Poradna.finance.cz

Potřebujete poradit s financováním bydlení, s daňovými záležitostmi, nebo třeba s ukončením svého studia?

Položte nám dotaz do příslušné poradny, kde se mu budeme věnovat. Zodpovězení dotazu je bezplatné. Dotazy můžete zadávat do formuláře níže.

FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Pro pokládání dotazů do poradny je nutné, abyste se přihlásili! Učinit tak můžete ZDE

NEJNOVĚJŠÍ DOTAZY

odpovídal(a): Redakce

Prosím o radu. Podnikl jsem zahraniční 18ti…

Prosím o radu. Podnikl jsem zahraniční 18ti denní služební cestu jako podnikatel, konkrétně do Itálie a chtěl bych poradit jestli mám nárok na cestovní náhrady (diety), jestli ano, v jaké výši a jak je mám zaúčtovat. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Vážení odvolávám se na dotaz ze dne 31.5.2000…

Vážení odvolávám se na dotaz ze dne 31.5.2000 domnívám se že jste dali číslo tomuto dotazu 1926, když né jedná se o havarované auto a vrácení DPH. Lze - li to prosím,podívejte se na tento dotaz, je dost dlouhý. Doplňte tento dotaz o toto.Pojišťovna zaplatí častku opravně, né nám,jak potom mohu účtovat,o něčem co mi nepřišlo vůbec na firmu.Pohledávce rozumím, když pošlou pojistné plnění naší firmě, to vím jak zaůčtovat,ale nevím když to plnění pošlou jiné firmě ( opravně ) jak mohu něco zaůčtovat když fiz. nedostanem ty peníze my. Domnívám se že když něco hmatatelně není, nelze o tom účtovat, prosím poradíte mi nevím co s tím.Mohu stále požádat zůčastněné strany,aby šlo vše přez naší firmu. Děkuji za trpělivost,pěkný den Vám všem přeje Helena



odpovídal(a): Redakce

Jaké konečné srážkové dani podléhá vyplácený…

Jaké konečné srážkové dani podléhá vyplácený kupón (výplata v roce 2000) z obligací emitovaných do konce roku 1997?


odpovídal(a): Redakce

Dotaz Co lze považovat za dočasné rozdíly ve…

Dotaz Co lze považovat za dočasné rozdíly ve vztahu k výpočtu výše odložené daně, do roku 1999 včetně se při výpočtu vycházelo pouze z rozdílů mezi účetními a daňovými odpisy? S pozdravem


odpovídal(a): Redakce

Sazba DPH

Jaká je sazba DPH u oprav vodovodních baterií, splachovačů, umyvadel a záchodů.


odpovídal(a): Redakce

mam-li jako student nejaky prijem,jake jsem …

mam-li jako student nejaky prijem,jake jsem povinen platit dane,pripadne jine poplatky? dekuji


odpovídal(a): Redakce

Dotaz V zákoně o dani z příjmů je v § 25 uvedeno…

Dotaz V zákoně o dani z příjmů je v § 25 uvedeno, že odměny členů statutárních orgánů nelze započítávat do daňových nákladů a není nutné z nich odvádět pojistné na sociální či zdravotní pojištění. Vztahuje se tento výklad na veškeré odměny představenstva a dozorčí rady i v případě, že mají smlouvu podle zákoníku práce, nebo podle obchodního zákoníku? Jde např. o odměny za zasedání představenstva a dozorčí rady, za výkon činnosti představenstva a DR, tantiémy atd? S pozdravem


odpovídal(a): Redakce

zdanitelné plnění

Dobrý den, v ČR jsme provedli práce související s rozjetím projektu pro Mexickou firmu a nyní jí tyto služby musíme přefakturovat. Obě strany jsou osoby identifikované k DPH. Všechny služby byly provedeny v ČR. Jakým způsobem budeme nyní fakturovat Mexiku co se DPH týče? Předem děkuji.


odpovídal(a): Redakce

ÚROKY Z TV

Vážení, Podnikám jako fyzická osoba na základě živnostenského oprávnění. V průběhu roku jsem postupně z účtu který používám pro podnikání převedl peníze na termínovaný vklad. Souhrn připsaných úroků byl cca 50 000,- Kč. Z této částky mi banka odečetla 15 % jako daň z příjmu. Jak mám operovat s výnosem z připsaných úroků při zdanění zisku z podnikání.


odpovídal(a): Redakce

1. Byla mi darována nemovitost-rod. dům od matky.…

1. Byla mi darována nemovitost-rod. dům od matky. Jakým způsobem mám zaplatit darovací daň? 2. Jako vlastník rod. domu, který se rekonstruuje a je neobyvatelný, musím platit celou daň z nemovitosti nebo mám nárok na úlevu na dani?



