FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA PODÍLOVÉ FONDY

odpovídal(a): Redakce

Prosím o odpověď, jaký se dá očekávat vývoj…

Prosím o odpověď, jaký se dá očekávat vývoj podílových dluhopisových fondů za současné situace. Jedná se mi o fond KBC Renta CzechRenta.


odpovídal(a): Redakce

smlouva o obhospodařování

Dobrý den, prosím o radu: můj příbuzný uzavřel loni v dubnu prostřednictvím inv. konzultanta společnosti CONSEQ smlouvu o obhospodařování portfolia k inv. programům Broker Consulting. Platil dle smlouvy do října 2008, pak přestal příspěvky posílat. Jaké dopady to může mít? Děkuji za odpověď a přeji hezký den. K. Nová



odpovídal(a): Redakce

Sporoinvest

Dobrý den. Máme podílový fond Sporoinvest u ČS. Hodnota neustále klesá. Mohli byste nám poradit zda peníze vybrat nebo převést na jiný finanční produkt. Je sporoinvest pojištěný proti úpadku? Děkuji Standa


odpovídal(a): Redakce

Opatrný mix

Dobry den.Chtel bych jse zeptat, ulozil jsem si penize do ceskej sporitelny na opatrny mix a dnes jse byl v pobočce se zeptat jak jsu na tem a rekli mi ze jsem prodelal 20 000czk ,lebo je finančni krize,tak sa chci zeptat co mam delat..ci to tam nechat..alebo kam prevest..aby jsem neprodelaval..dekuji


odpovídal(a): Redakce

Opatrný mix

Dobry den,Chtel bych poprosit o radu vlozil jsem 200 000czk na fond OPATRNY MIX a vzhledem krízi jsem stratil 21 000czk.Chtel jsem se zeptat, co ted? mam to nechat na opatrnem mixi alebo dat neco jiniho??dekuju za radu ,nebo ji potrebuji jako sul.Jakub


odpovídal(a): Redakce

ČSOB Krátkodobého růstu

Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu jak naložit s investicí do zajištěného podílového fondu - ČSOB Krátkodobého růstu 4. Fond garantuje 4 % výnos po 4 letech, tedy v roce 2010. Před dvěma lety (2006) jsem koupil podíl za 150 tis. Kč. Nyní má podíl hodnotu cca 142 tis. Kč. Vzhledem k tomu, že tato investice není pojištěna ze zákona tak jako je tomu u vkladech v bankách, mám v současné nejisté ekonomické situaci obavy o své peníze. Hotovost nepotřebuji, ale mám obavy o krach banky a ztrátu celé částky. Správce fondu je belgická KBC - v médiích proběhla informace o ztrátách.... http://ekonomika.ihned.cz/c1-29037260-belgicka-kbc-ocekava-ztratu-930-milionu-eur-kvuli-krizi Prosím, o radu jestli mám počkat ještě nejisté 2 roky a dostat 104 % zpět, nebo na jistotu vybrat za cenu ztráty cca 10 tis. Kč. Již dlouhou dobu váhám a jsem již téměř rozhodnut podíl prodat. Děkuji za reakci.


odpovídal(a): Redakce

Zlatý vklad

Dobrý den.Prosím o radu, co je dnes výhodnější? Jestli nechat peníze ve fondu Sporoinvest,když stále padá, nebo je vybrat a vložit např. do Zlatého vkladu České spořitelny. Za odpověď předem děkuji.


odpovídal(a): Redakce

ČNIOPF a ČNIMF

Dobrý den , jsem držitelem akcií ČNIOPF a ČNIMF, jaká je situace v těchto fondech dnes. Děkuji Petr


odpovídal(a): Redakce

Sporotrend

Zdravím.mám dotaz mám u čs portfolio už několik let ale jak jsem zjistil když se dařilo a nebyla krize tak se stále na mě někdo obracel zdali nechci dálé investovat,ale jen co začala krize všichni hrajou,,mrtvého brouka " a člověk hledá informace kde se dá.Krize mě nejvíce postihla u akciového fondu sporotrend tak se chci zeptat co mi radíte s tímto fondem?Ostatní mám mixi od všeho kousek.Děkuji za odpověd K.


