FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna mzdy je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA DOVOLENÁ NA ZOTAVENOU

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, jsme s.r.o. a máme uzavřenou dohodu o…

Dobrý den, jsme s.r.o. a máme uzavřenou dohodu o pracovní činnosti se studentkou (práce prodavačky). Tato studentka podepsala Prohlášení, takže jí každý měsíc při výpočtu mzdy odečítáme nezdan.částku na poplatníka a na studenta - tím pádem neplatí žádnou zálohu na daň, protože hrubý příjem se pohybuje kolem 1500 Kč měsíčně. Chtěla jsem se zeptat jak to je při ročním zúčtování, jestli má nárok na vrácení daní. Jak by to bylo v případě, že by dotyčná nebyla studentka. Moc děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Jaké problémy si mohu způsobit při nedodržení…

Jaké problémy si mohu způsobit při nedodržení výpovědní lhůty?



odpovídal(a): Redakce

Dovolená Od 2.1.2006 do 19.3.2006 a dále pak…

Dovolená Od 2.1.2006 do 19.3.2006 a dále pak od 7.6.2006 do 3.7.2006 jsem na nemocenské, od 4.7.2006 nástup na PPM. Kdy mi bude proplacena dovolená a zda bude krácena. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Prosím o odpověď: Co se změní pro OSVČ, která…

Prosím o odpověď: Co se změní pro OSVČ, která bude mít od srpna 2006 nárok na starobní důchod z hlediska zdravotního a sociálního pojištění? Děkuji. Marek Šváb.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, nyní jsem na nemocenské, za pár…

Dobrý den, nyní jsem na nemocenské, za pár týdnů bych měla nastoupit na peněžitou pomoc v mateřství. Zajímalo by mě, zda je možné v době nemocenské a PPM mít také příjem dle § 10 zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů. Nemocenská a PPM mi plyne z HPP, výše uvedený příjem je pouze jakýsi přivýdělek (jedná se o vyplnění dotazníku na internetu pro tazatelskou agenturu 1-2x měsíčně, příjem je opravdu jen symbolický, časově cca 15 min.) Příjem lze i šetřit a vyplatit později. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

1.Může žena na M.D. nastoupit na částečný uvázek…

1.Může žena na M.D. nastoupit na částečný uvázek ke svému zaměstnavateli, u kterého je v současné době vedena jako zaměstnanec na M.D. ? Jak to bude řešeno při výpočtu daně ze mzdy a ostatních srážek a slev na dani ? 2. Pokud by nastoupila na částečný úvazek k jinému zaměstnavateli jak je to při výpočtu daně ze mzdy a uplatňování slev na dani, když podepsané prohlášení má u svého současného zaměstnavatele


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Ve mzdě za červen bude zaměstnancům…

Dobrý den. Ve mzdě za červen bude zaměstnancům při splnění stanovených ukazatelů vyplacena cílová prémie. Tato prémie bude vypočítaná jako součin procentní sazby a základny. Základnu tvoří objem skutečně vyplacených tarifních mezd za měsíce 1 až 5 r. 2006, který se podělí 5. Jak bude tato prémie vstupovat do výpočtu průměru na dovolenou? a) celá částka do průměru na 3. čtvrtletí b) rozdělit částku do průměru dvou následujících čtvrtletí Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Z důvodu ukončení rodičovské dovolené ve 4 letech…

Z důvodu ukončení rodičovské dovolené ve 4 letech dítěte a nemožnosti nastoupit do zaměstnání jsme se přihlásila na ÚP. Ten mi na základě příjmu z posledního zaměstnání nemohl vypočítal podporu v nezaměstnanosti, protože jsem měla smlouvu od 3.1 - 31.12. 2005. (1.1.státní svátek a 2.1. neděle) a neměla tak odpracovaný celý rok. Tak mi podporu vypočítali pouze z rodičovského příspěvku, což mě značně finančně poškodilo. Je postup ÚP správný? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, má zaměstnankyně nárok na dovolenou za…

Dobrý den, má zaměstnankyně nárok na dovolenou za rok 2005 a za rok 2006, pokud ano, kdy je možné dovolenou proplatit? Pracovní poměr trvá od 20.12.2004. Neschopnost byla v období 25.1.-31.1.05 a 18.4.05-17.4.05. Dne 18.4.05 nastoupila na mateřskou dovolenou, která trvala do 22.4.06. Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

