FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA KAM INVESTOVAT?

odpovídal(a): Redakce

Franšíza

Dobrý den, potřebovala bych vysvětlit pojem franchising. Na stránkách jako je www.avexsystems.eu je potřeba se nezávazně objednat, proto volím tuto cestu. Děkuji Vám. Miki


odpovídal(a): Redakce

Diamond Group

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu. Před několika dny se mi ozvala, pro mě neznámá společnost DIAMOND GROUP. Volali mi a nabídli, že mohu s nimi zúročit peníze 12% ročně. Nevím zda se nejedná o nějaký podvod. Napsali mi tento dopis: KOPIE: "Na základě naší telefonické dohody Vám zasílám odkaz na naše webové stránky a můj kontakt. Základní informace o společnosti a našich bankovních partnerech najdete na http://www.ixpand.info/ Společnost DG Trading Corp na finančních trzích působí více jak deset let a využívá pouze jednu unikátní obchodní strategii založenou na opčním obchodování s bankami. Otevíráme dva typy účtů, buď individuální účet přímo na jméno klienta s minimálním vkladem 500tis USD, nebo tzv. podúčet k Sběrnému fondovému účtu DGT, které jsou vedeny u našeho bankovní partnera Valartis Bank http://www.valartis.li/EN/Home/, limity pro Fondový účet nejsou. Účet má tři parametry, fixní úrok 12% p.a., vázanost vkladu 90 dní, měna EUR/USD. Pro přehlednost samozřejmě budete mít internetbanking. Založení účtu je možné přes telefon-internet nebo na pobočce. Pro více informací se můžeme domluvit na osobní schůzce na pobočce, nebo řešit na níže uvedených kontaktech. S přáním hezkého dne, Roman Hegenbart account manager tel: +420 728 210 959 roman.hegenbart@ixpand.info DG Trading Corp Novomlýnská 5 Praha 1" Prosím, můžete mi říct, zda je ta jejich nabídka věrohodná, zda vůbec taková společnost na českém trhu působí? Předem moc děkuji. S pozdravem Petr L.



odpovídal(a): Redakce

Investice do podílových listů

Dobrý den, rád bych si vytvořil portfolio u jedné z investičních společností /ISČS/, do kterého bych soustředil podílové listy několika růstových OPF, které tato investiční společnost obhospodařuje. Chci samozřejmě diverzifikovat riziko, část do dluhopisových, část do smíšených a část do akciových fodů. Na co si dát při této investiční strategii pozor - chci průběžně nakupovat, prodávat i příp. měnit podílové listy určitého fondu za PL jiného fondu spravovaného touto investiční společností. Děkuji za radu. Jaroslav E.


odpovídal(a): Redakce

Termínovaný vklad

Jaký zvolit termínovaný vklad na 3.roky?Vklad 700000Kč.Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Dotace pro začínající podnikatele

Dobry den, jsem zamestanec v malem obchode + smenarna, muj sef mi chce obchod prodat, proto si zaridim zivnostenske opravneni a budu dale obchod provozovat, chci se zeptat jestli je v tomto pripade mozne ziskat nejakou dotaci pro zacinajici podnikatele? Napr. na opravu provozovny, zlepseni sluzeb atd. Dekuji za odpoved


odpovídal(a): Redakce

Kam investovat

Dobrý den, chtěl bych se zeptat co by jste mi poradily, jak naložit co nejlépe se 100 000kč. Jestli zkusit nějaký prémiový účty nebo se vrhnout na komodity apod. K tim účtum jsem našel např. tyto dva typy: http://www.csas.cz/banka/nav/osobni-finance/premiovy-vklad/o-produktu-d00013495 http://www.csas.cz/banka/nav/osobni-finance/akciovy-premiovy-dluhopis-ii-cs2015/o-produktu-d00014920 Jsou pro mě výhodné? Děkuji za radu.


odpovídal(a): Redakce

Dotace

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem ohledně dotací z fondů EU. Jsem zpracovatelem veřejné zakázky malého rozsahu na projektovou dokumentaci ke stavebnímu povolení na stavební úpravy objektu občanské vybavenosti. Zadavatelem této zakázky je obec a ta by na základě projektu chtěla žádat o dotaci. V tuto chvíli je situace následující. Obec chce získat stavební povolení a na základě rozpočtu chce zjistit jestli na dotaci dosáhne a případně v jaké výši. Já jako zpracovatel projektové dokumentace mám zpracovat rozpočt stavby sloužící průvě k tomu, aby bylo možné řešit velikost a možnost dotace. Onen rozpočet je však kámen úrazu. Projektová dokumentace pro stavební povolení není rozpracována do takových detailů, aby bylo možné sestavit přesný položkový rozpočet. K tomu je třeba realizační dokumentace a tu obec zatím nechce, protože je drahá a oni chtějí zatím zjístit výši dotace a možnosti čerpání. Moje otázka je tedy taková: Pokud obec předloží projekt s rozpočtem (v některých částech nepřesným) může získat informace o výši dotace a možnosti čerpání s tím, že by po zvážení situace dodala dokumentaci pro realizaci stavby s detailním rozpočtem, který by byl závazný? Je možnost v průběhu žádosti o dotaci projekt upřesnit a dodat podrobný položkový rozpočet. Doslechl jsem se, že odsouhlasený rozpočet je závazný a pokud konstrola zjistí, že položky v rozpočtu a na stavbě nesedí, tak je to důvod k zamítnutí dotace. Shrnutí: Obec chce zjistit možnost čerpání a výši dotace, ale chce zatím zpracovat jen dokumentaci pro stavební povlení s rozpočtem u kterého vím, že nebude tak přesný, aby mohl být závazný pro plnění. Děkuji za jakýkoliv Váš názor na tuto situaci. Předem Vám děkuji. S pozdravem Tomáš Bláha


