FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna mzdy je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA SRÁŽKY ZE MZDY

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den! Psala jsem Vám 26.10.2010 - srážky…

Dobrý den! Psala jsem Vám 26.10.2010 - srážky zaměstnance.Děkuji moc za odpověď. Jen si chci doplnit - úplně tomu nerozumím.Exekuce k nám do firmy na něho přišly 3,ale ani jedna není ohledně výživného. Jsou to VZP, FÚ a OSSZ. On sám mi přinesl rozsudek soudu o tom, kolik má platit výživné. Mám i v tomto případě postupovat tak,jak jste napsala? Děkuji mockrát. Husičková


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, zaměstnankyně má 3 exekuce. První…

Dobrý den, zaměstnankyně má 3 exekuce. První bude splácet asi rok, pak teprve přijde na řadu další. Musím oznámit písemně, uvedeným dvěma institucím, že jejich pohledávka nebude uspokojena, protože splácí předchozí? Obě nám byly doručeny 25.10.2010. První exekuce je na VZP dle mého názoru je to přednostní, na usnesení je označeno nepřednostní, je lépe respektovat usnesení? Děkuji Vám za odpověď.



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den! Mám dotaz ohledně exekuce na našeho…

Dobrý den! Mám dotaz ohledně exekuce na našeho zaměstnance. Pracuje u nás teprve měsíc. Ale již mi na něho přišly 3 exekuce, z toho 2 jsou přednostní. Tento zaměstnanec má u nás 8.810, Kč čistého. Pokud odečtu nezab. částku 5.149,Kč,zůstane mi 3661,-Kč.Zaměstnanec mi přinesl rozhodnutí soudu při rozvodu,kdy má stanoveno dávat na své 2 děti výživné celkem 5.000,Kč. Mám brát v potaz toto rozhodnutí soudu při výpočtu či nikoliv? Pokud ne, kolik strhnout a jak ten zbytek rozdělit? Děkuji Husičková


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat jestli se…

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat jestli se při exekuci na plat bere ohled na výši nájmu a podobné výdaje (úvěry, platba za telefon..). Má pak tato osoba nárok na nějaké dávky od státu, když by jí po srážce nezbylo na zaplacení obvyklých pohledávek? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den chtěl jsem se zeptat mám zaměstnance…

Dobrý den chtěl jsem se zeptat mám zaměstnance,který má exekuci z čistého přijmu 28100kč jsem mu srazil částku 17000kč má nezl.dítě které studuje a manželku která má inv.důchod ve výši 3800 kč.Bylo mi řečeno že jsem srazil moc po zaplacení nájemného jim zbývá 3000 kč na obživu a školu pro dítě což je málo.Zkoušel jsem to spočítat na vyplata.cz/vypocty/atd.ale ukazuje mi to nesmysl.Můžete mi prosím napsat jakou částku jsem měl srazit moc děkuji .


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím o radu, jak vypočítat srážky…

Dobrý den, prosím o radu, jak vypočítat srážky ze mzdy. Nová pracovnice nastoupila do zaměstnání a přišlo ze VZP, usnesení, že dluží 10 635,- Prosím O radu, jak se vypočte srážka. Měsíčně bude mít 8000,- hrubého. Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den Můžete mi prosím vypočítat kolik mi…

Dobrý den Můžete mi prosím vypočítat kolik mi zbyde ze mzdy,když mám 13000,- čistého.Zaměstnavateli jsem předložil dohodu o srážkách ze mzdy(výživné) 2000,- a dvě exekuce na mzdu(nepřednostní pohledávka). Předem děkuji za odpověd


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám k Vám dotaz, respektive se mi…

Dobrý den, mám k Vám dotaz, respektive se mi stala tato situace. Jsem v exekuci a z platu se mi bude strhávat příslušná částka. A ptám se, kolik mi musí minimálně zůstat (existenční minimum)? Je určitě nějaký limit, který mi musí po odečtení exekučních částek zbýt. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Exekuce na mzdy Dobrý den. Můžete mi poradit jak…

Exekuce na mzdy Dobrý den. Můžete mi poradit jak postupovat v případě nařízení exekuce na mzdu zaměstnance: Hrubá mzda pracovníka činní 8.000,- Čistá 7.120,- Dále mu hradíme ubytovnu ve výši Kč 3.000,-(nemá nájemní smlouvu) Pracovník má povinnost platit výživné na jedno dítě s kterým nežije.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,jsem v osobním bankrotu,mám měsíční…

Dobrý den,jsem v osobním bankrotu,mám měsíční čistý příjem 15000 kč a po srážkách insolvenčnímu správci mi odchází na účet 7500 kč.Nyní budu týden v pracovní neschopnosti,tak nevím zda-li budu brát méně než-li 7500 kč,nebo ne.Děkuji vám.Šanda.



