FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA PODÍLOVÉ FONDY

odpovídal(a): Redakce

podílové fondy ING a situace na trhu

ING Podilove fondy a situace na trhu Dobry den, prosim Vas o radu v nasledujici veci: vzhledem na situacii na trhu mam penize vlozene do jednoho podiloveho fondu ING Banky ihned vybrat /situace se bude jeste zhorsovat/ nebo pockat par tydnu, dnu... Dekuju predem za Vasi odpoved a preju hezkej den, Alexandra Blatakova


odpovídal(a): Redakce

rating fondů

Jaky rating my CP Invest? Presneji jejich fond Ropy a Energetiky? Je spatny vuci jinym investicnim spolecnostem jako Investicni spolecnost CS (sporoinvest a top stock fondy), Reico, ci Pioneer (obligacni a akciovy fond)?



odpovídal(a): Redakce

realitní fondy

Dobrý den, mám vložené peníze v realitních fondech. I přesto, že klesaly, bylo mi na začátku roku doporučeno ještě nakoupit. Ovšem, jak pozoruji, propad pokračuje. Je šance, že dojde k takovému růstu, aby se mi vrátili alespoň vložené prostředky nebo je mám co nejdříve prodat? Děkuji za odpověď. Z.


odpovídal(a): Redakce

Velkomoravský fond

Dobrý den, vlastním podílové listy podílového fondu Velkomoravský.Můžete mi říci jak na tom je a kde je obchodovatelný.Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Český akciový fond

Dobrý den investovala jsem do Českého akciového fondu v listopadu v roce 2007 .Jak vidíte ve výhledu 3 let tuto investici?


odpovídal(a): Redakce

objem prodejů a odkupů u podílových fondů

Dobrý den, zajímalo by mne co znamená u podílových fondů udávaný "týdenní prodej nebo odkup", tedy např. prodej znamená , že prodávali investoři nebo společnost která fond spravuje? Dá se případně použít tento poměr jako vodítko k investici v danou dobu? (v případě začínajícího investora) Děkuji


odpovídal(a): Redakce

prodje podílových listů

Dobrý den, pročítal jsem si Vaše informace o podílových fondech a zajímalo by mě, zda můžu své podílové fondy prodat známému, který o ně má zájem (příp. jeho obchodní společnosti s r.o.)?


odpovídal(a): Redakce

ztráta v podílovém fondu

Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně akciového fondu. Před rokem můj otec po rodičích zdědil 300.000tis. Nevěděl, co s nimi a tak mu jeho rodinná známá, která pracuje u Alianz nabídla jejich produkty. Otec tedy uzavřel smlouvu tzv. "Global invest". Bohužel se jednalo o jednorázový vklad a bohužel šly všechny peníze pouze na akciový fond. To byla velká chyba. Nicméně už se s tím nedalo nic dělat a když jsme pak zjistili ztrátu, bylo nám doporučeno,ať to již necháme tak jak to je, jelikož kdybychom zbylé peníze rozdělili na více fondů,prodělali bychom. Nyní je situace ještě horší, z původní částky je tam již půlka a jsem opravdu zděšena a nevím, jak se správně rozhodnout...zda-li nechat peníze na akciovém fondu a opravdu vydržet 10 let a snad se to poté zhodnotí,alespon na tu původní částku, a nebo peníze raději vzít a investovat je jinam? Může se stát, že bychom přišli uplně o všechno?? Prosím o drahocennou radu. Děkuji!Anita


odpovídal(a): Redakce

peníze ve fondech

Dobrý den, vložila jsem finanční prostředky z prodeje domu do těchto fondů: IE0031282662, LU0082087437, LU0146257711, 250 Pioneer Funds-Greater China equity. Utrpěla jsem ztrátu hlavně u fondů vedených v Eurech. Nyní potřebuji značnou částku peněz a nevím ze kterého fondu mám čerpat. Můžete mi poradit který z těch čtyř je nejméně perspektivní? Nebo zrušit všechny? Děkuji za odpověď. Milky


odpovídal(a): Redakce

hodnota podílového listu

Prosím o současný kurs podílového listu,ŽB Trust isin cz0008470507,děduji.



odpovídal(a): Redakce

výpočet polatků za fondy

Zdravím,investoval,jsem 200000Kč před 6 měsíci,růst fondu je ted kolem 0,33%.Vstupní poplatek je 0,30%,správní 0,60% a výstupní 0.Na finanční kalkulačce,mi vychází částka 198 530,64Kč,je to dobře?


