FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA PODÍLOVÉ FONDY

odpovídal(a): Redakce

Investice do vody - fond S&P Global Wate

Dobrý den, chtěl bych investovat do fondu S&P Global Water /emitent Claymore/. Jsem fyzická osoba. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Založení účtu v SCP

Dobrý den - chci se zaregistrovat v akciovém fondu AKRO, avšak při registraci je vyžadování číslo účtu v SCP - nechápu důvod nutnosti založení dalšího účtu, ani neznám náklady spojené s jeho vytvořením - za osvětlení problematiky předem děkuji.



odpovídal(a): Redakce

Investice do společensky odpovědných fondů

Co si myslíte o tzv. společensky odpovědných fondech? Mám na mysli nově založený otavřený ČSOB fond vodního bohatství. Domnívám se, že jde ze strany ČSOB o velmi zajímavou nabídku, která v CR nemá obdoby. Investice do "vody" je krok správným směrem. Protože se blíží konec vstupního upisovacího údobí, tj.31.07.07., rozhodl jsem se provést investici tímto směrem. Děkuji za odpověd.


odpovídal(a): Redakce

Nemovitostní fondy - prodat nebo vyčkat?

Dobrý den, měl bych dotaz z oblasti investování.Využívám investování do podílových fondů. V únoru tohoto roku jsem se rozhodl investovat do fondu, který je zaměřen na nemovitosti. Jedná se o fond ESPA Stock Europe Property, nabízený prostřednictvím ISČS. V té době to vypadalo, že realitní fondy si vedou dobře. Nyní se situace v realitnich akciích i v realitních fondech obrátila. Kurzy těchto fondů klesají a nyní bych prodělal už cca 12% za 5 měsíců. Občas sleduji na internetu články týkající se realitních fondů a vyhlídky na zlepšení výkonnosti zatím asi nejsou. Chtěl bych se zeptat, čím byl způsoben tento obrat ve vývoji realitních fondů a dále bych vás chtěl požádat o radu nebo názor, jak v této situaci postupovat? Jestli podílové listy tohoto fondu prodat se ztrátou kolem 12% nebo počkat jak se situace vyvine? Je možné nějak odhadnout, jak se bude situace na realitních trzích vyvíjet do budoucna? Když vidím že tato situace postihla americké i evropské realitní trhy? Ostatní akciové fondy slušně rostou, jen ty realitní fondy klesají. Jaký postup nebo řešení byste v této situaci zvolili nebo radili vy? Předem děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

ČSOB akciový fond - Východní a Střední Evropa

Uvažuji o investování cca 100 tis. Kč do ČSOB - akciový fond - Východní a Střední Evropa. Je to z Vašeho pohledu vhodná investice. Rizika jsem si vědoma.


odpovídal(a): Redakce

Rating a scoring podílových fondů

Dobrý den, rozhodla jsem se zakoupit podílový fond. Přečetla jsem si o výběru PF různé články, v nichž je často doporučováno orientovat se podle ratingu a rankingu, princip jsem pochopila. Avšak nevím co vybrané raitingy znamenají, nemohu nikde najít jejích hodnotu: od Moody´s Central Europe a.s. (krátkodobý rating na úrovni czP-1, lokální rating na úrovni czAa, mezinárodní rating úroveň A)? A prosím Vás tzv. scoring je jiný název pro ranking? Děkuji Vám za pomoc


odpovídal(a): Redakce

Investice přes banku nebo přes poradce?

Dobrý den, chtěl bych investovat nějaké finace do podílových fondů a potřeboval bych vědět nějaké informace - Je lepší se obrátit přímo na banku nebo na poradce?Jestli krátkodobé nebo dlouhodobé?Jakou minimální částku ze svých volných financí si mám připravit,aby to mělo smysl?Předem děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Kdo ručí za investice do zajištěných fondů?

Dobrý den, rád bych se zeptal na produkt ČSOB "zajištěné fondy". Kdo ručí a zajištťuje tyto produkty, je to ČNB? V případě, že dojde k spekulativnímu upadku ČSOB, kdo by nám vložené peníze vyplatil. Předem děkuji za informace a odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Vyplatí se investovat 10.000 korun?

Dobry den, chtel bych se zeptat zda ma vubec cenu investovat male castky (okolo 10.000Kc) a kdyz ano, tak kam? dekuji za odpoved