Poradna.finance.cz

Potřebujete poradit s financováním bydlení, s daňovými záležitostmi, nebo třeba s ukončením svého studia?

Položte nám dotaz do příslušné poradny, kde se mu budeme věnovat. Zodpovězení dotazu je bezplatné. Dotazy můžete zadávat do formuláře níže.

FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Pro pokládání dotazů do poradny je nutné, abyste se přihlásili! Učinit tak můžete ZDE

NEJNOVĚJŠÍ DOTAZY

odpovídal(a): Redakce

Zemřela mi babička, budu dědit nemovitost v…

Zemřela mi babička, budu dědit nemovitost v hodnotě 1.200.000,- Kč kolik bude činit daň dědická.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, od fondu německého odškodnění …

Dobrý den, od fondu německého odškodnění (odškodnění válečných škod) jsme obdrželi určitou částku v Kč. Chceme vědět jest-li tato částka se zdaňuje a jakým způsobem? Děkujem předem za odpověď.odpovídal(a): Redakce

dobry den, zapujceni stroje na 1 rok! na Kanarske…

dobry den, zapujceni stroje na 1 rok! na Kanarske ostrovy ma vliv na DPH?Staci Faktura pro celní ucely?dekuji


odpovídal(a): Redakce

Dovoluji si Vám zaslat dotaz: letos jsem koupil…

Dovoluji si Vám zaslat dotaz: letos jsem koupil pozemek k výstavbě rodinného domku. Financovat jej bude z 50% z prodeje družstevního bytu. Postavil jsem hrubou stavbu v tržní v hodnotě cca 1200 000. Jaké mne čekají daně? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Přeji krásný den, chtěla jsem se zeptat ohledně…

Přeji krásný den, chtěla jsem se zeptat ohledně dohadných položek. V r. 2004 jsem vytvořila větší dohad. položku než byl skutečný náklad - faktura přišla v červenci r. 2005. Jak provedu zúčtování dohad. položky a co vzniklý rozdíl. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, moje otazka: Ovlivni fakt registrace…

Dobry den, moje otazka: Ovlivni fakt registrace sidla spolecnosti s.r.o. v mem byte (zadny prijem z najmu, pouze schranka na postu), kde bydlim a na ktery mam hypotecni uver jako fyzicka osoba, moznost odecteni uroku z tohoto hypotecniho uveru od meho danoveho zakladu pro ucel DZP fyzicke osoby? Pokud ano, jak by se pocitala vyse uznatelnych uroku? Dekuji za odpoved.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mám takový…

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mám takový problém. Zpracovávám účetnictví OSVČ a tato osoba v roce 2004 odvedla chybně DPH z přijaté zálohy od právnické osoby ve výši 5%. DPH mělo být ve výši 19%. Jakým způsobem tuto zálohu dodanit? Předem děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, stala jsem se plátcem DPH, provozuji…

Dobrý den, stala jsem se plátcem DPH, provozuji činnost zajištění komparzistů pro natáčení. Kromě toho, že si účtuji provizi za zajištění, rovněž komparzisty vyplácím na základě Dohody o provedení práce. Musím platit DPH z celkové částky (tzn.provize+výplaty komparzistů) nebo budu odvádět DPH jen ze své provize a výplat komparzistů se to netýká? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Prosím o odpověď. V roce 2000 jsme…

Dobrý den. Prosím o odpověď. V roce 2000 jsme koupili rodinný dům . Financování proběhlo formou úvěru na FO ( dva členové ve sdružení bez právní subjektivity).Pro celý dům jsme změnili účel užívání - na nebytové prostory. Jsme plátci DPH. V roce 2005 jsme úvěr doplatili. Během pětiletého období byly zde provedeny různé opravy a uplatněny v nákladech.Dům každým rokem odepisujeme.Jak postupovat při prodeji domu, abychom neplatili zbytečně vysoké daně? Je možné a vhodné převést tuto nemovitost do s.r.o.? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak vidíte…

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak vidíte vývoj japonského trhu všeobecně a vývoj indexu - např. Nikkei 300 ( výhled 6 m, 1 rok, 2 roky ) a jak z kurzového hlediska je rizikové investovat v JPY. Děkujiodpovídal(a): Redakce

