FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA AKCIOVÉ TRHY

odpovídal(a): Redakce

Dotaz ohledně povinného pojištění bankovních…

Dotaz ohledně povinného pojištění bankovních vkladů: U banky "A" mám účet v rozmezí pojištěné částky 700000CZK. U banky "B" mám stavební spoření. Banky se sloučí do banky "AB". V případě uplatnění pojištění se dle zákona započítá vklad na stavebním spoření do pojištěné částky, nebo se řeší zvlášť ???. Děkuji za odpověď. Karek Hynie.


odpovídal(a): Redakce

poraďte prosím, na co si dát pozor při investici…

poraďte prosím, na co si dát pozor při investici do pozemku (eventuelně při samotném převodu). Děkuji



odpovídal(a): Redakce

TOUREX Nevím, zda jsou Vám známy zásady…

TOUREX Nevím, zda jsou Vám známy zásady investování Tourex a čerpání této investice formou "refundace" prostřednictvím FCI. Popisovat tento produkt napovažuji za příhodné.Pokud ano, zajímalo by mě jaký je případný daňový dopad v ČR. Děkuji za případnou i negativní odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám dotaz, který velmi spěchá. Moji…

Dobrý den, mám dotaz, který velmi spěchá. Moji rodiče si nezažádali o restituce a teď mi matka volala, že v TV říkali, že dnes je poslední den na podání žádosti. Je to pravda? Pokud ano, kde se tyto žádosti podávají a jak má žádost vypadat? Otcovy rodiče měly statky na Znojemsku... Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám zcela jednoduchý dotaz. Chtěla…

Dobrý den, mám zcela jednoduchý dotaz. Chtěla bych krátkodobě(3-4MĚSÍCE) investovat asi 5000 $, termínované vklady se nevyplatí.Děkuji za radu. K. Moučková


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Tento dotaz příliš nespadá to této…

Dobrý den. Tento dotaz příliš nespadá to této kategorie, ale lepší jsem nenalezl. Mám dotaz týkající se firemních pohledávek. V současné době pracuji na ukazatelovém systému hodnocení odběratelů. V rámci tohoto systému chci vyčíslit nějakým způsobem skutečné náklady na pohledávky. Můžete mi prosím poradit, jakým způsobem lze nejlépe skutečné náklady vznikající s pohledávkou vyčíslit. Stačí mi obecný postup. Pro upřesnění: pohledávky jsou kryti 2 kontokorentími uvěry a 2 revolvingovými úvěry. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám k dispozici přobližně 70 000 kč…

Dobrý den, mám k dispozici přobližně 70 000 kč a chtěl bych je investovat do podílových fondů. Mám v úmyslu částku rozdělit a část investovat do zajištěných fondů v časovém horizontu kolem 5 let a část investovat do tzv. Prémiových vkladů České spořitelny, abych měl alespoň část s uvedené původní částky částečně k dispozici. Co se týče zajištěných fondů, zaujaly mě produkty ČSOB, Živnostenské banky a ČS. ČSOB nabízí klasický fond (ČSOB Světový Click + 23) na období 6 let a 4 měsíců, je veden v KČ. Má zajištěn minimální výnos 10%. Samozřejmostí je 2% vstupní poplatek. Výnos je vázán na koš akciových indexů DJ Euro Stoxx 50 (50%), S&P 500 (30%) a Nikkei 225 (20%). Živnostenská banka nabízí tzv. Garantovaný vklad EUROTOP 50 V, který je osvobozen od poplatků, je na 5 let, minimální úrok je 0,6%, úrok v upisovacím období je 0,5%. Vývoj se odvíjí od výnosu indexu DJ Euro Stoxx 50. ČS nabízí zajištěný fond (ESPA-ČS zajištěný fond 19) na 5 let. Výnos fondu závisí na chování kurzu akcií 25 významných společností. Za každé roční období, v němž kurz žádné z podkladových akcií nepoklesne pod bariéru 69 %* z ceny každé akcie ze dne startu fondu, fond uzamkne výnos 8 %. Každá akcie, která kdykoli během sledovaného období poklesne pod předem stanovenou úroveň, sníží výnos fondu v daném období o dva procentní body. Zajímal by mě Váš názor na uvedené produkty vzhledem k vývoji trhu a především indexu DJ Euro Stoxx 50, dále na předpokládanou dobu ukončení trvání fondů (horizont kolem roku 2012 - předpokládá se přijetí eura). Děkuji, s pozdravem David MIKSTEIN


