FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna mzdy je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA MINIMÁLNÍ MZDA

odpovídal(a): Redakce

Minimální mzda

Dobrý den. V pracovní smlouvě mám týdení pracovní dobu 40 hod., mzda úkolová. Pokud neplním časové normy zadané zaměstnavatelem může moje mzda být nižši než minimální mzda tj. 8000 kč. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Minimální mzda

Dobrý den, v pracovní smlouvě mám sjednanou základní mzdu 7500,-- + provizi z plnění. Bohužel leden byl kritický a tudíž žádná provize. Může mi zaměstnavatel vyplatit pouze základní hrubou mzdu 7500,- nebo mi musí 500,- doplatit a dát mi hrubého minimálně 8000,--? Na výplatní pásce mohu mít hrubá mzda 7500,--?Děkuji.



odpovídal(a): Redakce

Zaručená mzda

Dobrý den, do jaké platové třídy je třeba zařadit prodavačku v drogerii - pultový prodej, přejímka zboží, manipulace s penězi? Jedná se mi o výši zaručené mzdy. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Minimální mzda

Dobrý den, chci se zeptat na výpočet minimální mzdy pokud je zaměstnanec zaměstnán na zkrácený úvazek (7hod.). Děkuji Stránská


odpovídal(a): Redakce

Minimální mzda

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, náš rodinný přítel měl v roce 1982 pracovní úraz a do dnešního dne pobírá náhradu za ztrátu na výdělku, tzv. rentu. Při výpočtu renty se mu od pravděpodobného výdělku odečítá ČID a jelikož nepracuje, tak minimální mzda 8000,- Kč. A já bych se chtěla zeptat, zda u poživatelů ČID činí minimální mzda 8000,- nebo jak jsem se dočetla v zákoně pouze 75% minimální mzdy? Děkuji za odpověď. Marcela Macíčková