FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna pojištění je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ

odpovídal(a): Redakce

Dobry den,chtel bych pojistit narozene dite…

Dobry den,chtel bych pojistit narozene dite,nejlepe nejakym urazovym pojistenim kde je i sporici slozka,nemohli by jste mi nejake doporucit,nevyznam se v trhu.dekuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. budu žádat o ID. A chtěla bych vědět…

Dobrý den. budu žádat o ID. A chtěla bych vědět jak je u prvního stupně hrazené sociální a zdrav. pojištění a jestli u toho musím být na pracáku či zaměstnaná



odpovídal(a): Redakce

platí se zdravotní nebo sociální pojištění z…

platí se zdravotní nebo sociální pojištění z pronájmu?


odpovídal(a): Redakce

Jaké pojištění pro rodiče nad 50let? Přeji…

Jaké pojištění pro rodiče nad 50let? Přeji pěkný večer, a poprosím o názor, jaké uzavřít pojištění pro rodiče. Z jakých pojištověn vybírat, jaká je optimální výše, na co pojistit. Oba pracují, mámě je 52let, příjem 10.000kč, učitelka, otec 54let,technik výstupní kontroly měřidel, příjem 19000kč, děti už odrostlé, úvěr na dům splacen, žádné jiné úvěry,splátky,leasingy a podobě. Zdravotní stav OK. Pojištění asi na trvalé následky po úrazu či autonehodě, invalidita s progresí - toto určitě ale co má význam zvolit jako další. díky za info PS


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, Chtěl bych se stát OSVČ s hlavní…

Dobrý den, Chtěl bych se stát OSVČ s hlavní činností. Podle nové vyhlášky, budu platit měsíčně min. zálohy na sociální pojištění ve vyšší 1890 Kč a na zdravotní pojištění ve vyšší 1748 Kč, tj. celkem 3638 Kč měsíčně. Má otázka zní: Bude mi z těchto záloh něco vraceno v roce 2014, v případě, že došlo k minimálnímu nebo nulovému zisku během roku 2013. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, hradí stát zdravotní a sociální…

Dobrý den, hradí stát zdravotní a sociální pojištění podnikajícím invalidním důchodcům (OZP +OSVČ)? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla jsem Vás požádat o informaci. V…

Dobrý den, chtěla jsem Vás požádat o informaci. V roce 2005 jsem měla pracovní úraz. Každý rok mám několik operací. Po dvou letech mi byly od pojišťovny vyplaceny trvalé následky. Bohužel v tuto chvíli je ruka ještě horší a méně funkční. A stále chodím na operace. Chtěla jsem se zeptat, zda mám nárok ještě na nějaké vyplacení trvalých následků. Děkuji. Michaela


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak to je u…

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak to je u zaměstnání na DPČ. Pracuji u jednoho zaměstnavatele na DPČ a průměrně si vydělám cca 4000Kč. Musím jej informovat o tom, že nemám jiný zdroj příjmu a případně si sama zdravotní pojištění do minimální výše 1080Kč doplatit sama? Nebude pojišťovna zaměstnavatele nějak uhánět? A pokud bych pracovala u dvou zaměstnavatelů na DPČ a u každého si vydělala cca kolem 4000Kč, každý za mne odvede určitou část ZP, nasčítají se mi tyto dvě částky? Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Jsem student vš, bude mi 26 let. Mění se pro mě…

Jsem student vš, bude mi 26 let. Mění se pro mě něco ohledně sociálního pojištění? Díky JV


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, před několika lety jsem ke dni 10.8…

Dobrý den, před několika lety jsem ke dni 10.8 uzavřel havarijní pojištění u Hasičské pojišťovny. V té době jsem požadoval i pojištění čelního skla. Na "šmíráku" to se mnou tehdy pracovnice v Jičíně sepsala a oba jsme si vše potvrdili. Bohužel při podpisu originálu smlouvy tam již tento požadavek nebyl. Bohužel jsem ho přehlédl a smlouvu podepsal. Moje chyba, protože se mi to následně vymstilo při pojistné události právě čelního skla, kdy pojišťovna toto neplnila. To jen na okraj. Vzhledem k tomu, že nespokojenost s touto pojišťovnou narůstala, rozhodl jsem se pojištění dne 9.7.2012 k 10.8. 2012 vypovědět (k ukončení pojistného období). Odpověď pojišťovny byla, že s tím nesouhlasí a prodlužují mi pojištění o další rok. Argumentovali paragrafem 22 odst. 1 zákona 37/2004 Sb. Mají na to právo? Nechal jsem skončit pojištění pro neplacení, což bylo asi jediné možné a nyní si nárokují finanční částku za 1,5 čtvrtletního období. Velice děkuji za radu a pomoc. Jaroslav Ulman



odpovídal(a): Redakce

Dobry den chcy se jenom informovat kolik muze…

Dobry den chcy se jenom informovat kolik muze nejvice strhavat Nemecky zamstnavatel ze mzdi cose tice veskerich dany,hlavne semi jedna o Socialni pojisteni a zdravotni pojisteni dekuji za informace z pozdravem M.Duna


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, zajímalo by mě, co by se stalo v…

Dobrý den, zajímalo by mě, co by se stalo v případě, že budu chtít vypovědět Allianz životní pojištění Rytmus (které se sjdnává na dobu 10 let) ještě před uplynutím této doby. Uvedu příklad: Budu mít uzavřené životní pojištění + připojištění příjmu v pracovní neschpnosti. Nastoupím dlouhodobou nemocenskou (např. rizikové těhotenství) a pojišťovna bude vyplácet denní dávku. Jenže po 5 letech trvání smlouvy se dostanu do tíživé finanční situace a budu chcít toto pojištění ukončit. Mám již přitom dávno vyplacené plnění. Předem děkuji za vysvětlení! Anna G.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, rád bych se zeptal, zdali jdou vybrat…

