FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna mzdy je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA VÝPOČET MZDY

odpovídal(a): Redakce

Oprava dotazu z 17.1. Výpočet mzdy

Dobrý den, proč prosím u dotazu odeslaného 17.1.2009 12:21 a Vámi odpovězeného 20.1.2009 13:18 ze Sekce: Mzdy, Téma: Výpočet mzdy počítáte s 23 prac. dny, když tazatel píše, že se jedná o tento měsíc, tj. leden, kdy je prac. dní 21 + 1 st. svátek? Měla by se jeho měs. mzda skutečně dělit číslem 23 a proč?? nebo 21 za fond prac. doby nebo 22 tj. prac. dny vč. st. svátků??? Děkuji za laskavou odpověď


odpovídal(a): Redakce

Výpočet mzdy

Dobrý den, má hrubá mzda činí 3787,- jak je možné že má čistá mzda činí 1488 Kč? je možné aby mi stát vzal až 60% mé mzdy? co je to prosím Daň paušální zálohová, která mi snížila mou čistou mzdu o 1425 korun a jak byla vypočítana? Je možné aby člověk který má hrubou mzdu 5900,- měl stejnou částku ZP a SP jako já při mzdě 3787,- ? Děkuji, Dobrý A.



odpovídal(a): Redakce

Svátek

Dobrý den.Byla jsem 24.12.2008 v práci.Mám dotaz,jak mi má být tento den proplacen? Mám 37,5 hodinovou týdenní pracovní dobu a jsme malá soukromá organizace.


odpovídal(a): Redakce

Penzijní pojištění

Dobrý den, na internetu jsem se dozvěděla, že od 1. 1. 2009 vyplácí PPM OSSZ, nikoliv zaměstnavatel. Chtěla jsem se tedy zeptat, jak to bude s proplácením penzijního připojištění, které mi platil zaměstnavatel. Zda ho bude proplácet i nadále nebo nikoliv. Předem děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Stravné

Dobrý den, mám dotaz na cestovní náhrady, jestli-že je zaměstnanec celých 24 h v zahraničí, má také nárok na tuzemské stravné? je stále možné poskytovat v podnikatelské sféře kapesné k dietán v zahr. do 40%. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Výpočet mzdy

Prosím o kontrolu výpočtu. Zaměstnavatel napočítal - hrubý příjem 27072, ZP 1219, soc. 2166, sleva na popl. a 3 děti. Čistý příjem 22047. Prémie 8729. Základní plat mám 18000 kč a tento měsíc 19,5 hodin přesčas. Prům. plat mám 115,77 kč. Je to složité, ale nemůžu se dopočítat. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Výpočet mzdy

Dobry den, mam jednoho zamestnance ktery ma 1 dite a bere u nas 8000 hrubeho. Jak mam spocitat cistou mzdu a dane, na mzdove kalkulacce je polozka Sleva na dani 1.620, to je castka ktera se nekam odvadi nebo informace o vypoctech? Nase ucetni to spocitala tak ze tato castka (1620) se musi odvadet jako dan na FU, ale me se to nejak nezda, ale i pres to jem za jedem mesic jsem to odvedla, ted nevim jak postupovat. A jeste, 890 Kč na dite se vyplaci kazdy mesic? a musi byt podepsany nejaky formular pro to? Na mzdove kalkulacce cista mzda v tomto pripade je 8.010, tj. vic nez hruba mzda, je to tak v poradku? Dekuji za Vasi odpoved. Popripade poradte mi nejakou mzdovou ucetni ktera by mi mohla poradit.


odpovídal(a): Redakce

Měsíční mzda

Prosím, chtěl bych se zeptat, zda zaměstnavatel může se zaměstnancem uzavřít pracovní smlouvu za dohodnutou stálou měsíční mzdu, bez ohledu na počet pracovních dnů, svátků nebo dovolené v jednotlivých měsících. Zda mu tedy může být vyplácena stálá mzda např. 13000 hrubého. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Výpočet mzdy

Náš zaměstnanec,pedagog volného času,bude mít nerovnoměrnou pracovní dobu na oddělení Hvězdárna od 13.30 do 23.00/ půl hodiny přestávka/ dva dny v týdnu. Má tento zaměstnanec nárok na příplatek za noční práci?


