FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna mzdy je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA SRÁŽKY ZE MZDY

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím o sdělení jakou výši mzdy…

Dobrý den, prosím o sdělení jakou výši mzdy srazit zaměstnanci, jaký je postup výpočtu, dluží OSSZ, zaměstnanec má smluvní měsíční mzdu 10tis.Kč hrubého, celková pohledávka u OSSZ čini 61.915,-Kč, děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, náš zaměstnanec má přednostní…

Dobrý den, náš zaměstnanec má přednostní pohledávku. Je rozvedený, ale v současné době žije s přítelkyní a 2 dětmi (je otcem obou dětí) ve společné domácnosti. Kolik vyživovaných osob si může uplatnit? Může si uplatnit 2 děti jako vyživované osoby, pokud doloží jejich rodné listy a čestné prohlášení, že s nimi žije ve společné domácnosti? Pokud nic nedoloží, nemusím mu vyživované osoby započítat? Děkuji.



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím o radu. Brigádníkovi, pracuje …

Dobrý den, prosím o radu. Brigádníkovi, pracuje u nás pouze na DPP, soud schválil oddlužení plněním splátkového kalendáře (osobní bankrot). Přišlo nám usnesení od soudu, ve kterém se uvádí, že dlužník musí platit prostřednictvím insolvenčního správce měsíčně ze všech svých příjmů uvedených ve výroku V., částku ve stejném rozsahu, v jakém z těchto příjmů mohou být při výkonu rozhodnutí nebo při exekuci uspokojeny přednostní pohledávky. Ve výroku V. se přikazuje plátcům všech příjmů dlužníka (uvedena naše firma) provádět stanovené měsíční splátky podle právních předpisů a vyplácet je insolvenčnímu správci. Brigádník má odměnu cca 3000Kč čistého/měsíc. Je možné brigádníkovi z odměny něco srazit a zaslat správci? Nebo jak postupovat?Děkuji


odpovídal(a): Redakce

dobrý den, chci se zeptat, zda se započítává do…

dobrý den, chci se zeptat, zda se započítává do srážky ze mzdy do nezabavitelné částky i manželka. jsem na rodičovském příspěvku a pobírám od Úřadu přáce rod.příspěvek. manžel má srážku ze mzdy.pokud vím, měla by se započítávat jak na mě jako manželku tak i na naše 2 děti nezabav.částka ve výši 10222 kč. mzdová účetní mi ale před chvílí po telefonu tvrdila, že manželka se nezapočítává jen ty 2 děti.jak to tedy je? děkuji za odpověď.Lenka


odpovídal(a): Redakce

dobrý den,potřebovala bych spočítat čistou mzdu a…

dobrý den,potřebovala bych spočítat čistou mzdu a následně kolik dělá srážka ze mzdy na nepřednostní srážku. hrubá mzda je 15016 kč,SZ 977 kč,ZP 676 kč, základ daně je 20200 kč,daň měsíční je 3030 kč, daň.bonus 1274 kč,ZP organizace 1352 kč,SZ organizace 3754 kč, měsíční sleva na dani je 960 kč,sleva na dani - poplatník 2070 kč a srážky za obědy je 146 kč. na výplatnici máme čístý příjem 13363 kč a srážu ve výši 2507 kč. na účet šlo 11984 kč. z jaké částky čistého příjmu se vypočítala srážka,když má vyživovací povin.na mě jako manželku a na 2 děti(ve věku do 4let),pokud vím nezabav.částka by měla být 10223kč.předem děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Mám dotaz. Mám asi půl roku nařízeny…

Dobrý den. Mám dotaz. Mám asi půl roku nařízeny srážky ze mzdy ve výší 600Kč. Je nejak možné požádat o zastavení exekuce nebo pozastavení? jsem ochotna splácet víc. ale zamestanavatel nemůže víc strhávat. a druhý důvod je ten že bych si ráda našla novou práci a bojím se aby me kvůli tomu vůbec přijali již se mi stalo ze jsem pro ne byla špatny zaměstnanec kdyz mam exekuci. A ještě bych se chtěla zeptat nato jestli kdyz mi treba zvýší plat nebo půjdu na přesčas jestli můžu mít třeba každý měsíc jinou výši srážek ze mzdy nebo jestli se jednou stanoví a jsou stejné.oc děkuji¨za odpověd. Holicová