Dobrý den, rád bych se zeptal, zdali jdou vybrat prostředky a následně zrušit investiční životní pojištění. Je možné nějakým způsobem ovlivnit výběr, když je člověk ve "finanční tísni"? Děkuji za odpověď. Petr Novák.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den,chtel by jsem se zeptat kolik by mohl…

Dobry den,chtel by jsem se zeptat kolik by mohl mit invalidni duchod 1,2,a 3 stupne pri mesicnim vydelku cca 25000 mesicne a veku 52 let? pro orientacii neschopenku tet ma 546kc na den..Dekuju za odpoved.Jan


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám na Vás dotaz ohledně pojištění a…

Dobrý den, mám na Vás dotaz ohledně pojištění a likvidace pojistné události. Měl jsem vozidlo v hodnotě 450 tis Kč, nafinancované přes Home Credit, se splátkou 10tis/měs a pojištěno u Direct(který přešel pod Uniqa),vozidlo jsem zapůjčil, ale nebylo mi vráceno. Vše jsem nahlásil a po šetření Policie a Interpolu, PČR celou věc uzavřela dle §159, na neznámého pachatele. Dle smluvních podmínek H.C., jsem nic neporušil, je to na neznámého pachatele a od pojišťovny Uniqa mi přišlo, že mám smůlu a nic mi neproplatí. Tzn. dle smlouvy bych měl ještě asi 7 let platit, což mi přijde dosti absurdní. Co mohu v takovém případě dělat? Postupuje pojišťovna dle zákona? Je nějaká instituce na kterou se mohu obrátit a kde mi pomohou? Děkuji moc za Váš čas. Martin H.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, rád bych se dotázal, zda vozidlo,…

Dobrý den, rád bych se dotázal, zda vozidlo, které je klasifikováno jako totální havárie (čili s ním nelze nikam odjet) a je fyzicky na parkovišti u odtahovky na příkaz PČR, musí být také pojištěno povinným ručením. Konktrétně se jedná o případ, kdy k odhlášení a zničení RZ došlo k 27.12.2011, kdy byl vrak přepsán na nového majitele a povinné ručení úvěrovou společností předčasně ukončeno z důvodu totální havárie již k 13.12.2011. Česká kancelář pojistitelů po mne požaduje (po roce) částku za období 14.12. - 27.12.2011, kdy bylo vozidlo-vrak nepojízdný a vyřizovalo se pojistné plnění a kupní smlouva na vrak. Na vše jsou samozřejmě záznamy. Nehoda se stala 2.12. Děkuji Michal K.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, jsem OSVČ a mám dost vysoký daňový…

Dobrý den, jsem OSVČ a mám dost vysoký daňový základ. Je možné platit důchodové pojištění pouze v minimální výši (rok 2012 1.836,- Kč) a spořit si na důchod dle svéhovýběru nebo musím vždy vypočíta dle základu daně? Děkuji a hezký den!


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám dotaz ohledně povinného ručení.…

Dobrý den, mám dotaz ohledně povinného ručení. Měli jsme sjednané povinné ručení, když k nám domů přišel pojišťovák, že nám udělá výhodnou nabídku pojištění, souhlasili jsme, doma jsme vše podepsali, ale pojistku jsme měli již zaplacenou u předchozí pojišťovny. PO odchodu pojišťováka, kdy jsem sepsali smlouvu na určitou částku, nám přišel dopis, kde částka je dvakrát vyšší, ale přišel až po dvou měsících, kdy už nebylo možné smlouvu zrušit i s přiloženou složenkou. Nechali jsem to tak, že máme již zaplacené povinné ručení u předchozí pojišťovny, které jsme ještě nezrušili a když toto povinné ručení nezaplatíme, tak vlastně zanikne. Jenže teď od pojišťovny chodí upomínky na jinou částku, která není ve smlouvě. Musíme tedy platit povinné ručení dvakrát, když už jej máme zaplaceno u jiné společnosti?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, rád bych se zeptal na pár věcí…

Dobrý den, rád bych se zeptal na pár věcí ohledně určité oblasti. Ta se jmenuje "Exekuční srážky z dávek důchodového pojištění". Mohli byste mi prosím o tom něco povědět? Např. nějakou problematiku, v čem vlastně spočívá charakteristika, nějaká čísla, zjištění či jakékoli informace, které popíší a osvětlí toto téma. Cokoli mi bude přínosem, potřebuji o tom totiž zjistit co nejvíce a nemohu toho moc nalézt. Děkuji za vstřícnost a brzkou odpověď. Jsem z podravem.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám dotaz ohledně předčasného ukončení…

Dobrý den, mám dotaz ohledně předčasného ukončení životního pojištění placeného zaměstnavatelem. Můj dotaz zní, z čeho zaplatím 15% srážkovou daň? Zaměstnavatel mi do této doby (po 10ti letech)vložil 60000 Kč, k dnešnímu dni je hodnota mého účtu u pojišťovny 43800Kč.Zaplatím 15% z celkových vložených 60tisíc zaměstnavatele, nebo z částky na účtě? Dále bych chtěla vědět,zda a z čeho zaplatím 15% daň při ukončení smlouvy v 60ti letech. Tedy ne při předčasném ukončení. Děkuji za odpověď.