FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA VÝVOJ MĚNOVÝCH KURZŮ

odpovídal(a): Redakce

vývoj dolaru

Dobrý den, mám nějaké finance v USD,nevím,zda se rozhodnout pro převod na koruny,nebo si nechat dolary?Jak odhadujete vývoj dolaru vůči koruně?Děkuji za odpověď a přeji hezký den


odpovídal(a): Redakce

valuty vs. devizy

Dobrý den, mám dotaz ohledně kursu, respektive kursovního lístku. Devizový a valutový kurs Koruna/Euro bývá stejný nebo odlišný? Něco jsem četl, že bývá mezi valutovým a devizovým kursem rozdíl ač pár haléřů a není mi jasné proč? Děkuji za odpověď.



odpovídal(a): Redakce

kurz dolaru

Dobry den, mam dotaz ohledne prodeje americkeho dolaru.Vlastnim cca 3000 USD, ktere bych potreboval prodat a rad bych vedel Vas nazor zda jednat co nejdrive ci si castku jeste ponechat pro vyvoj lepsiho kurzu.Dekuji za informaci.


odpovídal(a): Redakce

kurz eura

Dobrý den, ráda bych se zeptala na předpokládáný vývoj eura ,mam vyšší hotovost ke koupě nemovitosti, ale nevím zda koupit teď nebo vyčkat. Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

vývoj kurzu GBP

Dobry den, Citam vasu stranku pravidelne a velmi si cenim vasich nazorov (na Slovensku je podobnych stranok menej) a pretom by som sa vas chcel spytat na nazor ohladne vyvoja kurzu GB/CZ. Kedze ako mensi podnikatel predavam v Ceskej republike a dovazam s Anglie je to pre mna velmi podstane. Kurz sa za posldny mesiac zmenil skoro o 3.5 kc co je pre mna ako podnikatela velmi vysoka strata. Moja otazka znie, aky vyvoj kurzu prepokladate na najblizsie mesiace ? Pretoze ak by kurz vstupol na hranciu 33-34 kc za libru uz pre mna nakupovanie nebude ani zdaleka take vyhodne ako ked bol kurz 29 kc za libru. Za vas nazor vam vopred dakujem. S pozdravom Peter


odpovídal(a): Redakce

Jde vydělat na dolaru?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli by nešlo vydělat na vývoji kurzu měny. Dejme tomu, podle stránky: http://www.kurzy.cz/kurzy-men/vyvoj-kurzu/ koupím za 100 000Kč-5198USD (při kurzu 4.5.2010 19.238Kč/1 USD), a ty následně prodám 31.5.2010 21.210Kč/1 USD, tzn. že si vydělám 5198*21.210=110251Kč (+10251Kč)!!! Je to možné?, co si o tom myslíte? Šlo by to? Předem děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

vývoj australského dolaru

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli nevíte jak se má vyvíjet kurz Australského dolaru. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

vývoj dolaru

Dobrý den chci nakoupit nějaké zboží za USD. Poradíte jestli to udělat hned, nebo počkat ? Nicméně čekat mohu tak do července... Jak se bude dolar vyvíjet? Děkuji Němcová


odpovídal(a): Redakce

turecké liry

Dobrý den! Nejsem si jist, zda má otázka spadá do oblasti investičního poradenství, ale žádnou přesnější kolonku jsem v rozbalovacím menu nenašel. Tedy: v příštím týdnu letím na několikadenní návštěvu Istanbulu. Hledáním na internetu jsem zjistil, že turecké liry v běžné nabídce pražských směnáren a bank nefigurují. Uvažuji tedy, zda nakoupit eura či dolary, a ty pak v Istanbulu směnit, což představuje ztrátu z kurzů nákup/prodej, anebo použít až na místě svou platební kartu a vybrat si peníze z tureckého bankomatu. Mám ale kartu Visa od mBanky, která sice umožňuje výběry v zahraničí bez poplatků, všechny výběry i platby však přepočítává nejprve koeficientem Visa na eura, a ty pak účtuje svým kurzem devizy nákup, který je vyšší než např. kurz valuty nákup ve směnárně Exchange. Navíc má mBanka zvláštní doložku, že si k platbám a výběrům může připočíst až 2% přirážku za přeúčtování z jiné měny než €. Jak nejlépe postupovat? Existuje ještě nějaká jiná, výhodnější možnost, o níž netuším? Děkuji za radu.


