FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna mzdy je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA SRÁŽKY ZE MZDY

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,prosím o radu jak postupovat, nový…

Dobrý den,prosím o radu jak postupovat, nový pracovník žije sám,ale přišlo 1.6. exekuční rozhozhodnutí jedno dítě dlužné výživné a vyživné měsiční 1600,-Kč a 23.8. přišlo na další dítě exek. rozhodnutí také na další dlužné výživné a 2800,-Kč měsiční vyživné.Pracovník má čistý příjem 12000,-Kč a budeme mu pro vyživované osoby počitat obě děti a co se bude uhrazovat nejdříve pouze výživné a pak dluh a když nestačí mzdy na výživné jaký je postup Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám zaměstnance, kterému strhávám…

Dobrý den, mám zaměstnance, kterému strhávám exekuci a nyní mi přišla další exekuce kde exekutor oznamuje, že rozhodným datem pro určení pořadí srážek ze mzdy povinného je datum 26.11.2008 kdy byl doručen předešlénu plátci mzdy. Jak mám postupovat v určení pořadí exekucí u daného zaměstnance. Mám dále strhávat exekuci, kterou jsme obdrželi 12.4.2010 nebo ji mám pozastavit a začít deponovat nyní došlou exekuci. Děkuji s pozdravem Šárka



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,mám dotaz týkající se exekuce na plat…

Dobrý den,mám dotaz týkající se exekuce na plat.Čistý příjem se pohybuje okolo 16000Kč a vyživuji jedno dítě, měl bych tedy dostat zhruba 11984Kč. Na výplatní pásce se ovšem objevila částka 10652Kč, tedy bez započteného výživného na dítě. Chci se zeptat, zda je takto provedená exekuce v souladu se zákonem. Pokud ne, jak se mohu bránit a případně dostat zpět neprávem odebranou částku. Děkuji za odpověď Novák


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, náš zaměstnanec má 1 přednostní a 1…

Dobrý den, náš zaměstnanec má 1 přednostní a 1 nepřednostní pohledávku. Je svobodný, žije sám. Je správně srážka 1/3 na nepřednostní a 1/3 + zbytek nad nezabavitelné minimum na přednostní? Při čisté mzdě 13.582,- Kč půjde 2.930,- na přednostní pohlednávku a 2.663,- na nepřednostní pohledávku? Zbude mu 7.989,- Kč. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, rozvedený zaměstnanec má 2 děti,…

Dobrý den, rozvedený zaměstnanec má 2 děti, soudem na děti platí výživné. Jaká je jeho nezabavitelná částka? Podle mne je to 5326+(2x1331,50)+ 1/3. Zaměstnanec má kromě výživného stanoveného soudem i dluh na výživném a dvě nepřednostní pohledávky. Jak postupovat při srážkách. Moc děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,zajímalo by mně,jak vysoká částka bude…

Dobrý den,zajímalo by mně,jak vysoká částka bude z 10000 hrubé mzdy,když soud nařídil ,,srážky se provádejí z čiste mzdy,po odečtení nepostižitelné částky a lze srazit dvě třetin?" a mohu být nejak poškozen,pokud zaměstnavatel bude odvádět špatnou částku? Jedná se povolené odlužení. Děkuji za odpověd.


odpovídal(a): Redakce

Nastupuji do zaměstnání po MD,jsem rozvedená,mám…

Nastupuji do zaměstnání po MD,jsem rozvedená,mám v péči dvě děti 8 a 2 roky,výživné platí bývalý manžel 1500kč dohromady,kolik mi při nepřednostních exekucích z doby trvání manželství ze mzdy musí s dětmi zůstat?děkuji Černá


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, nastoupil k nám pracovník, který má…

Dobrý den, nastoupil k nám pracovník, který má na zápočtovém listě nepřednostní srážky(exekuce) Jsme povini tyto srážky provádět? Nemáme v ruce žádný papír od soudu a jsou uvedena jen čísla účtů,ale nejsou uvedeny dlužné částky. Nebo si musíme ty papíry vyžádat na bývalém zaměstnavateli nebo u exekutorského úřadu? Moc děkuji D.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý večer,mám přednostní i nepřednostní srážky…

Dobrý večer,mám přednostní i nepřednostní srážky ze mzdy.Zajímalo by mne v jaké výši dostanu mzdu když mám čistou mzdu 16 789,-Kč.Děkuji za odpověd.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den prosim mam dotaz. prisla mi exekuce na…

Dobry den prosim mam dotaz. prisla mi exekuce na plat od spolecnosti Profi Credit(takze myslim ze to bude neprednosti pohledavka) a rada bych se zeptala kolik mi muzou strhnout penez kdyz muj plat je 7120 cisteho a jestli mi muze zamestnavatel stahnout jen jednu tretinu nebo dve tretiny platu. muj sef tomu moc nerozumi a ja vim jen neco z internetu. Moc dekuji za odpoved.



