Poradna.finance.cz

Potřebujete poradit s financováním bydlení, s daňovými záležitostmi, nebo třeba s ukončením svého studia?

Položte nám dotaz do příslušné poradny, kde se mu budeme věnovat. Zodpovězení dotazu je bezplatné. Dotazy můžete zadávat do formuláře níže.

FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Pro pokládání dotazů do poradny je nutné, abyste se přihlásili! Učinit tak můžete ZDE

NEJNOVĚJŠÍ DOTAZY

odpovídal(a): Redakce

Zubní protéza

Jsme chovatelé chovných koní z hřebčína v Napajedlích.Máme v obchodním majetku zařazeno několik dostihových koní.Při prestižním dostihu v Pardubicích jeden z našich nejlepších koní upadl na obávaném hadím příkopu přičemž se při pádu poranil a vyrazil si všechny přední zuby. Tento kůň je pro své dostihové kvality vysoce ceněn z chovatelského hlediska a proto jsme byli nuceni nechat pro tohoto koně vyrobit totální náhradu předního chrupu. Jelikož tuzemští výrobci nejsou schopni tento artikl zajistit,byli jsme nuceni se obrátit na výrobce ve Švýcarsku.Cena fakturovaná výrobcem je 2.550,-CHF což je vyjádřeno v korunách 57.267,90Kč.Nevíme,zda-li se jedná o technické zhodnocení či opravu investičního majetku. Děkujeme za odpověď a jsme s pozdravem


odpovídal(a): Redakce

Odčitatelná polo?ka

Daň z příjmu právnické osoby Zda je možné dle § 34 odst. a)odečíst 10 % pořizovací ceny z nákladního automobilu (automix). Jedná se o nákladní auto na přepravu betonové směsi. Auto (podvozek je po generální opravě) a nástavba je nová. Tento dopravní prostředek jsme koupili jako celek od výrobce nástaveb. Pořizovací cenu podvozku a nástavby neznáme, ale odhaduji, že cena nové nástavby činí cca. 60% z celkové ceny. Děkujeme za vyřízení naší žádosti.



odpovídal(a): Redakce

Podnikám jako OSVČ v oboru pohostinství a vedu…

Podnikám jako OSVČ v oboru pohostinství a vedu jednoduché účetnictví. Nejsem plátcem DPH. Na základě smlouvy s určitým pivovarem jsem vystavil fakturu za pronájem reklamní plochy na dobu 10 let ve výši 500.000 Kč (byla mi uhrazena).Dle smlouvy se jedná o nájemné placené předem.Dle této smlouvy (z 9.2.2000) je toto nájemné dle platného znění zákona 588/1992 Sb. osvobozeno od DPH. Je to tak správně? Započítává se tato částka do hrubého obratu, na základě něhož se budu muset stát plátcem DPH? Připadne mi v roce 2000 celá částka do daňových příjmů nebo ji budu moci rozložit na dobu 10-ti let? Děkuji Čermák


odpovídal(a): Redakce

Vážení,prosím o zodpovězení následujícího dotazu:…

Vážení,prosím o zodpovězení následujícího dotazu: Daňová povinost za minulé období přesáhla 20 000,-Kč a v období následujícím by se měly platit zálohy na DPFO. Povinost platit tyto zálohy nastává i v případě, skládá-li se daň z dílčích daňových základů dle § 7, § 8, § 9 popř. § 10 Zák. 586 o daních z příjmu? Děkuji za odpověď. S pozdravem


odpovídal(a): Redakce

Dne 20.10.2000 čekáme ve firmě daňovou kontrolu.…

Dne 20.10.2000 čekáme ve firmě daňovou kontrolu. Ohlásili kontrolu daně z příjmů práv. osob za roky 1996-9. Domnívám se, že už nemohou kontrolovat rok 1996. Mám pravdu?


odpovídal(a): Redakce

Chtela bych se zeptat, zda si muzu dat do odpoctu…

Chtela bych se zeptat, zda si muzu dat do odpoctu dani stavebni sporeni - jsem prejimatel dluhu. Dekuju za odpoved. Pavla


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, potřebuji pomoci poradit s…

Dobrý den, potřebuji pomoci poradit s financováním výstavby RD. Máme 5 stavebních spoření od jedné SS.Kontaktujte mne, prosím e-mailem na: lucie.lb@iol.cz


odpovídal(a): Redakce

SKLAD V JÚ

Je při vedení jednoduchého účetnictví nutné vést podrobnou evidenci zásob, nebo stačí provádět inventuru na konci roku? Jedná se o stavební firmu, kde většina materiálu je ihned zabudována.


odpovídal(a): Redakce

Penzijní připoji?tění

Jak uctovat v podvojnem ucetnictvi penzijni pripojisteni, ktere za zamestnance plati zamestnavatel a je danove uznatelnym nakladem. Dekuji za odpoved.


