dekuji za odpoved.Petra


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak je to se…

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak je to se sociálním a zdravotním pojištěním. Když letos v červnu udělám státnice a ukončím tak bakalářské studium, ale budu pokračovat od září v navazujícím magisterském studiu. Jak je to přes léto, když v podstatě státnicemi 22.6. ukončím studium a zápis do navazujícího ročníku je v červenci a nastupuji do školy na konci září. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chci se zeptat zda jde pojistit…

Dobrý den, chci se zeptat zda jde pojistit nezkolaudovanou nemovitost? Kolaudovat budeme do konce roku, tak jestli nebude lepší až po té kolaudaci. A ještě jsem se chtěla zeptat, když mi rodiče darují nemovitost, tak se také započítá do SJM? Děkuji za váš čas a vaši radu! Hezký den


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Je mi 24 let a chtěla bych uzavřit…

Dobrý den. Je mi 24 let a chtěla bych uzavřit životní pojištění nebo penzijní připojištění (popřípadě obojí). Můžete mi doporučit, co je pro mně v mém věku výhodnější a jaké jsou mezi nimi hlavní rozdíly? Je možné u nějakého pojištění v případě potřeby vybírat nějaké peníze bez placení sankcí?


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, chtela jsem se zeptat na socialni…

Dobry den, chtela jsem se zeptat na socialni pojisteni. Jsme jako reprezentativni kancelar airlines v Praze, musime zaplatit socialni pojisteni? A jak mame postupovat? Dekuji za odpoved.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, je mi 40 let, jsem samoživitelka a…

Dobrý den, je mi 40 let, jsem samoživitelka a pracuji jako OSVČ, hledám vhodnou pojišťovnu na pojištění denních dávek v nemoci příp. i hospitalizace v částce 200Kč za den a to přibližně od 22. dne. Případně i s nějakým pojištěním životním nebo důchodovým na 10 - 25 let. Žádné jiné pojištění nemám. Momentálně si mohu dovolit platit do 600Kč měsíčně. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, někde jsem zaslechla, že existuje…

Dobrý den, někde jsem zaslechla, že existuje pojištění proti riziku nezaměstnanosti. Je to pravda a které pojišťovny proti tomuto riziku pojišťují ? Děkuji Tichá


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím o radu. V roce 2007 jsem…