odpovídal(a): Redakce

vývoj dolaru

Dobrý den,poprosila bych o odhad koruny vůči dolaru. Děkuji



odpovídal(a): Redakce

kurz eura

Dobrý den, ráda bych se zeptala na předpokládáný vývoj eura , jaký vliv na kurz má krize v Řecku a finanční pomoc Řecku. Pracuji v zahraničí,ráda bych eura vyměnila na české koruny, ale nevím zda vyčkat. Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

kurz libry

Dobry den, vlastnim vetsi pocet Liber a zajimalo by me, jestli odlozit prodej vzhledem k spatnemu kurzu, nebo prodat hned. Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

konverze deviz

Dobry den chtel bych poradit jestli nevite ktera z bank nabizi prevod mezi učty klienta s konverzi men/napr z USD na CZK/ kurzem devizy střed(popř jeste lepe devizy prodej)...dekuji s pozdravem p.Martin


odpovídal(a): Redakce

co s eury

Dobry den,mam takovy dotaz ohledne meny eura.Nakoupil jsem si eura pred 3 mesici za kurz 26.09 za euro.Ale ted resim jinou situaci potreboval bych je vymenit zpatky,ale kurz ktery se ted pohybuje je silny vuci euru .Mam pockat jestli se v pristich 3 mesicich euro vrati zpet ke 26 korunam za euro nebo zkusit za ne nakoupit jinou menu ktera by mohla stoupat nebo investovat?Dekuji za odpoved


odpovídal(a): Redakce

vývoj dolaru

Dobrý den, jaký bude podle Vás vývoj dolaru v následujících měsících? Bude posilovat nebo oslabovat. Předem děkuji za odpověď.....


odpovídal(a): Redakce

převody valut ze zahraničí

Dobrý den, v současné době jsem zaměstnán ve Velké Británii, přesněji ve Skotsku, kde si vydělávám na vysokou školu. Ve Skotsku jsem byl již minulý rok a přivezl jsem si libry v hotovosti, což ale považuji za velice nešťastné řešení. Mám běžný účet u české banky a nechal jsem si zaktivovat možnost vést účet i v britských librách. Domníval jsem se, že s librami jednoduše zajdu do skotské banky (Bank of Scotland) a peníze si na svůj účet nechám poslat. Tam mi ale sdělili, že do zahraničí nelze peníze posílat a doporučili mi, ať jdu na poštu, kde mi peníze na účet odešlou. Tomu však příliš šancí nedávám. Byl bych velice rád, kdybyste mi poradili nejlepší způsob, jak dostat britské libry v hotovosti na účet v bance v České republice. Mnohokrát děkuji za odpověď. Radim Klimek


odpovídal(a): Redakce

kurz libry

Dobry den, som student ktory bol v GB cez prazdniny, drzal som peniaze a cakal na lepsi kurz GBP len akosi odvtedy sa to len zhorsovalo. V poslednom case sa kurz dostal na hodnotu ktoru mal aj v sept 2009 takze som aspon nic neprerobil. Chcem sa spytat na predpokladany vyvoj meny. Ci zmenit teraz kym som este o nic neprisiel alebo pockat tyzden, mesiac... Dakujem


odpovídal(a): Redakce

USD/CZK

Dobrý den, prosil bych o odhad koruny vůči dolaru.. Kdy měnit a tak. Děkuji Feřt


odpovídal(a): Redakce

Vývoj GBPCZK

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na něco ohledně vývoje kurzu britské libry. Někdy v listopadu, prosinci roku 2008 se kurz libry dostal až na hranici někde kolem 26 až 27 CZK za GBP. Ale po novém roce začala libra docela posilovat a dostala se v lednu 2009 až někam na hranici 31, 32 CZK za GBP. Chtěl bych se zeptat, čím to bylo asi způsobeno a zda by se tento trend mohl opakovat i na přelomu tohoto roku. Jde mi o to, že si chci vyměnit nějaké peníze, co jsem vydělal v GB a nevím, jestli s tím mám čekat nebo ne? Vím, že je to těžké předpovídat, ale přesto bych byl rád za váš názor. Děkuji moc za odpověd, s pozdravem Pavel


odpovídal(a): Redakce

Vývoj EUR/CZK

Dobrý den. Mám větší množstí eur, které bych potřeboval pokud možno do konce roku vyměnit na koruny. Koukal jsem, že kurz zatím padá. Je nějaká šance, že by euro šlo nahoru nebo mám radši prodat hned? Díky. MZ