NEJNOVĚJŠÍ DOTAZY
Dobrý den,přibližně od poloviny tohoto roku si firma (české s.r.o.) založila sklad zboží na Slovensku a zaregistrovala se také k plátcovství slovenské DPH.
Prosím Vás, chtěla jsem se zeptat, zda meziskladové pohyby (sklad ČR - SK a naopak) budou nějakým způsobem ovlivňovat české přiznání k DPH, tzn. zda budou tyto pohyby součástí některé z položek na daňovém přiznání.Pokud ano,bude se jednat o klasické pořízení zboží z EU a v opačném případě dodání zboží do EU? Co bude sloužit jako daňový doklad u tohoto meziskladového pohybu? Děkuji za odpověď.
Dobrý den,
jsem neplátce DPH a fakturuji do zahraničí EU pro plátce. Jedná se o služby, které jsou na území EU. Musím se zaregistrovat k DPH? Pokud ano, tak k dph zde nebo v té daném státě? Děkuji.
Dobrý den, tak trošku jsem rozhořčena přístupem státu k podpoře bydlení. S manželem bychom si chtěli postavit nízkoenergetický či pasivní dům a počítali jsme alespoň s nějakou podporou státu. Zelená úsporám stojí, píšete zde na stránkách, že dotace 300 je pro rok 2011 zastavena už od března, tak by mě zajímalo, zda existuje něco podobného, co by mladí lidé mohli využít? Celkově stavba úsporného domu je o něco dražší a v zahraničí je výstvba těchto typů domů podporována. Trochu se obávám, že jediná výhledová podpora státu bude zvýšení DPH:-)...Děkuji za odpověď
Měla bych na Vás jeden dotaz, snad mi budete moci odpovědět:
Zajímalo by mě, zda se ve smlouvě o prodeji nemovitosti uvádí zaměstnání - povolání prodávajícího. Jsem plně invalidní, nejsem zaměstnána a chtěla bych prodat nemovitost. Má o ni zájem kupec z blízkého okolí. Já mám však obavy, že když mu nemovitost prodám, nepodaří se mi udržet v tajnosti, že jsem plně invalidní, což je ryze moje soukromá a intimní věc, do které nikomu nic není a nerada bych byla stigmatizována. Uvádí se ve smlouvě o prodeji nemovitosti údaj o povolání prodávajícího či o jeho invaliditě?
Mohla by vyjít v průběhu vyřizování nutných právních náležitostí týkajícíh se prodeje moje plná invalidita najevo?
Děkuji za pochopení pro můj dotaz, Velice děkuji za Vaši odpověď. J. N.
Dobrý den, prosím o radu. Rodiče přepsali dvougenerační dům sestře, kde společně bydlí.Rodiče dole, sestra nahoře.Pohádali se a otec chce přepsat dům zpět s tím, že si vezme nějakou půjčku a vyplatí je. Prosím vás jde to nějak řešit, musí s tím sestra souhlasit? Poskytne mu někdo úvěr,když je mu 63 let?Děkuji za odpověď
Dobrý den,
můj syn ukončil středoškolské vzdělání a hlásí se na vysokou školu,musím platit alimenty i během prázdnin,nebo až po nastoupení syna na VŠ.
Děkuji za odpověď.
Dobrý den,rád bych se zeptal:
Kamarád má živnost na zprostředkování obchodní činnosti - přes internet. Celý obchod funguje tak, že nejprve zašle zákazníkovi podklady pro platbu, ten uhradí. Poté se v daný termín (kdy se nahromadí více objednávek) provede nákup zboží pro tyto zákazníky. Od dodavatele dostane celkovou fakturu za nakoupené zboží, vystavenou na jeho jméno.
Nás by jen zajímalo, jak správně má vypadat vedení jednoduchého účetnictví pro tuto činnost, aby bylo vše správně.
1) postačí evidence v "peněžním deníku" - přijaté platby na účet, uhrazená fa zahraničnímu dodavateli, a další náklady s tím spojené, např. poštovné apod. Nebo je nutné za každou příchozí bezhotovostní platbu, vystavit pro sebe a své účetnictví přijmový daňový doklad a spárovat jej s internetovou objednávkou? Samozřejmě na vyžádání vystavit i zákazníkovi.
Prostě a jednoduše, jak vést správný přehled těchto příjmů a výdajů. Pokud je nutný daň. doklad, jaká má mít náležitosti a co na něj může jako zprostředkovatel úvést ("zpřostředkování obchodní činosti - nákup zboží").
Předem děkuji za velkou ochotu.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na odchod do předčasného důchodu. Tento mi vychází v prosinci 2012 t.j. o 3 roky dříve. Jsem ročník 1956 a vychovala jsem 3 děti, pjištění 34 let. Nyní pobírám invalidní důchod I. stupně a práci nemůžu najít. Invalidní důchod mi činí 6.500,- Kč. Můžete mi spočítat, kolik bych brala při odchodu do předčasného důchodu?
Děkuji.
Dobrý den,
jsem ročník 1950,vychovala jsem dvě děti a nárok na důchod mi vznikl v listopadu 2008.Stále pracuji,i když by se mi důchod hodil,obávám se podat žádost o něj.Moje práce je zajímavá a zatím ji zvládám, ale zaměstnavatel v momentě,kdy požádám o důchod, změní moji pracovní smlouvu na dobu neurčitou na určitou na jeden rok(musela jsem podepsat prohlášení,že mu oznámím, pokud o důchod požádám). Vzhledem k nadcházejícím reformám se ale obávám,zda by nebylo lepší o důchod zažádat nyní.Slyšela jsem,že by rozdíl mohl být až o 3tis.Kč méně.Můj průměrný měsíční příjem je 19tis.Kč.
