FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA KAM INVESTOVAT?

odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, v prosinci se nám narodí dítě a…

Dobrý den, v prosinci se nám narodí dítě a chtěl bych mu nějakým způsobem spořit do 500,- Kč/měsíc, ale nevím co je výhodné. Můžete mi prosím poradit? Děkuji Roman


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Zatím nemám žádné zkušenosti s…

Dobrý den. Zatím nemám žádné zkušenosti s investováním, kromě pár bezvýznamných podílových listů s "garantovaným výnosem" které mi přinesli asi tolik, jako když si stoupnu na hlavním nádraží a budu prodávat kancelářský papír. Chtěl bych zainvestovat do "méně garantovaných" akcií/podílů kde je vyšší riziko ale případný výnos také někde jinde než v desítkách korun měsíčně. jako příklad třeba uvedu jeden z produktů, který jsem nalezl u firmy ING - ING Invest World. Můžete mi říct jestli takový fond je potencionálním přínosem pro investiční portfólio? Předem mnohokrát děkuji a odpověď.



odpovídal(a): Redakce

Dobry vecer mam navic 500 tisic ktere nebudu 10…

Dobry vecer mam navic 500 tisic ktere nebudu 10 let potrbovat chtel bych je dobre zurocit ale mam strach to dat vse na jeden vklad takze bych to nejradeji rozdelil na 2x 200tis na pet let a 100tisic na jeden rok muzete me proadit kde me to nejlepe zuroci a kde je nejaka jistota navratnosti alespon pocatecniho vkladu? dekuji Brazda


odpovídal(a): Redakce

Prosím o radu ráda bych investovala do konce…

Prosím o radu ráda bych investovala do konce roku 2010 nebo začátkem r.2011 30000tisíc na 1.rok kde by nejvíce vydělaly.Děkuji M.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám volných asi 150.000Kč asi na 2…

Dobrý den, mám volných asi 150.000Kč asi na 2 roky. Prosím vás o radu jak nejlépe konzervativně investovat, nechci příliš riskovat v této nejisté době.Děkuji za radu. S pozdravem. L.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám volných 120 000 Kč a chtěl bych se…

Dobrý den, mám volných 120 000 Kč a chtěl bych se zeptat kam by bylo nejrozmunější a nejvýhodnější peníze krátkodobě investovat, 80 000 Kč potřebuji mít k dispozici v dubnu 2011 a dalších 40 000 Kč by mohlo být dlouhodobější. Jaká je podle Vás nejlepší cesta k investici ? Investovat celou částku na oněch 7. měsíců, nebo investovat volné prostředky na delší dobu? Díky za odpověď Zámečník


odpovídal(a): Redakce

Alternativa bankovním vkladům

Stavební spoření už nebude zajímavé, na oranžovém kontu budu mít jen 1,75 úrok, tak se ptám, který z nabízených produktů bych si měla vybrat nyní, aby mi finanční rezerva přinášela alespoň nějaké peníze. Riskovat na burzách a ve fondech nechci.


odpovídal(a): Redakce

pravidelné úložky

Dobrý den, já i manžel bychom chtěli dlouhodobě investovat po 2000 kč měsíčně jako spoření na důchod (do budoucna by tato částka vzrostla po mém návratu z mateřské do práce) a cca 1000 kč měsíčně pro syna (např. pro financování studia).Jaké fondy/spoření vybrat? Na tyto peníze bychom nechtěli sahat. děkuji


odpovídal(a): Redakce

Pravidelné investice

Dobrý den,ráda bych investovala každý měsíc 5.000,- ale bohužel nevím přesně jestli do akcií, fondů nebo dluhopisů. Je možné že příští rok část z těch peněz budu potřebovat. Můžete mi prosím poradit co je nejlepší z krátkodobého hlediska? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

IŽP

Dobrý den, chci se zeptat jaký je reálný výnos (v korunách)z IŽP, pokud budu měsičně dávat 1000 korun pouze na spoření po dobu 20, 30 a 40 let, například při strategii 40% vyvážené a 60% dynamické? Předem děkuji za odpověď s pozdravem Tereza Radová



odpovídal(a): Redakce

finanční rezerva

Dobrý den,jsme čtyřčlená rodina, bez dluhů a půjček,bydlíme ve vlastním RD- celkem udržovaném.Jsem učitel a moje žena je na mateřské. Zajímalo by mě jakou byste nám doporučili finanční rezervu, kterou bychom měli mít schovanou. Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Euro milionář

