FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna mzdy je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA DAŇ Z PŘÍJMU

odpovídal(a): Redakce

Prohlášení poplatníka

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda je možné aby poživatel starobního důchodu pracující v organizaci na DPP nabo DPČ měl v 1/08 srážkovou daň (příjem do 5000,-) a dne 15.2.08 podepsal Prohlášení a tudíž měl od 2/08 zálohou daň (uplatňoval slevu na dani)-není mi jasné kterou kolonku na straně II.Prohlášení podepíše: "Na zdaňovací období" přestože to bude až od února nebo "Dodatečně na zdaňovací období(kalendářní měsíce)" i když to není dodatečně? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Prohlášení poplatníka

Dobrý den,musí být v prohlášení poplatníka,strana 2,odd.II uvedeno ke kterému dni skončil pracovní poměr,děkuji



odpovídal(a): Redakce

Roční zúčtování daně

Dobrý den, od 10.4.2007 do 22.10.2007 jsem byla na MD, od 23.10.2007 pobírám Rodičovský příspěvek. Jsem zaměstnaná a nyní jsem podepisovala Prohlášení poplatníka. Můžu si už nyní odečíst dítě v ročním zúčtování, když se narodilo 25.5.2007? Příští rok už asi nic podepisovat nebudu, že? Moc děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Zdanění příjmu

Prosím o radu, paní měla v 12/2007 na základě dohody o provedneí práce odměnu cca 8tis., podepsala Prohlášení poplatníka ... bude se jí tedy mzda danit 12% zálohové daně a bude mít i nárok na odpočet 600Kč, mzdový program mi spočítal, že ano, ale já jsi nejsem jistá. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Slevy na dani

Přeji hezký den, chtěla bych se optat, zda při práci nadohodu o pracovni činnosti mam nárok na dan.zvyhodneni na dítě měsíčně ve výši 890Kč a zda se tato doba prace zapocitava do odpracovanych let na duchod.dekuji a jsem s pozdravem M. Mejstříková


odpovídal(a): Redakce

Zdanění příjmů

Dobrý den,prosím Vás mohu Dohodu o pracovní činnosi danit zálohovou daní,když zaměstnanec podepsal prohlášení,ale neuplatňuje na tuto DPČ slevu na dani na poplatníka.Měsíční příjem je 4.000,-- Kč hrubého.Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Daňové zvýhodnění

Dobrý den, může zaměstnanec uplatnit daňové zvýhodnění na dítě, pokud není s matkou dítěte ženatý, ale je zapsán v rodném listě jako otec a jaké jsou další podmínky (spol. domácnost)? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Zdanění DPP

Dobrý den,nemohu se dostat na sekci mzdy, už v 8 hodin ráno mi to po několik dní hlásí,že má plno, ať to zkusím zítra. Nemůžete mi prosím odpovědět Vy nebo dotaz přeposlat na sekci mzdy. Týká se dohod o provedení práce,výpočtu. Potřebuji při podnikání výpomoc cca na 2 měsíce. V dohodě bude uvedeno od do, 150 hodin, hrubá mzda 20000,- Kč. S čistou mzdou jsi nejsem jista. 15% z hr.mzdy je 3000 a tím by byla čistá 17000,-Kč. Prohlášení poplatníka se podepisovat nebude. Je to tak dobře? Děkuji Marie


odpovídal(a): Redakce

Roční zúčtování daně

Dobrý den. Chtěla jsem se zda lze provést roční zúčtování daně poplatníkovi, který zrušil životní pojištění a v předešlých letech si uplatňoval odečet. V zákoně o dani z příjmu je uvedeno, že tato částka patří do § 10. To by znamenalo, že by nešlo udělat roční zúčtování daně a musel by si podat daňové přiznání. Děkuji za upřesnění informací.


odpovídal(a): Redakce

Roční zúčtování daně

Dobrý den - Roční přeplatek na dani = ročnímu přepočtu daně?Děkuji



odpovídal(a): Redakce

Roční zúčtování daně

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda může zaměstnavatel vracet přeplatky na dani z ročního zúčtování již za lednovou výplatu nebo je zde limit 15.2.? Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Srážková daň