odpovídal(a): Redakce

Výpočet mzdy

Dobrý den. Jsem v domovním výboru našeho domu a 1x za rok nám předseda vypisuje odměny. Tento rok to bylo 3000kč. Na účet mi ale z onoho družstva,které nám dělá správu,přišlo pouze 2157Kč.Nemám sepsanou s družstvem žádnou smlouvu, pouze jsem sdělila předsedovi číslo svého účtu.Mají právo mi strhnout 843Kč-prý na daně a sociální a zdravotní??Což mě tedy pobouřilo.Kdyby mi strhli jen 15ti procentní srážkovou daň,pochopila bych to,i když si myslím,že ani na to nemají právo.Díky za jakoukoliv radu.



odpovídal(a): Redakce

Průměrný výdělek

Zdravím,k31.12.08 byl ukončen pracovní poměr na dobu určitou a tak se ptám jak vypočítat průměrnou mzdu.Podnikový pracovní kalendář 2008,červenec 6.00-16.00/9,5h./23 dní/218.5hod, Srpen 6.00-16.00/9,5h./21dnů/199.5hod. září6.30-16.00/9h./22dní/198hod.Předem děkuji. Ceral.


odpovídal(a): Redakce

Výpočet mzdy

Dobrý den, Mám dotaz ohledně mé čisté mzdy mám pocit, že mi jí zaměstnavatel špatně spočítal, proto bych potřebovala zjistit koli mi dělá čistá mzda za toto období.U zaměstnavatela jsem nastoupila 8.12.pracovala jsem 31.12.08 v to byly 3dny svátků.Ve smlouvě jsem podepsala hrubou mzdu 10660kč a 40h týdení dobu.Daňové prohlášení jsem podepsala a odpočitatelnou položku má jenom nasebe.Děkuji za podověď


odpovídal(a): Redakce

Výpočet mzdy

Dobrý den! Chci se zeptat kolik má činit můj čistý plat pokud mám hrubého 10660kč a v prosinci 2008 jsem odpracovala 15dní a 3 svátky jsem nebyla v práci.Do práce jsem nastoupila 8.1.08 a pracovala jsem do 31.1.08.Děkuji za odpověť


odpovídal(a): Redakce

Průměrný výdělek

Dobrý den, prosím o radu jakým způsobem se vypočítává průměr za dovolenou. Předem děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Průměrný výdělek

Chtěla bych se zeptat, jak se vypočítává mzda za dny dovolené. Nyní máme placenou dovolenou z průměru, který zahrnuje i přesčasovou práci ( ve zdravotnictví povinnou). Od nového roku má být počítána mzda za dovolenou pouze ze základního platu bez přesčasů. Má na tento krok zaměstnavatel právo? Děkuji J.K.


odpovídal(a): Redakce

Podpora

dobry den.jsem na matěřske a manžel nastoupil po15 letech na dva měsice na uřad prace /děla zednickou/ mam mateřskou 3800kč. Bude mit manžel narok na nějaké penize?moc děkuji NAVRATILOVA


odpovídal(a): Redakce

Zaměstnání manželů

Dobrý den, zajímalo by mne, jestli není nějaké omezení, když by manžel OSVČ zaměstnával manželku. Děkuji za odpověď na e-mail Reichlova71@seznam.cz


odpovídal(a): Redakce

Výpočet mzdy

Dobrý den chtěla bych se zeptat v prac.smlouvě mám napsáno že mám fixní mzdu co to pro mně znamená.jak je to s příplatky za víkendy a svátky.A v případě práce přesčas.Ještě bych se chtěla zeptat jestli je pro tuto mzdu nějaký odlošný fond odpracovaných hodin nebo je to všude stejné máme ve smoluvě 40 hodin týdně ale děláme krátký a dlouhý týden pondělí až pátek děláme od 10 do 21 hodin z toho se nám strhává hodinová přestávka a o víkendech děláme od 9 do 21 hodin také se strhává hodinová přestávka nikdo nám v práci není schopen odpovědět na ty příplatky a kolik máme za daný měsíc odpracovat hodin.Moc děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Výpočet mzdy

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,jestli mi můžou v mém zaměstnání strhnout na jednou celkovou částku 7000Kč??Když zaměstnavatel udělal sám chybu..Chyba je špatné spočítaní 13platu..Zároveň bych se ještě chtěla zeptat jak si správně 13plat spočítat... Předem moc děkuji Kateřina Vingrová


odpovídal(a): Redakce

Výpočet mzdy

Dobrý den chci se zeptat marodim a chtěla bych ukončit nemocenskou 23.12.2008 a můj dotaz: budu mít proplacené svátky 24-26.12.2008 když vlastně budu práce schopná od 24.12.2008 nebo raději přes svatky ještě marodit.Pracuji normální směny 8 hod/den.Děkuji