FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA VÝVOJ MĚNOVÝCH KURZŮ

odpovídal(a): Redakce

Vývoj GBP/CZK

Můžete prosím odhadnout vývoj kurzu GBP/CZK pro příští dvě dekády (cca. 20 dní)? Děkuji TH


odpovídal(a): Redakce

Vývoj GBP/CZK

Dobry den, chtela bych se zeptat jak vidite do budoucna kurz Libry a ceske koruny mam vetsi pocet liber na vymenu.Predem velice dekuji za odpoved Sejkorova



odpovídal(a): Redakce

vývoj dolaru

Dobry den, rada bych se zeptala na vyvoj dolaru vuci korune. Dolary smenit na koruny ci jakym zpusobem dolary zhodnotit? Dolar klesa navzdory ekonomicke situaci. Poradite produkt zhodnoceni? Ci cekat na lepsi kurz? Dekuji,ln


odpovídal(a): Redakce

vývoj britské libry

Dobrý den, cht?l bych se zeptat, jak osobn? predikujete vývoj libry vůči korun?. Vim, že je pro Vás velice obtížné odhadnout vývoj m?ny, ale chci znát váš názor. D?kuji


odpovídal(a): Redakce

vývoj dolaru

Dobrý den , můžete mi sdělit Váš osobní názor na vývoj kurzu koruny k dolaru ? Jen jsem to chtěl zkusit a za případnou odpověď předem velice děkuji . S pozdravem Jan Juráň


odpovídal(a): Redakce

kurz koruny

Dobry den.Chtela jsem se zeptat jak se v nejblizsi dobe bude vyvijet kurz eura vuci korune.Mam vyssi financni obnos v eurech a chtela bych ho vymenit za koruny.Tehdejsi zpravy byly,ze by mohlo but euro az za 32Kc.Ale nyni ma stale tendenci klesat.Nevim jestli mam jeste dele cekat?Dekuji


odpovídal(a): Redakce

kurz dolaru

Dobrý den, v nejbližších 10-20 dnech potřebujeme vyměnit větší obnos dolarů na české koruny. Jak se může kurz dolaru změnit? Posílí koruna hodně (nejvýhodnější pro nás je co nejslabší koruna)? Máme vyměnit hned? Moc děkuji předem za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, nekdy na zacatku pristiho roku budu…

Dobry den, nekdy na zacatku pristiho roku budu prevadet velkou castku na americiky ucet, ktery je samozdrejme vedeny v usd. jedna se o desitky tisic usd a abych se vyhnul menovemu riziku, rad bych si zalozil devizovy ucet v cizi mene. TZn ze bych si treba kazdy mesic posilal dejme tomu 1000 usd, A jakmile bych si penize prevedl, nekdy v roce 2010 tak bych ten ucet zrusil. A muj pozadavek je: bez karty, on-line banking Nebo co byste mi doporucili misto devizoveho uctu. Dekuji za odpoved


odpovídal(a): Redakce

kurz dolaru

Dobrý den jak dolar mění pořad jeho cenové hodnoty tak ted akurat bojím aby nepropadel ještě víc , mám několík tísíce co myslite jako odborník jestli je to čas na vyměnu dokud to jde jekuju


odpovídal(a): Redakce

vhodná měna

Zdravím Vás, budu se v létě vracet ze zahraničí a potřebuji a rád bych již nyní nakoupil nějakou vhodnou měnu pro Evropu. Co je nyní( předpokládám,že přes sezónu posílý ostatní měny vůči Kč) nejvýhodnější ? S výhledem růstu a ne propadu do budoucna, Euro nebo dolar? Přišel již jeho čas ? A nebo prostě zaslat vše na účet s připsáním v Kč? Děkuji za odpověď



odpovídal(a): Redakce

kurz dolaru

Dobrý den,rád bych se zeptal jestli je vubec možné předvídat nějaký vývoj koruny k hlavním měnám.Sám mám dolary a v téhle době se nedokážu zorientovat,jelikož 3 týdny tomu byl kurz o 2 koruny vyšší než je teď.Existuje nějaká prognoza podle které se dá řídit.Na konci ledna a začátkem února zněla prognoza koruny negativně-to jest,že bude dále oslabovat,ale dnes už je to vše jinak.Prosím o jakoukoliv odpověď.Děkuji Jan


odpovídal(a): Redakce

V současné době pozoruji výrazný pád Koruny vůči…

V současné době pozoruji výrazný pád Koruny vůči Dolaru.Bylo by rozumným investováním zřízení devizového ůčtu a směna Korun na Dolary?Od léta roku 2008 nabral americký Dolar více jak 8Kč.na jednom Dolaru.Myslím si,že prudký pád vůči měnám jako jsou Dolar či Euro bude,až do léta pokračovat.Poradte mi prosím.Jednalo by se o nákup cca.50-100.000,-dolarů


