NEJNOVĚJŠÍ DOTAZY
Pane doktore, jak mají postupovat 2 zedníci, kteří chtějí podnikat společně? Oba mají vystavené ŽL. Děkuji.
Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit, zda byste mi nemohli zodpovědět můj zapeklitý dotaz týkající se mého úvěru u Českomoravské stavební spořitelny. Můj otec, resp. já jsem na svého otce uzavřel stavební spoření s cílovou částkou 1.500.000,--Kč. Vklady jsem platil (platím) já. Jelikož jsme se s manželkou rozhodli stavit a u otce byla cílová částka 1,5mil Kč, požádali jsme o úvěr, který nám byl schválen. Můj otec tedy podepsal Smlouvu o poskytnutí meziúvěru a úvěru. Jelikož se jedná o financování naší stavby, chtěl jsem úvěr na mě a manželku "přepsat", což asi nastalo, když jsme podepsali Smlouvu o přistoupení k závazku, kdy jsme tedy vedeni jako noví dlužníci. Samozřejmě veškerý dluh platím já. Má otázka tedy zní: v momentě, kdy budu budu podávat přiznání daně z příjmů, budu žádat ČMSS o výpis právě ohledně daní. Ve výpisu však bude veden jako dlužník můj otec a já se obávám, že když si pak úroky z úvěru budu chtít odepsat z daní, zřejmě to nepůjde, protože na výpisu z úvěrové smlouvy bude můj otec a daně budu přiznávat já. Nebo snad Smlouva o přistoupení k závazku tento můj problém vyřešila a já si můžu úroky odepsat z daní. Vše platím já, v zástavě je také moje nemovitost - zkrátka můj otec nemá s úvěrem nic společného a dost by mě mrzelo, kdybych si nemohl úroky odepsat z daní. Moc Vám děkuji za odpověď, příp. i radu, jak bych měl postupovat, abych si úroky mohl z daní odepisovat. S přáním hezkého dne Milan Bíža.
Dobrý den, máme zájem koupit pozemek pro stavbu rodinného domu. Námi vybraný pozemek je v současnosti zapsán v katastru jako zahrada - v územní plánu jako nezastavitelné území. Máme zjištěno, že při změně územního plánu by byla možnost parcelu změnit na stavební. Je možno použít na koupi takovéhoto pozemku úvěr ze stavebního spoření, nebo je možné úvěr ze stavebního spoření použít opravdu jen na koupi stavební parcely? Děkuji za odpověď.
Dobry de, prosim o radu. Existuji nejaka omezeni pro ciziho statniho prislusnika pri koupi nemovitosti, pozemku v CR? Kde hledat podrobnejsi info? Diky. Marketa
Dobrý den,mám dotaz ohledně možnosti poskytnout zaměstnanci příspěvek na dopravu pokud se mu dočasně změní místo výkonu práce-je naším zaměstnancem,ale bude vykonávat práci u jiného zaměstnavatele tzv. agenturní zaměstnání - jak se tento příspěvek chová z hlediska odvodů na SP a ZP a daňového pro zaměstnance i zaměstnavatele.Je nějaká možnost použít plnění,které by se nezahrnovalo do vym.základu? Děkuji.
Dobrý den
Potřebujeme poradit ohledně zřízení bankovního účtu. Jsme nevýdělečné sdružení zaměřené na sportovní aktivity. Jsme zaregistrovaní u MV, máme IČO a DIČ. Dostáváme dotace od sponzorů a obce, ale musíme mít bankovní účet, na který nám to chtějí posílat. Zřídili jsme si termínovaný účet u KB, protože byl zadarmo a námi uložené peníze nejsou velké a vklady a výběry jsou cca 4 x ročně. Obec nám na tento účet nemůže zaslat peníze elektronickým příkazem, protože to termínovaný účet nepovoluje.
Jaký účet by byl prosím pro nás nejvhodnější? U které banky? Samozřejmě za co nejméně peněz, nejlépe zdarma.
Dobrý den,
Chtěl bych Vás požádat o radu z oblasti hledání investora pro nový projekt.
Mám již jednu společnost, která prosperuje, ale ještě namá vše splaceno.
Dále mám připraven nový projekt na stejné bázi a chtěl bych najít investora, který vloží finance a já poskytnu know-how.
Hledám tedy inestora, investiční skupinu, která za podíl ve společnosti uspokojí věřitele v současné společnosti a zároveň bude mít zájem vložit peníze do nového projektu (založení nové společnosti, kde bude mít též podíl).
Investice je ve výši 4 000 000,-Kč a vše mám podrobně zpracováno.
Již jsem jednal s Českomoravskou rozvojovou bankou (moc dlouhý proces) a s investiční skupinou Tacoma (pro ně malá a nezajímavá investice).
Poraďte mi prosím na koho se mám obrátit?
Děkuji,
Jan Hovorka
Dobrý den, mám dotaz z oblasti "autorského práva"
Vydal jsem přes OSA CD kapele.
