FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna mzdy je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA PRÁCE NA DOHODY

odpovídal(a): Redakce

Dohoda o provedení práce

Dobrý den, ráda bych se zeptala,zda i na vedení účetnictví (samozřejmě v zákonném rozsahu max. 150 hod. ročně) je možno uzavřít dohodu o provedení práce, i když se předpokládá, že že práce budou prováděny dlouhodobě, tj. více let.Vždy by se uzavřela na rok samostatná DPP. Není nutno v tomto případě uzavřít dohodu o pracovní činnosti ? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Daň z příjmů fyzických osob

Dobrý den,rád bych věděl,jak to bude od roku 2008 s prac.na DPP,bude platit stale 150h za kal.rok,jak to bude v pripade duchodce,ktery podepise prohlaseni,muze uplatnovat slevy na poplatnika,bude mit zalohovou daň 12%,v pripade nepodepsaneho prohlaseni bude stale srazkova dan 15%,20% dle stejneho prijmu,jako v roce 2007 a nebudou uplatneny zadne slevy na dani?Dekuji



odpovídal(a): Redakce

Superhrubá mzda a dohody

Dobrý den, prosím o sdělení, zda-li se týká superhrubá mzda také u dohod o činnosti, např.důchodci a zda-li mohou důchodci u této dohody podepsat prohlášení a tímto se jim bude odečítat sleva z daně z příjmů záv.osob. Děkuji Bártová


odpovídal(a): Redakce

DPP a podepsané prohlášení

Dobrý den, prosím o odpověď na otázku: Je možné, když pracovník na dohodu o provedení práce (4000 brutto měsíčně)podepíše prohlášení poplatníka ( není jinde zaměstnán, je veden na úřadě práce, bez nároku na výplacení příspěvku) a srazím srážkovou daň ve výši 15% (600,- Kč) ji nedovést a započítat s 600,- Kč dle §35ba zákona o dani z příjmu, tudíž v čistém vyplatit celých 4000 Kč? A je pak nutné, aby si pracovník podal daňové přiznání, když se to týká pouze dvou měsíců Děkuji za odpověď Vláďa


odpovídal(a): Redakce

Práce na DPP při nepdepsání prohlášení

Dobrý den, můj dotaz je následující: pokud pracuji ve firmě jako brigádník (DPP) a nepodepíši v ní prohlášení k dani, má zaměstnavatel povinnost odvádět za mě srážkovou daň? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

DPP a stravné

Dobrý den, zaměstnanec který je u nás zaměstnán na DPP si se souhlasem ředitele dohodl školení. Má v takovém případě nárok na stravné? Já se domnívám, že pokud si nárok na cest. náhrady nedohli již v samotné dohodě, proplatím zaměstnanci pouze jízdenky bez stravného. Je to správně a kde najdu něco písemně, protože zaměstnanec mi nevěří a chce to někde vidět napsané. Děkuji za odpověď.



Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.