FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA AKCIOVÉ TRHY

odpovídal(a): Redakce

Dd, amm v tuto chvili 18 000 pripravenych na…

Dd, amm v tuto chvili 18 000 pripravenych na vlozeni na ucet stavebniho sporeni. Platim vzdy jednorazove na konci roku poradte kam nejlepe mam financni prostredky investovat na dobu 6-8mesicu tj. do doby nez budu tyto penize potrebovat abych je vlozil na ucet stavebniho sporeni. premyslel jsem o podilovych fondech. necham si poradit treba je efektivnejsi zpusob jak zhodnotit penize a na konci roku vlozit a opet zistkat statni podporu atd diky


odpovídal(a): Redakce

Jsem zaměstnán u firmy, která nabízí svým…

Jsem zaměstnán u firmy, která nabízí svým zaměstnancům nákup tzv. zaměstnaneckých akcíí své mateřské korporace. Po dobu několika let jsem měsíčně vydával učitou částku, za kterou k tomu určený fond sídlící ve Velké Britanii nakupoval zmíněné akcie. Jsem tak de facto vlastníkem nikoliv přímých akcíí, ale vlastně podílových listů správcovského fondu. Nyní po několika letech plánuji prodat své podíly. Při tomto prodeji může dojít v závislosti na aktuálním kurzu buď k výnosu z prodeje nebo naopak ke ztrátě. Moje otázka: - dojde –li ke kladnému výnosu, jak je to se zdaněním? (na straně fondu se nic nezdaňuje, tak jsem byl informován) a jak se takový výnos vlastně vypočítává? - pokud dojde při prodeji ke ztátě, je nutno podávat daňové přiznání (i když vlastní daňová povinnost by byla nulová)? Pro úplnost – mým jediným příjmem je pouze plat v zaměstnání.



odpovídal(a): Redakce

dobry den.chtela jsem poprosit o obecne pravidla…

dobry den.chtela jsem poprosit o obecne pravidla co se tyce co nejvyhodnejsiho smenovani liber za ceske koruny. kdy jak kde?dekuji l


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím o vysvětlení, co jsou to…

Dobrý den, prosím o vysvětlení, co jsou to strukturované fondy v oblasti kolektívního investování. Jedná se o fondy zahraniční IS. Předem děkuji P. Trnka


odpovídal(a): Redakce

Jak co nejlépe zhodnotit větší sumu peněz za…

Jak co nejlépe zhodnotit větší sumu peněz za prodej domu, pokud hned nezačnu stavět nový.


odpovídal(a): Redakce

Vážení, chtěl bych Vás požádat o radu s investicí…

Vážení, chtěl bych Vás požádat o radu s investicí. Chtěl bych investovat volné prostředky ve výši cca 1 mil. Kč. Kromě této investice mám cca 0,2 mil. Kč v peněžním podílovém fondu a cca 0,1 mil. Kč ve smíšeném fondu. Předem velice děkuji za Vaši radu. Koutný


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, slyšel jsem, že sněmovna 10.3.2006…

Dobrý den, slyšel jsem, že sněmovna 10.3.2006 schválila vydání vládních/státních dluhopisů na krytí rozpočtového schodku. Kdy budou vydány tyto cenné papíry a jak postupovat při jejich nákupu? Děkuji za odpověď Petr Novotný


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, uvažuji o založení vlastní…

Dobrý den, uvažuji o založení vlastní společnosti typu s.r.o. Prosím o odpovědi na následující dotazy: 1.) Jaké jsou nevyhnutelné poplatky a komu při založení společnosti? 2.) Je možno získat někde dotace či podporu pro začínající podnikatele? Do současné doby jsem byl zaměstnancec, tudíž v tomto nemám žádné zkušenosti. Děkuji předem za odpověď a jsem s pozdravem.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den!!! Mám zájem o akcie Českého telecomu…

Dobrý den!!! Mám zájem o akcie Českého telecomu,zaujala mě jejich dividenda.uvažuji o nákupu tak 100ks.Ale ještě před tím bych si rád vyslechl váš názor. mockrát děkuji!!!!


