Vážení, chtěl bych Vás požádat o radu s investicí…

Sekce: Investiční poradenství | Téma: Akciové trhy

Otázka: 15.03.2006 16:10


Vážení, chtěl bych Vás požádat o radu s investicí. Chtěl bych investovat volné prostředky ve výši cca 1 mil. Kč. Kromě této investice mám cca 0,2 mil. Kč v peněžním podílovém fondu a cca 0,1 mil. Kč ve smíšeném fondu. Předem velice děkuji za Vaši radu. Koutný

Odpověď: odpovídal(a): Redakce , 16.03.2006 10:01


Dobrý den, ve Vašem dotazu mi k plně kvalifikované odpovědi chyběly minimálně dva údaje a to: Na jak dlouho hodláte mít prostředky na investici vyčleněny?(investiční horizont investice) Jaký je Váš vztah k riziku? (Jaké riziko jste se svou investicí ochoten podstoupit) Pokud zvolíme investiční horizont například jeden rok a Váš vztah k riziku označíme tak, že očekáváte nadprůměrné zisky a jste ochoten se svou investicí podstoupit určité omezené riziko.(přičemž samozřejmě hledáte co nejvyšší poměr výnos/riziko investice). Za stanovených podmínek bych Vám doporučil Vaše portfolio diverzifikovat následovně: 20% Ruská ekonomika (měřeno indexem RTX- Ruská ekonomika zažívá v poslední době recesi zhruba 60 % titulů zahrnutých v ruském indexu je nějakým způsobem svázaná s výrobou a distribucí ropy a zemního plynu, což při dlouhodobě rostoucích cenách těchto komodit dělá z ruského trhu velmi atraktivní investici,která by neměla být opomenuta v žádném vyváženém investičním portfoliu) 20% Koš komodit (v tomto koši jsou rovnoměrně zastoupeny tyto strategické komodity : měď,zlato, hliník, ocel - v krátkém období je poměrně složité odhadnout cenové pohyby daných komodit, nicméně lze předpokládat že v horizontu jednoho roku bude trpělivý a dlouhodobý investor odměněn poměrně zajímavým zhodnocením svých prostředků. Pozitivem zařazení komodit do investičního portfolia je fakt že ceny komodit jsou víceméně nezávislé na pohybech akciových kurzů, což snižuje rizikovost portfolia aniž by snižovalo jeho výnosovou šanci) 20% Japonská ekonomika (měřeno indexem Nikkei , Japonská ekonomika je do portfolia zahrnuta ze dvou důvodů: 1. jako zástupce největšího a nejlidnatějšího kontinentu 2. jako ekonomika která se po 20 letech stagnace a propadů (kdy byla kontinuálně podhodnocována v portfoliích největších světových investičních fondů) vrací do růstového trendu a kde vidím velmi zajímavý růstový potenciál. 20% Ekonomika USA (měřeno indexem Nasdaq, USA jsou a nejspíše ještě dlouho budou motorem a barometrem světové ekonomiky proto je dobré mít je obsažené ve svém portfoliu, přičemž největší růst lze očekávat u indexu Nadaq, který je složen zejména z technologicky zaměřených společností typu Microsoft, Intel atd.) 20% Konkrétní české akciové tituly (ČEZ, Zentiva, ERSTE -český trh má po letech růstu stále co nabídnout, je však třeba být obezřetný při výběru konktrétního titulu a načasování jeho nákupu-pro tyto obchody jednoznačně doporučuji předchozí konzultaci s makléřem) Pokud je Váš investiční horizont nebo vztah k riziku jiný než v nastíněném příkladu nabízím Vám osobní schůzku na které můžeme doladit podrobnosti dle Vašich představ. Můžete mne kontaktovat na sperlich@cyrrus.cz nebo na 221 592 373.


Tazatel bere na vědomí skutečnost, že odpovědi na jím položené otázky jsou výrazem subjektivního názoru odpovídajícího a nemusejí ve všech případech vyjadřovat jednoznačné a závazné výkladové pravidlo uvedeného problému. V případě, že by se tazatel chtěl uvedenou odpovědí a v ní obsaženou radou či názorem řídit, doporučujeme mu ještě konzultaci uvedeného problému s dalším odborníkem.
Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 0
Hlasováno: 0 krát

