Poradna.finance.cz

Potřebujete poradit s financováním bydlení, s daňovými záležitostmi, nebo třeba s ukončením svého studia?

Položte nám dotaz do příslušné poradny, kde se mu budeme věnovat. Zodpovězení dotazu je bezplatné. Dotazy můžete zadávat do formuláře níže.

FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Pro pokládání dotazů do poradny je nutné, abyste se přihlásili! Učinit tak můžete ZDE

NEJNOVĚJŠÍ DOTAZY

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,rada bych se zeptala jaké byste mi…

Dobrý den,rada bych se zeptala jaké byste mi doporučil/a životní pojištění - nejvýhodnější a zdali se dá skloubit se stavebním spořením a jaké stavení spoření byste mi také popř.doporučil/a?


odpovídal(a): Redakce

Spolupracující osoba /student/ ukončila…

Spolupracující osoba /student/ ukončila spolupráci k datu 31.12.1998. Za rok 1998 doplácela sociální a zdravotní pojištění v roce 1999. 1/ Do jakého data byla povinna podat daňové přiznání za rok 1998 ? 2/ Jak uplatní sociální a zdravotní pojištění do nákladů /když tuto částku nemůže uplatnit osoba se kterou spolupracuje/? Děkuji za odpověď.odpovídal(a): Redakce

Kupní a nájemní smlouva

Rádi bychom koupili starší automobil a chceme sepsat Kupní smlouvu. Nevíme, jak by taková smlouva měla vypadat, můžete nám prosím poradit? Dále si chceme pronajmout malý domek a rádi bychom sepsali smlouvu o pronájmu na dobu 2 roky. Také nevíme, jak by taková smlouva měla vypadat, můžete nám prosím poradit? Předem děkuji


odpovídal(a): Redakce

Prosime o odpoved, jakou DPH odvest. 1.…

Prosime o odpoved, jakou DPH odvest. 1. Prodavame doamci spotrebice. Dodali jsme domaci spotrebice firme Truhlarstvi se zabudovanim ko kuchynske linky, zabudovani nam provedla jina firma na smlouvu. Muzeme fakturovat firme Truhlarstvi, vyrobci kuchynskych linek 5% DPH za zbozi i montaz? Jedna se o domaci spotrebice krome sporaku, mikrovlnnych trub a varnych desek. Jak mame dolozit montaz pro pripadnou kontrolu FU? Dekujeme.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den! Jak mám postupovat u daně dědické, má…

Dobrý den! Jak mám postupovat u daně dědické, má-li zůstavitel trvalé bydliště a majetek (určen pouze pro osobní potřebu) v SRN? Děkuji!


odpovídal(a): Redakce

Názor na pojišťovací makléře IMG

Názor na pojišťovací makléře IMG


odpovídal(a): Redakce

Pročítala jsem smlouvu Dynamik a zarazilo mě, že…

Pročítala jsem smlouvu Dynamik a zarazilo mě, že na smlouvě není uvedená částka na kterou budu pojištěna , bylo mi řečeno že to je podle tabulek, což neslouhlasím. Kdyby se mi stala nějaká pojistná údalost za x let tak ty tabulky už dávno nebudou v platnosti. je tam pouze uvedeno kolika násobek z částky, ale z jaké částy..... co vy na to Děkuji Dáša


odpovídal(a): Redakce

SOFTWARE - DAR

Dojde ke zdanitelnému plnění pokud firma (právnická osoba) zapůjčí nebo případně daruje jiné firmě (právnické osobě) bezplatně software k užívání, který jinak prodává? Nejedná se o protislužbu ani o úhradu pohledávek jiným zbožím.A co na to daně z příjmu?


odpovídal(a): Redakce

Nále?itosti účetního dokladu

Poskytujeme službu na internetu,za kterou nám uživatelé platí poplatek na účet.Podle výpisu z účtu si vystavuji v účetnictví faktury(pouze na na požádání je zasílám)Zajímalo by mě, zda na fakturách, které mám pouze založené u sebe,musí být napsaná přesná adresa odběratele.


odpovídal(a): Redakce

V jednoduchem ucetnictvi jsem vydaje na…

V jednoduchem ucetnictvi jsem vydaje na nezkolaudovanou stavbu vyclenil do neodecitatelnych poloze, aby neovlivnovaly v danem roce danovy zaklad. Maji se tyto vydaje pro ucely danoveho priznani pripocitat k vysi zasob stejne jako DHIM? Dekuji za Vasi odpoved.odpovídal(a): Redakce

