FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna mzdy je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA ODSTUPNÉ

odpovídal(a): Redakce

Dobry den dekuji za vypocet odstupneho,ale preci…

Dobry den dekuji za vypocet odstupneho,ale preci mam jeste jeden dotaz cetla jsem tu ,ze odstupne se vypocitava ze vseho jako odmeny premië priplatk? za so,ne akorat se do nej nepocita dovolena a svatek.Vy jste mi odstupne pocitala ciste pouze za odpracovane hodiny nebylo v tom vubec nic jineho jako priplatky premie atd. je to tak spravne?dekuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, pracovní poměr rozvazuji ke dni 31.12…

Dobrý den, pracovní poměr rozvazuji ke dni 31.12.2011 z důvodů reorganizačních změn.Odstupné mám dostat 3 x průměrný měsíční plat 53000 za měsíce 7,8,9 + 2 x základ hrubé mzdy tj. 2 x 15000.V měsíci 8 jsem byl na nemocenské 8 dní včetně so a ne.Týdenní úvazek stanoven na 38,75 Hod, odpracováno 51 dní, dovolená 4 dny.Odstupné mi bude vyplaceno v měsíci 1 roku 2012 + mzda za prosinec 2011.Můžete mi prosím zhruba vypočítat čistou částku za odstupné?Předem moc děkuji.



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den k 31.1.2012 mi končí pracovní poměr s…

Dobrý den k 31.1.2012 mi končí pracovní poměr s tříměsíčním odstupným.Jelikož jsem v insolvenci,pokud dostanu vše najednou bude mi vše nad nezabav.minimum strženo a já nebudu mít příjem po zaevidování na ÚP.Je možné vyplatit odstupné postupně,abych měla příjem na každý měsíc?I když už nebudu zaměstnancem?Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, děkuji za předchozí odpověď a mám…

Dobrý den, děkuji za předchozí odpověď a mám doplňující dotaz ohledně výpočtu odstupného. RD mi končí přesně 19.2.2012, čili 20.2.2012 nastoupím zpět k zaměstnavateli,který mi předpokládám k tomuto datu dá výpověď dle par. 52, písm.c) zák.práce. Z jaké částky se bude počítat odstupné, pokud si od 20.2.2012 do 30.4.2012 (konec výpovědní lhůty) vezmu neplacené volno z důvodu péče o dítě? Můj měsíční výdělek (fixní mzda) činil Kč 20.000. K této částce jsem každý měsíc pobírala bonusové ohodnocení (pohyblivá část mzdy), které jsem však naposledy dostala před 6 lety (před nástupem na 1.RD). K jakému dni mi bude odstupné vyplaceno, pokud nebudu dostávat žádnou mzdu za výpovědní lhůtu? Kdo za mě v době neplaceného volna platí sociální a zdravotní pojištění? Předem děkuji za odpovědi.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den takze rozepisuji 7mesic odpraco hodiny…

Dobry den takze rozepisuji 7mesic odpraco hodiny 99,castka za odpraco.dobu 9321kc,dovolena 5dni hodiny tu nemam castka za dovolenou 6194kc.,hruba mzda 17964kc,8mesic 176hod castka za odpracov. dobu 14500kc, hruba mzda 18596kc,9mesic 121h castka za odpraco.dobu 10633kc,dovolena 4dny castka za dovolenou 4955kc,hruba mzda 15837kc v tech hrubych mzdach je samozrejme zapocitano i priplatky za so,ne a premie odmeny.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den rada b?ch se zeptala jak se pocita…

Dobry den rada b?ch se zeptala jak se pocita odstupne pokud nemam hodinovou mzdu ,ale fixni?ta se mi pak zvysuje na zaklade premii a so ne adt.a jeste jestli mi poslou k odstupnemu i vypocet jako vyplatni pasku nebo neco.dekuji moc za odpoved


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, Zaměstnavatel se mnou uzavřel dohodu…

