FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA KAM INVESTOVAT?

odpovídal(a): Redakce

Investice finančních prostředků

Přeji pěkný den, končí mi stavební spoření. Budu mít k dispozici částku 400 000 Kč. Prosím o 2 rady. Kam uložit 400 000 v rámci spoření řekněme na 2 roky. Co je nejvýhodnější, pokud možno bez rizika. Nebo jak zhodnotit tyto peníze co nejlépe, přii zachování co nejmenšího rizika např. investicí. Mnohokrát děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Investice do komodit - demo

Dobry den, dost se zajimam o investovani do komodit. vite mi poradit nejakej demo ucet na zacatek?



odpovídal(a): Redakce

Pravidelné spoření

Zdravím Vás,měla bych na Vás otázku kam investovat,mám volné prostředky 1000 až 1500kčměsíčně,docela ráda bych investovala do akcií,ale nevím,zda to není málo těch 1500kč měsíčně,jestli by nebylo moudřejší něco nejdříve něco naspořit a pak investovat,popřípadě,kde začít spořit družstevní založny,nebo spořící učet,nebo snad stavební spoření,děkuji moc za odpověd Ivana Přibilová


odpovídal(a): Redakce

Rizika investování do cenných papírů

Dobrý den, Mám 400000, které minimálně rok nebudu potřebovat a rád bych je investoval. Mám nějaké informace o podeílových a investičních fondech, ale potřeboval bych znát všechna rizika a celkově více informací o takovém to investování. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Účet u spořitelního družstva

Dobrý den, při hledání vhodného bankovního účtu jsem narazila na několik spořitelních družstev, např. CREDITAS, které mají vesměs zajímavé úročení vkladů, ale podmínkou založení účtu je členství v družstvu. Přesto že ve stanovách uvádějí, že vklady jsou std. způsobem pojištěny a z členství v družstvu neplynou žádné "uhrazovací povinnosti", mám jisté obavy, zda vstup do družstva nemůže do budoucnosti nést nějaká rizika. Prosím o radu, zda a jaká rizika mohou z členství ve takových družstvech plynout a na co si ev. dát pozor ve smlouvě a ve stanovách. předem děkuji za odpověď Anna


odpovídal(a): Redakce

Investiční projekty u příspěvkových organizací

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak se hodnotí investiční projekty u příspěvkových organizací, je to jiné než u obchodních firem? Předem děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Investice volných finančních prostředků

Dobrý den, potřeboval bych poradit, kam investovat na 3až5 let 2-3mil Kč se zajímavým ziskem, ale minimální ztrátou. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Share Rapid

V souvislosti se zahájením provozu ShareRapid v Polsku www.sharerapid.pl Vám nabízíme zvýhodněnou investici s ročním úročením ve výši 35% p.a. Chtěl bych vás poprosit jestli je to možné a neni to podvod v těchto věcech jsem amatér děkuji


odpovídal(a): Redakce

dluhopisy E-Finance

Dobrý den, dovoluji si opakovat můj dotaz z tohoto týdne neb nevím zda byl zodpovězen (nenacházím ve zveřejněných odpovědích a ani na mém mailu). Jak hodnotíte rizika pro nákup dluhopisů E-FINANCE II od Finance a.s. Brno a jak proběhla emise č.I stejných dluhopisů. Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Pravidelné investice

Dobrý den,chci se prosím zeptat na nejvhodnější investování.Mám k dispozici měsíčně 5000-6000Kč.Samozřejmě co nejefektivnější zhodnocení,ale bezpečné.Vůbec se v tom neorientuju,takže nevím zda akcie,dluhopisy,komodity atd.Spořící účet nechci,stavební spoření mám a mám Rentier Invest,kam měsíčně vkládám 3000Kč(finanční příprava na vlastní bydlení).Nebo mám např.:u Rentier Invest zvýšit částku o 2000 na 5000Kč a dál investovat jen 3000 místo 5000?Mohu se prosím ještě zeptat zda je možné zahraniční investování např.: nějaké produkty(akcie firem ,komodity,investice do nových zdravotnických vyšetřovacích a uzdravovacích technologií,přístrojů,stavebnictví a v průmyslových odvětvích u kterých se předpokládá velký rozvoj a rozmach atd. ve Švýcarsku,Německu,Rakousku,prostě v kterýchkoliv zemích kde je investování výhodnější než zde v ČR atd.Kdyžtak poraďte nebo alespoň napište internetové stránky kde se o tom dočtu více nebo kde mi o tom poradí podrobněji.Mockrát vám děkuji a nashledanou.



odpovídal(a): Redakce

kam investovat pravidelně 5000 měsíčně?