Dobrý den, nejsem si jistá u výpočtu srážkové daně, pokud mám základ např. 240Kč nebo 590Kč počítám 15% s tohoho základu nebo se zaokrouhluje na stovky nahoru? Dle FÚ se nezaokrouhluje, ale program mi to počítá zaokrouhlené. Prosím o radu. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Roční zúčtování daně

Pekny vecer, chtela bych se zeptat, zda mohu vyplatit zamestnankyni s hrubym prijmem za rok 2007 49.255,-Kc danovy bonus v plne vysi (tj.6.000,-Kc), i kdyz ve 4 mesicich lonskeho roku nesplnovala "mesicni" podminku pro vyplaceni bonusu, tj. vydelek ve vysi min.poloviny minimalni mzdy (vice jak 4.000,- Kc)? Dekuji predem za odpoved, Ilona Kapounova


odpovídal(a): Redakce

Formulář

Dobrý večer, měl bych dotaz ohledně vyplnění formuláře "Vyučtování daně z příjmů fyz.osob ze záv.činnosi". V roce 2006 nám v tomto formuláři na ř.č.9, v části II. vznikl přeplatek 852,-- Kč a z ročního vyučtování za rok 2006- přeplatek 6999,-- Kč. Nevím přesně do kterého řádku nebo sloupce mám tento přeplatek v částce 852.-- uvést ve vyučt.za rok 2007?? O tuto částku jsme snížili odvod záloh v lednu 2007 a v únoru jsme snížili odvod záloh o částku 6999,-. Částku 6999,- uvedu do ř. 06 na str.1, ale nevím co s částkou 852,- Kč?? Děkuji Vám za odpověď a přeji krásný zbytek večera.


odpovídal(a): Redakce

Roční zúčtování daně

Dobrý den, jako student VŠ jsem měl loňský rok uzavřené současně dvě Dohody o provedení práce (DPP). Musím tedy podávat daňové přiznání kvůli vyúčtování daně z přijmu když se jedná pouze o DPP i když současné nebo stačí o vyrovnání daně požádat formou Prohlášení u jednoho zaměstnavatele? Samozřejmě s tím, že do prohlášení uvedu i toho druhého. U jednoho zaměstnavatele jsem měl podepsané právě prohlášení a dostával celou mzdu, druhý mi srážel zálohu na daň z přijmu. Předem velice děkuji za Vaši odpověď J. Vohradský


odpovídal(a): Redakce

Slevy na dani

Dobrý den. Jsem studentka VŠ. Na přelomu srpna a září jsem měla brigádu, kde jsem podepsala Prohlášení, aby mi nebyla odečtena daň. V září jsem po té ještě pracovala jinde na DPP, kde jsem již toto prohlášení podepsat nemohla. Byla mi proto z mé výplaty odečtena daň 1500 Kč. Pracovala jsem i dále na DPP až do konce roku, ale to už s novým Prohlášením. Chci se zeptat, kolik by měla být daň, kterou bych mohla získat zpátky a jestli přiznání k dani mohu vyplnit sama a pouze na září. Ještě pobírám sirotčí důchod. Vztahuje se tento příjem na daň? Děkuji za odpověď. M.P.


odpovídal(a): Redakce

Potvrzení o příjmech

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, co mám dělat v případě, že mi již zaměstnavatel provedl roční zúčtování, ale já mám povinnost podat daňové přiznání. Lze jej podat, ačkoliv bylo provedeno roční zúčtování? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Nerezidenti

Dobrý den p. Sedláčková, 7. 2. 2008 jsem četl zprávu, že je možno již odečíst slevu na dani i u nerezidentu, samozřejmě při podpisu "Prohlášení" bylo na stránkách MF, je možno odečíst už za leden 2008. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Společné zdanění manželů

Dobrý den, chystám se dělat společné zdanění manželů za rok 2007. Manžel v tomto roce byl 3 neděle evidován na úřadu práce. Zajímalo by mě, jestli částku, co mu vyplatili, mám příčíst k příjmům za rok. Zdravotní ani sociální pojištění na dokladu není uvedeno, předpokládám, že je osvobozeno. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Roční zúčtování daně

Kamarádce se loni v březnu narodilo dítě a pobírala v tomto roce jak mateřskou,která byla větší než příjem 38 040Kč a rodičovský příspěvek. Do společného zdanění manželů si bude uvádět jen 7200 odpočet a manžel nebude uvádět 4200 na manželku jen 7200 na sebe? Děkuji za radu Jarka



Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.