FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna mzdy je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA VÝPOČET MZDY

odpovídal(a): Redakce

Překážky v práci

Dobrý den, mám dotaz: - dojíždím do okresního města 17 km do zaměstnání. Jsem v ČID a občas potřebuju k lékaři. Zaměstnavatel mi platí 2hod. pokud jdu k lékaři přímo v okr. městě. Pokud potřebuji jít k obvodnímu lékaři u nás v obci, kde jsem závislá na autobusu a objednaná např. na 9 hod. a autobus mi jede až ve 13 hod (prac.dobu mám 8-14 hod.). Je zaměstnavatel povinen mi zaplatit celých 6 hod. mé prac. doby, když jdu k lékaři u nás v obci a nemám se jak dostat do práce ? Propustku si dávám potvrdit a je to 1x do měsíce.


odpovídal(a): Redakce

Prcovní doba

Dobrý den, musí být vyrovnávací období stejné nebo lze určit např. pro dohody o pracovní činnosti 52 týdnů a pro vyrovnání týdenní pracovní doby 4 týdny? Děkuji za odpověď.



odpovídal(a): Redakce

dobrý den ráda bych se zeptala na cestovní příkaz…

dobrý den ráda bych se zeptala na cestovní příkaz, zaměstnanec dvakrát do měsíce jezdí na školení pardubice bratislava jezdí vlakem a tak se chci zeptat jaký způsobem mám tyto náklady za vlak napsat do cestovního příkazu děkuji zuzana


odpovídal(a): Redakce

Výpočet mzdy

Bývalý zaměstnavatel mi doplatil za rok 2000 částku 2058,-Kč. Tuto částku zdanil a čistý příjem je 1418,-Kč. Dle daňových kalkulaček na internetu jsem měl ale obdržet 1831,-Kč. Který výpočet je správný resp. jak jsou věrohodné internetové kalkulačky?


odpovídal(a): Redakce

Výpočet mzdy

Dobrý den,jak vypočítat mzdu předsedy statutárního orgánu - Sdružení vlastníků jednotek, pokud je jeho smluvní mzda každý měsíc 3000,-Kč.


odpovídal(a): Redakce

Autorské honoráře

autorské honoráře, co má dělat mzdová účetní?


odpovídal(a): Redakce

Výpočet mzdy

Dobrý den, zaměstnavatel pokrátil pohyblivou složku mzdy(prémii) zaměstnanci.Je povinen zaměstnavatel zdůvodnit toto krácení zaměstnanci na jeho dotaz?Jestli ano, dle kterého zákona,resp.paragrafu? Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Průměrný výdělek

Dobry den,obracim se na Vas s dotazy: -zamestnanec byl dlouhodobe nemocen, s ukoncenim DPN ukoncil i PP, pro informaci na ZL prumerny cisty mesicni vydelek, jake pouziji RO? Posledni odpracovany Q pred nastupem na DPN? -zamestnankyne v 2009 nastoupilan na PPM a take ke konci roku 2009 ji konci, nastupuje na dovolenou za dobu PPM, muze take nyni cerpat dovolenou, kterou nevybrala za skutecne odpracovanou cast roku 2009 pred nastupem na PPM? dekuji,


odpovídal(a): Redakce

Mzda při pracovní cestě

Dobrý den.Mám takový dotaz.Při pracovní cestě za účelem montáže kotle na více jak jeden den,náleží mě mzda i když tam budu spát? Týká se to v případě služební cesty do zahraničí? Náleží mě mzda za cestu tam i zpět? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Zahraniční stravné

Dobrý den, chci se zeptat,jestli může zaměstnavatel zkrátit zaměstnanci výši stravného při zahraniční cestě (o 25%), když mu neposkytne žádné jídlo, nebo musí vyplatit plnou sazbu dle zákona.. Děkuji za odpověď.



odpovídal(a): Redakce

Výpočet mzdy

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaká bude moje finanční odměna za osm hodin práce ve svátek. Moje měsíční mzda je 10000 + 2000 prémie. Hodinový průměr 69 Kč.


odpovídal(a): Redakce

Výplatní páska

Dobrý den, Do kterého dne mi musí být předána výplatní páska pro zkontrolování a případné reklamaci, jestliže výplatní termín je vždy k 10 dni v měsíci.Děkuji Jarek T.


odpovídal(a): Redakce

Průměrný výdělek

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na průměrnou mzdu zaměstnance, který nastoupil 26.11. a 30.11. končil. Mzdu měl měsíční ve výši 25OOO,- je částečně invalidní s jedním dítětem. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Zahraniční stravné

Dobrý den, prosím o přibližný výpočet zahraničního stravného: jedná se o pracovní cestu do Turecka, odjezd 22.7.2009 v 7.00 h - příjezd 3.8.2009 v 10.00 h.


odpovídal(a): Redakce

Výpočet mzdy

Dobrý den, chci se zeptat,jakou mzdu jsem měl dostat od zaměstnavatele v měsíci říjnu 2009,když jsem od 2.října v pracovní neschopnosti( v neschopnosti jsem dosud),moje hrubá mzda činí 8000kč.Děkuji za odpovědˇ.


odpovídal(a): Redakce

Průměrný výdělek

Dobrý den.Zaměstnanec v pracovním poměru od 1.9.2009.29.10.2009 onemocněl.V září odpracoval 19 dnů,2 dny měl dovolenou - HM 10853,-Kč,náhrady 1035,-Kč.Jak vypočítám průměrný výdělek pro náhradu mzdy?Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Práce ve svátek

Dobrý den, mám tento dotaz. Pracovníci pekárny mají 6denní prac. týden, začínají v NE ve 20hod. a končí v SO ve 3 hod. Dne 16.11. skončili směnu ve 3hod a další nastoupili až ve SV 17.11 a to ve 20hod. Mají nárok na proplacení SV anebo mám zaplatit 100% příplatku za práci ve svátek(20-3hod tj. 7 hod)? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Zaokrouhlení mzdy

Dobrý den, chci Vám poděkovat za mé již zodpovězené dotazy a nyní mám otázku ohledně tištěné podoby výplatní pásky. Př.a) Kč 494,32 svátek b) 494,00 411,94 přesčas 412,00 1482,97 příplatek 1483,00 2000,00 prémie 2000,00 10160,24 úkol 10160,00 celkem 14550,00 14550,00 V př. b)zaměstnanci při kontrole vyjde jiná částka, je samozřejmě zaokrouhlená, ale v př. a) to jasně zaměstnanec pozná i bez vysvětlení.Jak je to správné? Děkuji Lacová


odpovídal(a): Redakce

Nárok na diety v ČR

Dobrý den, prosím, o radu, zda je to možné. Firma přestěhovala svou pobočku z města Ostravy do Brna. Vzhledem k tomu, že jsem v Brně Po-Pá, mám právo na proplacení stravného za 24 hodin. Firma však má jiný názor. Díky za odpověď Lenka


odpovídal(a): Redakce

Důležité osobní překážky v práci

Dobrý den, zajímalo by mě, zda je nějak limitováno množství návštěv u lékaře v době pracovní doby. Myslím tím, pokud zaměstnanec dejme tomu splní podmínky Zákoníku práce, 590/2006 sb., ale u lékaře je za rok téměř 40x. Děkuji Kateřina Trnavská