Dobrý den, protože se ve světě financí neumím orientovat a slova jako úrok a úvěr "jsou pro mě španělskou vesnicí", prosim o radu jak a kam nejlepe investovat, aby jsem z toho logicky měl slušný a bezpečný zisk : nejsem zastánce úvěru, proto si na věci raději nejprve vydělám, chtěl bych si za 5 let koupit nové auto a chtel bych investovat asi 5000 kč měsíčně, mohly by jte mi poradit, kde bych měl nejlepší zisk ? Je stále stavební spoření nejlepší investicí ? Děkuji předem za odpověď


odpovídal(a): Redakce

plus500

Dobrý den Dozvěděl jsem se od známého o "investičním softwaru plus500". Říká Vám toto něco? Myslíte si že jde o kvalitní a bezpečný způsob jak začít investováním? Nebo spíš lépe řečeno s investičním experimentováním v řádech stovek až tisíců korun českých? Jsem v oblasti investic absolutní novorozeně, zatím tento program používám cca měsíc ve zkušebním DEMO módu, kde se "prý" obchoduje s reálnými daty, ale zatím (v demo módu) s virtuálními penězi. Přemýšlím o přechodu o takzvaného ostrého obchodu s reálnými penězi. Co myslíte? Je pro absolutního začátečníka s téměř nulovými prostředky snazší/lepší cesta, jak začít? Nechci svěřovat své peníze bance. Chtěl bych se to naučit sám. Vím, že výše napsané zní dost dětinsky, přesto ocením Vaše názory a rady. Děkuji Jaroslav Ouhrabka


odpovídal(a): Redakce

dlouhodbé investování 150.000,-

Dobrý den, chtěl bych investovat 150000 které mám volné a lze je investovat dlouhodobě. Prosím poraďte kam tyto prostředky vložit s rozumnou mírou rizika a slušného výnosu. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

kam investovat?

Dobrý den, na 1/2roku, možná i déle bych potřeboval investovat 1,5 mil Kč s tím , abych měl prostředky k dispozici do 1-2 měs po vypovězení smlouvy .Poradíte mi, abych je nemusel mít na BÚ,než je použiji na svůj hlavní investiční záměr?Děkuji Stilec


odpovídal(a): Redakce

Kam investovat? Do akcií ČEZ?

Dobrý den, budu mít k dispozici 50 tisíc a rád bych je vhodně investoval. Peníze mohou být vázány klidně třeba 10 let, pokud tomu bude úročení odpovídat. Přemýšlel jsem o akciích ČEZu. Je to v současné době vhodné? Myslíte si, že jako z části státnímu podniku ČEZu nehrozí propad? Jsem ochotný podstoupit jistou míru rizika. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

výhodný produkt

Dobrý den, kam bych měl vložit cca 100 000,- Kč, aby se co nejlépe zhodnocovaly? jedná se o rezervu, kterou nutně nepotřebuji, ale na druhou stranu nechci zafixovat někde ve fondech na 5 let. vyplatí se spořící účet, např. AXXA, ING Konto? existuje např.zajištěný fond s min.garantovaným výnosem nad 2% a jistotou, že o peníze nepřijdete a v případě nouze lze např. to týdne peníze vybrat? Produkty jako stavební spoření, životky a penzijko nechci. děkuji PB


odpovídal(a): Redakce

konzervativní investice

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kde bych momentálně mohla nejlépe zhodnotit hotovost cca 200 tis. Kč? Prosím o konzervativní investici. Předem děkuji.


odpovídal(a): Redakce

pojištění vkladů

Dobrý den, jak poznám stupeň zajištění vkladu? Jsou státem pojištěné všechny bankovní vklady? Resp.jaké názvy bankovních produktů by měly spadat do kategorie státem zajištěných? Konkrétně uvažuji o termínovaném vkladu a nevím, zda obecně u všech bank jsou všechny termínované vklady ze zákona pojištěné. Dotyčná banka (J&T) tvrdí že ano, ale zda se to dá ověřit nezávisle na té bance, příp. jaké je plnění v případě problémů banky (100% ?). Přišli jsme před lety o všechny úspory v OPF (otevřený podílový fond), kdy investiční společnost Akro tvrdila, že jde o naprosto bezpečnou investici - a ejhle, peníze jsou fuč. Neradi bychom zase někomu naletěli. Které bankovní produkty jsou tedy v tomto smyslu bezpečné? Předem moc děkuji za vysvětlení této problematiky.


odpovídal(a): Redakce

Je pro mě vhodný Horizont invest?

Dobrý den, můj finanční poradce mi doporučil investici do podílových fondů, prostřednictvím investiční společnosti Conseq /konkrétní produkt horizont invest/. Můžete mi poradit, zda je výběr vhodný a zda nemám zvolit spíše investici přes bankovní instituci?Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý večer, prosím, jak velké tipujete riziko…

Dobrý večer, prosím, jak velké tipujete riziko při spoření s firmou: WPB Capital, spořitelní družstvo Palác Edison Jeruzalémská 1321/2 110 00 Praha 1 Jejich úroková sazba je velmi zajímavá, ale také velmi neobvyklá. Děkuji za Váš názor. Vlasta Motlík