odpovídal(a): Redakce

ISČS Sporotrend

Dobrý den,zdědila jsem podílové listy ISČS Sporotrend a nevím si rady,zda vzhledem k současné situaci,kdy kurzy stále klesají,prodat či neprodat.Jak vidíte Vy vývoj a riziko tohoto podílového fondu v časovém horizontu cca 2-3 následujících let? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

dynamický fond Pioneer

Prosím o informaci jak je to s fondy Pioneer, konkrétně dynamický fond. Neustále jsme byli ubezpečováni že musíme vydržet ale mám tam peníze již od r.2000 a zatím nemám sebemenší náznak za těch 7 let že by bylo lépe. Co poradíte? Prodat se ztrátou a investovat do nějakého jiného fondu? Ale kterého? Člověk neznalý poměrů na těchto trzích snadno dopadne jako my.


odpovídal(a): Redakce

pojištění podílových fondů

Dobrý den. Prosil bych Vás, zda byste mi nemohli podat jednu informaci, týkající se podílových fondů. Vím, že např. vklady v bankách jsou pojištěny a vím, že na podílové fondy (akciové, dluhopisové, měnové,....) se pojištění nevztahuje. Nikde se ale nemohu dočíst, jak tomu je, pakliže přestane existovat finanční instituce (banka), které tyto fondy zřídila a které tyto fondy spravuje. Chtěl bych tedy vědět, zda byste mi mohli říci, zda při krachu banky přijdu i o své peníze ve fondech?


odpovídal(a): Redakce

výhody a nevýhody fondů

Dobrý den, zajímalo by mě jaké jsou výhody a nevýhody investování finančních prostředků do peněžních, kapitálových a akciových fondů. Dále by mě zajímalo, co má vliv na úrokový výnos. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

jak nejlépe zhodnotit za rok naše úspory

Dobrýden, měla bych dotaz jak nejlépe zhodnotit za rok maše úspory.Chtěli bychom investovat tak asi 50000kč.Může te mi prosím poradit? Děkují Lihotska


odpovídal(a): Redakce

Sporobond

Co se Sporobondem?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Měla jsem své investice vložené do…

Dobrý den. Měla jsem své investice vložené do otevřeného podílového fondu ISČS Sporoinvest. Před zhruba 3 měsíci jsem část prostředků převedla na OPF Sporotrend. Jelikož však cena stále klesala a byla jsem tudíž již dosti v mínusu minulý týden jsem dala příkaz ke zpětnému převodu na OPF Sporoinvest.Nebyla tak dodržena 6 měsíční lhůta.Ptám se tedy,zdali se na mě vztahuje nějaká daňová povinost,když jsem žádné peníze nevybírala,jenom je převedla a výnos nebyl žádný -pouze prodělek. Děkuji předem za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Podílový fond PIoneer Dynamický

Jsem investorem ve fondu Pioneer Dynamický a prosím o sdělení, jaká je prognoza tohoto fondu, zatím jeho akcie velmi klesají. Nevím, jestli mám akcie prodat nebo si je ponechat. děkuji, s pozdravem Jindřich Lakomý


odpovídal(a): Redakce

Propad na US trzích a vývoj akciových fondů

Dobrý den, měl bych dotaz z oblasti investování a dále dotaz na možný vývoj na akciových trzích. Občas sleduji vývoj na akciových trzích. Nyní je situace na světových trzích ovlivněna situací v USA - negativním vývojem na tamních hypotečních trzích. Dá se v současné době odhadnout jakým směrem se akciové trhy ve světě budou ubírat a jeslti náhodou nekončí růstové období akciových trhů? Někteří analytici mluví o možné recesi v USA, která by mohla ovlivnit i ostatní trhy. Jak tuto situaci vidíte vy? Budou dle vás trhy spíše růst, kolísat nebo padat? A mělo by cenu nyní někam investovat volné finanční prostředky? Já zatím využívám akciové otevřené podílové fondy, které doteď rostly. Jak myslíte, že by se akciové fondy mohly vyvíjet do budoucna? Nebo by bylo lepší nyní prostředky přesunout do fondů peněžního trhu? Jak by se dle vás mohly vyvíjet nemovitostní akciové fondy? Mám krátkou dobu nakoupen i fond tohoto typu, myslíte, že tyto fondy ještě v budoucnu porostou? Zatím padají dolů pod vlivem situace v USA. Takže nemovitostní fond prodat nebo držet? Nebo prostředky vybrat, realizovat ztrátu a investovat jinam?