FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna mzdy je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA SRÁŽKY ZE MZDY

odpovídal(a): Redakce

Srážky z přeplatku ročního zúčtování záloh na daň

Dobrý den, chci se zeptat, zda se k čisté mzdě při výpočtu exekuce započítává roční zúčtování daně? Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych se s Vámi poradit ohledně…

Dobrý den, chtěla bych se s Vámi poradit ohledně exekuce zaměstnance. Zaměstnanec má každý měsíc čistou mzdu kolem 20.000 Kč a každý měsíc mu srážím fixní částku 1.200 Kč na výživné. Dnes mi přišel dopis ze soudu, že máme začít strhávat nepřednostní pohledávku. Chci se zeptat, jestli mám vycházet z čisté mzdy po odečtu výživného nebo jestli se výživné bude přepočítávat z nezabavitelných částek jako přednostní pohledávka. Děkuji za pomoc. Lenka F. Hradec Králové



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám zaměstnance, který pracuje jako…

Dobrý den, mám zaměstnance, který pracuje jako řidič kamionu, dostává základní mzdu + stravné. Zároveň má čtyři exekuce na plat a proto se vás chci zeptat, zda se do výpočtu pro exekuci počítá jen čistá mzda bez stravného nebo i se stravným? A jak poznám, kterému věřiteli zaplatit jako první (všichni jsou nepřednostní), exekuční příkazy ještě nemám, zda to bude podle toho, od koho mi to přijde jako první anebo podle datumu, který měl předchozí zaměstnavatel? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý dne,pracovník v prosinci 2010 pobíral…

Dobrý dne,pracovník v prosinci 2010 pobíral invalidní důchod a nemocenskou. Žádám o určení výše nezabavitelné částky, kterou mám zohlednit při výpočtu exekuce. Pracovník vyživuje manželku a čtyři nezaopatřené děti. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,prosím o zodpovězení dotazu.Jsme s…

Dobrý den,prosím o zodpovězení dotazu.Jsme s manželem v osobním bankrotu,já pobírám zatím peněžitou pomoc v mateřství ovšem zanedlouho budu pobírat rodičovský příspěvek ve výši 7600kč.Mám čtyři děti z toho tři jsou naše s manželem společné.Manžel pobírá cca měsíčně 14500kč čistého.Zaměstnavatel nyní održel dopis od soudu,kde soud přikazuje aby bylo manželovi sráženo ze mzdy srážky v rozsahu v jakém z nich mohou být při výkonu rozhodnutí nebo při exekuci uspokojeny přednostní pohledávka a to po odečtení základní nepostižitelné částky a takto sraž.částku vyšle k rukám insol.správce.Můj dotaz zní:Prosím kolik mohou tedy srážet manželovi z platu,když jeho čistý příjem činí cca 14500 i s danovým bonusem na děti, má tři děti a já jsem na mateřské dovolené mám čtyři děti.Děkuji za odpověd.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, s naším zaměstnancem, byl k 31.12…

Dobrý den, s naším zaměstnancem, byl k 31.12.2010 rozvázán pracovní poměr.Ze mzdy mu byla srážena nepřednostní pohledávka. V prosinci onemocněl. Ja to probíhá dál? Počítá se exekuce i s nemocenských dávek,mám tedy informovat sociálku o aktuálním dluhu, aby i ona mu srážela tuto pohledávku? Děkuji moc za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Bývalému manželovi bylo sráženo…

Dobrý den. Bývalému manželovi bylo sráženo výživné na dvě děti exekucí na plat. Nyní je bývalý manžel dlouhodobě nemocný a odmítá z nemocenských dávek poskytovat dobrovolně na výživné jakoukoli částku. Je možno provádět exekuci i na nemocenské dávky a je povinen jeho zaměstnavatel informovat o exekuci příslušnou SSZ i bez mého vyzvání? Bývalý manžel dostává měsíčně nemocenskou ve výši přibližně 9.500 Kč. Jeho dluh na výživném dělá přes 50.000 Kč. Kolik peněz mu musí po srážkách zbýt? Moc Vám děkuji za radu. Klára


odpovídal(a): Redakce

Prosím o radu,jak vypočítat exekuční srážky ze…

Prosím o radu,jak vypočítat exekuční srážky ze mzdy zaměstnance,který má čistou mzdu 9.853.-Kč a je mu třeba srazit výživné 1.900.- a 1.600.- na dvě děti a při tom provést srážku na exek.příkaz nepřednostní pohl. v celkové výši 37.270.- Kč.Nevím,kolik mu můžu srazit na nepředn.pohl.,aby mu zůstalo na nájemné v ubytovně v Uherském Hradišti a životní minimum. Děkuji moc Pavla


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím o radu ohledně nezabavitelné…

Dobrý den, prosím o radu ohledně nezabavitelné části mzdy, placení výživného a dalších nařízených exekucí. Zaměstanac je rozvedený, platí výživné na dvě děti dohodou, nikoliv nařízenou exekucí. Částku ve výši 3000,- mu srážíme ze mzdy a odesíláme. Nyní jsme obdrželi exekuční příkazy na nezaplacené pojistné zdravotního pojištění a daň z příjmu. Nezabavitelnou část mzdy jsem vypočítala z částky základní 5148.67 Kč + 2x1287,16(vyživné není stanoveno výkonem rozhodnutí)=7723+2574 (3.třetina)=10297 Kč. Prosím o radu, zda je výpočet správný a zda mohu čátku 10297 celou vyplatit zaměstnanci, a výživné uhradit ze zbytku čisté mzdy přednostně, zbytek použít na ostatní nařízené exekuce, nebo musím výživné uhradit z nezabavitelné částky, zaměstnanci uhradit částku sníženou a vše ostatní odeslat na úhradu exekucí? Děkuji. Malinová


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,předem děkuji za odpověď.V dotazu co…

Dobrý den,předem děkuji za odpověď.V dotazu co jsem měl,jsem zapoměl napsat,že mám dluhy a tudíž mám exekuci na plat.To výživné co mi strhávají je sice exekučně,ale ne zdůvodu neplacení.Dluh na výživném nemám.Bylo by prosím možné,mi znova odpovědět? Toto je původní dotaz.Jsem rozvedený,mám 2 děti na které platím exekučně výživné 3400 kč.Čistá mzda činí 15240 kč a strhávají se mi ještě tyto částky : stravné 500 kč, odbory 158 kč + plus to výživné.Státní dluh žádný nemám.Jaká by měla být konečná částka? Předem děkuji za odpověď.S pozdravem Gruber.



