FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna mzdy je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA VÝPOČET MZDY

odpovídal(a): Redakce

Výpočet mzdy

Dobrý den, manžel má hrubý měsiční příjem 35000,-Kč. Já jsem na mateřské dovolené, máme 16 - měsičního syna, pobírám rodičovský příspěvek. Čistý měsiční příjem má skoro každý měsíc jiný. Liší se o stovky korun. Např. za červenec to bylo 25600,-Kč, za srpen to bylo 25374,-Kč, dovolenú přitom nečerpal. Podle čeho se to přesne počítá? Je možný aby měl každý měsíc jiný příjem ? Dívala jsem se na mzdový kalkulátor a tam při příjmů 35000,-Kč a jednom dítěti vychází čistá měsiční mzda na 26490,-Kč, což je o 890,-Kč více než manžel momentálne dostává.. Je možné že mu účetní počítá čistou mzdu špatne, myslím že tam není započítané daňové zvýhodnění na dítě co činí těch 890,-Kč ? Kdyby to tak bylo je možné o tyto pěníze požádát zpětně ?


odpovídal(a): Redakce

Výpočet mzdy

Dobrý den, zaměstnáváme na hlavní pracovní poměr občana EU - Slovenská republika. Prvedli jsme přihlášení na ÚP, OSSZ a VZP, která vydala průkaz pojištěnce. Nevím , jak vypočítat mzdu, suprhrubou mzdu a dań z příjmu v případě že poplatník podepíše,/nepodepíše dań. prohlášení. Děkuji za odpověď. Dapas.



odpovídal(a): Redakce

Výpočet mzdy

Zaměstnávám přes Úřad práce matku s dvěmi dětmi. Z PÚ dostáváme každý měsíc dotaci 7 200 kč. Její hrubá mzda je 8 400 kč. Naše účetní ji vypočetla čistou mzdu kolem 11 000. Já jsem si dosadil do kalkulátoru čisté mzdy její údaje ( 2 děti) a vyšla mi čistá mzda 9 130. Kdo má pravdu? Děkuji za odpověď. M. Frkáň.


odpovídal(a): Redakce

Průměrný výdělek

Manžel má plat 30000,-hrubého čistého to dělá asi 24010,-kč,máme 2malé děti.Minulý měsíc čerpal 10dnů dovolené a bral čistého 23855,-kč.Je tato částka správná?Vždy když čerpal dovolenou tak bral více než v běžném měsíci takže se nám to zdá málo,ale nevíme jak se dovolená počítá.Za odpověd děkuji


odpovídal(a): Redakce

Stravné

Dobrý den, po kolika hodinách vzniká nárok na stravenku? Má nárok na stravenku zaměstnanec, který měl náhradní volno 1 den, ale napracoval si jej během několika dnů v měsíci? Děkuji Kalivodová


odpovídal(a): Redakce

Náhrada mzdy

Dobrý den paní Sedláčková,potřebuji se prosím Vás vrátit k pracovnímu úrazu a háhradě za ztrátu na výdělku po dobu pracovní neschopnosti.Prosím Vás,je způsob,který Vám následně uvedu v pořádku?? K pracovnímu úrazu došlo 11/2007, průměrný čistý výdělek budu brát z předchozího čtvrtletí tj.7-9/2007 a budu ho používat PO CELOU DOBU TRVÁNÍ PRACOVNÍ NESCHOPNOSTI??K výpočtu ztráty na výdělku dojdu tak, že od čistého měsíčního prům.výdělku odečtu vyplacené némocenské dávky v tom měsíci tj.například 14.373,-- - 12.177,--=2.196,-- je ztráta na výdělku). Prosím Vás, co z této částky 2.196,-- korun musí odvést na ZP a SP?? Je v pořádku,že za zaměstnance pouze daň a za zaměstnavatele zdravotní a sociální.DĚKUJI VÁM MNOHOKRÁT.