Jsem zaměstnanec a uplatňuji u zaměstnavatele…

Jsem zaměstnanec a uplatňuji u zaměstnavatele daňový bonus na svou dceru studentku. Dcera od 1.7.2005 do konce roku bude pro mého zaměstnavatele pracovat na dohodu o provedení práce za 5000,-Kč měsíčně. 1)Mohu i nadále dostávat daňový bonus? 2) Je tento bonus závislý také na věku - v říjnu jí bude 18 let. 3) Jak ovlivní můj daňový bonus fakt, že podepíše prohlášení a uplatní i nezdanitelnou částku na studenta? (odvede tak 15% daň jen z 880,- Kč.) Prosím o odpoveď, protože naše mzdová účetní si neví rady a já bych pak nerada něco vracela. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Od 1.11.1998 mám uzavřené životní pojištění KZP1…

Od 1.11.1998 mám uzavřené životní pojištění KZP1 u IPB Pojišťovny, a.s. , u tohoho pojištění mám Vedlejší úrazové pojištění - riziková skupina 2, Limit TN(%) 1, progresivní plnění, násobek 1, limit DO (dní) 15, denní odškodné 100,- 24.8.2004 jsem utrpěl úraz - pracovní neschopnost je ukončena k 4.7.2005 1. kde získám formulář k ohlášení úrazu? 2. jak mám postupovat 3. Je správná úvaha, že za každý den pracovní neschopnosti počínaje 16-tým dnem dostanu 100,-Kč?


odpovídal(a): Redakce

Od 1.1.05 do 27.4.05 můj syn studoval na VŠ. Od…

Od 1.1.05 do 27.4.05 můj syn studoval na VŠ. Od 28.4.05 do 30.8. je veden na úřadu práce jako nezaměstnaný,podporu nepobírá neboť na ní nemá nárok. Nemá žádný jiný příjem.Od 1.9.05 bude opět studentem. Za kolik měsíců si v daň. přiznání mohu uplatnit daň.bonus? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím o radu: manželé, každý FO,…

Dobrý den, prosím o radu: manželé, každý FO, vedou daňovou evidenci. Manžel má ve svém majetku vložený osobní automobil.Automobil využívá občas ke svému podnikání i manželka, dle procentního výpočtu podle ujetých km uplatňuje část odpisů, nákladů na provoz, pojištění, sil.daně + výdaje na PHM ve své daň.evidenci. Manžel nyní přerušil podnikání, manželka bude osobní automobil používat i nadále. 1) může manželka uplatňovat do svých výdajů odpisy, náklady na provoz apod. jako dříve, aniž by automobil převedla do svého majetku? 2) bude manžel i nadále plátcem sil.daně? 3) bude tato sil.daň výdajem manželky? Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, v září 2003 (nabytí právní moci) jsem…

Dobrý den, v září 2003 (nabytí právní moci) jsem zdědil po rodičích rodinný domek, který bych chtěl nějakým způsobem darovat nevlastní dceři s manželem. Prosím poraďte mi nejvýhodnější možnost. Ve zmiňovaném objektu jsem neměl nikdy trvalé bydliště, jsem pouze jejím vlastníkem. Velmi děkuji za pomoc.


odpovídal(a): Redakce

Naše společnost má koncesi na provozování…

Naše společnost má koncesi na provozování nepravidelné osobní dopravy. Má při nákupu nového osobního automobilu pro poskytování této služby nárok na odpočet DPH? Pokud má nárok na odpočet DPH může toto vozidlo používat i pro vnitropodnikovou dopravu? Který § Zákona o DPH se na toto vztahuje?


odpovídal(a): Redakce

Chcela by som sa opytat ohladom DPH uvedeny…

Chcela by som sa opytat ohladom DPH uvedeny pripad. Slovensky podnikatel, ktory NIE je registrovany v SR ako platca DPH - vykonava stavebne prace na stavbe v CR pre spolocnost v CR, ktora je evidovana ako platca DPH v CR. Ako ma slovensky podikatel fakturovat vykonane prace? Bez DPH alebo je povinny sa registrovat ako platca DPH v CR a fakturovat s ceskou DPH? Dakujem.


odpovídal(a): Redakce

Jak mam nejlepe investovat 1000 euro na dobu tak…

Jak mam nejlepe investovat 1000 euro na dobu tak 2 az 3 roky?


odpovídal(a): Redakce

dobrý den, naše firma pronajímá některé kanceláře…

dobrý den, naše firma pronajímá některé kanceláře, vztahuje se k tomu DPH? Co je to finanční pronájem a patří to do této kategorie?děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, mam povinnost v pripade pronajmu chaty…

Dobry den, mam povinnost v pripade pronajmu chaty v osobnim vlastnictvi priznat tento prijem v Danovem priznani pro prijem FO? Jak je nutno tento prijem dolozit? Dekuji za Vasi odpoved!Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.