FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna mzdy je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA PRÁCE NA DOHODY

odpovídal(a): Redakce

DPP

Dobry den, mam dotaz ohledne nasi zamestnankyne.Je zamestnana jako fakturantka, zpracovava dochazku apod.. Muze mit u nas jeste dohodu o provedeni prace na ucetnicke prace jako zaskok za ucetni, ktera jde na MD - na 150 hodin bez odvodu soc. a zdrav. poj.? Moc dekuji. MS


odpovídal(a): Redakce

DPČ

Dobrý den, ráda bych se zeptala,jak je to se souběhem dvou DPČ u jednoho zaměstnavatele.Náš zaměstnanec má uzavřenou DPČ na 20h/týdně a nyní chce uzavřít druhou DPČ.Jednalo by se o naprosto odlišnou práci a dle ZP toto je možné.Ovšem jak je to s pracovním úvazkem? Je možné mít u jednoho zaměstnavatele dvě DPČ a obě na poloviční úvazek,tj.20h/týdně na každou a nebo pouze jednu na 10h/týdně a druhou také na 10h/týdně? Děkuji moc za radu. Martina



odpovídal(a): Redakce

DPP

Dobrý den,prosím Vás musím na správu sociálního zabezpečení posílat formulář Hlášení o zaměstnávání poživatele starobního důchodu i v případě,že jsme s ním uzavřeli pouze DPP?? Mohu poživateli starobního důchodu uplatnit slevu na poplatníka v případě DPP??Děkuji


odpovídal(a): Redakce

ÚP

Dobrý den, pracuji na HPP i DPČ u jiného zaměstnavatele. V prosinci 2008 mi bude ukončen prac. poměr na HPP z důvodu nadbytečnosdti. Nadále zůstanu zaměstnána u jiného zaměstnavatele na DPČ, kde hrubá mzda činí 8000,-Kč. Musím se hlásit na pracovním úřadě? Děkuji z odpověď


odpovídal(a): Redakce

DPP

Vážení, dovoluji si položit tento dotaz: Obyvatelé nášeho panelového domu založili družstvo. O dům se nám stará paní. Nevíme ovšem, jak nejlépe ji odměňovat, aby paní platila co nejmenší daně. Paní je v domácnosti, není zaměstnaná, není důchodce. Děkuji předem za radu Zapletal


odpovídal(a): Redakce

DPP

Dobrý den, jsem OSVČ (hlavní pracovní činnost) a nyní mám možnost přivydělat si krátkodobě na dohodu o provedení práce. Tato práce by měla trvat 1 měsíc a výdělek hrubého by měl být cca 6500 Kč. Co musím jako OSVČ splnit za podmínky, abych tuto nárazovou práci mohla přijmout? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

DPP

DPP u důchodce s předčasným starobním důchodem. Je dle § 75 ZP rozsah 150 hodin v kal. roce myšlen u jednoho zaměstnavatele nebo u všech třeba postupně jdoucích v roce? Př:u zaměstnavatele A udělá 70 hodin, u zam. B udělá 20hodin a u C smi už udělat jen 60hodin? nebo u každého zaměstnavatele A,B,C smí udělat v kal. roce 150hodin, takže 450 v roce.Děkuji za odpověď. Pulcová Iv.


odpovídal(a): Redakce

DPP

Jsem starobní důchodce.Pracuji ve zdrav.středisku jako domovník.S každým ze 6 soukromých lékařů mám jednotlivě uzavřenu DPP na 600,-/měs.,tj.celkem 3600/měs.Chtěl jsem podepsat daň.prohlášení,abych mohl uplatnit slevu na dani.Mzd.účetní odmítla,protože daň.prohláš.mohu podepsat pouze u 1 zaměstnavatele a tito lékaři jsou jako 6 zaměstnavatelů. Jak by bylo možno v tomto případě postupovat?Celkově bych nedosáhl možné slevy 2070,-.Bylo by možné podat daň.přiznání na konci roku,kde by bylo patrné,že sleva nebyla překročena?To by šlo ale pouze za přepokladu,že by mzd.účetní lékařů neodmítly mých více daň.prohlášení. Cítím se poškozen, byla by nějaká cesta? Mohl bych v kladném případě uplatnit slevu zpětně od začátku roku? Děkuji Robert


odpovídal(a): Redakce

DPP

Dobrý den,mám tento dotaz : Pracovník na plný pracovní úvazek, s podepsaným prohlášením k dani a příjmem 25-30 tis. btto může mít dohodu o provedení práce-také u nás?.Jinde by to bylo bez problémů. My to řešíme takm že tyto práce =korektury píšeme na rodinné příslušníky. Vyskytl se názor,že lze i u stejného zaměstnavatele;podle mě by se vše sčítalo do 1 příjmu a padla by i výhoda 0 soc. a zdrav.pojištění a 15 % daně.


