FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna mzdy je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA DAŇ Z PŘÍJMU

odpovídal(a): Redakce

Formulář

Dobrý den,co si mám představit pod pojmem doplatek na daňovém bonusu?Jak se počítá?Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Zdanění odměny z DPP

Práce na DPP, srážková daň může být pouze odváděna do 5 tis.měsíčně nebo jak to vůbec je,děkuji



odpovídal(a): Redakce

Potvrzení o příjmech

Dobrý den,zahrnuje se odměna z DPP do ročního zúčtování,když je srážková daň a zaměstnanec má HPP.Roční zúčtování si zaměstnanec nechá provést tam kde mám HPP,je to tak správně,tam kde má DPP mu zaměstnavatel dá potvrzení o příjmech,děkuji


odpovídal(a): Redakce

Cizinci

Dobrý den, mám následující dotaz. V naší společnosti pracuje již 5 let Ukrajinka (pracovní smlouva se jí každoročně obnovuje podle pracovního povolení), je rozvedená a pečuje o dvě nezletilé děti, které zde chodí do školy, bydliště trvalé v ČR nemá, ale zdržuje se zde celý rok. Uplatňovala tedy slevu na dani na sebe i dvě děti. Nevím, jak pokračovat v roce 2008, může-li opět slevy uplatnit, je-li rezident nebo nerezident, bude-li si muset dělat sama daňové přiznání nebo bude moci žádat společnost o roční zúčtování? Děkuji za odpověď - Chmelová


odpovídal(a): Redakce

Roční zúčtování daně

Jsem důchodkyně,pracovala jsem na DPP měs.mám 4tis.hrubého,podepsané prohlášení,může mi zaměstnavatel udělat roční zúčtování?Nepracovala jsem celý rok,děkuji


odpovídal(a): Redakce

Roční zúčtování daně

Student pracuje na DPP,má podepsané prohlášení,nepracuje na DPP celý rok 2007,žádný HPP nemá nikde,může mu zaměstnavatel v rámci ročního zúčtování daně dát 2400,- slevu na dani studentovi + 7200,- na poplatníka.Postup výpočtu ročního zúčtování: základ daně 18 tis. x 0,12 = 2160 daň, mínus slevy na dani a to 2400+ 7200 = +7440,- Kč -přeplatek na dani,je to správně?Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Formulář

Dobrý den,Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti,bod 16.-Přeplatek na dani z ročního zúčtování,myslí se tím za rok 2007-roční zúčtování zaměstnance,pokud si ho chce udělat u zaměstnavatele?Co si mám představit pod pojmem doplatek na daňovém bonusu?Jak se počítá?Děkuji za odpovědi,přeji pěkný den


odpovídal(a): Redakce

Daňové zvýhodnění na děti

Dobrý den,pokud uplatňuje zaměstnankyně daňové zvýh.na děti od 06(manželka) od 01-05 měl na děti daňové zvýhodnění manžel, tak manželka v rámci ročního vyúčtování daně bude mít slevu na dani za 2 děti za měsíce 06-12 a to 8000,-Kč?


odpovídal(a): Redakce

Daňové zvýhodnění na děti

Dobrý den, chtěla bych poradit zaměstnanec uplatňoval celé roky slevu na 3 děti, jeho žena byla až do loňského září v evidenci ÚP ,v září nastoupila do práce. On letos při podpisu prohlášení na rok 2008 uvedl její nástup do práce a já jsem po něm chtěla potvrzení manželčina zaměstnavatele, že ona slevu neuplatňuje. Tady se zjistilo, že její zam. jí dává slevu na 3 děti. Jak a u kterého zaměstnavatele to napravit? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Roční zúčtování daně

zaměstnankyně chce provéct RZÚ, ale oznámila mi že měla příspěvek do novin ve výši 5.000,- kč /hrubého/. Mohu jí RZÚ provéct?



