Poradna.finance.cz

Potřebujete poradit s financováním bydlení, s daňovými záležitostmi, nebo třeba s ukončením svého studia?

Položte nám dotaz do příslušné poradny, kde se mu budeme věnovat. Zodpovězení dotazu je bezplatné. Dotazy můžete zadávat do formuláře níže.

FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Pro pokládání dotazů do poradny je nutné, abyste se přihlásili! Učinit tak můžete ZDE

NEJNOVĚJŠÍ DOTAZY

odpovídal(a): Redakce

osvobození od daně při prodeji obchodního majetku

Dobrý den, provozuji lékárnu od roku 1992 jako fyzická osoba, a nyní jsem se rozhodla (ze zdravotních důvodů) ji prodat. Prodávám pouze zařízení a goodwill, protože prostor, v němž je lékárna provozována, je v mém soukromém domě a tento prostor budu nadále pronajímat budoucímu provozovateli lékárny. je tento příjem z prodeje osvobozen od daně z příjmu podle §4 odst.1 písm. r) když podnikám déle než 15 let? Za odpověď předem děkuji.


odpovídal(a): Redakce

daňová uznatelnost pojistného na SP a ZP

Dobrý den.Prosím o odpověd,zda jsou doplatek zdravotního a sociálního pojištění za rok 2007 a zálohy v roce 2008 dańovým výdajem.Děkuji



odpovídal(a): Redakce

odpočet úroků z úvěru

Dobrý den,prosím Vás o odpověď.Manžel má na svoji osobu vzitý úvěr na bytové účely.Byt na který se rekonstrukce z tohotoho úvěru vztahovala je ale pouze ve vlastnictví manželky.Oba tam mají trvalé bydliště.Může si uplatňovat odečet úroků z ůvěru? A jak by to bylo v případě kdyby manželka u tohoto úvěru byla vedene jako spoludlužník?Je možné aby si úroky uplatnila ona když je vlastníkem tohoto bytu?


odpovídal(a): Redakce

benefity

Dobrý den, zaměstnavatel zvažuje nákup slevových kupónů do wellness centra. Jde o 50% slevu. Pátrám po tom jak by tato nabídka byla zdaněna. 1/ Bude-li dle §24 odst. 2 písm. j bodu 5 ve vnitřní směrnici uvedeno poskytování takových benefitů zaměstnancům, bude to pro zaměstnavatele daň.uznatelný náklad? 2/ Z hlediska zaměstnance mu bude tento benefit zdaněn ve mzdě a bude podléhat také SP+ZP? 3/ O jakou výši nepeněžního plnění by se navyšovala zaměstnanci mzda? Na základě účtenky by se jim ke mzdě přičetla částka slevy? Př. vstupné 300,- uplatnění kupónu na 50% tj.150,- a o těchto 150,- by se zaměstnancům navýšila mzda? Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

sazba DPH u nebytových prostor

prosím, fakturujeme výměnu vodoměrů - jedná se o bytový dům, ale je v něm jedna prodejna, výměna vodoměrů v jednotlivých bytech bude s 9% DPH, výměna vodoměru v prodejně bude s 9 nebo s 19%?? Vypadlo ve znění zákona o DPH: ..pokud se jedná o výhradně nebytové prostory...., znamená to, že můžeme opravdu opravy prováděné výhradně v prodejně, která je v bytovém domě, fakturovat s 9%


odpovídal(a): Redakce

daň z příjmů

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je letos zaplacená daň z příjmu FO za rok 2007, která podniká jako OSVČ, vede daňovou evidenci, daňově uznatelný výdaj?


odpovídal(a): Zdeněk Navrátil, JUDr.

Výživné

Dobrý den,ráda bych se zeptala na to jak postupovat ohledně výživného na dceru mého manžela.Je to slovák s trvalým pobytem v čechách,platíme výživné na jeho dceru na slovensku,které bude letos 18 let a nevíme jestli dcera studuje anebo pracuje či je nezaměstnaná.Jak postupovat dále,abychom se nevystavili nějakým problémům. Dále bych se zeptala na svou dceru,která letos bude končit devátý ročník ZŠ a její otec jí dovolil nepokračovat ve studium,ale prý bude nastupovat do zaměstnání.Já na ni platím výživné a tak bych se ráda zeptala jestli je má povinnost stále zasílat měsíční výživné pokud dceři nebude ještě 18 let,ale bude zaměstnána.Jestli toto vše máme také řešit soudní cestou,abychom byli klidnější.Děkuji za rady


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám zájem o koupi vozu na splátky v…