Prosím o zodpovězení následujícího dotazu: Matka…

Prosím o zodpovězení následujícího dotazu: Matka převede na dceru za 0,- Kč členské podíly za družstevní byt.Podléhá tento převod darovací nebo jiné dani? Kdyby ho převedla za úplatu, podléhal by tento převod DPFO u matky?


odpovídal(a): Redakce

Děkuji za Vaši včerejší odpověd ohledně nákupu…

Děkuji za Vaši včerejší odpověd ohledně nákupu bytu za učelem podnikání a pronájmu.Mám doplňující dotaz,který se týká toho,zda nebude nutné vykazovat byt jako nebytovou prostoru,což by pravdepodobne znamenalo jine sazby za elektřinu,teplo apod.Dekuji za odpověd.


odpovídal(a): Redakce

Prosím o zodpovězení následujícícho dotazu: …

Prosím o zodpovězení následujícícho dotazu: Pokud dojde k odkoupení leasingového hmotného majetku nájemce předčasně při splnění podmínek uvedených v § 24 ZDP, odst. 4, písm. a),b) a c), jsou všechny náklady (t.j. splátky, časové rozlišení) daňově uznatelné? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Poradíte mi, prosím, vhodnou instituci/agenturu…

Poradíte mi, prosím, vhodnou instituci/agenturu/osobu, která se zabývá přípravou jednotlivclů ke zkouškám daňových poradců? Díky. Martina


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, měla bych zájem o vlastní bydlení a…

Dobrý den, měla bych zájem o vlastní bydlení a zajímaly by mě mé možnosti. Mám uzavřeno stavební spoření (ČMSS), měsíčně spořím 2.000,- Kč (dle možností někdy i více), v současné době (smlouva je od nového roku) tam mám naspořeno cca 140.000,- Kč. Můj plat je 13.000,- Kč hrubého a žiji sama, čili by splátky byly pouze z mého platu. Byty se v mém okolí pohybují kolem 500-700 tis. Kč, ale spíše u té horní hranice. Děkuji předem za informaci. Zdraví I.Jaborníková


odpovídal(a): Redakce

Dobry den. Som obcanom SR a pracujem/zijem s…

Dobry den. Som obcanom SR a pracujem/zijem s manzelkou v CR od roku 2003. Nas cisty mesacny prijem je 38000Kc. Zatial sme bezdetny par co v blizkej dobe (1-2 roky) planujeme zmenit. Chceli by sme si poriadit byt do osobneho vlastnictva v kupnej hodote cca 700 000Kc. Nase uspory predstavuju 150 000Kc. Vedlajsie prijmy nemame a mesacne platime splatky na byt v prenajme 7700Kc a splatky auta 8200Kc. V CR nemame zatial zavedene stavebne sporenie. Mohli by ste nam poradit akym sposobom najjednoduchsie financovat kupu bytu?


odpovídal(a): Redakce

Pracovní neschopnost

Dobrý den, dne 1.4.2008 jsem nastoupila do zaměstnání, ale bohužel ze zdravotních důvodů mi byla k 11.4.2008 vystavena neschopenka, která zřejmě bude dlouhodobá. Ve smlouvě mám 24.000kč hrubého. Ráda bych se zeptala, v jaké výši mi bude vyplacena neschopenka, zda se to bude počítat z celých 24.000kč nebo pouze z poměrné části. Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

TWIST

Jsem živnostník - fyzická osoba. (pouze jako přividělání). Zajímalo by mě, jestli si mohu dát do nákladů mobilní telefon TWIST a provolané částky, když není mé podnikání hlavní činností. Můj letošní příjem z živnosti bude jen kolem 5000 Kč. Slyšel jsem, že FÚ neuzná takový náklad jako opodstatněný, když se nevěnuji podnikání stále. Děkuji mnohokrát za odpověď. Robert Minář


odpovídal(a): Redakce

Hypotéka

Koupili jsme si s manželem domek v Kolíně na hypotéční úvěr ,který používáme pro podnikání ,ale trvalé bydliště máme v Praze. Může manžel použít v daňovém přiznání úrok z hypotéčního úvěru a snížit si tím daně?


odpovídal(a): Redakce

Zadr?ené doklady

Pokud tento dotaz nebude spadat do vaší kompetence, tak se předem omlouvám. Účetní zadržuje doklady potřebné ke zpracování daňovéo přiznání a odmítá je vydat. Myslím si, že na toto nemá právo a chtěla byc se obrátit na vyšší orgán Komora daňovýc poradců (pokud existuje). Zatím se mi nepodařilo se dopátrat kontaktu na takovýto orgán a tímto byc Vás ctěla o něj požádat. Děkuji Petra MarkvartováPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.