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den mám na účtě peníze v českých korunách,…

Dobrý den mám na účtě peníze v českých korunách, které bych ráda převedla do Norska kde bydlím. Během posledních čtrnácti dnů česká koruna tolik oslabila, že hodnota těchto peněz v norských korunách výrazně klesla. Jaká je prognóza zeslabování nebo posilování české koruně vůči norské koruně? Nevím, jestli mám s převodem čekat, nebo radši peníze převést hned aby nedošlo ještě k větší ztrátě. Předem moc děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

úrokové sazby

Dobrý den, mám dotaz ohledně snížení úrokové sazby centrální bankou na 1,75 %. Proč tento krok centrální banky má posílit kurz koruny vůči euro a dolaru? Myslel jsem, že kurz koruny se utváří v systému flexibilního měnověho kurzu, tedy. na základě nabídky a poptávky po domácí měně. Děkuji za dotaz.


odpovídal(a): Redakce

kurz libry

Dobry den, koukám, že se to zde dotazy ohledně kurzu měn jen hemží. Mám podobný "problém", z UK jsem si dovezl několikatisícový výdělek v librách a rád bych Vás požádal o radu, jelikož jsem během roku a půl zaznamenal řadu poklesů a výkyvů; považte sám - odjížděl jsem za kurzu libra/kč 41 a vracel jsem se při kurz kolem 29 kč. Nyní během krize je kurz taktéž nestabilní, jednou pod 30 kč, nyní zase v Exchange směnárně 30,80... Prosím Vás, poraďte. Předem velice děkuji


odpovídal(a): Redakce

kurz koruny

Dobrý den, mám dotaz ohledně oslabující domácí měny vůči euro a dolaru. Slyšel jsem, že do léta tohoto roku má koruna oslabit vůči Euro na 32Kč/Euro. Myslíte si, že je to možné? Zdá se mi to trošku nereálné, aby koruna tak výrazně oslabila. Děkuji za dotaz.


odpovídal(a): Redakce

kurzy USD

Rád bych věděl ,za jakých podmínek lze úspory v korunách převést na USD nebo euro ,jaké se účtují poplatky , a zda je to v současné době výhodné .Zatím to vypadá že koruna bude brzo za 35 Kč za euro ,nebo ještě horší ,a tam už zůstane ,tak myslím že by se to vyplatilo. Předem děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

kurz eura

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem na odhad vývoje kurzu koruna - euro. Zajímal by mne výhled do 3.-4.měsíce r.2009/očekávané minimum a maximum/ a očekávané možné oslabení /posílení/ koruny v následujících třech měsících. Děkuji za odpověď. Dana Š.


odpovídal(a): Redakce

kurz dolaru

Dobrý den, vrátila jsem se ze USA, kde jsem pracovala. Vydělané peníze chci v létě 2009 použít na zaplacení školy a to buď v USA nebo na Novém Zélandu. Nevím, jestli mám nyní dolary směnit na české koruny a pak je zase měnit na americký nebo novozélanský dolar, nebo by bylo lepší částku ponechat v dolarech. Jak to vypadá s prognózou do budoucna? Za odpověď předem děkuji.


odpovídal(a): Redakce

převod AUD

Dobry den, Vzhledem k pomerne vyhodnemu kurzu AUD a faktu, ze mam v Australii bankovni ucet, premyslim o nakupu vetsiho mnozstvi AUD. Jelikoz banky prodavaji AUD v nevyhodnem kurzu, radeji bych vyuzil sluzeb nejake zavedene smenarny. Neporadili byste mi prosim jak dostat hotovost v AUD na muj ucet v Australii aniz by v Cechach doslo ke dvojimu prevodu AUD->CZK a CZK->AUD? Cili otazka soji, jak dostat (za nejaky poplatek) AUD na australsky ucet bez konverzi v Cechach. Podporuje nejaka banka takovyto typ prevodu? Dekuji, Jan Moravec