Dotaz:
Může tyto skladby hrát bez mého souhlasu Český rozhlas.
info@nahravacistudio.cz
Dobrý den,chtěl by jsem se zeptat Babicka mi chce darovat rodinný dům a nevim kolik procent se platí darovací daň a co dělat když nemám na zaplacení darovací daňe jde to nejak splacet?? předem děkuji za odpověd
Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit, zda byste mi nemohli zodpovědět můj zapeklitý dotaz týkající se mého úvěru u Českomoravské stavební spořitelny. Můj otec, resp. já jsem na svého otce uzavřel stavební spoření s cílovou částkou 1.500.000,--Kč. Vklady jsem platil (platím) já. Jelikož jsme se s manželkou rozhodli stavit a u otce byla cílová částka 1,5mil Kč, požádali jsme o úvěr, který nám byl schválen. Můj otec tedy podepsal Smlouvu o poskytnutí meziúvěru a úvěru. Jelikož se jedná o financování naší stavby, chtěl jsem úvěr na mě a manželku "přepsat", což asi nastalo, když jsme podepsali Smlouvu o přistoupení k závazku, kdy jsme tedy vedeni jako noví dlužníci. Samozřejmě veškerý dluh platím já. Má otázka tedy zní: v momentě, kdy budu budu podávat přiznání daně z příjmů, budu žádat ČMSS o výpis právě ohledně daní. Ve výpisu však bude veden jako dlužník můj otec a já se obávám, že když si pak úroky z úvěru budu chtít odepsat z daní, zřejmě to nepůjde, protože na výpisu z úvěrové smlouvy bude můj otec a daně budu přiznávat já. Nebo snad Smlouva o přistoupení k závazku tento můj problém vyřešila a já si můžu úroky odepsat z daní. Vše platím já, v zástavě je také moje nemovitost - zkrátka můj otec nemá s úvěrem nic společného a dost by mě mrzelo, kdybych si nemohl úroky odepsat z daní. Moc Vám děkuji za odpověď, příp. i radu, jak bych měl postupovat, abych si úroky mohl z daní odepisovat. S přáním hezkého dne
Dobrý den, potřebovala bych poradit s nákupem zboží z EU. Nakoupili jsme cyklistické dresy od italské firmy s platným VAT. Dresy jsme dali do nedaňových nákladů. Italská firma nahlásí dodání zboží do EU. Jak se máme zachovat my z hlediska DPH? Děkuji Vám za odpověď.
Dobrý den, plátce DPH přijal fakturu fakturu od neplátce za otop. 50% těchto nákladů přefakturuje na 1 nájemce-neplátce, musí tuto přefakturaci zatížit DPH, když si na vstupu nic neuplatnil? Dle kterého § ZDPH?
Chci darovat synovi byt, jehož odhad činí 700000 Kč. Budu platit darovací daň nebo je toto darování osvobozeno od darovací daně, vzhledem k tomu, že patříme do I. skupiny? Děkuji za odpověď
Dobrý den,
jsem studentka denního studia VŠ a chtěla bych se zeptat,zda je pro mne výhodné pracovat na ŽL? Mám brigády týkající se prodejní asistence, ochutnávky atp. Měsíční přijem je asi 6000kč. Smlouvy mám vždy na sjednanou akci psané tak, že za zdanění jako externí pracovník odpovídám sama. Jaké jsou výhody v případě studia denního popř. nevýhoda pokud bych přešla na dálkové. Děkuji Vám moc za odpověď.
Dobrý den, dovoluji se na Vás obrátit s následujícím dotazem - kdy je možné odepsat neuhrazenou fakturu? Mám jednu neuhrazenou fakturu již z roku 2003, ale až na začátku tohoto roku (v únoru) jsem byla vyzvána protistranou k vyjádření k této pohledávce. Já se v této lhůtě vyjádřila (negativně) ohledně úhrady, ovšem protistrana až teď v květnu mě vyzvala k úhradě s tím, že určila nějaké datum pro úhradu. Můj dotaz tedy zní můžu fakturu odepsat až teď ke květnu 2007 nebo to mám udělat k únoru 2007? Moc díky za odpověď
Dobrý den, dovoluji se na Vás obrátit s následujícím dotazem - kdy je možné odepsat neuhrazenou fakturu? Mám jednu neuhrazenou fakturu již z roku 2003, ale až na začátku tohoto roku (v únoru) jsem byla vyzvána protistranou k vyjádření k této pohledávce. Já se v této lhůtě vyjádřila (negativně) ohledně úhrady, ovšem protistrana až teď v květnu mě vyzvala k úhradě s tím, že určila nějaké datum pro úhradu. Můj dotaz tedy zní můžu fakturu odepsat až teď ke květnu 2007 nebo to mám udělat k únoru 2007? Moc díky za odpověď
Dobrý den, nejsem si jista, zda-li můj dotaz spadá do Vaší "kategorie", pokud ne, pardon.
Jsem členkou Družstva vlastníků domu a tak jako loni nám vedení družstva nezvedlo zálohy na odběr vody,topení... proto jsme za rok 2005 dopláceli 6500,-Kč (za půl roku bydlení v bytě), za rok 2006 je nedoplatek téměř 14 000,-Kč, což je úměrně dvojnásobek. Dle obecných zásad družstva má jeho vedení vždy k 1.1.příslušného roku tyto zálohy upravit. Mohu se nějak bránit, když tak neučinili a požadovat po nich náhradu škody, která mi takto vznikla? Bohužel jsme se na zvýšení záloh domlouvali jen ústně loni v červnu, k písemné žádosti nedošlo (moje chyba, věřila jsem, že tak učiní). Děkuji za odpověď ZP.
U dovezeného zboží,které uskladňujeme byla provedena celní kontrola.Za účast na ní vystavil c.úřad doklad na poplatek bez daně,který jsme za příjemce uhradili.Při přeúčtovávání této služby
budeme účtovat s daní nebo bez ?
Dodrý den,potřebuju poradit,kdÿž podnikám doma,ale nemám vlastní provozovnu,jakou částku můžu uplatnit na výdaje na bydlení,telefon,nebo kde tyto informace získat. Prý je to 1/3.Děkuji
Dobrý den,
jsme letecká společnost, plátce DPH (letecká přeprava je osvobozena od DPH s nárokem na odpočet). Často se stává, že našim cestujícím poškodíme zavazadla - ta pak na naše náklady necháváme opravit u externí společnosti. Tato společnost nám fakturuje za opravy s DPH. Můžeme si DPH uplatnit na vstupu?