Dobrý den, Zaměstnavatel se mnou uzavřel dohodu o rozvázání pracovního poměru dle §49 zákona č.262/2006 Sb, zákoníku práce. Důvod dohody o rozvázání pracovního poměru neby nijak stanoveny. Zaměstnavatel se v dohodě zavázal vyplatit mi odstupné o konkrétní výši hrubého (byla stanovena hodnota, ne násobek proměrných platů). Je zaměstnavatel při výplatě takto definovaného odstupného povinen odvést zdravotní a sociální pojištění?


odpovídal(a): Redakce

Dobry den chtela bych zeptat prosim Vas jak se mi…

Dobry den chtela bych zeptat prosim Vas jak se mi bude pocitat odstupne poku nemam hodinovou mzdu ,ale fixni 14500kc v pasce a ta se mi pak pohubuje podle premii,svatku atd. a jestli dostanu k odstupnemu take vyplatni pasku.A jeste jeden dotaz jsem ve 2mesicni vypovedni lhute do prace ,ale nechodim jelikoz me nemaji kam dat,ale normalne mi budou platit nasla jsem si praci na vedlejsi pracovni pomer a chela bych vedet jestli u VPP musim taky platit zdravotni a socialni a jestli mi take strhnou dan na poplatnika a jestli ne tak dan mi potom vrati v rocnim vyuctovani ?dekuji moc


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,zaměstanec nastoupil do zaměstnání 3.12…

Dobrý den,zaměstanec nastoupil do zaměstnání 3.12.2010. Z důvodu nadbytečnosti s ním bude ukončen pracovní poměr výpovědí, výpověď obdží v listopadu 2010,pracovní poměr skončí 31.1.2011. Obdží odstupné již podle nových pravidel ve výši dvojnásobku mzdy, nebo se bude postupovat podle pravidel platných ke dni podání výpovědi? Předem děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den.Chtěla bych se zeptat kolik odstupných…

Dobrý den.Chtěla bych se zeptat kolik odstupných platů podle zákona,bych měla dostat po ukončení PP ze strany zaměstnavatele-nedostatek práce.Doba neurčitá 5 let výpověď ke dnešnímu dni.Děkuji



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím o odpověď: jsme stavební…

Dobrý den, prosím o odpověď: jsme stavební firma, pracující sezónně. Náš pracovník má sjednán prac.poměr na dobu neurčitou s nástupem od 1.4.2001. Poněvadž se firma v současné době potýká s nedostatkem finančních prostředků a také zakázek, nemůžeme platit pracovníka přes zimní období. Je možno jen dodatkem ke smlouvě změnit jeho pracovní poměr na dobu určitou do 30.11.2011? Pokud bychom mu ukončili pracovní poměr dohodou, pracovník by ztratil nárok na plnou podporu v nezaměstnanosti a náležela by mu podpora jen ve výši 45% od 1.měsíce pobírání podpory.Pokud mu dáme výpoď musíme vyplatit odstupné, když ho od měsíce dubna 2012 chceme znovu zaměstnat? Jak máme vyřešit co nejlépe tuto situaci pro pracovníka i pro firmu? Prosím o odpověď. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,prosím o radu,jsem na nemocenské,byla…

Dobrý den,prosím o radu,jsem na nemocenské,byla mi zjištěna nemoc z povolání, můj zaměstnavatel pro mě nebude mít práci a dá mi výpověd, mám nárok na odstupné?A v jaké výši anebo jestli mohu dát výpověd dohodou.Děkuji mockrát.Kupcová


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Dostal jsem výpověď pro nadbytečnost a…

Dobrý den. Dostal jsem výpověď pro nadbytečnost a prosím o informaci z čeho se bude vypočítávat odstupné. Z průměrné mzdy za nějaké uplynulé období nebo z pracovní smlouvy. V pracovní smlouve mám mzdu vícesložkovou a doposud jsem ji dostável v max. možné výši. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, jsem necelé čtyři roky zaměstnaná u…