odpovídal(a): Redakce

Průměrný výdělek

Dobrý den , chtěla jsem se zeptat. 1.9. do Naší firmy nastoupil nový zaměstnanec a 11.9. šel na pohřeb matce . Odpracoval 21 dní. Hrubá mzda je 13 400. Prosím Vás o radu jak vypočítat prům. výdělek. Je to tak pokud neodpracuje zaměstnanec 22 dní , používá se pravděpodobný prům. výdělek?? děkuji Jana Pakeová


odpovídal(a): Redakce

Doba určitá

Dobrý den, zaměstnanec má pracovní smlouvu na dobu určitou. Prodloužena byla jednou opět na dobu určitou.Je toto prodlužování smluv na dobu určitou nějak omezené.Nejedná se o důchodce.Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Průměrný výdělek

Dobrý den, mám na Vás dotaz, zda se do potvrzení čistého výdělku pro úřad práce započítává daňový bonus. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Výplata mzdy

Dobrý den, zajímalo by mne, zda zálohu na mzdu může firma vyplácet zaměstanci bank. převodem nebo pouze hotově. Děkuji



odpovídal(a): Redakce

Výpočet mzdy

Dobrý den, chtěla bych se zeptat.Budeme mít na MÚ novou zaměstnankyni.Její platový stupeň je 1 a platová třída 9 tj.13.730,-Kč.(dle §5 odst 3, 564/2006zákona). Kolik bude její hrubá mzda když pracuje jen na 4 hod.denně, týdně 20hod.?Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Výpočet mzdy

Dobrý den, jsem studentkou 2. ročníku Vš a od 1.8.2008 jsem začala pracovat na dohodu o prac. činnosti. Podepsala jsem prohlášení k dani a zaměstnavatel obdržel potvrzení o studiu. Hrubá mzda činila 5040.- , avšak na konto přišlo pouze 4409,-. Chtěla bych se zeptat, zda-li to není příliš velká srážka daně. K výplatnímu lístku se bohužel nedostanu, mají tam dovolenou. Velice děkuji za odpověd.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den.Jsem částečný invalidní důchodce,a od…

Dobrý den.Jsem částečný invalidní důchodce,a od 09.07.2008 jsem nastoupi k hlídací agentuře,jako vrátný na plný ůvazek.Potřeboval bych poradit jestli zaměstnavatel postupoval podle zákoníku práce.Pracuji ve 12 hod prac.době 12 hod. den,12 hod noc a dva volno,v nepřetržitém režimu.Nevím jestli mě vyplácí noční příplatek,příplatek za sobotu a neděli a za práci přesčas.Při první obdržené výplatní pásce se v tom ani nemůžu zorientovat. Výplatní páska. Základní mzda 144 hod 6 624.00kč Příplatky 460.00kč Základ pro ZP 2 071.00kč Odvod ZP prac. 94.00kč Základ pro SP 7 084.00kč Odvod SP prac. 567.00kč Základ daně 7 084.00kč Dílčí zaklad daně 9 112.00kč Čistý daňový základ 9 200.00kč Daň před slevou -1 380.00kč Sleva na poplatníka 2 070.00kč Sleva na invalidu 210.00kč Záloha na daň 0.00kč Čistá mzda 6 423.00kč ------------------------------------------------ Odpracoval jsem 144 hodin Nočních směn jsem měl celkem 9 po 12 hodinách. Ztoho jsem měl 1 směnu v sobotu a 1 směnu v neděli. Denních směn jsem měl 3 po 12 hod. Ztoho jsem měl 2 směny v sobotu. ------------------------------------------------- Můžou ty příplatky všechny napsat dohromady nebo musí být každé zvlášť.Kolik máme nárok na noční příplatky,za sobotu a neděli a práci přesčas.Mám mzdu správně vypočítanou?Vždyť to snad néni možné abych měl za 144 hodin čistouu mzdu,menší než životní minimum.Pracovní oblek si musíme koupit sami,ale jen do tisíce korun.Máme nárok na stravenky,mýdlo a papír na WC?Snad jsem na něco nezapomněl.Moc Vám děkuji za odpověď a nozlobte se,že obtěžuji,ale mě je 58 let a moc se vtom nevyznám,a ještě částečný invalida.Mám prasklou cévku na srdci a nedá se to operovat,protože je moc slabá.A ještě se někdo snaží člověka odrat i o to poslední.Ještě jednou děkuji s pozdravem Janulík