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den paní Sedláčková, vrátí se nám…

Dobrý den paní Sedláčková, vrátí se nám zaměstnanec z dlouhodobé neschopnosti a bude mít 10 tis. hrubého, má jak přednostní(běž. a dluž.výživné*) tak nepřed. exekuce. Byla mu po uschopnění přiznána sociálkou část.invalidita¨¨(její výši neznáme, zatím ). Je ženatý (nežijí spolu ), 1 dítě ( soudně nařízenou srážku výživného*). V jaké výši mohu započítat nezab.částí ,když má jiný další příjem nevyplácený námi¨¨?Vyšlo mi:10 000–450–650 = 8900Kč od toho – 5148,67–1287,17(manželka )=2463Kč: 3 = 821,-Kč. Vyplatím mu tedy 5148,67 +1287,17 + 1,16 Kč +821,-Kč =7258 Kč? Nebo mu náleží u nás menší část z nezab. částí ? Příjem z invalidity podléhá taktéž exekucím, ale příklad jak postupovat co do výše a případného postupu/ nahlášení kam, když dojde k souběhu jeho se mzdou jsem nikde neviděla. Rozhodne o tom v jaké výši nezab.částek kdo z nás má srážet, tedy soud/y na něž máme aktuální exekuce první v pořadí? P.S:Když mě žádala OSSZ o spolupráci dle §83 při vyřiz.žádosti o přiznání důchodu, zasílala jsem jim vše k exekucím, tedy o nich vědí. Děkuji J.P.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, přišla mi exekuce na zaměstnance. Na…

Dobrý den, přišla mi exekuce na zaměstnance. Na výplatní pásce je: hrubá mzda 9346,-- Kč, hrubý příjem 12 267,-- Kč, protože se započítává cestovné 2921,-- Kč, pak je zde uvedena čistá mzda 10251,-- Kč (to je hrubá mzda 9 346,-- Kč minus zdrav. poj. 421--- Kč a soc. poj. 608,-- Kč a pak je přičten daň. bonus 1934 Kč) Prosím o radu jakou částku mám používat pro výpočet nezabavitelného minima. Předem děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,na mzdu zaměstnance mi přišel exekuční…

Dobrý den,na mzdu zaměstnance mi přišel exekuční příkaz. Jako plátce mám odvádět jednu třetinu z čisté mzdy, která zbývá po odečtení základní, nezabavitelné čístky. Netuším však, jakým způsobem mám vypočíst základní nezabavitelnou částku. Čistá měsíční mzda zaměstnance činí 10 335,-, ( hrubá 12000,-) žije v domácnosti pouze se svou manželkou. Taktéž prosím o způsob zaučtování. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,do zaměstnání nastoupí OSVČ,jak je to…

Dobrý den,do zaměstnání nastoupí OSVČ,jak je to se zápočtovým listem?A co Občanský soudní řád § 294 odst.1,který ukládá zaměstnavateli vyžádat od nového zaměstnance zápočtový list zdůvodu srážek a jak je to v tomto případě u OSVČ.Předem děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Srážky z DPP

Na naší zaměstnankyni přišel exekuční příkaz na vymožení nepřednostní pohledávky. Je zaměstnána na poloviční úvazek, proto když jí odečtu nezabavitelné částky, není jí co strhnout. V měsíci srpnu si vyjímečně vydělala 3.000,- na dohodu o provedení práce. Připočítává se i tato dohodo do základu? V některých článcích jsem na internetu vyčetla, že se tato částka nezapočítává. Děkuji za odpověď. Hiršová Eva.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, v případě, když se zaměstnanci strhne…

Dobrý den, v případě, když se zaměstnanci strhne z výplaty srážka na platbu výživného je tato částka zahrnuta do hrubého příjmu zaměstnance pro platbu sociálního, zdravotního pojištění a daně? Děkuji,ale dle mého názoru by tam určitě měla být zahrnuta.Jen jsem se tuto skutečnost chtěla ověřit.Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím o radu týkající se exekuce na…

Dobrý den, prosím o radu týkající se exekuce na mzdu zaměstnance. Je svobodný, má 1 dítě, které s ním nežije ve společné domácnosti. S matkou dítěte má sepsánu notářsky ověřenou Dohodu o výživném, ve které se zavazuje měsíčně hradit výživné. Mohu tedy toto dítě zahrnout do základní nezabavitelné částky, i když neproběhlo soudní řízení? Děkuji za odpověď. M. Novotná


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,jaký je prosím postup pri srážkách ze…

Dobrý den,jaký je prosím postup pri srážkách ze mzdy,zaměstnanec má čistou mzdu 7120,-Kč, má zatím návrh od soudu platit výživné na dítě ve výši 2500,-Kč a potom nám byl doručen ještě exekuční příkaz na mzdu.Můžu mu strhnout 2500,- Kč z výplaty,ale domnívám se, že napřed musím mít soudní příkaz né pouze návrh ohledně platby výživného.Ještě navíc musí zůstat zaměstnanci nezabavitelná částka.Můžete mi prosím poradit,jak postupovat a jak vyřešit navíc exekuční příkaz. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den.Ráda bych věděla jakou částku mi může…

Dobrý den.Ráda bych věděla jakou částku mi může zaměstnavatel strhávat při exekuci na plat,když jsem rozvedená a vyživuji dvě děti ve věku 17 a 7 let.Hrubý příjem činí částku 5200Kč.Děkuji za odpověd Klíčová.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, zaměstnanec ČM 7120,- Kč, vyživuje…

Dobrý den, zaměstnanec ČM 7120,- Kč, vyživuje jedno dítě, přišla mu exekuce nezabavitelná částka na jednotlivce je 5148,66, nezabavitelná částka na vyživovací osobu(dítě) - 1287,16,po součtu nezabavitelných částek zaokrouhlené nahoru je 6.436. 7120-6436 = 684,-Kč tuto částku může zasílat zaměstnavatel Exekučnímu úřadu??Zaměstnanci bude pravděpodobně nařízeno soudem ještě placení vyživného ve výši 2500,-Kč, jelikož se jedná o přednostní pohledávku, tak se domnívám, že Exekučnímu úřadu nemůže být zasílána žádná částka. Jelikož nezabavitelné minimum musí být vždy respektováno.Děkuji za radu a Váš názor