Dobrý den, prosím o radu. V roce 2007 jsem uzavřel havarijní pojištění motorového vozidla. Ve smlouvě (dokumentu) je uvedeno: Počátek pojištění dne 01.10.2007 a konec pojištění dne 30.09.2008. Konec pojistné smlouvy nebyl uveden a dokument je nazván: „Pojistka-potvrzení o uzavření pojistné smlouvy ze dne 29.8.2007“ a obsahuje veškeré údaje (jako má dle zákona obsahovat smlouva, kromě mého podpisu). Písemnou smlouvu jako takovou nemám (nejsem si ani vědom, že bych měl), neboť byla pojistka uzavírána po telefonu. Následně jsem se u pojišťovny rozhodl k této pojistce uzavřít ještě pojištění odpovědnosti za škodu (abych měl v budoucnu vše u jedné pojišťovny) a požádal jsem o to pojišťovnu. Pojišťovna tuto změnu provedla a poslala mi nový dokument nazvaný: „Pojistka-potvrzení o uzavření smlouvy ze dne 29.8.2007 ve znění dodatků/změn ze dne 13.4.2008“ dokument obsahuje opět veškeré údaje a požadovanou změnu s tím, že zde je však napsáno: „Počátek pojištění nastává dne 1.10.2007 a pojištění končí zároveň s koncem pojistné smlouvy dne 30.9.2008“. Tento rozdíl mi byl po telefonu vyjasněn tak, že to je proto, abych do konce pojistného období zaplatil jen poměrnou část povinného ručení a že od dalšího pojistného období pak budu platit obojí najednou 2xdo roka (půlroční placení). Číslo smlouvy zůstalo u obou dokumentů shodné. Protože mi do 30.9.2008 nepřišlo potvrzení na další rok a zelená karta, volal jsem na pojišťovnu a tam mi bylo sděleno, že v následujícím pojistném roce dosáhne vozidlo věku, kdy už tato pojišťovna havarijní pojištění uzavřít neumožňuje. Po delším rozhovoru se mi po telefonu omluvili za chybu u nich (že mne již dříve neinformovali a přišel jsem tak o možnost k výpovědi smlouvy v zákonné lhůtě). Domnívám se ale, že smlouvu nebylo nutné vypovídat, neboť jak sama pojišťovna v dokumentu uvedla „pojištění končí s koncem pojistné smlouvy ke dni 30.9.2008“ viz výše a dle mne tak již nebylo možné ji automaticky obnovit jak je u smluv běžné. Operátorka mi po telefonu řekla, že mi pošlou návrh nové smlouvy, avšak bez havarijního pojištění a že, pokud budu chtít, tak ji mám podepsanou poslat zpět, zaplatit pojistné a jsem normálně pojištěn. Vzhledem k časové tísní (od dalšího dne bych nebyl pojištěn) jsem řekl ať, návrh pošlou. Během dne jsem si však zajistil jinou pojišťovnu, která mi nabídla i havarijní pojištění a proto jsem uzavřel smlouvu ihned s nimi jak na havarijní tak na povinné ručení (byť byla dražší než původní). Návrh jsem tedy nepodepsal, pojistné neuhradil a považoval věc za ukončenou. V únoru 2009 mi přišla upomínka placení pojistného. Ihned jsem kontaktoval pojišťovnu (telefonicky) a po vyhrocené diskusi, kdy sice uznali svou chybu z dřívějška, stále požadovali úhradu. Informaci o tom, že jsem ale s nimi novou smlouvu s jinými podmínkami nepodepsal, ignorovali. Následně mi poslali v dubnu dopis s výpovědí smlouvy, který jsem ignoroval, neboť není-li smlouva, není co vypovídat. Včera mi však přišla výzva k uhrazení dluhuj 20 dnů (ve výši cca 55% dříve stanoveného ročního povinného ručení) za období do 30.3.2009 (zřejmě od 1.10.2008) s výhrůžkou exekucí. Má pojišťovna nárok na tuto částku nebo ji vymáhá na základě neexistující smlouvy, když původní snlouva včetně pojištění(dle mého názoru) skončila dle údajů v „dodatku“původní smlouvy k 30.9.2008 viz výše? Jak doporučujete postupovat, a neporušuje pojišťovna zákon? Předem moc děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, prosil bych o radu kterou pojistovnu a…

Dobry den, prosil bych o radu kterou pojistovnu a program zvolit. Mam zajem o urazovku. Jsem student. Mesicne bych chtel platit tak 300,- Kc. Predem dekuji za radu. Jirka Alina


odpovídal(a): Redakce

DOBRÝ DEN, PROSÍM O RADU PŘI VÝBĚRU VHODNÉHO…

DOBRÝ DEN, PROSÍM O RADU PŘI VÝBĚRU VHODNÉHO POJIŠTĚNÍ DOMÁCNOSTI. MÁME POJIŠTĚNOU NEMOVITOST Z POVINNOSTI K HYPOTÉCE. NYNÍ MÁME ZPOLA ZAŘÍZENÝ BYT A CHCEME HO POJISTIT. JDE O ZÁKLADNÍ POJIŠTĚNÍ A TAKÉ PRO PŘÍPAD, KDY NAPŘ. VYTOPÍME SOUSEDY. DÁLE BY MNE ZAJÍMALO, ZDA JDE MÍT V POJISTCE I NAPŘ. JÍZDNÍ KOLA A ZDA SE POJISTKA DÁ V PRŮBĚHU UPRAVOVAT. JAKÁ SE HODÍ PRO ČÁST. ZAŘÍZENÝ BYT? DĚKUJI ZA VAŠI ODPOVĚĎ. KOTRAA@SEZNAM.CZ