DALŠÍ DOTAZY V SEKCI: INVESTIČNÍ PORADENSTVÍ

odpovídal(a): Redakce

Povodňové dluhopisy

Kdo vyplácí povodňové dluhopisy ČESKÉ REPUBLIKY 1997-2002 19. emise


odpovídal(a): Redakce

Dividenda Kofola

Dobrý den, chtěl by jsem nakoupit nějaké dlouhodobé akcie pro zisk z dividentu. Nejsem si však jistý zda-li to chápu dobře. Například u kofoly, která nyní prodává akcie v rozmezí 500-650 kč. Dividenda za rok 2014 byla 11,1kč. Jestli to dobře chápu tak tuto částku nutno ještě zdanit tudíž 11,1*0,85 což je 9,435 kč za rok. Návratnost investice je tudíž až za 53 let?


odpovídal(a): Redakce

Náklady podílového fondu

Dobrý den, zabývám se možností investování do podílových fondů a není mi zcela jasná jedna věc: Ve všech odborných článcích na toto téma se především rozebíraly poplatky s fondem spojené. Je však pravda následující: 1) Celkové roční náklady jsou zahrnuty v ukazateli celkové nákladovosti TER, tj. VČETNĚ vstupního poplatku? 2) Ukazatel výkonnosti podílového fondu je již o tyto veškeré poplatky očištěn, tudíž výkonnost za X let p.a. nám říká, kolik skutečně za rok dostaneme (resp. v předchozích letech dostali) z vloženého vkladu? 3) Členství v podílovém fondu je na dobu neurčitou a mohu kdykoliv vystoupit? Jak dlouho případně vystoupení trvá? 4) Pokud z fondu vystoupím, znamená to, že mi automaticky bude vyplacena hodnota všech mých vkladů podle jejich aktuální hodnoty? Jaké datum (a čas) je v takovém případě určující pro vyplácenou částku? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Akcie Čechofracht

V roce 2005 jsem převzal akcie na majitele, firmy Čechofracht a.s., a nevím zda mají nějakou cenu. Jedná se o Sérii A 000751 - 000753. Prosím o radu.


odpovídal(a): Redakce

Vývoj měn

Dobrý den, zajímala by mě prognóza vývoje USD vůči CZK v příštích 3 měsících. V současné době USD výrazně posiluje a mě by zajímalo, jak může jeho kurz vypadat v lednu 2016, o kolik se může měna zdražit. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Tajné investice a dědictví

Dobrý den, zajímalo by mne jak může notář zjistit, že po smrti osoby zůstaly někde například investice v případě, kdy o této investici věděl pouze daný člověk, odeslal investici jednorázově poukázkou, a od investice nenávratně uschoval smlouvy, výpisy nechodí. Zkrátka rodina nemůže dát žádně "echo" ani neexistují informace na bankovním účtě o platbách. Ověřuje se při dědickém řízení nějak existence takových tajných prostředků, které dle zákona spadají do dědického řízení? Předem děkuji za informaci.


odpovídal(a): Redakce

Akcie z privatizace

Dobrý den, v kuponové privatizaci jsem získal nějaké akcie, které byly v roce 2001 změněny na listinou podobu. Jsou mi takovéto akcie k něčemu, dá se někde zjistit jestli mají nějakou hodnotu a zda se dají prodat? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Vývoj kurzu NZD

Dobrý den, vrátila jsem se po roce z Nového Zélandu a přivezla si s sebou i NZD (valuty). Směnu na CZK odkládám, protože je nyní pro mě velmi nevýhodný kurz (např. oproti dubnu 2015). Ač se směnou nijak nespěchám, ráda bych se zeptala, co lze v nadcházejících měsících očekávat a zda spíš nehrozí další posílení CZK? Čím je tento trend ovlivněn? Mockrát děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, potřebuju "nalít" do sro. peníze z…

Dobrý den, potřebuju "nalít" do sro. peníze z mých zdrojů, ale nechci zvyšovat zákl. kapitál. Jaké jsou možnosti prosím? Díky Tomáš B.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Jelikož jsem potřeboval nový telefon a…

Dobrý den. Jelikož jsem potřeboval nový telefon a neměl jsem finanční hotovost, musel jsem si ho koupit v obchodě na splátky přes Home Credit. Součástí smlouvy kterou jsem ale v obchodě podepisoval byla i smlouva o nějaké Premia kartě. Můj dotaz tedy je, zda pokud nebudu tuto kartu žádným způsobem využívat, budu platit za ní nějaké poplatky nebo pokuty? Chci pouze splácet telefon pomocí nastavených měsíčních splátek po dobu 11 měsíců, nic víc. Děkuji za odpověď.Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.