Poradna.finance.cz

Potřebujete poradit s financováním bydlení, s daňovými záležitostmi, nebo třeba s ukončením svého studia?

Položte nám dotaz do příslušné poradny, kde se mu budeme věnovat. Zodpovězení dotazu je bezplatné. Dotazy můžete zadávat do formuláře níže.

FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Pro pokládání dotazů do poradny je nutné, abyste se přihlásili! Učinit tak můžete ZDE

NEJNOVĚJŠÍ DOTAZY

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám dotaz ohledně výplat společníkům…

Dobrý den, mám dotaz ohledně výplat společníkům při rozdělování zisku. Dva společníci jsou kanadské firmy se sídlemv Kanadě a jeden společník je FO trvale žijící v ČR. Jak se bude tento jejich příjem danit? Mám na mysli to, jestli si to společníci přiznají ve svých daňových přiznáních za rok 2005 a každý ve své zemi. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,jsem student informatiky na VŠ,pobírám…

Dobrý den,jsem student informatiky na VŠ,pobírám sirotčí důchod,nevlastním živn.list.O prázdninách se mi naskytla příležitost vydělat si na tvorbě softwarového produktu částku 20 000,-Kč od nejmenované firmy. Můj přítel (živnostník) se mi nábidl,že částku zdaní,ale příjdu při tom zhruba o 30% (daň,soc. i zdrav.).Chtěl bych se zeptat na nejlepší způsob zdanění.Děkuji.



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, Naše firma nemá devizový účet, přesto…

Dobrý den, Naše firma nemá devizový účet, přesto chce vystavovat faktury na prodej zboží do zemí EU v EUR a nebo v SK. Je to možné ? Pokud ano, měla by být fakturovaná částka uvedena i v cizí měně i v Kč ? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Přeji dobrý den. Vlastním byt v OV, který jsem…

Přeji dobrý den. Vlastním byt v OV, který jsem koupila v r. 1999 (předtím byl služební). Koupě byla financována ze stavebního spoření mé dcery s mým ručením jako spoludlužníka. Dcera bydlí v bytě 3 roky v nájmu, já mám bydliště jinde. Prosím o radu, jaký daňový, či jiný finanční dopad by měly mnou zvažované varianty: 1) byt bych dceři darovala a ona by pak v financovala z prodeje bytu pořízení nového bydlení 2) byt bych prodala třetí osobě a ze získaných finančích prostředků bych financovala dceři pořízení nového bytu do jejího osobního vlastnictví. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. V říjnu tohoto roku se budeme s…

Dobrý den. V říjnu tohoto roku se budeme s partnerkou stěhovat do nového bytu a zároveń tam budeme mít i trvalé bydliště. Též od října začínáme splácet hypotéku + úroky z hypotéky. Nicméně nemovitost bude naše až po zápisu v katestru, tj. někdy v první polovině 2006. Lze si odečíst úroky z hypotéky z dańového základu i když nemovitost ještě není naše (je ale podepsána kupní smlouva a podán návrh na zápis v katastru) nebo si můžeme úroky odečíst až po zápisu v katastru. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chci se poradit s následující…

Dobrý den, chci se poradit s následující problematikou: Jsem OSVČ provozující autoservis a vedu daňovou evidenci. Za účelem podnikání jsem si vyřídil převozní značky na automobil, které užívám při zkušební jízdě opravených aut či za účelem podnikání. Došlo k pojistné události, když byl použit osobní automobil OSVČ, který není v obchodním majetku, na os. automobilu byly ovšem převozní značky. Je plnění z pojistné události(plyne ze zákonného pojištění)daňovým příjmem či je osvobozeno od daně. Pokud by bylo daňovým příjmem, je možno ho zařadit do příjmu dle § 7 zákona o dani z příjmu? Děkuji mnohokrát


odpovídal(a): Redakce

DPH. OSVČ podniká v oboru pohřebních služeb. Dále…

DPH. OSVČ podniká v oboru pohřebních služeb. Dále má v pronájmu rybník, kam nechává navážet ryby a zájemcům prodává pernamentky opravňující k lovu ryb. Jaká bude sazba DPH? 5 %? Podnikatel si neuvědomil, že překročil limit 1 mil.Kč obratu. Tuto povinnost splnil k 31.12.2004. Jaké budou pro něho vyplývat sankce, když se zaregistruje teprve v měsíci srpnu 2005 jako plátce DPH? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Podnikatelka fyz. osoba ruší provozovnu,…

Podnikatelka fyz. osoba ruší provozovnu, pravděpodobně přeruší podnikání. Chce si poněchat pro svoji potřebu některé věci, které před tím používala k podnikání /myčku, lednici atd. /. Tyto vyřadí z podnikání a bude soukr. užívat anebo je musí mínusovat z nákladů, jak dlouho tyto nesmí prodat, aby prodej nebyl daněn?


odpovídal(a): Redakce

Na který nákladový účet zúčtovat čtvrtletní…

Na který nákladový účet zúčtovat čtvrtletní zákonné pojištění zaměstnanců - na účet 548 neb na účet 527 Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, podnikám jako fyzická osoba, tudíž…

