FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA KAM INVESTOVAT?

odpovídal(a): Redakce

Spoření

Dobrý den, co byste poradili jako nejvýhodnější formu spoření cca 500 - 1000 Kč měsíčně - stavební spoření, životní pojištění nebo bankovní spořící účet? Děkuji, Martina


odpovídal(a): Redakce

Investice

Dobrý den, v nejbližší době budu mít k dispozici 1 milion korun. Chtěla bych poradit, kam peníze vložit, abych je za dva roky maximálně zhodnotila a hlavně bez jakéhokoli rizika. Díky moc za odpověď.



odpovídal(a): Redakce

Investice

Dobrý den, ráda bych naložila s částkou cca 300 tis. Kč, abych ji měla k dipozici přibližně za čtvrt roku a zároveň ji zhodnocovala více než na běžném účtě, bez rizika. Co by jste mi doporučili? Děkuji KA


odpovídal(a): Redakce

Úvěr Cetelem

Dobrý den, chci se zeptat, o jaký typ úvěru se jedná u společnosti Cetelem (zda je např. revolvingový, apod.). S těmito nebankovními úvěry máme nedobré zkušenosti, tak pro jistotu. Děkuji Lednická


odpovídal(a): Redakce

Penetrace v ekonomice

Penetrace v ekonomice, její význam a výpočet - popřípadě odkaz, kde toto najdu. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Strukturální fondy

Dobrý den, rádi bychom se zeptali, jaké máme možnosti čerpání ze strukturálních fondů, když je naše nové bydliště (od 1. května 2011) v Dlouhém (Záhoří, Železný Brod), kde bychom rádi rozšířili náš chov včel. Jsme oba VŠ humanitního směru obor sociální práce, média, sémiotika. Zkoumali jsme možnosti u Ministerstva zemědělství, kde byly vyhlášeny 2 výzvy "Mladý zemědělec" (letos už není možno žádat) a "Modernizace zemědělství" (je možno žádat do června 2011). V příští roce navíc nebude "Mladý zemědělec" vyhlášen vůbec vzhledem k nedostatku finančních prostředků. Výzva "Modernizace zemědělství" nijak neprotěžuje chov včel, takže naše bodové ohodnocení by bylo velmi nízké, proto jsme se rozhodli ji nepodat. Proto jsme začali přemýšlet o tom, zda bychom si pro nás oba nemohli vytvořit pracovní místa na včelí farmě (v rámci snížení nezaměstnanosti), abychom získali nějaké prostředky do začátku. Michaela navíc bude spadat do ohrožené skupiny - matky na mateřské dovolené. Zkuste prosím, přemýšlet s námi, jaké možnosti čerpání pro nás existují či takové možnosti nejsou. Velmi děkujeme!! Tom a Michaela


odpovídal(a): Redakce

Podnikatelská hypotéka

Dobrý den, chtěli bychom s manželem začít podnikat. Máme možnost koupit malý pension pro 30 osob v horách u sjezdovky. Cena nemovitosti by byla 5mil. a 1,5mil na rekonstrukci.U koho je možné žádat o úvěr nebo podnikatelskou hypotéku?většina bank poskytuje úvěry buď nižší nebo s krátkou dobou splácení.my bychom potřebovali úvěr na delší dobu.úvěr by byl zajištěn nemovitostí.momentálně jsme s manželem zaměstáni,ale takto velkou hypotéku nedostaneme.do této doby jsme nebyli podnikately.také jsme se někde dočetla, že je možný odklad splátek u těchto úvěrů,je to tak?než se podnikání rozjede,než podnikatel upraví nemovitost?co je tedy nutné pro získáín takovéhoto úvěru a u koho(konk.které banka apod.)tedy je možné žádat.o dotacích a grantech jsme tak něco četla,ale přesně nevím, kde je hledat.děkuji za radu a je možné poslat odpověď i na email: marketa-sara.p@seznam.cz


odpovídal(a): Redakce

Investice s Diamond group

Dobrý den, v nedávné době mě oslovila firma Diamond group obchodující s opcemi a nabídla velmi výhodně investovat. Snažila jsem se o nich něco najít na internetu, ale moc toho není. Tak bych se Vás chtěla zeptat, jestli tuto společnost znáte, jak je solidní a jestli investování u nich má skutečně takový výnos, jak prezentují. Garantují 12% úrok z nakoupených opcí. A protože jsem se už několikrát zklamala, tak jsem trochu skeptická a moc by mě zajímal Váš názor. Děkuji mnohokrát a zdravím Zuzana Novotná. zuza.novo@seznam.cz


odpovídal(a): Redakce

Úročení termínovaného vkladu

Dobrý den, mám u jedné banky(nevim jestli muzu jmenovat)osobní účet a k němu bych rád zřídil termínovaný účet. Banka nabízí u termínovaného účtu s pevnou úrokovou sazbou na období 3 let urok 2,25. uroky pripisuje kazdy treti mesic. Ptam se jako laik. Pokud vlozim na terminovany ucet castku napr.100 000Kc. Znamena to ze mi kazdy treti mesic prictou uroky v hodnote 6750Kc?? Dekuji za vysvetleni. V teto problematice mam porad mezery


odpovídal(a): Redakce

Reálný roční výnos

Dobrý den, dovoluji se Vás zeptat na problematiku výnosů z uložených peněz. Pokud si uložím na termínovaný účet částku 10 000 Kč s ročním výnosem 2 %, tak budu mít za rok nominální výnos z uložených oněch 10 000 Kč -) 200 Kč. A ptám se, kolik budu mít reálný výnos, když míra inflace budu např. 2% (beru průměrnou míru inflace). Respektive jaký vzoreček použiji pro výpočet reálného výnosu z uložených 10 000 Kč? Děkuji Vám za odpověď.



