FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA VÝVOJ MĚNOVÝCH KURZŮ

odpovídal(a): Redakce

vývoj české koruny k euru

Dobrý den, pobýváme s přítelem v Dublinu, kde i pracujeme a snažíme si spořit. Můj dotaz se vztahuje k vývoji české koruny vůči euru. Máme určitý obnos peněz, který bychom si rádi převedli do ČR. Můžete nám poradit, kdy je vhodná doba? Myslíte, že koruna bude donekonečna posilovat, a proto je třeba peníze vyměnit ihned anebo se vyplatí ještě počkat? Dále byste nám mohla poradit, do čeho je nejvýhodnějši investovat, abychom své úspory mohli zhodnotit co nejlépe. Děkujeme předem za váš čas. S pozdravem, Zuzana Lubojacká zuzana.lubojacka@email.cz


odpovídal(a): Redakce

směna slovenských korun

Potkalo mě příjemné dědictví na Slovensku. Můžete mi prosím poradit, zda je vhodné čekat se směnou slovenských korun?



odpovídal(a): Redakce

poplatky za směnu v bance

Dobrý den,měla bych dotaz ohledně výměny českých korun za eura,snažila jsem se najít jaké poplatky pobírá KB a Česká spořitelna za výměnu,ale nebyla jsem úspěšná,našla jsem veškeré kurzy,ale poplatky žádné,mohla bych Vás tímto dotazem poprosit o radu kde lze tyto informace najít?S pozdravem Secka Kateřina


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Na devizovém účtu mám větší obnos…

Dobrý den. Na devizovém účtu mám větší obnos slovenských korun.Od 1.1.2009 mají Slováci přecházet na Eura.Chtěl bych poradit,zda mám slovenské koruny do konce roku převést na českou měnu či zda mám počkat,až mi je banka sama převede na Eura.Nechci na této změně moc tratit.Předpokládaný kurz dle slovenské vlády bude 32,50 SK korun na Euro. Děkuji předem za odpověď


odpovídal(a): Redakce

prognóza pro britskou libru

Dobrý den, chci se zeptat na prognózu britské libry v tomto měsíci (duben 2008) a v následujích měsících. Chtěl bych také vědět, které hlavní faktory ovlivňují její pokles či růst. děkuji


odpovídal(a): Redakce

kurz libry a investice liber

Dobry den, vlastnim vedsi pocet Liber a zajimalo by me, jestli odlozit prodej vzhledem k spatnemu kurzu, prodat hned, nebo, jestli sjou nejake moznosti investovat primo libry a tak je uchranit pred padajicim kurzem. Dekuji, David


odpovídal(a): Redakce

USD slabne vuci CZK

Dobry den, resim dilema, co s dolarem. Pred pul rokem jsem se vratila z US. USD slabne vuci CZK. Kde se muzu docist prognoz ohledne dalsiho vyvoje meny. Dekuji za odpoved


odpovídal(a): Redakce

nákup elektroniky v USD

Dobrý den, kupuji celkem drahý notebook, jehož cena se odvíjí od vývoje kurzu (USD nebo EUR). Dnes 3.3.08 je kurs USD asi 16,5 Kč, mám koupit nebo bude koruna ještě posilovat a mám proto ještě radší počkat? Jak dlouho? Děkuji!


odpovídal(a): Redakce

vývoj kurzu britské libry ke koruně

Dobrý den, dovoliji si Vás požádat o nastínění vývoje kurzu britské libry ke koruně. Byla bych také ráda za uvedení případných odkazů. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

možnost pojištění proti kurzovým rizikům

Existuje už u českých bank možnost pojištění proti kurzovým rizikům? Pokud bych chtěla vyvážet do EU jistě by se mi tato možnost, vzhledem k neustálému poklesu eura, hodila. Děkuji, Ivana Z.