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den ráda bych se zeptala,když mám exekuci…

Dobrý den ráda bych se zeptala,když mám exekuci na plat a přejdu do jiné práce kde budu mít větší mzdu zůstanou splátky stejné nebo je může nový zaměstnavatel zvýšit? A ještě jestli byste mi mohli poradit jestli je možné exekuci odložit nebo pozastavit když jsem ochotna splácet víc než mi můžou strhnout. můj plat je 8000 Kč hrubého takže 7120 čistého a jednu exekuci mám a ta skoncí za 5 měsíců a strhávají mi 1314 Kč. Předem dškuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, musí zaměstnavatel platit exekuce v…

Dobrý den, musí zaměstnavatel platit exekuce v pořadí dle datumu, jak došly?? Když 1. exekuce je např. nepřednostní a druhá došla do společnosti o týden později a je přednostní s tím, že nemohou být určitě uspokojeny obě dvě,jelikož zaměstnanec má mzdu 7120,-Kč čistého, je svobodný a má platit výživné na nezaopatřené dítě,ale jen na základě dohody ze soudu,kde se zavazuje matce platit výživné ve výši 2500,-Kč, zaměstnavateli žádná exekuce na platbu výživného nedošla,moc děkuji za odpověď, jak tyto skutečnosti zohlednit a zda se musí přihlížet i k platbě výživného,i když nebyla zaměstnavateli nařízena exekuce na výživné,že by měl zaměstnanci srážet ze mzdy.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, jaká je základní nezabavitelná částka…

Dobrý den, jaká je základní nezabavitelná částka pro svobodného muže,který má 2 děti,ale nemá je ve své péči a jaká je výše nezabavitelné částky,když by měl jedno dítě.děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, pracuji jako statni zamestnanec a ma…

Dobry den, pracuji jako statni zamestnanec a ma cista mzda je 33964, Kc. Delala jsem davno rucitele pro kamarady , ktere nezplaceli a cestovali pryc z CR. Ted mam exkuci na mzdu. Kolik mi zustava cistiho po srazky. jsem vdana bez detni. Chtěla bych i počitát kolik mi zustane tento měsíce protože tento měsíce mám dostat čistého včetně odměně 53207 . Dekuji za odpoved a hezky den.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, pracuji jako statni zamestnanec a ma…

Dobry den, pracuji jako statni zamestnanec a ma cista mzda je 27000, Kc. Delala jsem davno rucitele pro kamarady , ktere nezplaceli a cestovali pryc z CR. Ted mam exkuci na mzdu. Kolik mi zustava cistiho po srazky. jsem vdana bez detni. Dekuji za odpoved a hezky den.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, zaměstnanec nám sdělil, že musí platit…

Dobrý den, zaměstnanec nám sdělil, že musí platit výživné na dítě a my mu to máme strhávat ze mzdy, nějaké vyrozumění nám sice předal,ale není tam vyloženě uvedeno, že firma mu musí strhávat nějakou částku na výživné.Nepochybíme, když nevyjdeme zaměstnanci vstříct, když to nemáme přikázané jako firma od soudu nebo jiného orgánu? Ve spise,co jsme obdrželi, je jen uvedeno, že musí zaměstnanec platit výživné na nezaopatřené dítě,ale o zaměstnavateli tam uvedeno nic není,že mu musí výživné strhávat ze mzdy.děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,prosím o radu,jak správně vypočítat…

Dobrý den,prosím o radu,jak správně vypočítat výši srážek,když byla na mzdu zaměstnance uvedena exekuce,zaměstnanec má mzdu 8tis.hrubého,v čistém je to 7120,-Kč, jistina činí 74.713, náklady řízení:1785,Kč, 2.exek.příkaz je ve výši 21.022,- Kč + náklady exekuce ve výši 8.484,-Kč, můžete mi prosím sdělit v jaké výši by měl mít zaměstnanec srážky?Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,na zaměstnance byl vydán exekuční…

Dobrý den,na zaměstnance byl vydán exekuční příkaz s uvedením,že se jedná o přednostní pohledávku,jeho hrubá mzda činí 8tis.Kč,čistá mzda činí 7120,-Kč, pohledávky ve výši 21.022,-+ náklady exekuce 8.484,-Kč,můžete mi prosím poradit, jaká by měla být správná výše srážek? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

dobry den mohla by jste mi sdelit kolik my ma…

dobry den mohla by jste mi sdelit kolik my ma byt vyplacena cista mzda ,pokud mam neprednostni pohledavky a muj prijem cini 15000 cisteho ,take mam jedno dite a jsem rozvedena,nebot mzdova ucetni nezna vypocet na provadeni srazek predem dekuji Šturmová


odpovídal(a): Redakce

Prosím o radu, mám zaměstnance s exekucí -…

Prosím o radu, mám zaměstnance s exekucí - výživné na děti. Z čisté mzdy jsem odečetla nezabavitelnou částku, pak částku na manželku a zbytek rozdělila na třetiny. Dvě třetiny mu strhávám (nestačí to pokrýt) a z rozhodnutí jsem vyčetla, že zvláštní předpis stanoví částku nad kterou se srazí zbytek čisté mzdy bez omezení. Tak teď nevím jestli postupuju dobře, když mu jednu třetinu nechávám...děkuji Jana V.