odpovídal(a): Redakce

Zdanění výnosů z prodeje zlata

Dobrý den, chtěl bych si u Rakouské banky Partner bank otevřít účet vedeny ve zlate a zajímá mne, zda případný výnos z rustu ceny zlata v tomto případe podleha dani z prijmu, nebo zda se toto řídí stejnými pravidly jako u nákupu fizickeho zlata. Jsem fizicka osoba. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Investice do zlata

Dobrý den, ve vasi odpovědi na jeden dotaz ohledne investičního zlata píšete, ze se dá investiční zlato koupit přímo u ČNB. Tuto informaci jsem si telefonicky overoval v ČNB a bylo mi řečeno, ze zlato neprodavaji. Jak to tedy je? Jaka banka zlato prodává? Díky za odpověd. Smid


odpovídal(a): Redakce

Míra inflace

Dobrý den, dovoluji se Vás zeptat, kde mohu, respektive pod jakým odkazem najít roční míru inflace za rok 2010? Předem děkuji za odpověď. Nashledanou


odpovídal(a): Redakce

Konzervativní investice volných finančních prostře

Dobrý den. Chtěl bych investovat 10 mil. Kč tak, aby bylo možné pobírat měsíční či čtvrtletní rentu odpovídající >20 tisícům na měsíc a zároveň se hodnota investice zvyšovala nebo aspoň zůstala zachována. Moje zkušenosti s finančními produkty a investicemi jsou mizivé, a proto bych preferoval velmi konzervativní (bezpečnou) a "bezúdržbovou" investici. Budu rád za postrčení správným směrem. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Míra inflace

Je termínovaný vklad na pět let s pevnou úrokovou sazbou 4,75 % u spořitelního družstva pod úrovní inflace? Který produkt například je výhodnější? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Spořící účet x termínovaný vklad

Je výhodnější založit si na několik let spořicí účet s pohyblivou úrokovou sazbou nebo termínovaný vklad s pevnou sazbou, protože úroky budou v nejbližších letech stoupat nebo klesat?


odpovídal(a): Redakce

Výběr spořícího účtu

Dobry den, ktery sporici ucet byste mi prosim doporucili? Jednorazovy vklad by byl cca 60t a mesicni 2-3t. Potreboval bych kratsi vypovedni lhutu a vyber aspon jednou mesicne. Dekuji mnohokrat. Petr


odpovídal(a): Redakce

Změna investice

Dobry den, prosim o radu, jak nalozit se spatnou investici. V letech 2000-01 jsem investovala vice nez 900 tisic korun do fondu AMN AMBO a Pioneer (v EUR - hlavne, USD a CHF). Ekonomicke a financni krize a zejmena prudke posileni CZK mi z investice ukously polovinu. Lze ted predpokladat, ze vsechny ztraty uz probehly a postunym rustem se ted cast ztraty smaze? Nebo mam prodat o penize nasmerovat jinam? Nijak urgentne je nepotrebuji, minimalne dalsi 2 roky, i vice. Fondy jsou akciove - USA, Germany, Russia, Global Ulilities, Global Ecology, Asia (ex-Japan). Dekuji, Cermakova PS: Mam take investovano - a podstatne vice, do ceskych akcii primo (CEZ, O2, Pegas, KB, Fortuna).


odpovídal(a): Redakce

Investice se společností SMH Markets Corporation

Dobrý den, chci se zeptat, jestli máte nějaké zkušenosti se společností SMH Markets Corporation? Uvažuji o investici a výonsy u této společnosti jsou v porovnání s ostatními investičními příležitostmi mnohem vyšší. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dotace

Dobrý den, rád bych si založil na jedné jihomoravské vesnici s cca 1900 obyvateli posilovnu.Chci se zeptat jestli je možnost získat dotace na stavbu(pozemek se všemi sítěmi mám),ale je pravděpodobné že se domluvím s radnicí o symbolickém pronájmu některé vhodné budovy a tuto dotaci bych nepotřeboval.A dále jestli je možné získat nějakou dotaci na vybavení,jak velkou,jaké jsou podmínky apod.V obci je sdružení seniorů,maminek s dětmi,sportovní kluby a rádi by takové zařízení v obci využívali.Nějaké finance i zkušenosi s prací v takovém zařízení mám,jen bych potřeboval poradit abych nemusel případně vše dotovat sám.Děkuji za radu.Prudký