odpovídal(a): Redakce

Průměrný výdělek

Mám základní měsíční plat. Jak se vypočítá průměr na dóvolenou, když v předchozím čtvrtletí jsou svátky? Zaměstnavatel mi je nasčítává do odpracovaných dnů, čímž se průměr na dovolenou sníží. Je to správné? Př. duben mzda 20 500,- Kč 22 dnů květen 20 500,- Kč 20 + 2 dny Sv červen 20 500,- Kč 21 dnů je správné 60750,- Kč : 63 nebo 60750,- Kč:65 ?


odpovídal(a): Redakce

Výpočet mzdy

mam základní měsíční plat.jestliže mi byl zvýšen plat a vezmu si dovolenou, je správné, že mi ji zaměstnavatel proplácí průměrným výdělkem z minulého čtvrtletí , tedy z nižšího základu, nebo by měl tento průměrný výdělek přepočítat


odpovídal(a): Redakce

Průměrný výdělek

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na započítávání prémie do průměru na dovolenou. Dostávám obvykle v listopadu a prosinci prémie za celoroční práci. V lednu jsem čerpal dovolenou a mzdová účetní mi řekla, že je to prémie za celý rok a proto se musí rozpočítat do každého čtvrtletí 1/4 těchto prémií. Je to správný postup a nebo se mají započítat celé prémie jen do 1. čtvrtletí? Děkuji Vám a přeji hezký den, Dan Slabý


odpovídal(a): Redakce

Přestávka v práci

Dobrý den, pracuji na čerpací stanici, máme otevřeno nonstop a střídáme se po 12hod směnách. Zaměstnavatel nám ale započítá jen 11hod a 1 hod bere jako přestávku i přestože benzínu na tu 1hod nezavřu. Vlastně přestávku vůbec nemám, svačím, kdýž je zrovna čas. Myslím si, že by nám tu 1hod neměl odečítat. Jak je to prosím Vás správně? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Výpočet mzdy

Dobrý den,pracuji na 12hod. směny. Mám každý měsíc základ hrubé mzdy 10500kč, a je jedno kolik je měsíční hod. fond. Pokud udělám přesčas připočtou mi hodiny k hrubé mzdě a nedokážou vysvětlit odkud vzali tu částku za přesčas, když nemám hodinovou mzdu. Zaplatí mi tedy za přesčas thle + nějaký dopočet. Mohli byste mi vysvětlit jak se to tedy správně počítá? A když odpracuji svátek zaplatí mi jen ty hodiny, které jsem za svátek odpracovala, žádný příplatek k tomu. Existuje nějaký kalkulátor, kde bych zadala vše? Tím myslím odpracované so,ne,svátky,přesčasy....?Moc děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Průměrný výdělek

Potřebuji se dopočítat prům. čist. výdělku zaměstnance pro ÚP. Zaměstnanec u nás skončil 15.12.2006 a byl zaměstnán na DPČ (200,- á hod.) Odpracoval za předchozí čtvrtletí 94 hod. a celkem si vydělal 15 994,- čistého (hrubého 18 800,-). Když si vyjedu potvrzení ze softwaru, vypočte mi prům.měs.čistý výdělek 26 461,- Můžete mi prosím někdo poradit jak to má být správně? Moc děkuji Byl zaměstnán od 10.5. 2006 do 15.12.2006 a celkem odpracovala 212,5 hod. (3.Q/06 94 hodin)


odpovídal(a): Redakce

Průměrný výdělek

dobrý den, chtela jsem se zeptat jakym zpusobem se vypocita prumer PPU na dane ctvrtleti. co se vse do vypoctu zahrnuje?je nejaky zjednoduseny vzorecek?dekuju moc za pomoc Petra