odpovídal(a): Redakce

Sleva na dani u důchodce

dobrý den prosím o radu,máme zaměstńaného důchodce na hlavní pracovní poměr při důchodu,bude mít slevu na dani stále 7200Kč ročně nebo jak je teď od 1.1. jiná sleva na důchodce. Děkuji Jarka


odpovídal(a): Redakce

Formuláře

Dobrý den, Počet zaměstnanců , příloha č. 1, Mfin 5490/1, vzor č. 7, Název místa výkonu práce, tam mám uvést všechny zaměstnance,kteří pracovali jak na DPP tak na HPP k 1.12.2007?Prac.kteří pracovali na DPP a měli srážkovou daň se neuvádí,je to tak? Musím nějak rozlišit prac. na HPP a DPP,nebo je můžu napsat všechny dohromady,děkuji


odpovídal(a): Redakce

Formuláře

Dobrý den,"Přehled souhrnných údajů zaznamenaných na mzdových listech poplatníků Mfin 5530 vzor.č.3 tam musím uvést všechny pracovníky jednak na DPP (měli zálohouvou daň i srážkovou)i pracovníky na HPP.Veškeré údaje k vyplnění se čerpají z ročního Potvrzení o zdanitelných příjmech, do kdy formulář "Přehled souhrnných údajů" měl být odevzdán na FÚ,děkuji


odpovídal(a): Redakce

Potvrzení o příjmech

Dobrý den,pracuji u stejného zaměstnavatele na DPP + HPP, V roce 2007 jsem měla příjem z DPP(DPP začala od 5/2007,z HPP byla proplacena dovolená v 04/2007,jinak jsem byla celý rok 2007 na MD,v rámci ročního zúčtování daně by mi měl zaměstnavatel přiznat úhrn příjmů z DPP + HPP (proplacení dovolené) a mám obdržet správně 2x potvrzení o zdanitelných příjmech, 1x na DPP a 1x z HPP, děkuji


odpovídal(a): Redakce

Roční zúčtování daně

Dobrý den,vyplacení daňových bonusů v rámci ročního zúčtování daně lez provést pouze když příjem zaměstnance ze závislé činnosti za rok byly vyšší než 48 tis.Kč? Pokud tedy měl zaměstnanec příjem za závislé činnosti nižší než 48 tis.Kč/rok, tak nesmí uplatnit slevu na dani na děti?Je to tak?Děkuji. Pracovnice pracovala celý rok,ale daňové zvýhodnění na 2 děti začala čerpat v květnu/2007,můžu ji udělat roční zúčtování daně se slevou za děti a to 12000,-Kč/(2 děti?),děkuji


odpovídal(a): Redakce

Slevy na dani

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, co mám dělat, když mám na vyplatní pasce jinou čistou mzdu jako tá, co mi vyšla když jsem si to počital na kalkulátoru. Nemám žádne úlevy, sedí mi zdrav. a taky soc. poj., ale zálohu na daň mám na pásce vždy o hodně větší. Příklad- hrubá mzda 18.941, čistá podle kalkulátoru- 14.725. Podle moji výplatní pasky- 12.786. Takové rozdíli mám na každé výplatní pásce. Předem děkuju za odpověd. Spevár


odpovídal(a): Redakce

Roční zúčtování daně

Dobrý den,můžou uplatnit následující slevy v rámci ročního vyúčtování daně a to student 2400,-Kč, sleva poplatníka 7200,-Kč, uplatnění bonusu na dítě 6000,-Kč/ rok, když nepracovali od začátku roku,ale až od 10 měsíce roku 2007?Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Roční zúčtování daně

Dobrý den, můžete mi prosím vysvětlit co to je daňový domicil a zda ho musím požadovat po zaměstnakyni ze Slovenska, která u nás ve firmě pracuje od 6/2007. Jak je to z RZÚ Slováku, kteří mají trvalé bydliště na Slovensku?


odpovídal(a): Redakce

Slevy na dani

Dobrý den, provádím roční vyúčtování daně. V září do firmy nastoupil zaměstnanec do HPP.V červnu téhož roku ukončil studium.Při ročním vyúčtování mu poskytnu slevu na poplatníka za celý rok, tedy 12x 600 nebo jen za 4 měsíce? A jakou mu dám roční slevu na studenta? Děkuji moc za odpověď. Jana


odpovídal(a): Redakce

Slevy na dani

Má 22letý zaměstnanec , dálkově studující VŠ nárok na slevu na dani 2400 Kč za rok 2007. Mohou jeho rodiče / bydlí ve společné domácnosti/ uplatňovat daňové zvýhodnění na dítě 6000 Kč ročně -do 26let. Zaměstnanec student je výdělečně činný. děkuji za odpověd