FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna mzdy je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA DAŇ Z PŘÍJMU

odpovídal(a): Redakce

Daň z příjmů fyzických osob

Dobrý den, mám coby fyzická osoba pobírající příjem ze závislé činnosti nějakou oznamovací povinnost vůči finančnímu úřadu? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Odvod daní zaměstnavatelem

Dobrý den, existuje nějaký případ, kdy zaměstnavatel není povinen z příjmů ze závislé činnosti zaměstnance odvádět daň (ať už srážkovou nebo zálohovou)? Děkuji za odpověď.



odpovídal(a): Redakce

Příjmy do 6 tisíc korun

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda § 38g o Dani z příjmu (možnost vydělat si jiným způsobem až 6000 a nepovinnost podat daňové přiznání) platí i pokud mi roční zůčtování, které je jednou z podmínek, bylo provedeno firmou, kde pracuji na DPP. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Hlášení FU jako plátce srážkové daně

Dobrý večer,mám zaměstnaného pracovníka na DPP,u kterého bude provedena srážková daň, jelikož nepodepsal prohlášení poplatníka,zajímalo by mě,jestli se musí nahlásit na FÚ,že budeme plátci srážkové dańe,u FÚ jsme platili dosud pouze zálohovou daň,protože bylo podepsané prohlášení.Pokud se to musí nahlásit na FÚ,jestli existuje nějaký formulář,nebo jaký je postup v této záležitosti.Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Zdanění podílu ze zisku, odměn

Dobrý den, chci poprosit o odpovědi: Jak se zdaňuje když si podnikatel vyplatí podíl ze zisku /zdravotní, sociální pojištění, daň v jaké výši./ A jak se zdaňuje, když si podnikatel vyplácí mimo mzdu několikrát za rok odměnu podnikatele? Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

HPP, DPP a podepsané prohlášení

dobrý den, je mi známo, že zaměstnanec může podepsat prohlášení poplatníka pouze jednou a pokud má HPP,kde ho má již podepsané a pracuje na DPP u jiného zaměstnavatele, tak tento zaměstnanec má srážkovou daň 15% samozřejmě do příjmu 5tis.Kč, tudíž nemůže uplatňovat slevu poplatníka tj. 600,-Kč, když tedy nemá podepsané prohlášení poplatníka, je to tak?Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Danění odměny zastupitelům na obci

Dobrý den, potřebuji poradit jak to bude od 1.1.2008 s daněním práce na DPČ pokud bude výdělek nad 5000Kč a jak bude daněna odměna zastupitelům na obci. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

DPP u téhož zaměstnavatele

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak bude zdaněna dohoda o provedení práce u téhož zaměstnavatele.


odpovídal(a): Redakce

Mzda při stávce

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, 4.12.2007 by měla být stávka učitelů. Naší školy se to také týká. Jak budou za tento den učitelé placeni?Budou mít neplacené volno, jak se zdravotním pojištěním a jak se má zachovat zaměstnavatel?


odpovídal(a): Redakce

Zdanění DPP

Dobrý den, pracuji na hlavní pracovní poměr, kde mám i podepsáno Prohlášení poplatníka. Ráda bych si však přivydělala, a to na Dohodu o provedení práce. Již jste tady psali, že do 5.000,- se z této mzdy odvádí pouze daň, a to 15 %. Jedná se o omezení na 1 kalendářní měsíc nebo je tam i nějaké roční omezení? Zajímalo by mne, zda se tento přivýdělek musí potom uvádět v tomto Prohlášení poplatníka a zda na zdanění u DPP nemá vliv výše výdělku na HPP. A dále, zda je možno případně mít k HPP dvě DPP, tedy u dvou různých zaměstnavatelů(poněvadž nabízejí jen menší počet hodin)- jak se to pak v tomto případě daní a zda se ty dvě DPP sčítají nebo něco jiného. Omlouvám se za tak dlouhý dotaz. Děkuji.



odpovídal(a): Redakce

Příspěvky na stravování

Dobrý den,mám dotaz.Kolik je zaměstnavatel povinen přispívat na stravování zaměstnancům,týká se to soukromé firmy,nebo si může sám určit,v jaké výši bude příspěvek a dále musí mít od nového roku zaměstnanci uzavřeno povinně penzijní připojištění?Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Daňové zvýhodnění

Hezký den, mám na Vás dotaz, zda se náhrada mzdy za ztrátu na výdělku v důsledku pracovního úrazu posuzuje jako příjem podle § 6 zákona o dani z příjmu. Jedná se mi o to, zda pokud je zaměstnanci vyplacen pouze tento příjem (alespoň 1/2 minimální mzdy), může uplatnit daňový bonus na dítě. Děkuji



Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.