Dobrý den, ráda bych znala Váš názor na produkt investičního životního pojištění EURO milionářem od Wüstenrot pojišťovny. Ráda bych uložila prostředky, které by se mi zajímavým způsobem úročily. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Generace X

Známý mi vychvaloval jakýsi podílový fond Generace X od společnosti AXA.Když tam prý vloží ted 50 000 bude mít za 12let 288 000 Kč:Nechtěla jsem se s ním přít.Odkaz na stránky AXA mi sem dávat nemusíte,tam už jsem koukala,ale nic jsem nevyčetla.Jak to s těmi podílovými fondy je,může o těch 50 tisíc taky přijít?


odpovídal(a): Redakce

pravidelné úložky

Dobrý den, každý měsíc ušetřím 1-5 tisíc korun, můžete mi prosím poradit kam je ukládat asi 1rok, abych je co nejlépe zhodnotil, přemýšlel jsem investovat třeba do fondů ale nevim jak na to a jestli to má smysl na tak krátkou dobu, nevadí mi riskovat. Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

jak investiovat 800.000,-

Dobrý den, mám částku 800 000kč,a ráda bych je co nejlépe zhodnotila-rozmnožila..zhruba200 000bych chtěla uložit na nějaký termín.vklad či spoř.účet,abych k nim ale mohla v příp.potřeby,a to bez sankcí,a zbytek bych ráda uložila aspon na5let..bohužel se ve finančnictví absolutně neorientuji,ani nevím,na koho se obrátit..finančních poradců je všude spousta,jak mohu věřit jejich kvalitě a nestrannosti? Předem děkuji za radu,M.H.


odpovídal(a): Redakce

kam investovat milion

Dobrý den, mám více dotazů a budu ráda, když mi to alespon trochu osvětlíte. Dejmetomu, že disponuji částkou přesahující milion do čeho se vyplatí v této době investovat ? Je dobré si koupit za hotové nemovitost a pronajímat jí ? Další dotaz banka mi chrání peníze v plné výší jen do 50 000 euro. Jestliže, ale disponuji větším obnosem jak si mám peníze ukládat a kam, když si chci ušetřit pár milionů na důchod a na stáří a chci aby se mi s penězi nic nestalo ? Další dotaz když má člověk třeba 10 000 000 kč kam si je má uložit aby je měl v bezpečí kam si prostě člověk může ukládat velké množství peněz má si to rozdělit do několik bank a založit si spořící účty ? Další dotaz vyplatí se mi bezpečnostní schránka v bance a tam si ukládat větší množství peněz ? Budou vdždy v bezpečí ? Děkuji moc


odpovídal(a): Redakce

diamanty

Dobry den, Jsem zacinajici podnikatel s investicnimi diamanty. Chtel bych se zeptat kde bych mel hledat investory. V pripade pomoci hledani investoru jsem ochoten poskytnout 50% z prodeje. Dekuji Merlicek


odpovídal(a): Redakce

Share Rapid

Dobrý den, chci využít Vašich excelentních znalostí, jsem moc rád že nabízíte tuto poradnu. Takže k mému dotazu. Na internetové stránce http://share-rapid.com/ je možnost investice. Vyžádál jsem si bližší informace, odpověď došla brzy. Ve zkratce se jedná o toto: ShareRapid Inc nabízí zůročení peněz od 5000Kč do 50 000Kč v období na 36 měsíců až 41% (je možnost volby i kratšího období s nižším ziskem). Výnosy jsou prý připisovány k 1. dni v měsíci. S výnosy si investor může dělat co chce, vklad se mu vrátí až po uplynuté době. Nabízí smlouvu o půjčce, zde ke stažení (53Kb): http://leteckaposta.cz/445829214 Prosím o prozkoumání možných rizik, o prozkoumání této smlouvy. 41% vypádá moc pěkně na to aby v tom nějaký ten "háček" nebyl. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda je výhodné…

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda je výhodné investovat 170 kč do své přítelkyně a jít s ní do aquaparku. Jaká je návratnost této investice? kdy se mi zúročí? Krtek


odpovídal(a): Redakce

družstevní záložny

Dobrý den, rád bych věděl, kde seženu reference na družstevní záložny.Jde mi konkrétně o termínovaný vklad. Děkuji