FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna mzdy je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA DAŇ Z PŘÍJMU

odpovídal(a): Redakce

Sleva na dani

Dobrý den, lze uplatnit slevu na dani z příjmu, u studenta VŠ, studujícího dálkově?


odpovídal(a): Redakce

Daňové zvýhodnění

Dobrý den ! Chtěla bych využít pro výpočet čisté mzdy kalkulátor.S manželem máme 2 děti a pro výpočet čisté mzdy si je uvádí každý, nebo pouze jeden z rodičů ? Za odpověď děkuji Yveta.



odpovídal(a): Redakce

Sleva na dani

Dobrý den, lze uplatnit daňová sleva na poplatníka u srážkové daně?


odpovídal(a): Redakce

Roční zúčtování záloh na daň

Dobrý den, prosím o radu. Zaměstnáváme osoby na DPP a chtěla bych se zeptat, kdo jim počítá roční zúčtování. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Prohlášení poplatníka

Dobrý den,jsem na MD,pracovala jsem na DPP a nyní pracuji na DPČ u stejné společnosti, můžu si zažádat o roční zúčtování daně u zaměstnavatele a jakým způsobem se to provádí, do 15.2.musím podepsat růžový formulář prohlášení poplatníka v jisté části?Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Daňové zvýhodnění

Dobrý den,jsem zaměstnána,mám 18ti letého syna-studenta,na mzdovou účtárnu jsem dodala potvrzení o studiu syna,ale pracovnice na mzdové účtárně mi semtam ZAPOMENE na danové zvýhodnění 890kč ve výplatě a napsala mi,že si o to mohu požádat až ve vyrovnání daní příští rok.Je její postup správný,když její vinou jsem krácena ve výplatě o uvedených 890kč ? Děkuji pechová


odpovídal(a): Redakce

Roční zúčtování záloh na daň

Dobrý den, prosím Vás o radu týkající se daň. přiznání zaměstnanců. Kterým zaměstnancům se zpracovává přiznání (pokud o to samozřejmě požádají)? Těm, co jsou ve stavu k 31.12.? Nebo těm, kterým trvá prac. poměr v době zpracovávání daň přiznání? Poraďte prosím, ve které normě se o tom mohu dočíst více. Děkuji velice. ED


odpovídal(a): Redakce

Sleva na dani

Dobrý den, na mzdovém listu je mimo jiné kolonka nezdanitelné minimum na každý měsíc. Zajímá mne co do této kolonky mám vyplnit. Zda se jedná o 2070 na poplatníka plus 890 za dítě? Snad mi poradíte, děkuji Stránská Dobrý den, Váš dotaz na serveru poradenstvi.finance.cz byl zdarma zodpovězen Sekce: Mzdy Typ dotazu: Zdarma Dotaz: Dobrý den, můžete mi poradit jak se vypočítá nezdanitelné minimum zaměstnance, které se vyplňuje do mzdového listu. Děkuji Stránská Odpověď: Dobrý den, musím přiznat, že nevím o co se jedná. Veškeré příjmy ze závislé činnosti ( kromě osvobozených příjmů uvedených v zákoně) jsou zdanitelné. Až při ročním zúčtování záloh na daň se uplatňuje nezdanitelný základ daně tj. úroky z úvěrů, příspěvky na penzijní a životní pojištění ... Odpověděl: Sedláčková Andrea


odpovídal(a): Redakce

Mzdový list

Dobrý den, můžete mi poradit jak se vypočítá nezdanitelné minimum zaměstnance, které se vyplňuje do mzdového listu. Děkuji Stránská


odpovídal(a): Redakce

Výpočet daně

Dobrý den. Prvním rokem se učím ve škole účetnictví. Chci se zeptat, jak vypočítám slevu na daň a zálohu na daň z příjmu. Děkuji Gabriela Fenik



odpovídal(a): Redakce

Sleva na dani na manželku

Dobrý den, chtěla bych se zeptat co vše se počítá do příjmu manželky pokud by na ní manžel uplatňoval odpočet na vyživovanou manželku s příjmem do 38040. Např. Pokud jsem v říjnu měla plat 8500 hrubého a za listopad a prosinec nemocenskou ve výši 10500, jinak žádný jiný příjem jen RP-bude mít manžel na tento odpočet nárok? Děkuji M.


odpovídal(a): Redakce

Prohlášení poplatníka

Dobrý den, jsem student a pracuji na dohodu o pracovní činnosti. Zaměstnavateli jsem předložil potvrzení o studiu, ale na výplatní pásce není žádná sleva uplatněna. Musím podepsat ještě nějaký formulář? Díky za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Sleva na dani

Dobrý den, prosím o radu. Mam dvě zaměstnání - dohodu o prac. činnosti a HPP. U Dohody mám podepsané Prohlášení poplatníka, ale sleva na dani (2070Kc) je vyšší než daň samotná - rozdíl činí cca 300Kc. Jak mám postupovat, abych vyuzil slevu na dani úplně,je možné zpětně žádat o vrácení?Budu muset podávat daňové přiznání? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Sleva na dani

Dobrý den pane doktore, sme bytové družstvo a máme představenstvo. Usnesli jsme se, že představenstvo za svou činnost bude pobírat jistou odměnu. Můžete mi prosím poradit, jak tuto odměnu daňově oprimálně vyplácet? děkuji Zapletal


odpovídal(a): Redakce

Roční zúčtování záloh na daň

Dobrý den, prosím o informaci, zda můžeme provést roční zúčtování mezd zaměstnankyni - Slovence, která má trvalé bydliště na Slovensku, když u nás nastoupila 15.9.2008 a předtím byla zaměstnána na Slovensku. Uplatňuje pouze základní slevu na poplatníka. A pokud ano, provádíme roční zúčtování pouze z příjmů v ČR nebo za celý rok i z příjmů v SR, pokud doloží potvrzení o příjmech? Nebo si musí podat daňové přiznání sama? A kde - v ČR nebo SR? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Roční zúčtování záloh na daň

Dobry denChtel bych se prosim zeptat,jak se pocita danove vyrovnani,ktere je v breznove vyplate?,Moc dekuji za odpoved


odpovídal(a): Redakce

Více zaměstnání

Dobry den, muj dotaz se tyka moznosti vice zamestnani.. Je mozne mit 2 HPP? muze vzniknout nejaky problem s danemi? a kdo vystavuje danove priznani na konci roku. diky moc s pozdravem Lenka P.


odpovídal(a): Redakce

Slevy na dani

Prosím o odpověď, mám dvě děti, z toho syn už je plnoletý a začal studovat na vysoké škole. Pokud si v zaměstnání na něj uplatňuji slevu na dani - 890 Kč ,může si i on, pokud půjde na brigádu uplatnit slevu na poplatníka 2070Kč i na studenta 335 Kč? Díky za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Slevy na dani

Dobrý den. Nastoupil jsem do zaměstnání 9. den v měsíci a ve výplatě jsem neměl vyplacenu slevu na dani ve výši 2070 Kč. Chtěl bych se zeptat jestli to může být tím že jsem byl část měsíce registrovaný na úřadu práce a část měsíce zaměstnaný. Nebo mám na slevu na dani nárok i když jsem neodpracoval celý měsíc. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Daň z příjmů

Dobrý den chtěl bych se zeptat jsem student a chodím na brigádu spíš jako malý přivýdělek a zajímalo by mě když si měsíčně vydělám 1400 kolik mám můj zaměstnavatel odvádět dan děkuji