FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA KAM INVESTOVAT?

odpovídal(a): Redakce

Investice 500 000,- CZK

Dobry den, chtel jsem se zeptat, jak nebo kde efektivne a bez rizika investovat castku tak kolem 500.000Kc. Dekuji za pomoc. M.Knapik


odpovídal(a): Redakce

Investice 50 -- 100 tis CZK

Chtěla bych se zeptat kde nejlépe uložit peníze /50-100 tisíc/ které budu moci v době nouze vyzvednout . Děkuji



odpovídal(a): Redakce

Investice 500 000,- CZK

Dobrý den, potřeboval bych vědět jakou mám nabídku možností kam v této době uložit 500.000 . Jestli je lepší počkat na "klidnější" období nebo naopak investovat popř. kam. Je stále lukrativní investovat do cenných kovů? Děkuji předem za radu.


odpovídal(a): Redakce

úpis akcií v USA

Dobrý den Mám dotaz, zajímám se o KT, konkrétně momentálně spíše o US. Mohu nakoupit sám cenné papíry společnosti, která v nejbližší době bude vstupovat na NYSE,nebo musim přes nějakou společnost? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

plus500

dobrý den, rád bych se zeptal na platformu plus500 pro obchodování CFD. Jedná se o důvěryhodnou společnost? Z diskuzí na internetu se mi nepodařilo vyčíst příliš jasný názor pro či proti. Mohli byste mi prosím uvést výhody popř. nevýhody této platformy? S díky.pr.


odpovídal(a): Redakce

emise dluhopisů

Jaká je možnost nákupu státních dluhopisů občany. Jedná se o dluhopisy, které by měly být emitovány 7.10.2009, s pevnou úrokovou sazbou 5,7% a s dobou splatnosti 15 roků. Jaká je tedy u těchto dluhopisů nominální hodnota jednoho dluhopisu, jsou emitovány v KČ či Eurech, jaké je udanění. Tyto informace potřebuji vědět i v případě, že je možno dluhopisy zakoupit pouze u registrovaných obchodníků. Jak probíhá výplata kuponů, jaké jsou poplatky.


odpovídal(a): Redakce

kam investovat

Dobrý den, prosím o Váš názor o zhodnocení naspořených prostředků, je mi 29 let, na stavebním spoření mám cca 230.000 naspořeno, cílová částka 300000, již tam spořím 7 let a uvažuji o ukončení spoření ke konci roku, potřebovala bych mít totiž část cca 100.000 k dispozici na svém účtu. Kam by bylo vhodné umístít zbývající částku aby se zhodnotila, je vhodné uzavřít novou smlouvu o stavebním spoření nebo např. částku vložit na spořící účet? V příštím roce plánujeme založení rodiny, čímž se můj příjem rapidně sníží a již nebudu moci spořit jako dosud. Ještě doplňuji, že mimo to ještě měsíčně spořím i na penzijní připojištění z důvodu velmi výhodných podmínek u zaměstnavatele.Prosím o Váš názor.


odpovídal(a): Redakce

kam spořit 500Kč měsíčně

dobrý den, chtěl jsem se zeptat, když by si 20ti letá studentka chtěla posílat 500,- na spoření, ale s tím, že by je po studiích (cca ve 26-8 letech) chtěla použít jako základ do bydlení. co by jste ji doporučil. Terminované vklady jsou tedy pasé a investičko asi nemá smysl. Dle mne zbývá jedině klasický spořící účet. Nebo je i jiná možnost jak investovat na takto krátkou dobu? předem děkjuji za Váš názor. s pozdravem jakub rejnuš


odpovídal(a): Redakce

kam inverstovat 200.000,-

Dobrý den, na mém účtu mám zbytečně velkou částku a rozhodl jsem se část peněz investovat nebo uložit výhodněji. Prosím o doporučení kam výhodně, s ohledem na současnou hospodářskou situaci, uložit nebo investovat částku okolo 200 000 Kč, které pravděpodobně v příštích 3 letech nebudu potřebovat.


odpovídal(a): Redakce

Partners

Dobrý den, podepsal jsem souhlas se zpracováním osobních údajů u firmy Partners a nyní mi přišlo několik smluv s mým naskenovaným podpisem a podpisem mého finančního poradce. Dle informací z Partners se jendá o podvodné jednání jednoho ze zaměstnanců partners. Smluv je několik a nevím kolik jich ještě přijde (zatím příslo jedno "mnou" podepsané životní pojištění, a jedno penzijní pojištění + nějaké nabídky). Mám možnost se v tomto případě nějak bránit. Případně firmu zažalovat o psychyckou újmu - nevím nyní co mám kde uzavřeno a co mi ještě kdy příjde. Děkuji moc



odpovídal(a): Redakce

kam investovat na 10 let?

