FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna mzdy je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA VÝPOČET MZDY

odpovídal(a): Redakce

Mzda za zkrácený úvazek

Dobrý den, mám dotaz ohledně hrubé měsíční mzdy. Pracuji jako prodavačka na 7 hodin, 5 dní v týdnu. Září letošního roku mělo 19 pracovních dní. Odpracovala jsem 17 dní (119 hodin) a 2 dny jsem měla dovolenou. Je možné, aby hrubá mzda činila pouze 6762,-kč? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Mzdové náklady zaměstnavatele

Dobrý den, mám dotaz. Pracuji jako OSVČ a zajímá mě kolik bych měla fakturovat, abych měla stejně, jako kdybych byla u této firmy zaměstnaná? Hrubá mzda zaměstnance je cca 30000,- Kč. Děkuji



odpovídal(a): Redakce

DPP a odvody ze mzdy

Dobrý den. Jsem rozvedená, invalidní důchodkyně. Mám jedno 20ti leté, ale studující, nevýdělečně činné dítě. Jaké srážky ze mzdy (výše v % zdravotní a sociální pojištění, daň z příjmu)a naopak jaké odpočty pro daňový základ proběhnou při: 1) Dohodě o provedení práce na 150 hodin(hodinová mzda) 2) Dohodě o pracovní činnosti 3) Hlavním pracovním poměru? Můžete to třeba ukázat na příkladu 16.000 Kč hrubé měsíční mzdy? Děkuji Dana N. Děkuji Vám moc za urychlenou odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Výpočet průměru za dovolenou

Dobrý den, na výplatnici mám "položku" průměr na dovolenou (např. 200 Kč), jakým způsobem se vypočítá výše této částky. Vím, že se částka mění po každém kvartále, ale zajímalo by mě jakým způsobem se tato částka vypočítá? Děkuji JH.


odpovídal(a): Redakce

Výpočet mzdy

Dobrý den, chci se zeptat na jednu otázku. Pokud je zaměstnanec nemocný, je placený na hodinu a v době jeho nemoci připadl svátek na pracovní den - v tomto případě náhradu za svátek vyplácím či ne?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o pomoc: 1)…

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o pomoc: 1) pokud vznikne nárok na ošetřování člena rodiny, je podpůřčí doba 9 kal. dní, z toho se vyplácí až od 4.dne. Pokud vznikne v kal. roce více potřeb ošetřování, bude to vždy zaplaceno, nebo jen 9 kal. dní z první potřeby ošetřování v rámci roku. 2) je nějak omezený počet omluvených zaplacených překážek v práci na straně zaměstnance - návštěv u lékaře za kal. rok? Mám na mysli např. krátkodobou návštěvu u zubaře, ne DPN. Děkuji mockrát


odpovídal(a): Redakce

Měsíční průměrný výdělek

Byla jsem v nemocenské od 22.8.2007 do 31.3.2008. Můj hrubý měsíční přijem byl 7 500 Kč při úvazku 6 hod. Mzdvá účetní na zápočt.listě uvedla čistý průměrný výdělek 4980. Nezdá se mi to. Moje doplatky mezd dělaly přes 6 300. Prosím můžete mi poradit? Děkuji. Dagmar L.