Dobrý den, podnikám jako fyzická osoba, tudíž jsem povinna zaplatit minimální daň 9435,- Kč (rok 2004). Vztahuje se na mne tato povinnost i když jsem byla ve zdaňovacím období celé 2 měsíce práce neschopná ? (bylo doloženo neschopenkou) děkuji



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, v roce 2004 jsme provedli se souhlasem…

Dobrý den, v roce 2004 jsme provedli se souhlasem majitele rekonstrukci pronajatého objektu (odepisovali jsme my, po ukončení nájemního vztahu rekonstrukci bezplatně převedeme majiteli). Nyní po cca 1,5 po kolaudaci jsme ukončili nájemní smlouvu a máme vložené investice bezplatně převést na pronajímatele. Bude se z převáděné hodnoty rekonstrukce odvádět DPH ?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, když prodám akci dřív než za půl roku,…

Dobrý den, když prodám akci dřív než za půl roku, jak mám vypočítat daň. Předem děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobry den,pracuji v SRN,kde si vydelavam 900…

Dobry den,pracuji v SRN,kde si vydelavam 900 euro brutto,ciz cini 700 euro netto. V Cechach jsem jeste nikdy nedelal Danove priznani,jelikoz zde emam zadne prijmy.V soucase dobe jsem postavil dum,ktery pronajimam za 18 tis. mesicne.je pro me vyhodnejsi platit dan jako norm.obcan,nebo si radeji udelat zivnostensky list?Jake dne musim platit? Dekuji za odpoved


odpovídal(a): Redakce

Dobrý večer, jak bude vypadat účetnictví,když…

Dobrý večer, jak bude vypadat účetnictví,když jsou dva podnikatelé ve sdružení FO a jeden z nich by přijal ještě spolupracující osobu FO ( je to manželka).Je vůbec taková kombinace možná nebo užitečná?Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, jsem fyzicka osoba a vedle prijmu ze…

Dobry den, jsem fyzicka osoba a vedle prijmu ze zavisle cinnosti mam jeste prijem z uroku z pujcky. kterou jsme poskytla jedne spolecnosti. Mohl byste mi prosim poradit, zda prijate uroky z pujcky podlehaji 15% dani nebo podlehaji spolecne s ostatnim prijmem progresivnimu zdaneni. Predem dekuji za odpoved.


odpovídal(a): Redakce

1/V období 1-8/2005 jsem měl příjem ze závislé…

1/V období 1-8/2005 jsem měl příjem ze závislé činnosti a příjem z podnikání jsem měl jako vedlejší příjem. Celkový příjem ze závislé činnosti za dané období dosáhl více než 200 tis. Kč.Od 1.9. až do konce roku však budu již mít jenom příjem z podnikání, který ve svém součtu po odečtení nákladů za rok dosáhne cca 50 tis. Kč. Budu muset platit minimální daň? A jak to bude se společným zdaněním manželů, když navíc ještě jedíné vyživované dítě ukončí studium k 30.9.2005.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prodali jsme pozemek, který byl ve SJM…

Dobrý den, prodali jsme pozemek, který byl ve SJM,získané finanční prostředky použijeme na pokrytí části ceny RD s pozemkem,který kupujeme na hypotéku za účelem trvalého pobytu všech členů rodiny. 1)musíme platit daň z převodu nemovitosti 3%? 2)daň z příjmu? (pokud ano, bere se za základ daně rozdíl mezi pořizovací a prodejní cenou?) Děkuji za odpověď :-)


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den! Jsme nezisková organizace (náboženská…

Dobrý den! Jsme nezisková organizace (náboženská) a naše příjmy jsou osvobozeny od daně z příjmu. Pořídili jsme si do majetku sboru dva osobní automobily. Prosím o odpověď jestli jsme povinni platit silniční daň a pokud ne, prosím o uvedení odkazu. Současně na základě příkazních smluv někteří členové sboru používají svá soukromá osobní vozidla. Je tato okolnost rozhodná pro placení daně silniční? Děkuji za odpověď. A.M.


odpovídal(a): Redakce

Hezké poledne, žádám Vás o radu ohledně zákona…

Hezké poledne, žádám Vás o radu ohledně zákona 477/2001 o obalech. Jsme společnost, která dováží z EU balené zboží, proto bychom asi měli být registrováni ohledně zpětného odběru těchto obalů. Ctěla bych vědět, zda se to vztahuje na všechny nebo jen na ty kteří prodávají dalším obchodníkům nebo i koncovým zákazníkům.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den pane doktore, rád bych začal podnikat v…

Dobrý den pane doktore, rád bych začal podnikat v autodopravě jako fyzická osoba a jednalo by se o osobní přepravu. Potřebuji tedy koupit automobil se kterým bych autodopravu provozoval , ale nevím zda je výhodnější vůči daním z příjmu pořídit vůz na leasing, na půjčku nebo v hotovosti. Děkuji.



Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.