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, potřebuji vědět,jak to je,když si…

Dobrý den, potřebuji vědět,jak to je,když si pronajímám nebytový prostor na 15 let na ateliér,dle dohody s majitelem se investice do rekonstrukce budou odečítat několik let z nájmu,resp.do vyčerpání bude nájem hrazen právě z investice na rekonstrukci.Jsem plátcem DPH, u čeho si mohu odečíst DPH? U prací a materiálů,které zaplatím nebo i od vybavení,které však při mém odchodu zůstane majiteli/wc,kotel ap.-které by však však již za tu dobu bylo odepsáno/ Děkuji s pozdravem Merlin


odpovídal(a): Redakce

prosím o zodpovězení následujícího dotazu: v…

prosím o zodpovězení následujícího dotazu: v minulém roce mi společnost souffle? zaplatila za akcie obchodnich sladoven, bez jakéhokoliv upozornění či konzultace........souvísí tento úkon s přijatým zákonem který odhlasovali naši géniové v parlemetu tzv zákon o vyvlastnění malých akcionářů, nejsem si právě jist zda uvedená společnost jednala v souladu se zákonem, domnívám se že ano, děkuji za odpoved. juricka


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chci investovat volný finanční…

Dobrý den, chci investovat volný finanční prostředky 0,4 mil na BCPP. Investiční horizont 3-4 roky, likvidita střední, rizikovost vysoká(akcie). Chci-li investovat přes profesionála (osobního bankéře) vyplatí se to při takové částce?



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, vlastním akcie otevřeného podílové…

Dobrý den, vlastním akcie otevřeného podílové fondu J&T AM PERSPEKTIVA. Na koho se mohu obrátit s žádostí o zpětný odkup? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

je výhodnější vzhledem k úrokům založit účet v…

je výhodnější vzhledem k úrokům založit účet v zahraničí?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,příští týden máme uzavřít kupní smlouvu…

Dobrý den,příští týden máme uzavřít kupní smlouvu o koupi nemovitosti. Uvažovali jsme o platbě v hotovosti. Nicméně nyní na poslední chvíli máme pochybnost, zda by nebylo lepší vzít si alespoň částečně úvěr a hotové peníze někam investovat. Máme však několik problémů: - nedostatek času k získání úvěru, neexistuje smlouva o smlouvě budoucí k vyřízení zást. práva - nízké prokazatelné příjmy - jsme oba s manželem živnostníci, já t.č. na mateřské dovolené, jsme 3členná rodina Má vůbec smysl tento problém v tuto chvíli řešit a bylo by úvěrování a investování volných prostředků pro nás výhodnější? Jakou formu investičního poradenství poskytujete? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Mám dotaz ohledně financování investice.…

Mám dotaz ohledně financování investice. Předpokládaný rozsah investice 80 mil z toho 60 na nemovitost, 20 pozemek. Firma by ráda věděla, jaké jsou podmínky finančního leasingu - finanční. Jde o společnost, která dosahuje řadu let pozitivních výsledků jak v obratu, který se blíží 1 miliardě Kč, tak v tvorbě zisku. Výsledkem je mimořádně pozitivní hodnocení, jak partnerských bank, Komerční banky a.s., Citibank a.s., tak ratingové firmy Dan and Bradstreet, která vydala již třetím rokem hodnocení 1A1 na naší firmu. Potřebovala bych znát je základní podmínky fin.leasingu do diplomové práce (může jít i o průměrné hodnoty), které by byly srovnatelné s investičním úvěrem. Děkuji za odpověď. Markéta Audová


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím o radu, kde nejlépe požádat o…