odpovídal(a): Redakce

Spol. s r.o. si pronajímá od pronajímatele…

Spol. s r.o. si pronajímá od pronajímatele výrobní halu a zařízení (stroje). V nájemní smlouvě je uvedeno, že nájemné se platí měsíčně předem vždy v předchozím měsíci. Lze pak akceptovat jako datum zdanitelného plnění na faktuře za nájemné pro uplatnění odpočtu DPH poslední den předchozího měsíce ? Tedy například 31.03.2000 u nájemného za duben 2000 ? Děkujeme za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Bude-li mě známý ze zahraničí (cizinec)…

Bude-li mě známý ze zahraničí (cizinec) pravidelně bezúročně půjčovat větší finanční částky v cizí měně s dlouhou dobou splatnosti na stavbu mého RD tady v ČR, měl bych já nebo on daňovou či jinou povinnost (např. ohlašovací, justiční apod.), popř. v zahraničí? Musíme nutně mít úvěrovou smlouvu nebo stačí verbální dohoda? Podotýkám, že jsem fyzická osoba s příjmem ze závislé činnosti a on podnikatel v SRN.Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Již několikrát se nám stalo, že jsme poslali…

Již několikrát se nám stalo, že jsme poslali úhradu nějakého závazku a věřitel nám později sdělil , že tuto úhradu použil na úplně jiný závazek, např. na úrok z prodlení. Tím ovšem se v určitém období značně liší naše evidence závazků a jeho evidence pohledávek, nehledě k tomu, že nám dále nabíhají poplatky či úroky z prodlení z původního závazku. Tento postup praktikují zejména banky a finanční úřad, ale někdy i obchodní partneři. Domníváme se, že je v rozporu s § 330 Obchodního zákoníku, nebo se mýlíme? S pozdravem


odpovídal(a): Redakce

Mohu se dovědět co znamená na výzvě z finančního…

Mohu se dovědět co znamená na výzvě z finančního úřadu \\\"\\\"Výzva dle ustanovení§ 16, ods. 2a a c, zákona č. 337/92 Sb. o správě daní a pol. v plat. znění.\\\"\\\" Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, uvažuji o koupi bytu a o částečném…

Dobrý den, uvažuji o koupi bytu a o částečném financování hypotékou. Zvažuji jakou zvolit fixaci. Volím dobu splácení 15 let. Můžete mi poradit, zda zafixovat na delší dobu např. 10 let nebo pouze na 5. Děkuji. S pozdravem Luboš Lom


odpovídal(a): Redakce

REGISTRACE NA FÚ

Na základě Rozhodnutí zdravotního referátu Okresního úřadu jsem již 10 dní registrován jako nestátní zdravotnické zařízení, přičemž výběrové řízení na smlouvu s pojišťovnami se bude konat až 6.3.2000, příjmy z podnikání poplynou tedy nejdříve od 1.4.2000. Mám se již registrovat na Finančním úřadě dle trvalého bydliště, mám-li již IČO, ale dosud mi příjmy neplynou. Dále jsem ještě navíc v registraci na Úřadě práce za účelem zprostředkování zaměstnání, a to od 1.1.2000. Jsem povinen, když mám IČO, ale příjmy nikoliv, nahlásit tuto skutečnost na ÚP a tím se nechat vyřadit z evidence ?


odpovídal(a): Redakce

Je možno prodávat zboží za nižší cenu než nákupní…

Je možno prodávat zboží za nižší cenu než nákupní a jak je to v tomto případě s DPH


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, v jakých…

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, v jakých situacích je vhodné využít spotřebitelský úvěr pro financování bydlení? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

přepočet cizí měny

Věc: Zdanění zahraničních CP Obchodník s Cennými papíry mě zprostředkoval na můj účet nákup a prodej ZCP. Je mi jasné, že pokud se prodej ZCP uskutečnil do 6 měsíců ode dne nabytí, jsem případný zisk, snížený o naklady s koupí a prodejem ZCP příp. další poplatky, povinnen zdanit. Co mi ale jasné není, je to, jak mám tento zisk vykázat či spočítat, když veškeré účtování se dějě v USD. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dotaz je třeba upřesnit

zabýváme se prodejem olejů a maziv. Nakupujeme v sudech a poté rozléváme do menších nádob. Jak tyto nádoby jako obalový materiál účtovat, pokud si od- běratel obal ponechá, nebo ho vrací zpět k dalšímu použití.



Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.