V pracovním poměru mám důchodkyni na kratší prac…

V pracovním poměru mám důchodkyni na kratší prac.poměr. Důchodkyně nechce skončit dohodou, jaká je pro ni vhodná výpověď?Již celý měsíc přesto nedochází do práce,mám za ní platit zdr.poj. za neplacené volno nebo basence?Děkuji



odpovídal(a): Redakce

Dobrý večer, chtěl bych se zeptat zda můžu ve…

Dobrý večer, chtěl bych se zeptat zda můžu ve zkušební době zrušit pracovní poměr s absolventem. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, Prosím laskavě o informaci zda musím…

Dobrý den, Prosím laskavě o informaci zda musím platit sociální a zdravotní pojištění když jsem jako OSVČ celý měsíc práce neschopná.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím o radu.Potřebuji vědět zda…

Dobrý den, prosím o radu.Potřebuji vědět zda pracovnici, která má u našeho Obecního úřadu hlavní pracovní poměr ( podepsala prohlášení) a je dále členkou finančního výboru , jestli do výplaty máme zahrnout i finanční výbor a zdanit společně Ve finančním výboru má odměnu 490,-a zdaňujeme 15% daní, ale jelikož má podepsané prohlášení automaticky mi naskakuje daň 12%.Proto bych potřebovala vědět zda prohlášení se vztahuje na HPP i na členku fin.výboru a jak zdaňovat.Dohromady nebo zvlášť.Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Chtěl bych se zeptat.Mám rentu prácuji a chtěl…

Chtěl bych se zeptat.Mám rentu prácuji a chtěl bych třeba být OSVČ.Kolik bých si mohl vydělat abych nepřišel o tu rentu?Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Pane doktore!Mám trvalé následky po pracovním…

Pane doktore!Mám trvalé následky po pracovním úraze.Při dlouho dobé pracovní neschopnosti mi příjde upozornění na nadcházející vyčerpaní podpůrčí doby při poskytování nemocenských dávek.Pak musím odpracovat 6 měsíců a mužu znova na nemocenskou,ale to se nedá někdy vydržet ty bolesti a na nemocenskou nemužů jít.Kdo to vymyslel?A co bych měl udělat?Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám zporstředkovanou dohodu o…

Dobrý den, mám zporstředkovanou dohodu o provedení práce a zajímalo by mne, zda po ukončení dohody, dostanu potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti a o sražených zálohách na daň, a jaké body (1-16) budou vyplněny, případně abych si to mohla zkontrolovat..


odpovídal(a): Redakce

Dobry den chtěla bych se zeptat naše firma je v…

Dobry den chtěla bych se zeptat naše firma je v konkursu od 30.11 2005 vypovedni lhuta je 3 měsice a doposud nam nebylo vyplacene odstupne .Chtela bych se zeptat jak mam postupovat dal .Děkuji .


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám příjem z hlavního a vedlejšího…

Dobrý den, mám příjem z hlavního a vedlejšího pracovního poměru, u obou poměrů mám zkrácenou pracovní dobu. V případě, že půjdu na mateřskou dovolenou, bude se mi počítat pro výpočet mateřské obojí příjem? Tím pádem bych dostávala mateřskou od dvou zaměstnavatelů? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Hezký den. Náš zaměstnancec odešel do starobního…

Hezký den. Náš zaměstnancec odešel do starobního důchodu 13.5.2006 a od tohoto dne mu byl přiznán starobní důchod dle § 29 pís.a) zákona 155/95Sb. Opět nastoupil do pracovního poměru a dobu určitou a to od 7.6.2006 do 6.6.2007. Má nárok na slevu na dani na svou osobu? Myslím si, že v letošním roce ano, ale příští rok již ne. Jak je to se sociálním a zdravotním pojištěním. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Pracuji na zkrácený pracovní úvazek (4hod) u…

Pracuji na zkrácený pracovní úvazek (4hod) u jedné firmy. Nyní mám možnost pracovat ještě u další firmy též na zkrácený pracovní úvazek (4hod). Ráno u jedné, odpoledne u druhé. Je to možné? Je o tom zmínka někde v zákoně? Vůbec nevím co to pro mě bude z hlediska odvodů a daní znamenat. Děkuji za odpověď.



Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.