FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna mzdy je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA SRÁŽKY ZE MZDY

odpovídal(a): Redakce

Srážky ze mzdy

Dobrý den, mám dotaz ohledně dohodě o srážkách ze mzdy. Stačí sepsat pouze jednu dohodu např. u první srážky ze mzdy (faktura za odebrané zboží) nebo musí být sepsána při každé srážce ze mzdy nová dohoda? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Srážky ze mzdy

Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat, jak se bude pro rok 2010 měnit nezabavitelná částka mzdy a jestli s touto změnou počítat již při výplatě prosincových mezd v lednu 2010. Předem děkuji.



odpovídal(a): Redakce

Srážky ze mzdy

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně srážky ze mzdy. Členak kontrolní komise bytového družstva pobírá dvakrát ročně odměnu čistá odměna je výši 1480 Kč. Bude vyplace za prosinec 2009. Od VZP nám došlo rozhodnutí o nepřednostní pohledávce ve výši 800 Kč (penále). Jedná se mi o to zda se z odměn statutárních orgánů sráží srážky ze mzdy a pokud ano kolik lze dotyčné srazit je vdaná bezdětná.Předem děkuji za vaši odpověď. Jedličková


odpovídal(a): Redakce

Srážky ze mzdy

Potrebovala by som pomoct s problemom zivotneho minima. Zamestnanec dal ustny a aj pisomny suhlas na zrazky z cistej mzdy na jeho stavebne sporenie a medziuver. Po odvedeni uvedenych zrazok, zamestnancovi zostalo menej ako zivotne minimum. Po uplynuti 5 rokov, obvinuje mzdovu ucotovnicku, ze mu siahla na zivone minimum a on nemohol splacat najomne, kde mu vznikal dalsi dlh.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den prosím o radu, Na našeho zaměstnance…

Dobrý den prosím o radu, Na našeho zaměstnance přišel exekuční příkaz na srážky ze mzdy - přednostní pohledávky - OSSZ a VZP.Poraďte mi prosím zda mám provádět měsíčně srážky na obě - rovnoměrně, nebo má některá z nich přednost - OSSZ činí 126.000,- doručeno bylo 4.12, VZP činí 137.000,- doručeno bylo 7.12. Dále prosím o radu jak mám vypočítat nezabavitelné částky, když zaměstnanec má z předchozího manželství 2 nezl. děti na které má soudně stanoveno výživné 1500,-Kč, bydlí v nájemním bytě s přítelkyní, kde platí 8.000,-Kč a jeho výdělek je 65,-Kč hrubého na hodinu - osmihodinová pracovní doba 5 dnů v týdnu. Děkuji za brzkou odpověď


odpovídal(a): Redakce

Srážky ze mzdy

Jak se prosim postupuje pri exekuci na mzdu,jsou li 2 prijmy u jedne osoby.U hlavniho zamestnani je cisty prijem 20000Kc cisteho.Zde je vypocet srazek jasny. jak se prosim postupuje je li jeste vedlejsi prijem 4000Kc.Oba prijmy se nejak sectou,nebo je na kazdy plat zvlast? 4000 je mene nez zakladni cestka ktera je 8085Kc./manzelka + 2 deti/ Dekuji.


odpovídal(a): Redakce

Srážky ze mzdy

Dobrý den, prosím o radu. Zaměstnanec naší firmy uzavřel dne 27.5.2008 dohodu o srážkách ze mzdy a jiných příjmů dle § 551 občanského zákoníku. Jednalo se o splátky poskytnuté nebankovní půjčky včetně smluvních pokut a penále. Máme jako zaměstnavatel na základě předložení této dohody věřitelem povinnost provádět srážky? Mám za to, že pokud tato dohoda byla uzavřena po 1.1.2007 a nejedná se o pohledávky výživného je neplatná. Je tomu tak, nebo se mýlím? Moc děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Srážky ze mzdy

ZAPOMELA JSEM DOTAT,ZE MUJ PLAT CINI KOLEM 18000 CISTEHO


odpovídal(a): Redakce

Srážky ze mzdy

dobry den pokud mam dane exekuce na plate,kde se jedna o neprednostni pohledavky v jake vysi maji byt provadene srazky ze mzdy a kolik my ma byt vyplaceno na vyúplate,presto ze u te prvni je povoleno strhavat mes 5000 take mam vyz.osobu ve sve peci dekuji za odpoved


odpovídal(a): Redakce

Výpočet srážek ze mzdy

Dobrý den, mám dotaz ohledně srážek ze mzdy (exekuce-nepřednostní pohledávky). Zaměstnanec má čistou mzdu 19622,-Kč, je rozvedený, bezdětný.Mám dvě nepřednostní pohledávky. Dotaz: prosím o sdělení jakou částku mu můžu na tyto exekuce srazit a kolik bude doplatek čisté mzdy po odečtení sražených exekucí. Děkuji za odpověď Irena B.



odpovídal(a): Redakce

Srážky ze mzdy

Dobrý den, mám čistou mzdu cca 18.100,-. Minulý měsíc jsem si brala zálohu 9.000,-. Chci se zeptat jestli je správně, že jsem díky té záloze měla tento měsíc výplatu jen 1.220,-? Navíc jsem se chtěla zeptat jaké by mělo být nezabavitelné minimum na mně a na 1 dítě? Jestli se nemýlím, tak v mém případě to mzdová účetní spočítala na 10.220,- Kč. Předem moc děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Srážky ze mzdy