Zároveň by mě zajímalo,jestli bude i po reformě možné vyžádat si při nástupu do důchodu v jedné částce sumu,o kterou se mi zvýší důchod za odpracované roky navíc a pobírat potom pouze důchod bez zvýšení.
Děkuji za brzkou odpověď.
Dobrý den. Při současném hlavním zaměstnání,mám vedlejší
výdělek na ŽL na smlouvu o provádění a zajištování úklidových a domovnických prací.Jedná se o pár hodin týdně.Nyní při odchodu do důchodu nevím,zda bude nutný ŽL a nebo by se mohlo jedat o dohodu o prováděné práci.Děkuji za odpovědˇ.Najman
Dobrý den,
jednatel společnosti s.r.o. chce vložit bezúplatně do společnosti počítač v hodnotě cca 18 tis. Kč a telefon cca Kč 5 tis. Jakým zůsobem se stanoví cena, jak se útuje a má to nějsaké daňové dopady?
děkuji moc.
Pokud mi rodič daruje nemovitost a já ji pak prodám, budu platit z tohoto prodeje daň z příjmu? Děkuji.
Dobrý den,
jako živnostník jsem založil firmu s.r.o. kde jsem zároveň jednatelem. Firma je plátcem DPH. Ovšem kvůli nejisté práci jsem chtěl zůstat živnostníkem a neplátcem DPH, pro možnou práci pro firmy(jen práce bez materiálu) a využití daňového paušálu(řemeslná živnost 80%) S.r.o. má stejný obor jako já živnostník. V tuto chvíli firma nevydělává mnoho peněz abych mohl být jeho zaměstnancem. Je možné fakturovat za provedené práce svému s.r.o.?
Poté, co jsem byl 6 měsíců na Pracovním úřadě jsem si našel zaměstnání. Mám uzavřenou pracovní smlouvu na plný úvazek, na dobu neurčitou. V novém zaměstnání jsem od 2.Května 2011. K mému překvapení mi byl spočítán nárok na dovolenou do konce r.2011 v počtu 11.5 dne namísto očekáváných 13.5 dne. Mzdová účetní tvrdí, že nárok na dovolenou mi je krácen z toho důvodu , že jsem byl do dubna (6 měsíců na Pracovním úřadě). Hledal jsem na internetu předpis, podle kterého by mi měly být kráceny 2 dny i když mám odpracovat do konce roku 8 měsíců, bohužel neúspěšně. Prosím o Vaše vyjádření, zda toto krácení má nějaký základ ve mzdových předpisech, nebo ne.
Předem děkuji za odpověď.
Dobrý den, rád bych věděl, jestli náhrada mzdy při dočasné pracovní neschopnosti má být zahrnována do hrubé mzdy. Děkuji. Tomáš Krutský
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat na následující problematiku: Jsem na rodičovské dovolené do 3 let věku dítěte. Zaměstnavatel mi může poskytnout ještě neplacené volno do 4 let věku dítěte, pokud o to požádám. Pokud bych tuto možnost využila a v době tohoto neplaceného volna znovu otěhotněla, z čeho by se mi posléze počítala další mateřská dovolená? Ze mzdy před nástupem na první MD? A z čeho by se mi počítala další MD, pokud bych v průběhu neplaceného volna šla na rizikové těhotenství a až následně na MD? Předem děkuji za odpověď.
Dobrý den, je mi 21 let a tento měsíc jsem odpracoval 9 dní- vydělal asi 4,5 tisíce hrubého a dal výpověď,hned jsem uzavřel dohodu o pracovní činnosti v jiné společnosti, kde si vydělám asi kolem 2 tisíc hrubého v červenci a kolem 3 tisíc hrubého v srpnu do 19.srpna a od 22.srpna nastupuji na HPP jinam kde bych do konce měsíce měl vydělat asi 5 tisíc hrubého. Budu muset doplácet za tento nebo příští měsíc zdravotní či socialní pojištění? Děkuji
dobry den chtela bych se zeptat,jsem na RD ktara mi konci v polovine listopadu,jestli budu mit placenou celou castku RD co ted pobiram za cely mesic nebo se krati na pocet dni DEKUJI ZA ODPOVED
Dobrý den,
mám v pracovní smlouvě uvedenou mzdu ve výši 20000,- měsíčně. Nyní přišel zaměstnavatel s tím, že mi mzdu zvýší na 25000,- , ale mzdovým výměrem. Na moji námitku, že potom mi může mzdu novým výměrem snížit i třeba až na minimální mzdu, argumentoval tím, že i nadále zůstane v platnosti pracovní smlouva, takže případné snížení je možné jen zpět na částku 20000,- uvedenou ve smlouvě. Je něco takového vůbec možné? Domníval jsem se ,že výše mzdy může být stanovena buď ve smlouvě nebo mzdovým výměrem, a ne takovouto podivnou kombinací.
Děkuji za odpověď.
Vyzkoušel jsem kalkulátor úroku z prodlení.
Mám dotaz z čeho se počítá poplatek??
úrok z prodlení chápu ale tu druhou položku ne.
Případ pokud mi někdo dluží 60000,-Kč od 1.1.2011 dodnes tak:
úrok je - 2395,-
měsíční úrok - 4500,- ???
poplatek z prodlení - 28200,-
celkem - 30596,-