Dobrý den, jsem necelé čtyři roky zaměstnaná u soukromé firmy, a to na plný úvazek. První dva roky mi byla vypalácena celá mzda přes výplatní pásku. Poté jsem přistoupila na poloviční úvazek (pouze ústní dohodou) a na výplatní pásce mám nyní minimální mzdu a zbytek mi zaměstnavatel vyplácí bez jakýchkoliv dokladů (tzn. na ruku). Nyní mi zaměstanavatel sdělil, že jsem nadbytečná a chce ukončit můj pracovní poměr k poslednímu dni měsíce října. Chci se zeptat, v jaké výši mám nárok na odstupné a z jakého výdělku a v jaké výši či z jaké částky mi bude vypočtena podpora v nezaměstnanosti. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, jsem na RD, a to do 17.1.2012.…

Dobrý den, jsem na RD, a to do 17.1.2012. Zaměstnavatel mi oznámil, že se mnou z organizačních důvod po ukončení RD již nepočítá a dal mi na výběr dvě možnosti: buď nyní podepíši výpověď dohodou a dostanu jako odstupné 5 platů nebo dostanu 18.1. výpověď z organizačních důvod (zrušení prac. místa) a tedy dva měsíce výpověďní doba plus 3 odstupné platy. Co je pro mě z finančního hlediska výhodnější? Doplním, že na RD nepracuji, tedy si manžel odečítá určitou částku z daní v ročním zúčtování - předpokládám, že v případě dohody a odstupného v letošním roce by tento odečet již nebyl. A jak je by to bylo se zdravotním a sociálním pojištěním, kdyby k výpovědi došlo letos? Předem děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych si ohlídat kolik mám…

Dobrý den, chtěla bych si ohlídat kolik mám dostat peněz při poslední výplatě...dostala jsem výpověd z důvodu restruktualiazce podepsaná k poslednímu květnu a ted v srpnu končím. pracovala jsem 5 hodin denně a měla (130 Kč na hod/hrubého), je mi slíbeno 3 měsíční odstupné, plus mi zbylo 16 dní dovolené (z 20) mám i na ní nárok? můžete mi prosím napsat na jakou částku mám nárok? a mělo by mi to být vyplaceno společně se srpnovou výplatou? děkuji za odpověd Sylva J.


odpovídal(a): Redakce

DObrý den,mám dotaz k odstupnému. Dostala jsem…

DObrý den,mám dotaz k odstupnému. Dostala jsem výpověď pro nadbyt.Dvouměsíční výpověď.lhůta běží od 1.9.11.,odstupné dostanu už ve výplatě za srpen. Bude se mi počítat z hrub.mzdy za 4.-6.2011?Počítala jsem takto 66120(hrub.mzdy za 2.q.)/456(odprac.dny-nepočítala jsem dovolenou)=145Kč/h. 145(40x4.348)=25218x3=75655Kč a z této částky zaplatím jen daň. Je to tak dobře? Díky


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,zaměstnavatel se mnou chce ukončit prac…

Dobrý den,zaměstnavatel se mnou chce ukončit prac.poměr k 31.8.2011 z důvodu zrušení pobočky firmy,kde pracuji. Chce abychom podepsali výpověď dohodou, ovšem já nevím, když tuto dohodu podepíši, zda budu mít nárok na vyplácení podpory od úřadu práce. Jsem v této firmě zaměstnaná již přes 10 let. Dále se chci zeptat, na kolik odstupných platů mám nárok? Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, dovoluji se Vás zeptat na tyto dva…

Dobrý den, dovoluji se Vás zeptat na tyto dva dotazy: 1. Výše odstupného se počítá z hrubé nebo čisté mzdy? 2. Odvádí se z odstupného zdravotní, sociální pojištění a daň z příjmů? Děkuji Vám za odpověď. Nashledanou.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chci se, prosím, zeptat. Z odstupného…

Dobrý den, chci se, prosím, zeptat. Z odstupného odvádím pouze daň ze mzdy ? Moc děkuji M. Urbanová