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, rád bych se zeptal na přesný výpočet…

Dobrý den, rád bych se zeptal na přesný výpočet srážek ze mzdy zaměstnance na základě exekuce. Čistá mzda činí 11 362,- Kč, zaměstnanec je znovu ženatý, bývalé manželce platí výživné na dvě děti na základě soudního výměru ve výši 2 700,- Kč/měsíc a k tomu mu byla vyměřena nepředností exekuce v celkové výši 60 000,- Kč. Kolik mu tedy mohu z čisté mzdy celkem srazit? Děkuji za odpověď, pěkný den.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, v předpisech nemohu zjistit jak řešit…

Dobrý den, v předpisech nemohu zjistit jak řešit tuto situaci. Na základě příkazu k úhradě nákladů exekuce byla zaměstnanci sražena a odeslána exekutorovi určitá částka. Exekutor vystavil nový ,nižší příkaz k úhradě nákladů exekuce a přeplatek vrátil na účet firmy. Mzdová účetní použije tento vrácený přeplatek na další exekuce v pořadí u tohoto zaměstnace nebo tento přeplatek vrátí zaměstnanci? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Mám dotaz ohledně srážek ze mzdy. Na Usnesení…

Mám dotaz ohledně srážek ze mzdy. Na Usnesení jsou uvedeni jako povinní manžel i manželka.Mám zjištěno,že manželce jsou v jejím zaměstnání prováděny srážky,jsou jí započítány nezabavitelné částky na jejich děti i manžela.Já bych chtěla vědět, jak postupovat u srážek ze mzdy u manžela. Započíst mu také manželku + děti do nezabavitelných částek, či nikoliv?


odpovídal(a): Redakce

SRÁŽKY ZE MZDY Mám zaměstnance který je…

SRÁŽKY ZE MZDY Mám zaměstnance který je rozvedený a nemá uvedenou žádnou vyživovací povinnost. Jeho čistá mzda je 16.183, Kč a má 5 exekucí 1,2 a 3 v pořadí jsou nepřednostní a 4 a 5 jsou přednostní. Nevím jak mám srážku rozdělit 1/3 - 2663,- Kč + 2/3 - 2663,- Kč půjdou na srážku přednostní a částka zabavitelná bez omezení na 1 nepřednostní? Nebo všechno půjde na na exekuci přednostní a až se zaplatí začnu zase nepřednostní? A ještě prosím jeden dotaz když mám 2 exekuce nepřednostní s různým datem srážím je tak, že nejdřív se zaplatí 1. v pořadí a když je celá tak začnu strhávat druhou. Nebo částky nějak dělím. Předem moc děkuji S přáním hezkého dne zdraví Pavla Lugerová



odpovídal(a): Redakce

Dobry den,mam materskou ve vysi 13200kc,mam 2…

Dobry den,mam materskou ve vysi 13200kc,mam 2 letou holcicku a ted se narodi za par dni kluk a prisla mi exekuce srazkou z davek statni socialni podpory,jsou to neprodnostni dluhy,kolik mi zustane ,v pripade kolik mi budou srazet a to mi vypocte urad?dekuji za opoved Eliska


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak se…

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak se postupuje při výpočtu tzv. mimoexekučních srážek. Jde o dohodu mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem o úhradě škody na služením automobilu. Odečítá se částka 5326,- Kč, částka za každou další vyživovanou osobu a jak se to s třetinami, netýkají se jen exekučních srážek? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, náš zaměstnanec žije ve společné…

Dobrý den, náš zaměstnanec žije ve společné domácnosti s manželkou a mají 4 nezaopatřené děti. Na jeho plat je exekuce nepředností. Zaměstnanci je vyplácen měsíční daňový bonus. Jeho hrubá mzda za měsíc říjen je 12.337,-- Kč, po odečtu ZP 556,--Kč a SP 802,-- Kč připočítávám ke mzdě měsíční daňové bonusy na děti ve výši 3348,-- Kč (část daňových bonusů odečítám na daň). Výsledná čistá mzda je 14.327,-- Kč. Můžete mi prosím poradit z čeho mám počítat srážky na nepřednostní exekuci. Děkuji za odpověď účetní


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, bohužel na mne přešly exekuce býv…