odpovídal(a): Redakce

#1 Mohu nejakym zpusobem zaradit do Nakladu…

#1 Mohu nejakym zpusobem zaradit do Nakladu spolecnosti s rucenim omezenym investice do nejakych cennych papiru nebo dluhopisu? #2 Mohu do Nakladu spolecnosti s rucenim omezenym zaradit investice do jinych spolecnosti? Dekuji



odpovídal(a): Redakce

Vážení Přátelé Jsme velkoobchodní firma…

Vážení Přátelé Jsme velkoobchodní firma zabývající se prodejem bižuterie.Na trhu působíme několik let a za tuto dobu se nám nashromáždili zásoby,které jsou v soucasné době i přes veškeré naše snahy neprodejné.U techto zásob jsme se pokoušeli o maximální možné slevy a posléze výprodej za symbolickou cenu tzn.1kč/ks,ale nelze najit ani za tuto cenu konecneho odběratele. Vzhledem k tomu,že se jedná o několik tisíc kusů,chtěli bysme zjistit jakým způsobem tento pocet zastaralých vzorů vyřadit ze skladové evidence.Zda je možna fyzická likvidace/Sběrný dvůr/,popřípadě jiné možnosti. Sdelte nam prosim jak v tomto pripade zbavit nadbytecných zásob v souladu se zákonem.


odpovídal(a): Redakce

Vážení,prosím o odpověď, zda je stanovena…

Vážení,prosím o odpověď, zda je stanovena povinnost při prodeji zboží s paragonem vyhotovovat i kopii, a pokud ano, jak dlouho ji uschovávat? Děkuji za odpověď. S pozdravem


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Jsem živnostník vedu jednoduché…

Dobrý den. Jsem živnostník vedu jednoduché účetnictví, koupil jsem mobilní telefon můžu dát do nákladů celou sumu nebo jen část?


odpovídal(a): Redakce

Prosím o zodpovězení následujícího dotazu: V…

Prosím o zodpovězení následujícího dotazu: V loňském roce jsem zakoupil auto Škoda Pickup na leasing. Toto auto bylo zabaveno předchozímu majiteli, který neplatil leasing. Jsem přihlášený na FU jako plátce sil. daně. Nyní jsem se dočetl, že podle zákonu 303/2000 jsou nějaké změny ohledně osvobození. Jelikož z toho nejsem moc chytrý,prosím o zodpovězení zda jsem povinen tuto daň platit. V technickém průkaze mám napsané, že automobil je homologován podle směrnice EU č. 94/12. Děkuji předem.


odpovídal(a): Redakce

Ustanovení o uplatnění pojistného placeného za…

Ustanovení o uplatnění pojistného placeného za zaměstnance na soukromé životní pojištění se vztahuje i na zaměstnance konajícího činnost pro zaměstnavatele mimo pracovní poměr ve smyslu zákoníku práce. Je tedy možno jak na § 236 Dohodu o provedení práce, tak na § 237 Dohodu o pracovní činnosti poskytnout 8000 na živ. poj.? Jaké existují další vztahy vyjma HPP z hlediska zaměstnání a jak je to tam? Třeba tohle (vytaženo z účetního programu): Vedlejší pracovní poměr, Pracovník na nepravidelnou výpomoc, Domáčtí pracovníci... Předpokládám, že každý zaměstnavatel může poskytnout nezdanitelný příspěvek 8000 zaměstnanci (a pro každého zamestnav. je to daňově účinný náklad) v jednom kalendářním roce? Díky za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,mám na Vás dotaz.V červenci bych chtěla…

Dobrý den,mám na Vás dotaz.V červenci bych chtěla otevřít novou kavárnu.Je možné u Vás získat hotovost nebo leasing na nábytek?Co k tomu všechno potřebuji?Jsem začínající podnikatelka.Poradíte mi.Děkuji předem za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Obracím se na Vás s posbou o radu Rád bych…

Obracím se na Vás s posbou o radu Rád bych investoval do nákupu zahraničních cenných papírů (CP). Konkrétně na americké burze. Jak jsem již zjistil, v případě že v budoucnu prodám nakoupené CP se ziskem zaplatím v Americe ihned 30% daň. Zajímá mně zda musím zaplatit u nás znovu daň z tohoto zisku, a nebo zda platí v tomto případě zákon o zamezení dvojího zdanění nezi CZ a USA (zákon z roku 1994). Předem děkuji za odpověď Ing. Slavomír Mrozek


odpovídal(a): Redakce

Společnost koupila před 4 lety osobní auto za 800…

Společnost koupila před 4 lety osobní auto za 800 tisíc Kč a poskytla ho k bezplatnému užívání zaměstnanci, kterému do mzdy počítala jako příjem 1 % (8000)měsíčně z poř.ceny vozu. Vůz má nyní zůstatkovou cenu 250 tisíc a byl prodán leasingové spol. také za 250 tisíc. Leasingová společnost nám tento vůz zpětně poskytne na finanční leasing. Tento vůz bude opět poskytnut zaměstnanci k bezplatnému užívání. Zajímá mě, z jaké pořizovací ceny se bude počítat 1 % pro mzdové účely. Děkuji předem za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Muze zamestnavatel v pripade, ze ukonci pracovni…

Muze zamestnavatel v pripade, ze ukonci pracovni pomer se zamestnancem dohodou, tohoto cloveka platit fakturami na zivnostensky list? Jde o to, ze tento clovek bude vykonavat stejnou cinnost, firma na neho vynalozi stejne naklady a on bude mit moznost si tento prijem zdanit podle neho.


odpovídal(a): Redakce

Prosím o laskavé sdělení. Letos jsem prodal auto…

Prosím o laskavé sdělení. Letos jsem prodal auto Škoda, které bylo majetkem firmy. Prodal jsem je po odečtu po 4 letech. Musím započíst tuto částku z prodeje do zdanitelných příjmů firmy? Údajně je od letošního roku změna. Velmi děkuji M. Navrátil



Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.