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den.předem Vás srdečně zdravím.Mám dotaz…

Dobrý den.předem Vás srdečně zdravím.Mám dotaz ohledně výpočtu exekuce.Jsem rozvedený,mám 2 děti na které platím exekučně výživné 3400 kč.Čistá mzda činí 15240 kč a strhávají se mi ještě tyto částky : stravné 500 kč, odbory 158 kč + plus to výživné.Státní dluh žádný nemám.Jaká by měla být konečná částka? Předem děkuji za odpověď.S pozdrave Gruber.


odpovídal(a): Redakce

K31.12.2011 jsem dostal výpověď /podepsanou v…

K31.12.2011 jsem dostal výpověď /podepsanou v říjnu/ a 3 měsíční odstupné.jsem ženatý a mám 2 děti .Mám exekuci na plat , proto mi odstupné z účtárny odeslali celé na exekuce .Chtěl bych se zeptat ,jelikož od 1.1. 2011 vyšel zákon že z odstupného musím žít ty 3 měsíce ,bez nároku na podporu , měli by mi nechat z odstupného , životní minimum na ty 3 měsíce ? pokud ANO kam se mám obrátit o pomoc . děkuji Poslt /samozřejmě jsem se snažil si najít práci ale nesehnal je mi 52 let a jezdit na montáže bych nezvládl /


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím kolik je výše nezabavitelné…

Dobrý den, prosím kolik je výše nezabavitelné částky z mého částečného invalidního důchodu který je 4.340,- Kč měsíčně. Děkuji Jana Kajklová


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,prosím poraďte, jakou částku mám…

Dobrý den,prosím poraďte, jakou částku mám strhnout ze mzdy pro nepřednostní pohledávku našeho zaměstnance. Jedná se o svobodného bezdětného muže,který má čistou mzdu 8201,-Kč.Exekutorský úřad mi řekl,že to sám vypočítat nedovede.Moc děkuji Jana


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, zaměstnankyně je nemocná od 28.11…

Dobrý den, zaměstnankyně je nemocná od 28.11.2010 a bude až do 31.12.2010, kdy jí u nás končí smlouva na dobu určitou. Platí exekuce. Chci se zeptat ve mzdě za 11/10 jí bude sražena, ale v měsíci 12/10 když je celý měsíc nemocná, bude jí exekuce sražena, nebo se to někam hlásí? Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám jeden dotaz. Dělám mzdy jedné…

Dobrý den, mám jeden dotaz. Dělám mzdy jedné firmě a jedna jejich zaměstnankyně v roce 2005 uzavřela smlouvu s firmou cofidis na půjčku. Paní se dostala do finančních potíží a přestala půjčku splácet a zaměstnavateli začali chodit dopisy od cofidisu, aby začal srážet z výplaty částku peněz a odváděl to na jejich účet. Vím, že teď platí, že se můžou srážet peníze jen na základě soudního rozhodnutí, ale pokud byla smlouva sepsána již v roce 2005, má firma cofidis oprávnění požadovat po zaměstnavateli, aby strhal paní peníze z výplat? Díky moc za odpověď. Lenka F. Hradec Králové


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,našemu zaměstnanci,který je ženatý …

Dobrý den,našemu zaměstnanci,který je ženatý ,bezdětný provádíme srážky na přednostní pohledávku.Dle jeho sdělení platí výživné na dvě děti z předchozího manželství výživné si platí sám příkazem ze svého účtu.Pokud by mi dal kopii soudního rozhodnutí ohledně výživného, můžu mu tyto děti zohlednit při výpočtu srážky jako vyživované osoby ? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, je výživné přednostní pohledávkou…

Dobrý den, je výživné přednostní pohledávkou,děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,žádám Vás o radu ohledně srážky ze mzdy…

Dobrý den,žádám Vás o radu ohledně srážky ze mzdy.Na bývalou manželku partnera soud nařídil přednostní pohledávky výživného na dlužném 27.200 Kč a dále výživné ve výši 2.800 Kč každého měsíce.Její měsíční čistý plat činí cca 18.000 Kč.Nemá manžela ani jiné dítě ve své péči.Prosím tedy o výpočet srážky,která by nám měla připadnout.Od jejího zaměstnavatele nám sice peníze již 2x přišly,ale k dané částce 4.000 Kč se nějak nemůžeme dopočítat.Moc děkuji za odpověď a přeji krásný den.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, můžu zaměstnanci strhnout částku na…

Dobrý den, můžu zaměstnanci strhnout částku na výživné z výplaty,když mě o to požádá? Navíc prý proběhlo soudní řízení ve věci výživného, kde mu soud vyměřil na výživné 2500,-Kč měsíčně a jeho hrubá mzda činí 8tis.Kč, dosud mi žádné vyrozumění od soudu nepřišlo,jak mám tedy postupovat, můžu mu vůbec tak vysokou částku strhávat?Děkuji