Dobrý den. Mám k dispozici 300.000 Kč, ráda bych je 10 let využívala k tomu, aby se peníze co nejvíce rozmnožily. O investování ale nevím nic, proto jistě chápete, že mám velké obavy peníze někam nebo někomu svěřit. Poradíte mi, kde hledat pomoc? Jaká společnost, poradce, apod.? Dá se vůbec z takové částky po 10 letech zbohatnout?


odpovídal(a): Redakce

50 tisíc pro novorozence

Dobrý den, prosil bych radu, jak investovat co nejvýhodněji 50 tis. Kč pro narozené dítě tak, aby v době 18 tých narozenin bylo na účtě co nejvíce. Předem děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

americká společnost Smart Trade Group

Dobrý den, před několika měsíci mě oslovila americká společnost Smart Trade Group (http://www.smarttradegroup.com/) s nabídkou investování na akciových trzích. S firmou jsem podepsal smlouvu a otevřel si u ní účet pro finanční operace. Nyní, po zhodnocení investice, chci vyplatit část prostředků zpět. Smart Trade Group však po mě požaduje před realizací převodu zaplatit vratnou kauci ve výši 15% z částky k převodu (původně to bylo 30%, částku snížili, když jsem kauci odmítl akceptovat). Údajně jde o opatření dle jakéhosi amerického protokolu proti terorismu. O této kauci však není ve smlouvě žádná zmínka ani odkaz na související zákon /směrnici a firma není ochotna mi poskytnout další informace. Je požadavek na tuto kauci legální? Mám obavu, že jsem se stal obětí finančního podvodu a další peníze již nechci posílat. Jaké kroky mohu podniknout, abych dostal své peníze zpět? Předem děkuji za odpověď. S pozdravem David Musil


odpovídal(a): Redakce

Šikovné spoření

Dobrý den, mám na účtě peníze, které tam leží v podstatě zbytečně a chtěla bych je zkusit nějak zhodnotit. Asi by to byla krátkodobější záležitost, protože cca během roku bych chtěla kupovat byt. Bylo mi nabídnuto Šikovné spoření České Spořitelny. Byla by to dobrá volba nebo byste doporučili něco jiného?


odpovídal(a): Redakce

jak investovat do komodit

Rád bych věděl, jakými způsoby je možné investovat do palladia a stříbra, kde se dá koupit a v jakých objemech (kolik uncí je minimálně třeba koupit). Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

NFD

Dobrý den, mám dotaz ohledně nově vzniklého NFD (naše finanční družstvo, jaký na to máte názor, poíkud o tom něco víte? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

termínovaný účet

Dobrý den, mám dotaz. Pokud si uzavřu spořící účet či termínovaný účet na 36 měsíců - vklad 50 000 Kč při roční úrokové sazbě 1,50 %. Za dva roky si budu chtít tyto peníze vybrat (celých 50 000 Kč) - přijdu tak o připsané úroky za dva roky? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

kam investovat 10.000,-

Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit o radu. Jsem student střední školy a mám navíc cca 10 000,-Kč, a rád bych věděl, jestli je nějaká možnost investovat je jen na rok, aby se trochu znásobily. Na příští rok plánuji jet do zahraničí, takže je budu potřebovat. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

záložny

Existuje nějaké riziko pro klienta spojené s vkladem na účet družstevní záložny ? Může nastat situace či stav, kdy Fond pojištění vkladů není povinen odškodnit klienta, i když fin. ústav (banka, druž. záložna) není schopna dostát svým závazkům ? Po jak dlouhé době dojde k odškodnění klientů ze strany Fondu pojištění vkladů ? Existuje na to ze zákona nějaká lhůta ? Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

komisionářská smlouva

Dobrý den. Rád bych si založil komisionářskou smlouvu a začal obchodovat s akciemi. Rád bych se zeptal, jestli se služby a ceny jednotlivých poskytovatelů nějak zásadně liší a jestli je potřeba vybírat oprvadu důkladně a pozorně a složitě porovnávat nabídku X společností. Popřípadě prosím o radu kterou společnost by jste doporučoval?