FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna mzdy je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA SRÁŽKY ZE MZDY

odpovídal(a): Redakce

Odvod pojistného

Dobrý den, zrovna jsem přišla na to že jsem u zaměstnance nezahrnula do vyměřovacího základu soc. pojištění. Takže z hrubé mzdy jsem odvedla pouze zdravotní pojištění a zálohu na daň. Opravila jsem mzdu a zjistila že jsem zaměstnanci vyplatila o 1400 Kč čistého víc než měl dostat. Kdy a jak chybu napravit. Můžu rozdíl,který jsem doplatila na socku a daŇ odečíst zaměstnanci z následující mzdy. I když je to má chyba. Děkuji Straková


odpovídal(a): Redakce

Srážky ze mzdy

Vazni poradci, rada bych se dozvedela jak postupovat v souladu se zakonem v nasl. situaci:byl ukoncen pracovni pomer se zamestnancem z duvodu snizovani stavu. Zamestnanci tedy nalezi odstupne ve vysi 3 prumernych platu. Na zamestnance byl ale uvalen exekucni prikaz, ktery jeste nenabyl pravni moci.Ma zamestnanec narok na vyplaceni cele castky? nebo jeji casti -jake? nebo by zamestnavatel mel celou castku zadrzet az do doby kdy rozhodnuti nabyde pravni moci... predem diky za odpoved. S pozdravem Lenka P.



odpovídal(a): Redakce

Dohoda o srážkách ze mzdy

Dobrý den, mají splátky úvěrů, na základě uzavřených dohod zaměstnance, pro zaměstnavatele stejný charakter jako exekuce? Musíme i u těchto srážek zachovat minimální výši vypočtené mzdy, nebo ji splátka úvěru neovlivňuje?


odpovídal(a): Redakce

Srážky ze mzdy

Prosím o pomoc při výpočtu srážky ze mzdy na základě usnesení soudu - přednostní pohledávka. Obdržela jsem usnesení soudu na zaměstnance, který žije sám a jeho čistá mzda za únor činí Kč11559,--. Splatit má částku větší než 60000,--Kč Nikdy jsem tento případ ještě neměla a nejsem si jistá kolik mám tedy zaměstnanci vyplatit hotově po provedení srážky za uplynulý měsíc. Podle nařízení vlády č.63/1998 mi vychází, že zaměstnanci vyplatim jen 150% životního minima, což je 3126x1,5=4689,--Kč. Zdá se mi to příliš málo. Děkuji za odpověď. Nádeníčková


odpovídal(a): Redakce

Srážky ze mzdy

Dobrý den přeji, mohu se zeptat z oblasti mezd. Jaká je částka ŽIVOTNÍHO minima, nezabavitelná částka ze mzdy, 1 osoba rozvedená, bez dětí, při přednostní a při nepřednostní exekuci.Zkrátka, co mi musí zaměstnavatel ponechat, vyplatit. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dohoda o srážkách ze mzdy

Dobrý den, je zaměstnavatel povinen provádět zaměstnanci i jiné srážky ze mzdy (mimo soudní rozhodnutí), o které byl požádán např. úvěrovou společností CETELEM, jen na základě žádosti (žádost-může být vyhověno nebo zamítnuto)v případě, že se rozhodne nestrhávat tomuto zaměstanci takto, jen na základě žádosti, porušuje nějaký zákon? Děkuji za Vaši odpověď DR


odpovídal(a): Redakce

Srážky ze mzdy

Dobrý den,poraďte mě prosím: jsem FO vedu DE a mám 1 zaměstnance, který pracoval v lednu 2008 do 7.1. a poté se hodil marod. Do dnešního nedal o sobě vědět.Došlo usnes. z Okres. soudu,abych srážel z jeho mzdy dlužnou částku(neplatil ZP).Nevím co s tím, nikdy jsem to nedělal, můžete mi prosím poradit jak na to?Mám to oznámit i na OSSZ?Předem vám mockrát děkuji.