odpovídal(a): Redakce

Odměna z DPP

Studentka VŠ zdravotnické Uzavřená dohoda o pravedení práce - DPP Odměna za vykonynou práci odpracovaných hodin je vyplácena z tarifního platu zdrav. sestry v 7třídě/1 /11 660,00Kč/. V jednom měsíci ale odpracovala 78 hod. což je 5 512,00kč.Prosím o výpočet čisté mzdy, a jestli má nárok na slevu studenta.



odpovídal(a): Redakce

DPP

Dobrý den, chci se zeptat, jestli můžu na Dohodu o provedení práce napsat odměnu v Kč na hodinu nebo musí být uvedena pouze celková částka za odvedenou práci? Děkuji. ED


odpovídal(a): Redakce

DPP

Dobrý den, potřebovala bych poradit v oblasti "práce na dohody". Pro naši firmu chceme uzavřít dohodu s lektorem na výuku anglického jazyka. Jednalo by se o pravidelnou výuku v rozsahu 1-2 hodiny týdně. Je možné i na takto pravidelnou a opakující se činnost uzavřít DPP? Nebo je nutné uzavřít DPČ? Také bych se chtěla zaptat jak se postupuje v případě, kdy u DPP je měsíční odměna nižší než minimální mzda. Děkuji PH


odpovídal(a): Redakce

Odměna z DPP

Dobrý den. Členové zahradkářské kolonie, převážně důchodci, provedli opravu oplocení. Za tuto práci jim bude vyplacena symbolická odměna ve výši 400 až 2000 Kč (podle počtu odpracovaných hodin). Protože jsme nezisková organizace - člen ČSZ, náš jediný příjem jsou členské příspěvky. Musí se tyto odměny zdaňovat? Děkuji. R. Hančárová


odpovídal(a): Redakce

DPČ

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zaměstnali jsme slečnu na DPČ. Za každou odpracovanou hodinu jsme si dohodli hod. sazbu. Bude dělat přednášky ve školách, dle naší potřeby. To znamená, že třeba v úterý a čtvrtek půjde pracovat, ostatní dny má volno. Nyní se ptá, zda má nárok na proplacení návštěvy u lékaře a žádá o propustku, aby si to mohla potvrdit. Já se domnívám, že by lékaře mohla navštívit ve volných dnech a platit jí to nechci. Je můj postup správný? Nerada bych ji ošidila pokud snad má na náhradu nárok. Odůvodnila jsem jí to tím, že si v DPČ nic takového nedohodli, tedy nemá nárok !


odpovídal(a): Redakce

DPP x DPČ

Dobrý den,prosím Vás lze poskytovat stravné i zaměstnanci na základě Dohody o pracovní činnosti a Dohody o provedení práce?? Jestli ano, jak tuto skutečnost ošetřit?Mělo by to být napsáno přímo v pracovní smlouvě,že zaměstnanci z DPČ nebo DPP plyne nárok na poskytnutí stravného?? Je potřeba vyhotovit například vnitřní firemní předpisy?


odpovídal(a): Redakce

Odměna z DPČ

Dobrý den, neteř uzavřela DPč a však byla hlášená na úřadě práce, na brigádě si vydělala 2000,- neměla podepsané prohlášení o dani, a byla ji odvedena srážková daň 15% tedy 300,- bylo to odvedeno správně.Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Výpočet odměny z DPČ

Dobrý den,jsem na MD, budu pracovat na DPČ, budu mít max.3000,-Kč hrubého/měsíc, jak to bude s odvody na soc. a zdrav.pojištění,prohlášení poplatníka jsem podepsala, kolik bych měla tedy obdržet čistého k výplatě.Je mi známo, že zdrav.pojištění do min.mzdy doplácet nemusím,jelikož jsem na MD.Sdělte mi prosím,jak to tedy správně je,děkuji


odpovídal(a): Redakce

DPP a evidence na ÚP

Dobrý večer,kolik si můžu vydělat na brigádách, když jsem v evidenci na ÚP- Úřad práce, děkuji, můžu mít pracovni smlouvu na DPČ nebo pouze DPP.


odpovídal(a): Redakce

DPČ

Vážení, řeším následujícíc problém: zaměstnavatel mi tvrdí, že pokud nemám u jiného zaměstnavatele hlavní pracovní poměr, nemohu mít u něho dohodu o pracovní činnosti, kde pracuji cca 4 hod. denně a odměna činí cca 5.000 Kč. Zdravotní pojištění mi samozřejmě sráží z miminální mzdy. Já se domnívám, že pokud platím ZP z minimální mzdy, není v tomto případě žádný problém a mohly bych pracovat na DPP. Děkuji za Váš názor.


odpovídal(a): Redakce

Odměna z DPP

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak je to s daněním u mé dcery, která je studentem. Měla uzavřenou "dohodu o provedení práce" - písemně na 1 měsíc a odpracovala přesně 150h, s mzdou na 1 h -55Kč. Od zaměstnavatele dostala na výplatu 6 200 Kč, chci se proto zeptat jaké daně platí a kolik by měla její výplata činit. Žádnou jinou brigádu v tomto roce neměla a ani nebude mít. Děkuji za odp., Pavla



Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.