FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA OBCHODOVÁNÍ S AKCIEMI

odpovídal(a): Redakce

inflace

Dobrý den, ještě poslední dotaz. Kde se publikují měsíční údaje o inflaci? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Jak začít s investováním?

Dobrý den, jsem studentem vysoké školy a začínám se zajímat o investování. Jelikož nestuduji VŠ v tomto oboru, jsem úplný začátečník. Můžete mi prosím poradit jak bych měl začít? Jaké základy se naučit (literaturu), případně jaké semináře navštívit? Děkuji za odpověď na zde asi netradiční dotaz. Blahuta Martin



odpovídal(a): Redakce

Změna zaknihované akcie na listinnou

Jak se dozvím, při změně zaknihované akcie na listinnou, kdy se bude naposledy obchodovat na RMS? Má povinnost o tom informovat např. SCP? Jedná se mi konkrétně o akcie Třineckých železáren. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Nákup akcií on-line

Dobrý den, co mohu udělat proto, abych mohl kupovat akcie on-line?


odpovídal(a): Redakce

Akcie společnosti Lesy Tábor

Dobrý den, vlastním 10 akcií společnosti Lesy Tábor. Nominální hodnota akcie je 1100Kč. Byl mi nabídnut odkup akcií za 400kč za kus. Je tato cena reálná, nebo za akcie mohu dostat více? A je trend těchto akcií spíše růstový či klesající? Co byste mi doporučili? děkuji Pokorný


odpovídal(a): Redakce

Riziko komoditních akcií

Dobrý den, zajímalo by mě, na jakém principu jsou založeny komoditní akcie a jak vysoké riziko představují? Je stejné jako u klasických akcií anebo je vyšší? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Akcie indických mobilních operátorů

Dobrý den , chtěl jsem se zeptat, jestli se někde obchodují akcie mobilních operátorů v Indii a to konkrétně Tata Indicom a BPL Mobile a jak bych je mohl získat do svého portfolia.Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Akcie Českého holdingu a.s. (CZ0008005741)

Dobrý den, akcie Českého holdingu a.s. (CZ0008005741) byly změněny ze zaknihovaných na listinné. Mám v zásadě teď dvě možnosti, jak se svými osmdesáti akciemi naložit:
- listinné akcie si vyzvednout a ponechat - listinné akcie na místě odběru prodat za nabízených 50Kč za akcii
Můžete mi prosím poradit kterou variantu zvolit? Já nemám nejmenší tušení. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Výplata dividendy společnosti Telefonica

Prosím o odpověd, na kdy byl stanoven rozhodný den pro výplatu dividend u společnosti TELEFONICA. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Nákup akcií na základě ukazatele P/E

Lze generalizovat, že pokud je u akcie P/E příliš vysoké, tak by se nemělo nakupovat a naopak? Přemýšlím o nákupu akcií společnosti v USA, u které je P/E 48. Díky za názor a přeji pěkný den.



odpovídal(a): Redakce

Strategie Foolish Four

dory den, chtela by zeptat o strategii Dow (vyber akcie pro strategie Foolish Four.) Ročni procent 24.55. Co jste o tom vite i realni tenhle procent nabo ne? A jaky realni ročni procent od akcie v indexovem fonde s&P500, aspon priblizne nebo stredni procent za posledni 10 let?