Dobrý den, mám zájem o koupi vozu na splátky v SRN (v inzerátech se běžně tato možnost uvádí). Chtěl bych vědět, jestli mně jako občanu ČR bude také poskytnuta půjčka nebo jestli si mohu založit v SRN účet v bance. Děkuji za odpověď Pavel Klas


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Na devizovém účtu mám větší obnos…

Dobrý den. Na devizovém účtu mám větší obnos slovenských korun.Od 1.1.2009 mají Slováci přecházet na Eura.Chtěl bych poradit,zda mám slovenské koruny do konce roku převést na českou měnu či zda mám počkat,až mi je banka sama převede na Eura.Nechci na této změně moc tratit.Předpokládaný kurz dle slovenské vlády bude 32,50 SK korun na Euro. Děkuji předem za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaké banky,…

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaké banky, leasingovky apod. po mě nechtějí podávat výši příjmu, pokud dám výši akontace 30% při spotřebitelském úvěru na auto.



odpovídal(a): Redakce

dobrý den,chchci se zeptat,jesli si můžu u…

dobrý den,chchci se zeptat,jesli si můžu u materřské dovolené vyřídit ŽL a něco si přivydělat?Moc díky


odpovídal(a): Redakce

Nemocenské

Dobrý den,zajímalo by mne,jak bude vyplácena nemocenská 1.7.2008?Kolik dní a kolik procent?Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Zdravotní pojištění

Je pravda, že když zaměstnanec nedosáhne minimální mzdy z důvodu nemoci, musí si doplácet zdravotní pojištění? Musím jako mzdová účetní mu to dopočítat a odvést. Díky


odpovídal(a): Redakce

Daňové zvýhodnění

Dobrý den, mám otázku zda může uplatnit zaměstnanec na svoji 21. letou dceru-studentku odpočet ze základu daně, když se v dubnu 2008 vdala a nebydlí s rodiči.Děkuji Radka


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den Jsem na MD do června, rozvedená,nemám…

Dobrý den Jsem na MD do června, rozvedená,nemám práci.Chystám se v červnu na úřad práce,zajímalo by mě kolik peněz mě kdo dá? Abych se s klukem nedostala do fin. krize.Výživné berem 2500kč, bude se mi to započítávat do minima rodiny? Minimum je na mě a 4leté dítě kolik? A nevím jestli jsem první nebo druhá osoba v domácnosti, Dům co vlastním je můj, ale bydlí tu semnou babička 75let.Jaké jsou soc. dávky?


odpovídal(a): Redakce

Nárok na PPM

Dobrý den, chtěla bych poradit ohledně příspěvku na mateřské a rodičovské dovolené. Jsem studentkou 3. ročníku vysoké školy, kterou pravděpodobně ukončím v září 2008. Zároveň jsem v 8. týdnu těhotenství. Budu mít po ukončení studia nárok na peněžitou pomoc v mateřství a za jakých podmínek (přihlášení na úřadu práce,..)? Byla jsem zaměstnaná pouze od července 2007 do prosince 2008 za částku 2000 Kč měsíčně (při studiu). Dále mě zajímá, zda mám nárok na výběr délky rodičovského příspěvku - chtěla bych na 3 roky. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,chci ze zeptat,jak je to s podnikáním a…

Dobrý den,chci ze zeptat,jak je to s podnikáním a sočasně i zaměstnáním.Tedy,jsem zaměstnanec školství a chci rovněž začít podnikat.Jaké jsou mé povinnosti vůči současnému zaměstnavateli?Jak je to se soc.a zdrav.pojištěním a daněmi?děkuji za odpověd


odpovídal(a): Redakce

Pojistné

Dobrý den,jsem těhotná,termín porodu 16.srpen 2008. Do dubna 2008 jsem byla spolupracující osobou ve firmě rodičů,platila si zdravotní,soc.+nem.Rodiče změnili trvalé bydliště,tím pádem od května už nejsem spol.os.Od 1.května jsem na neschopence.Zajímá mne,kdo bude platit zdravotní a sociální po dobu mateřské a rodičovské?Děkuji RF


odpovídal(a): Redakce

Daň z příjmů

Dobrý den, existuje nějaký případ, kdy má povinnost odvést daň ze závislé činnosti sám zaměstnanec a ne jeho zaměstnavatel? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Mam nepravidelnou pr.dobu. Čtyři dny…

Mam nepravidelnou pr.dobu. Čtyři dny dvanáctihodinové směny a čtyři dny volno. Vyjde-li státní svátek na den, kdy mám volno, započítává se mi tento den jako neodpracovaná směna?



Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.