odpovídal(a): Redakce

Spořící účty

Dobrý den, kupuji byt, který financuji hypotékou. Potřebuji poradit, kam bych mohl měsíčně ukládat pravidelnou částku, kde se bude nejvíce úročit. Rád bych doplatil byt dříve, případně úročením pravidelného vkladu zaplatil úroky z hypotéky. Děkuji za odpověď na email případně. Jan Hanuš


odpovídal(a): Redakce

Vývoj kurzu EURo

Dobrý den, rád bych se zeptal na předpokládaný vývoj kurzu EUR do konce roku 2011 a také předpoklad vývoje v dalších letech. Mám větší částku EUR, při porovnání bankovních produktů či investic např. v CZK jsou ovšem zhodnocení EUR investic velmi nízké. Doporučujete nadále spíše držet peníze v EUR nebo vyměnit na jinou "hodnotnější" měnu a investovat/spořit v této? Děkuji za odpověď Tomáš


odpovídal(a): Redakce

Výpověď investičního pojištění

Dobrý den,chtěla bych Vás požádat o radu.Neprozřetelně jsem uzavřela Investiční pojištění do kterého jsem vložila měsíčními plátbami 48000,- během dvou let.Nyní jsem požádala po dvou letech ČPP o odkup podílových jednotek a bylo mi sděleno zamítnutí.V rekapitulaci, kterou mi zaslala ČPP ke dni 27.4.2011 byla hodnota účtu kolem 20.000,- Kč.Vzhledem k tomu,že jsem v důchodu a na další placení 1100 kč nebudu mít finanční prostředky jsem nucena toto pojištění zrušit a přijdu tak o všechny takto vložené finanční prostředky.Mohu v této věci něco podniknoutsituaci dostat od pojišťovny alespoň nějaké peníze,jinak na tom pojišťovna vydělá,zůstanou jí mé podílové fondy a zisky z nich? Děkuji za radu



odpovídal(a): Redakce

Investice do zlata a stříbra

Dobrý den. Mám k dispozici 400tis a chtěl bych koupit investiční zlato, popř. stříbro. Která z těchto kovů byste mi doporučil a kde nejlépe a hlavně bez rizika nakoupit?


odpovídal(a): Redakce

Jak investovat

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jaké jsou možnosti pravidelného investování a na jaké kritéria bych se měla při výběru zaměřit. Dále jaké jsou možnosti jednorázového investování. Děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Předčasné splacení hypotéky

Dobrý den,mám od jedné banky konsolidaci půjčky na 10 let.Splácím zatím tři roky a sedm let mi ještě zbývá.Chtěla bych ale navýšit splátky a tím pádem i snížit dobu splácení,je to vůbec možné?nebo refinancovat?nebo mi radíte něco jiného?chtěla bych to mít dříve splacené.Byla to konsolidace na 280tis,a i po třech letech splácení ještě musím splatit 330tis.Předem moc děkuji,nashledanou a hezký den.


odpovídal(a): Redakce

Spoření

Dobrý den, nedávno jsem četla, že klasická dětská konta u bank pro dlouhodobé spoření moc vhodná nejsou, že ani neporazí inflaci. Mám tříletého syna a ráda bych mu do jeho dospělosti "aspoň něco" naspořila. Bohužel investování, trhům, fondům apod. vůbec nerozumím. Prosím o radu, kde a jakým způsobem by bylo nejlepší začít investovat (žádné závratné částky, jednorázově mám k dispozici cca 10 tis., pravidelně pak měsíčně max. 500 Kč). Předem moc děkuji za radu. Gábina


odpovídal(a): Redakce

Investice "bez rizika"

Dobrý den, kam nejlépe investovat bez rizika a kdy koliv přístup k penězům. Jsem u české spořitelny kde mám sporožiro, chtěla bych odejít, ale nevím kam. Prosím o radu. děkuji


odpovídal(a): Redakce

Pravidelná investice

Dobrý den, mám k dispozici 3 000 Kč měsíčně. Existuje nějaká možnost jak tyto peníze investovat, abych věděla přesně, jaký výnos očekávat? Tedy kromě spořicího účtu a vkladní knížky. Peníze nebudu potřebovat minimálně 5 let. Předem děkuji za odpověď


odpovídal(a): Redakce

Žádost o dotace

Dobrý den, připravuji výstavbu penzionu v obci s počtem obyvatel do 2000. Kde a jakou formou mohu požádat o dotaci a jaké doklady k tomu musím předložit. Děkuji za odpověď. S úctou ing.Libor Novák


odpovídal(a): Redakce

Kurzový vývoj GBP

Dobrý den, Mám značný obnos peněz v anglických librách a velmi mne trápí její současný vývoj. Dá se ještě očekávat její návrat k hodnotám 30 kč nebo by bylo lépe ji prodat než spadne až k hodnotám 20 kč?


odpovídal(a): Redakce

Spoření Acrus

Dobrý den, rád bych se zeptal na tzv. "zlaté spoření" nabízené společností ACRUS. Díky


odpovídal(a): Redakce

Povodňové dluhopisy

Vlastním povodnové dluhopisy,z roku 1997-2002.dnes bych je chtěl prodat a nevím na koho se mám obrátit.nebo kdo mně je vyplatí.Děkuji