Dobrý den, prosím o radu, kde nejlépe požádat o refinancování mých bankovních i nebankovních půjček a splátek. Celkový dluh činí něco málo přes 200000kč, čistá mzda 10296kč a potřebuji půjčit zhruba 250000kč splatných během 4-5ti let. Mockrát děkuji. Blažeková


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, přiští rok mně konči stávební spoření…

Dobrý den, přiští rok mně konči stávební spoření KB.Bude to částka 100000, nevím jestli mám tito peníze investovat do certifikatu čí do stavebního spoření ČS. Co přinese větší výnos?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na možnosti…

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na možnosti spoření či investování. Chci do konce roku 2011 našetřit cca 500 tis na nové auto či menší rekreační chatu(pozemek mám). Do konce roku 2006 jsem schopen šetřit 3700,- měsíčně. Od nového roku kdy manželka nastoupí zpět po mateřské do práce bych chtěl šetřit 6500,- měsíčně. Momentálně mám starší typ smlouvy o stavebním spoření s cílovou částkou 150 tis. kde mám naspořeno cca 66tis. Moje vize je tato: Do konce r. 2006 bych již na stavební spoření nevkládal nic, protože jsem tam již letos naspořil více než 18 tis, ale zvýšil bych cílovou částku na 200 000 a od nového roku bych měsíčně spořil 1500,-. Dále bych založil penzijní připojištění s tím že bych nepočítal se státním příspěvkem ani s odpočtem z daní, protože bych ho vypověděl předčasně a kalkuloval bych jen s poměrně slušnými úroky, kterých penzijní fondy dosahují v rozmezí 3-5 procent. Uvažuji o Fondu ČSOB Progres s tím že průměrný výkon by mohl být alespoň 4% ročně(poslední 2 roky to bylo 5,3 a 5 %). Na to penzijní bych teď do konce roku(říjen - prosinec) dával těch 3700,- měsíčně a od nového roku bych vkládal 5000 měsíčně. Tedy od nového roku 1500 na stavební spoření a 5000 na penzijní celkem tedy 6500.Dle propočtů na vašich stránkách mi vyšlo že na stavebním spoření kde mám 2% úrok a 25% stát. příspěvek bych měl celkem v roce 2011 i se stávájícími 66 tisíci okolo 190 tis. Na penzijním připojištění bych na odbytném po zdanění měl nějakých 335 tis. Celkem tedy nějakých 525 tis. Myslíte si, že je tato strategie správná nebo byste mi radili něco jiného? V akciích se nevyznám ani v jiných investičních možnostech.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, mam jednoduchy dotaz. Potrebuji…

Dobry den, mam jednoduchy dotaz. Potrebuji premenit docela veliky obnos penez z EUR na CZK, jenze to nechci delat u bank, protoze tam jsou nevyhodne podminky. Nejlepsi kurzy maji smenarny v Praze. Je bezpecne si nechat premenit penize z uctu na ucet (na zaklade ramcove smlouvy)? Na internetu maji tyto smenarny vypsane licence od CNB, ale jak si mohu byt jista, ze kdyz jim ty penize poslu, tak mi je premeni a preposlou na ucet v CR? Prosim, poradte mi a reknete, co si o tom myslite. Predem Vam mockrat dekuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, potřebuju se poradit - mám k dispozici…

Dobrý den, potřebuju se poradit - mám k dispozici cca 2,5 mil. Kč, které budu cca za půl roku potřebovat k přestavbě domu. Peníze budou využívány po větších částech. Poradíte mi možnost, jak uložit tyto finance na nejvýhodnější úrok či případně více možností k uložení takto vysoké částky na 6 měsíců? děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěl by jsem se zeptat na dnešní…

Dobrý den, chtěl by jsem se zeptat na dnešní vývoj 21.9.2006 warantu eb2cdp - call na O2. Myslel jsem si že by tento w. měl klesat jako podkladová akcie, ktterá klesla o cca 40kč ale tento w. hned od rána naopak rostl. Jak je to možné? Děkuji za odpověď