odpovídal(a): Redakce

ING akciový fond

Dobrý den,mám peníze v ING českém akcivém fondu od roku 2004.Momentálně jsem 3 miliony v mínusu.Poraďte mám,vybrat nebo vydržet.Děkuji Z.Hájek



odpovídal(a): Redakce

Vyvážený mix FF

Dobrý den,2 roky mám vloženy peníze do Vyváženého mixu FF ISČS a do dnešního dne jsem na investici ztratila 20 procent,teď nevím,zda je lepší ztrátu oželet a peníze vybrat nebo vyčkat.Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Sporoinvest

Dobrý den. Fond Sporoinvest stále klesá.Jak dlouho může pokles ještě trvat? Není na čase peníze vybrat a investovat jinam? O kolik procent do dneška poklesl? Kam nejlépe nyní investovat? Za odpověď předem děkuji.


odpovídal(a): Redakce

ING fond

Dobrý den, mám uložené nějaké peníze v akciovém fondu ING CZ akciový. Bohužel jsem je včas neprodala, teď vzhledem k vývoji kurzu se bojím že příjdu i o vložené peníze. Je lepší již nyní počkat až se kurz zase změní nebo raději prodat i se ztrátou.


odpovídal(a): Redakce

investAGE, a.s.

Dobrý den. Prosím o radu. Jsem držitelem 1500 ks CP investAGe, a.s. chtěl bych je prodat, ale nevím, jak mam postupovat. Do Prahy na SCP nemohu přijet , protože jsem v invalidním důchodu/Parkinsonova choroba/ Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

ISCS Sprotrend

Dobry den, cca pred 14 mesici jsem nakoupila ISCS Sporotrend a od te doby klesa. Bohuzel soucasna krize na trhu s nim zamavala jeste vice. Jsem ve ztrate 60% (cca. 1.2 mil.) a nevim co dal. Je lepe nepodlehat panice a vydrzet, nebo prodat a zpenezit alespon neco...vim, ze je to tezka otazka i pro odbornika. Jak odhadujete vyvoj tohoto fondu? Dekuji za odpoved.


odpovídal(a): Redakce

Sporoinvest na Islandu

Chtěl jsem se zeptat jestli investice fondu SPOROINVEST na Islandu může negativně ovlivnit hodnotu akcie. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

IKS balancovaný

Dobrý den. Mám nějaké peníze v IKS fondu Balancovaný dynamický. Poslední dobou kopíruje situaci na fin. trhu a ztrácí. Myslíte, že je teď dobré podílové listy prodat? Za jak dlouho, podle vašeho soudu, dojde k uklidnění, popřípadě opětovnému růstu kurzu. Díky za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Bondinvest

Dobrý den, vlastním produkt ISČs Bondinvest o kterém jsem se dozvěděl, že byl zrušen. Prý mě ho převedou na jiný jejich produkt. CHci se poradit na který? zda dluhopisový či akciový, případně smíšený. Nebo mám ještě pár dní počkat? Děkuju za odpověď Pavel Štumpf


odpovídal(a): Redakce

Sporoinvest

Prosím o radu: Mám v podílovém fondu Sporoinvest asi 100 000 Kč. Mám peníze vybrat, Když se teď píše v novinách, jaké ztráty tento fond má? Peníze nejsou pojištěné, tak mám obavu. Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

fondy KB

Dobrý den, před rokem jsme investovali do fondů KB (smíšený a dynamický) 400 a 100 tis. Nyní máme ztrátu cca 80 tis. Jsou to skoro všechny naše úspory, prosím o radu co dál. Máme vyčkávat? Bojíme se, abychom nepřišli ještě o víc. Moc Vám děkuji za odpověď? E.K.