Dobrý den, bohužel na mne přešly exekuce býv.manžela. Pracuji v státní sféře, můj čistý příjem je 12000Kč. Mám dvě nezletilé děti ve věku 12 a 14. Můžete mi sdělit kolik je možné ztrhávat z platu v mém případě. Děkuji za odpověď Michaela


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, je správný tento výpočet? Jedná se o…

Dobrý den, je správný tento výpočet? Jedná se o exekuční srážku ze mzdy - nepřednostní pohledávka - BEZ PONECHÁNÍ nezabavitelného minima, povinný + manželka + syn, čistá mzda 9500,- Kč. Od 9500,- odečtu 5326,- a 2663,-, vyjde mi zbytek ČM, t.j. 1511,- Kč, k tomu přičtu 1/3 (2663). Bude exekuční srážka činit 4174,- Kč? Zaměstnanec má ještě jiný příjem, z něhož je mu ponecháno nezabavitelné minimum. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, jak správně provést exekuční srážku…

Dobrý den, jak správně provést exekuční srážku zaměstnanci, který kromě mzdy pobírá ještě invalidní důchod, jehož výši neznám, ale který neumožňuje provést žádnou srážku? V exekučním příkazu čtu:" ... plátce provádí srážky bez ponechání nezabavitelného minima. Plátce sráží 1/3 mzdy, která zbývá po odečtení nezabavitelného minima." Podle mě si tyto dvě věty odporují. Na můj dotaz, jestli mu mám srazit 1/3 nebo celou výplatu (protože nezabavitelné minimum má již z ID), na exekutorském úřadu nevěděli a odpověděli mi:" No tak mu něco sražte a něco mu nechte." Prosím o odpověď, jak to skutečně je. Např. při čisté mzdě cca 10.000,- Kč: -5.326,- nezabavit. částka -2.663,- (manželka+syn) -------- 2.011,- zbývá, 1/3 = 670,- Kč 2/3 = 1.340,- Kč U nepřednostní pohledávky bych srazila 670,- u přednostní 1.340,-. Mám v tomto případě srazit a exekučnímum úřadu poslat všechny 3/3, t.j. 2.011,- Kč? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím Vás můžete mi poradit, může…

Dobrý den, prosím Vás můžete mi poradit, může zaměstnavatel provádět po písemném souhlasu srážky ze mzdy za spotřebované pohonné hmoty při soukromých jízdách, příklad mzda HM 10100,- čistá 8818,- PHM 2325,- já si myslím, že může protože se nejedná o přednostní nebo nepřednostní srážku,je to výhoda pro zaměstnance obdobně jako stravenky, zaměstnavatel má obavu protože z účetního hlediska se jedná o srážku a tudíž zasahuje do nezabavitelné částky, děkuji za radu.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den mam exekuci na plat.Beru 14000 čisteho…

Dobrý den mam exekuci na plat.Beru 14000 čisteho a mají mi strhavat 1třetinu z platu je to nepřednostní exekuce,mam 2 děti.A sražka činí pokažde kolem 2000kč.Je to tak spravně?A ještě jeden dotaz pokud bych dostal odstupne po ukončení smlouvy ktere je 3měsíční,mužou mi ho vzít cele nebo zase jen jednu třetinu z cele položky.Děkuju za odpoved.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, náš zaměstnanec má srážky pro…

Dobrý den, náš zaměstnanec má srážky pro přednostní i nepřednostní pohledávku. Nyní přišla opět přednostní pohledávka. Jaké bude mít pořadí? Je sice pozdějšího data doručení, ale je přednostní. Bude muset čekat, až se srazí přednostní pohledávka s lepším pořadím nebo se budou srážet obě dvě poměrnou částí? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chci se zeptat ohledně srážky exekucí.…

Dobrý den, chci se zeptat ohledně srážky exekucí. Zaměstnanec má průměrný plat 17000,- Kč. Má několik exekucí a to dlužné výživné - 1.exekuce ,pak další dlužné výživné a běžné výživné- druhá exekuce - toto srážím jako přednostní pohledávku( 1/3 + plně zabavitelný zbytek čisté mzdy). Další exekuce dvě přednostní - pro VZP ČR, srážím první z nich dle doručení(1/3), na další už nezbývají finance, ale teď mi 1.9.2011 byla doručena další exekuce na další dlužné výživné a běžné výživné, jak mám teď postupovat ve srážkách . Mám pouze srážet výživné a přednostní pohledávku k VZP neplatit?? a v jakém poměru?? Děkuji