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, s investovanim zatim nemam zadne…

Dobry den, s investovanim zatim nemam zadne zkusenosti, ale nyni mam k dispozici 200.000,-Kc, ktere nechci nechat lezet jen tak na beznem bankovnim ucte. Standardni nastroje jako stavebni sporeni, penzijni a zivotni pripojisteni vyuzivam, na samostatny nakup akci si diky neznalostem a minimu volneho casu netroufam vubec a uvazuji tedy o fondech. Jsou v neprebernem a pro mne zatim tajemnem mnozstvi fondu a udaju o nich nejake vice k doporuceni? Rad bych investici rozlozil napr. mezi 4 fondy po 50tis. Co se tyka doby investice 100tis min 6mesicu a 100tis rok a mozna i vice. Dekuji za odpoved.



odpovídal(a): Redakce

REPO operace - charakteristika, co to je? -…

REPO operace - charakteristika, co to je? - rizika vyplývající z repo operací. Vl. Hladík


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli je možný…

Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli je možný obchodovat na burze v minutách tedy. Například nakoupit euro a posléze třeba za 10min. prodat. To samí se zlatem, stříbrem, oleji nebo s komoditami. Já totiž potkal jednoho pána který to měl na svim PC. Samozdřejmě grafi a právě že prý vynalezl softvér na tento druh obchodu. Já to začal dělat (zatím se jen učím), ale zdá se že to funguje. Jen by mě taky zajímalo jak to bude s daněma a jak si budu převádět peníze s Anglie kde mi prý založí účet někde u brokerské firmy. Když to bude třeba pul milionu tak to tu banky poznaj a budou se vyptávat ne?


odpovídal(a): Redakce

Dobry den prajem, rad by som Vas poziadal o…

Dobry den prajem, rad by som Vas poziadal o radu. Mam investovane peniaze v zahranicnej mene, konkretne v britskych librach a mam obavu ze kurz tejto meny bude nestaly, a ze kurz ceskej koruny bude posilovat. Mozte mi prosim doporucit ci je dobre ponechat tuto investiciu v GBP alebo ci by bolo vhodne tuto investiciu zamenit na CZK? Pripadne, mozte mi prosim poradit kde by som si mohol pozriet prognozy ako sa bude vyvyjat situacia s kurzom u britskych libier? (internetovy link?) Dakujem Miroslav


odpovídal(a): Redakce

kde hledat solidniho investora na podnikatel…

kde hledat solidniho investora na podnikatel.zamer mam nemovitost do zastavy,ale je zatízena zastavním pravem,a to financním uradem potrebuji tuto nemovitost oddluzit a pote zadat o uver. Nemovitost je odhatnuta cca. 9000000mil a zastava na fin.urade 1500000kč.Jsem podnikatel muj rocní obrat je cca, 5mil.Dekuji za radu


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, zajímá mě zda-li nějaký český…

Dobrý den, zajímá mě zda-li nějaký český bankovní ústav poskytuje úvěr se zajištěním movitým majetkem (např. luxusním zbožím, klenoty, automobilem atd.) a případně i za jakých podmínek. děkuji


odpovídal(a): Redakce

Rád bych nakoupil akcie a nevím, jak to udělat,…

Rád bych nakoupil akcie a nevím, jak to udělat, nebo na koho spolehlivého se obrátit. Můžete mi poradit, jak postupovat? V této oblasti se nepohybuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych na dobu 3-5 let…

Dobrý den, chtěla bych na dobu 3-5 let investovat částku 90 000. Bylo mi doporučeno investovat věší část do smíšeného globálního fondu Prosperita OPF a menší část rozdělit do fondů distribuovaných společností Conseq IM (Konkrétně: Templeton Gl. Emerging Markets, Templeton Eastern Europe a Franklin Discovery Biotechnology). Do těchto fondů bych pak chtěla pravidelně investovat menší částky. Jaký je váš názor? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je…

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je nějaký rozdíl mezi podílovým a investičním fondem nebo jestli jsou to dva názvy téhož. Pokud rozdíl existuje, mohl byste prosím stručně shrnout hlavní rysy fondů, který je výhodnější pro investora? Předem děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den. Pokud akcie vlastnim po dobu…

Dobry den. Pokud akcie vlastnim po dobu jedenacti mesicu, ale pred rozhodnym dnem je prodam, znamena to, ze nedostanu zadnou dividendu. A kde mohu zjistit, kdy je rozhodny den pro urcitou akcii. Dekuji


odpovídal(a): Redakce

rád bych se poradil ohledně investice. V červenci…

rád bych se poradil ohledně investice. V červenci budu mít k dispozici 300 tis.Kč. Rád bych se poradil, kam se tato částka dá investovat s ohledem na to, že bych tuto částku chtěl po roce použít k nákupu bytu a s ohledem na to že jsem konzervativní investor s akceptací mírného rizika. Děkuji