FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna mzdy je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA VÝPOČET MZDY

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych zkontrolovat zda výpočet…

Dobrý den, chtěla bych zkontrolovat zda výpočet mzdy je spravný. Zda se mi, že ne, ale težko docházím ke stejnému výsledku. Výpl. třída 1, Tarif 11000,-Kč,Průměř DNP 416,29,Pr§měr 69,26, zákl. mzda (hod./dny : 144/18) 9000,-Kč, svátek tarifem (-II- : 16/2) 1000,-Kč Sleva na daňi 2070,-Kč Dovolená (-II- _16/2) 1118,-KČ Příplatek za sobotu (-II- 27/3,38) 187,-Kč Příplatek za neděli (-II- 16/2) 118,-Kč Hrubá mzda : 11 406,-Kč Daň 2295,-Kč Sleva na daňi 225,-Kč na účet : 9.925,-Kč Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, pokud je vybrán již celý příspěvek…

Dobrý den, pokud je vybrán již celý příspěvek podpory v nezaměstnanosti tzn.po dobu 0,5roku za jak dlouho má zaměstnanec nárok na další příspěvek, kolik měsíců musí odpracovat, aby dostal podporu v nezaměstnanosti a prosím z čeho se počítá výše podpory,děkuji



odpovídal(a): Redakce

Práce ve svátek

Dobrý den, moje pracovní doba je po až pá od 7 do 15.30 hodin. V pondělí 5.7. o svátku jsem byla v práci od 6 hodin do 7.30. V práci je poskytován příplatek 100%. Jak budu mít tento den zaplacen, kolik hodin náhrady za svátek, kolik hodin práce a kolik hodin příplatek za práci ve svátek. Je hodina od 6 do 7 hodinou přesčas? Budu mít i přesčasový příplatek? Díky za odpověd Ivča


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, z pohledu exekuce je vyživovaná osoba…

Dobrý den, z pohledu exekuce je vyživovaná osoba(dítě) i ta, která je plnoletá a žije ve společné domácnosti a má svůj příjem ? Počítá se s tím, že společně uhrazují náklady na své potřeby? Potvrzení o studiu(při uplatnění slevy na dítě) mám požadovat po zam. až při dosažení 18-ti let věku dítěte? Kdy zasílám z.pojišťovnám přehled zaměstnanců dle ZP? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,po kolika hodinách práce se musí…

Dobrý den,po kolika hodinách práce se musí strhnout 30 min.přestávka, je správné, že až nejpozději po 6h práce,tudiž,když pracuji 6h,nemusí mi zaměstnavatel strhnout 30min.přestávky, je mi známo že po 8h práce,je to 30min.,jak by to bylo třeba po 10h práci a po 12h,kdy zase musí bezpodmínečně strhnout dalších 30 min. přestávky.Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, zahrnuje se do vyměřovacího základu…

Dobrý den, zahrnuje se do vyměřovacího základu pro výpočet zákonného pojištění při úrazu,co musí zaměstnavatel za zaměstnance odvést, hrubý příjem zaměstnance který pracuje na DPČ a jeho příjem nepřesáhl částku 2000,-Kč hrubého?Dle pc programu, mi tento příjem zaměstnance nebyl zahrnut do vyměřovacích základů pro výpočet částky při úrazovém pojištění.Je to tak v pořádku?Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám smluvní mzdu 15000,-Kč,8h prac…

Dobrý den, mám smluvní mzdu 15000,-Kč,8h prac.doba, na výplatní pásce za červenec mám uvedené plac.svátky 16h,ale za 2 svátky mám uvedenu v kolonce výši hrubé mzdy a to 15000,-Kč. Tudíž k výplatě po slevě na poplatníka mám k výplatě stejnou částku jaké předchozí měsíc, když žádný svátek placený nebyl a to 12.405,-.Je to v pořádku? Děkuji.Podotýkám, že ve svátek jsem nepracovala a domnívám se,že postup zaměstnavatele je správný,jelikož mám smluvní mzdu, v případě,když bych měla hodinovou mzdu a pracovala ještě ve svátek,tak bych ho měla dostat proplacený,je můj názor správný,děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, jaký je rozdíl mezi průměrem pro…

Dobrý den, jaký je rozdíl mezi průměrem pro náhrady a průměrem pro dovolenou. Mám nového zaměstnance a musím zadat do PC průměr pro náhrady, zaměstnán od 1.7.,hrubá mzda 18tis.Kč,vycházela jsem z předchozího Q.,měsíce 4,5,6. 18tisx3 měsíce= 54000/520 prac.dní za II.Q. a vyšel mi průměr pro náhrady 103,85 Kč.Je to prosím správně??Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím o odpověď, jaké povinnosti pro…