Dobrý den,jsem řidič MKD.Mám 2 exekuce na plat(VZP a FÚ).Jsem rozvedený,bydlím v podnájmu a z předchozího manželství mám 2 děti,na které platím 4000 Kč měsíčně výživného.Můj čistý měsíční příjem je 20000 Kč včetně diet.Kolik korun mi zaměstnavatel musí ponechat z platu?Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Srážky ze mzdy

Dobrý den, vyženil jsem dceru, kterou měla manželka z prvního manželství.Na plat mám exekuci. Zajímalo by mě, zda i tuto dceru má můj zaměstnavatel počítat do osob společně posuzovaných a zda mám tudíž nárok na odpočitatelné životní minimum i na ni.Mzdová mi totiž od platu odečítá pouze mě a manželku. Prosil bych o přesné znění zákona a jeho případné číslo či odkaz. Děkuji Michal


odpovídal(a): Redakce

Srážky ze mzdy

Dobrý den, nastooupil zaměstnanec, který platí na 2 děti z 1.manželství, v druhém manželství má zase 2 děti. Pobírá 10.680 Kč včetně daň.zvýhodnění na 2 děti. Má platit výživné 6.000 Kč na děti z 1.manželství (dle soudu). Ještě má exekuce, ale první je dluh na výživném 271.850 Kč. Jak to vypočítat? Myslím, že bude platit pouze výživné a na víc nemá peníze.


odpovídal(a): Redakce

Srážky ze mzdy

Dobrý den, náš zaměstnanec dostal exekuci na plat. Bere 10.000,- hrubého (8.900,- čistého) Je rozvedený , bydlí v podnájmu. Má jedno nezletilé dítě na které platí podle rozsudku o úpravě poměrů, kde soud schválil dohodu na výživné pro dobu po rozvodu 2.500,- a na zletilou dceru , která studuje musel uzavřít u notáře dohodu o příspěvku na výživné 2000,- Kč . Rozsudek i dohodu máme k dispozici. Jsou tyto dvě vyživovací povinnosti upřednostněny před exekucí na plat, která nevznikla z trestné činnosti ani z ublížení na zdraví? Jak bude vypadat výpočet? Děkuji moc.


odpovídal(a): Redakce

Srážky ze mzdy

Dobrý den,chci se zeptat, zda musí zaměstnavatel provádět srážky ze mzdy na základě zasláné kopie "Smlouvy o revolvingovém úvěru" od společnosti COFIDIS, která byla uzavřená dne 29.5.2006 a ve smlouvě je napsaný zaměstnavatel, u kterého byla naše zaměstnankyně v roce 2006 v pracovním poměru? U naší společnost je v pracovním poměru od 02/2009.Děkuji.Lenka


odpovídal(a): Redakce

Srážky ze mzdy

dobry den mam dotaz pokud my nalezi nezabavitelna castka ,coz je ja s ditetem -pri neprednostnich pohledavek castka 10395 a mzdova ucetni my je nevyplaci co proti tomu mohu udelat?dekuji za informaci


odpovídal(a): Redakce

Srážky

Dobrý den,mám dotaz, můj přítel mé exekuci na plat nepřednostní pohledávka.Měl čistou mzdu 17728 a bylo mu sraženo 8488 je to správně?Jedno dítě má se mnou a jedno s bývalou,je rozvedený a platí výživně na ni neboť se ještě učí.Myslím si že výpočet není správný.A srážka je z čisté mzdy,je to tak?prosím o výpočet děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Srážky ze mzdy

Dobrý Den,od našeho zaměstnance jsme dostali započtový list,kde ma uvedene srážky ze mzdy,pro 12nact institucí,jak mám postupovat?jestli si mám někam zajít,nebo poslat nějaký dopis,nejlepe kam?nekde na okresní soud?a v jakem zneni by měl být dopis napsaný,nevím si vubec rady,nebo mám počkat až se nám ozvou sami,teprve zitra pujdem zamestnance prihlasit na socialku a zdravku,dekuji


odpovídal(a): Redakce

Výpočet srážek ze mzdy

Dobrý den, mám dotaz. Manžel má 2 nepřednostní exekuce na plat. Přinesl domů výplatu a nestačím se divit, neboť zaměstnavatel spočítal srážky chybně. Teď vám opíši údaje z výplatní pásky a prosím o vysvětlení pro zaměstnavatele, jak má postupovat. Hrubá mzda: 11 833,- soc.+ zdr.poj.: 1 323,- zákl. daně: 15 857,- sleva na dani(část. inv.) 2 280,- daň ze mzdy: 2 283,- Čistá mzda: 10 425,- srážky na exekuce nepřednostní: 4 903,- k výplatě: 5 522,- Prosím o přepočet mzdy i s vysvětlením postupu srážek exekuce, zaměstnavatelka ani nepočítá s nezabavitelnou částku na manžela a dle mých výpočtů vychází srážka ve výši 1 550,- Kč. Děkuji za odpověď, Renata Příbková D