odpovídal(a): Redakce

vývoj kurzu dolaru

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat,jaký bude podle Vás vývoj kurzu dolaru vůči koruně v následujících letech.Vyplatí se investovat do dolaru?Děkuji


odpovídal(a): Redakce

pokles libry

Dobry den,pokles libry je stale vetsi, chtela bych se zeptat na nazor, jestli se tato situace muze v prubehu roku zmenit a cim je ovlivnena. Dekuji


odpovídal(a): Redakce

SKK/CZK

Dobry den, chtela bych se zeptat, zda je mozne usoudit dle vyvoje. Zda slovenska koruna vuci ceske korune zesili? V dnesnich dnech je totiz velice nizka kolem 76SKK/100CZK. Oproti letu 2007, kdy se pohybovala kome 85SKK Dekuji za odpoved


odpovídal(a): Redakce

nadhodnocená koruna

Dobry den, v souvislosti s casto zminovanou nadhodnocenou korunou se chci zeptat, jestli bych mel smenit GBP na ceske koruny ted nebo jeste pockat, jesli koruna v pristich mesicich neoslabi.Dekuji za odpoved. S pozdravem Dan Kapral


odpovídal(a): Redakce

vývoj kurzu CZK/GBP

Dobrý den, jaký bude dle Vás očekávaný vývoj kurzu CZK/GBP? Myslím tím zejména z pohledu britské měny a ekonomiky. Na dlouhodobém posilování české koruny se víceméně shoduje většina prognóz, ale britská měnová politika je pro mne velkým otazníkem. Například nyní tuším Británie odmítla, navzdory obdobnému kroku v USA, zvýšit úrokové sazby. Jak by se tyto záležitosti a další dění v britské politice měli promítnout do kurzu GBP z krátkodobého a jak z dlouhodobého hlediska? Velice děkuji. O. Markvart


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Chtěl bych nějak uschovat vydělané…

Dobrý den. Chtěl bych nějak uschovat vydělané peníze a mít jistotu že neztratí svoji hodnotu při burzovním krachu nebo situaci kdy vláda provede měnu apod., přitom bych ale rád v případě nutnosti tyto prostředky bez problémů a ztrát čerpal. Straší mě zejména propady burz apod..V případě jakékoli větší krize to v důsledku zaplatí obyčejní lidi jako já. Napadly mě investiční zlaté slitky, ale koukal jsem že rozdíl mezi nákupem a prodejem u obchodníků je velký a pokud zlato nevyroste min. o 10% ceny tak při směně zpět na peníze prodělám. Nenapadá Vás jak takovou situaci řešit ?


odpovídal(a): Redakce

výměna valut z GBP na CZK

Dobrý den, pracuji dlouhodobě ve Velké Británii a v průběhu tohoto roku bych se chtěl vrátit zpět do ČR. Bohužel mám většinu peněz v GBP a i když jsem si všiml začátku propadu této měny v průběhu podzimu 2006 nepřikládal jsem tomuto dostatečnou vážnost a naopak jsem očekával, že se vše vrátí zpět do běžných čísel. Nyní nevím jestli mám čekat s výměnou valut nebo raději vyměnit peníze okamžitě? Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Ondřej Adam


odpovídal(a): Redakce

postavení koruny na trhu

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, jak může volba prezidenta v Americe a vlastně i u nás ovlivnit postavení koruny na trhu - tedy její posilování? Má to vůbec nějaké souvislosti? A za rok by měly být vládní volby u nás, pokud to počítám dobře, i to může mít nějaký vliv na postavení koruny na trhu? Mockrát děkuji


odpovídal(a): Redakce

kurz libry

Přeji hezký den všem. Velice by mě zajímal váš názor nebo pouhý spekulativní odhad na kolik se může vyšplhat zpátky nahoru britská libra. Již pár let žiji ve Velké Británii, chtěla jsem se vrátit zpět do ČR k rodině, postavit barák a začít s malým podnikáním, ale při takovémto silném postavení koruny na trhu bych se okradla o dost velkou částku peněz, na kterou jsem se rukama pěkně nadřela a teď váhám kudy kam. Můžete mi prosím vás celkově orientačně nastínit vztah koruny k libře pro rok 2008 ? Velice vám předem děkuji za váš názor.S pozdravem Eva


odpovídal(a): Redakce

směna USD na CZK

Dobrý den,můžete mi poradit jaká je prognóza amerického dolaru v nejbližších týdnech? Zda je lepši vyměnit USD za CZK co nejdříve nebo je možné, že USD posílí? Za odpověď předem děkuji