Dobrý den, prosím o odpověď, jaké povinnosti pro mě jako zaměstnavatele vyplývají v případě, že zaměstnám osvč. Platím za takovou osobu soc. a zdrav. pojistné, sestavuji daňové přiznání? Nebo si to vše vyřizuje sama. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím o odpověď: započítává se…

Dobrý den, prosím o odpověď: započítává se daňový bonus do čistého příjmu k žádosti o sociální příspěvek? Děkuji. Zetková



odpovídal(a): Redakce

Odměna jednatele

Prosím o radu, protože si nejsem jistá. Mám klienta, který 2.2.2010 založil Společnost s ručením omezeným. Zde figuruje jako jednatel společnosti. Dřív byl jednatel něco jako zaměstnanec a firma byla vedena jako malá organizace. Chci se zeptat zda to ještě platí, protože mi klient tvrdí něco jiného. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chci se zeptat na výpočet pro náhradu…

Dobrý den, chci se zeptat na výpočet pro náhradu mzdy za čerpání dovolené. Myslím, že se použivá průměrný výdělek z předcházejícího (kalendářního?) čtvrtletí. Znamená to tedy, že například pro dovolenou, kterou budu čerpat v září 2010 se použije průmer za měsíce 4-6/2010 (předcházející kalendářní čtvrtletí) nebo 6-8/2010 (předcházející tři měsíce)?


odpovídal(a): Redakce

DD, prosím o radu, co dělat, když je zaměstnanec…

DD, prosím o radu, co dělat, když je zaměstnanec ve vazbě (v cizině). Skutečnost nám nahlásil, normálně by byl v mimoevidenčním stavu bez nároku na mzdu a krátila by se mu dovolená. Ovšem zaměstnavetel chce, aby mu i nadále byla vyplácena částka ve výši základní mzdy. Je to vůbec možné a co je potřeba dodržet? Co se bude uvádět na ELDP? Moc děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám dotaz ohledně příplatků za SO, NE…

Dobrý den, mám dotaz ohledně příplatků za SO, NE a svátky. Zaměstnanci pracující ve dvousměnném a třísměnném provozu tyt příplatky mají, náleží však i zaměstnancům pracujícím v nepřetržitém provozu? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím po kolika hodinách musí ze…

Dobrý den, prosím po kolika hodinách musí ze zákona zaměstnavatel strhávat 30 min. přestávku, po 6h? A kdy musí strhnout dalších 30 min. po 12h?Nebo jak to je, děkuji


odpovídal(a): Redakce

Mám spor se zaměstnavatelem, fixní plat XXX Kč,…

Mám spor se zaměstnavatelem, fixní plat XXX Kč, neproplácí nám příplatky za so, ne a svátky. Máme na tyto příplatky nárok.


odpovídal(a): Redakce

dotaz na nárok na podporu započítává se do délky…

dotaz na nárok na podporu započítává se do délky 12 měsíců prac. poměru doba pracovní neschopnosti


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, podnikatel se rozhodl vyplácet…

Dobrý den, podnikatel se rozhodl vyplácet cestovné přes mzdy. Program dovoluje zadat nezdanitelné položky do mezd, ale účetní předpis se musí zadat interním dokladem. Může býr předkontace 512/333, nebo má být 512/331. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, můj pracovní poměr končí 31.8.2010.…

Dobrý den, můj pracovní poměr končí 31.8.2010. Mám dotaz ohledně výpočtu čistého průměrného výdělku. Ve výplatě za červen 2010 jsme dostali od zaměstnavalatele roční bonus (prý za rok 2009) ve výši platu. V mzdové účtárně mi bylo řečeno, že se mi do uzavřeného II.kvartálu (duben až červen) bude počítat pouze 1/4 tohoto bonusu (jako za jeden kvartál) a nikoliv celá výše bonusu. Je to tak prosím v pořádku. např. mám plat 20 tis. hrubého. bonus v červnu byl také 20 tis. ale do období duben až červen mi bude z bonusu započítáno pouze 5 tis. velice Vám děkuji za odpověd.


odpovídal(a): Redakce

Průměrný čistý měsíční výdělek

Dobrý den, k 30.6.2010 má paní ukončen u naší organizace PP dohodou. Od 1.7.010 bude hlášena na prac. úřadě. Pro potvrzení příjmů ji budu brát průměry z 1. čtvrtletí, ale jde mi o to, že v tomto období bylo vyrovnání daní. Jelikož za rok 2009 si paní neuplatňovala odpočty na 3 děti, tak je uplatnila až v únoru 2010. Průměrný hodinový výdělek tedy měla dost vysoký za tato období. Je to tak správně, nebo tam ty odpočty nebudu zahrnovat. Děkuji za odpověď. Z.