Dobry den, drzim asi 8000 britskych liber,…

Sekce: Investiční poradenství | Téma: Investiční certifikáty

Otázka: 10.04.2008 13:41


Dobry den, drzim asi 8000 britskych liber, ocekavam dalsi prijmy v GBP v nasledujicich mesicich a vzhledem k vyvoji kurzu GBP/CZK premyslim nad smennou transakci zminenych liber na ceske koruny, jelikoz se vyrazneho posileni britske libry ocividne asi nedockam:(. Cekat asi nema smysl, ze? Penize mam tzv. "v supliku" a premyslim, kam by bylo vhodne penize ulozit na dobu 1-2 roky. A jestli volit investice v CR v ceskych korunach nebo v GB v librach? Meli byste prosim Vas nejakou obecnou radu, jak byste se asi zachovali, kdybyste ted meli prijmy a rezervy v GBP a penize nasledujici 2 roky nepotrebovali?. Jenom doplnim: stavebni sporeni mam jiz rozebehle 4 rok a "přeplněné", dale mam jen investicni životní pojištění GENERALI, kde si nejsem jisty s jedorazovou investici, jelikoz mam vetsinu pod. v akciovem fondu. Jinak nemam zadne produkty. Dekuji a s pozdravem Jan Lejhanec

Odpověď: odpovídal(a): Redakce , 11.04.2008 10:43


Dobrý den, vzhledem ke snížení úrokových sazeb a potížím finančních subjektů ve Velké Británii lze očekávat další oslabování britské libry vůči ostatním měnám minimálně v tomto roce. Určitou výhodu vidím v evropské měně EURO, neboť ECB (Evropská centrální banka) nemá v úmyslu, alespoň prozatím, snižovat úrokové sazby. Podle všeobecného mínění nejen bankovních analytiků by mohlo během letošního roku docházet k posilování evropské měny i vůči české koruně. Odhad se blíží hranici 26-26,5Kč/EURO. Z těchto důvodů bych se přikláněl v letošním roce k investici v měně EURO. Zajímavou možnost vidím v široké nabídce tzv. investičních certifikátů. Tyto certifikáty vydávají velké světové finanční společnosti jako je Deutsche Bank nebo HSBC a obchoduje se s nimi na burze v Německu. Výhodou je, že si vybere každý investor podle svých požadavků na rizikovost investice, a tedy i výnosnost investice. Dokonce lze dnes investovat s plnou garancí,nebo částečnou ochranou proti ztrátě. Ochrana proti ztrátě může být různá. Od několika do cca 20% investované částky. Nevýhodou těchto produktů bývá omezení možného výnosu. Zpravidla se maximum výnosnosti pohybuje pod nebo kolem 10% ročně. Aktuální vývoj na trzích nahrává právě takovýmto produktům. Další možností jsou vhodně vybrané akcie vekých světových společností. V tomto případě ovšem platí, že doba investice by měla být delší. Vhodným nakombinováním různých produktů (Vaše částka by to umožňovala) můžete docílit zajímavých výnosů při rozumném riziku. S konkrétním výběrem investičního certifikátu Vám může pomoci např. burzovní makléř.


Tazatel bere na vědomí skutečnost, že odpovědi na jím položené otázky jsou výrazem subjektivního názoru odpovídajícího a nemusejí ve všech případech vyjadřovat jednoznačné a závazné výkladové pravidlo uvedeného problému. V případě, že by se tazatel chtěl uvedenou odpovědí a v ní obsaženou radou či názorem řídit, doporučujeme mu ještě konzultaci uvedeného problému s dalším odborníkem.
Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 0
Hlasováno: 0 krát

DALŠÍ DOTAZY V SEKCI: INVESTIČNÍ PORADENSTVÍ

odpovídal(a): Redakce

Povodňové dluhopisy

Kdo vyplácí povodňové dluhopisy ČESKÉ REPUBLIKY 1997-2002 19. emise


odpovídal(a): Redakce

Dividenda Kofola

Dobrý den, chtěl by jsem nakoupit nějaké dlouhodobé akcie pro zisk z dividentu. Nejsem si však jistý zda-li to chápu dobře. Například u kofoly, která nyní prodává akcie v rozmezí 500-650 kč. Dividenda za rok 2014 byla 11,1kč. Jestli to dobře chápu tak tuto částku nutno ještě zdanit tudíž 11,1*0,85 což je 9,435 kč za rok. Návratnost investice je tudíž až za 53 let?


odpovídal(a): Redakce

Náklady podílového fondu

Dobrý den, zabývám se možností investování do podílových fondů a není mi zcela jasná jedna věc: Ve všech odborných článcích na toto téma se především rozebíraly poplatky s fondem spojené. Je však pravda následující: 1) Celkové roční náklady jsou zahrnuty v ukazateli celkové nákladovosti TER, tj. VČETNĚ vstupního poplatku? 2) Ukazatel výkonnosti podílového fondu je již o tyto veškeré poplatky očištěn, tudíž výkonnost za X let p.a. nám říká, kolik skutečně za rok dostaneme (resp. v předchozích letech dostali) z vloženého vkladu? 3) Členství v podílovém fondu je na dobu neurčitou a mohu kdykoliv vystoupit? Jak dlouho případně vystoupení trvá? 4) Pokud z fondu vystoupím, znamená to, že mi automaticky bude vyplacena hodnota všech mých vkladů podle jejich aktuální hodnoty? Jaké datum (a čas) je v takovém případě určující pro vyplácenou částku? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Akcie Čechofracht

V roce 2005 jsem převzal akcie na majitele, firmy Čechofracht a.s., a nevím zda mají nějakou cenu. Jedná se o Sérii A 000751 - 000753. Prosím o radu.


odpovídal(a): Redakce

Vývoj měn

Dobrý den, zajímala by mě prognóza vývoje USD vůči CZK v příštích 3 měsících. V současné době USD výrazně posiluje a mě by zajímalo, jak může jeho kurz vypadat v lednu 2016, o kolik se může měna zdražit. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Tajné investice a dědictví

Dobrý den, zajímalo by mne jak může notář zjistit, že po smrti osoby zůstaly někde například investice v případě, kdy o této investici věděl pouze daný člověk, odeslal investici jednorázově poukázkou, a od investice nenávratně uschoval smlouvy, výpisy nechodí. Zkrátka rodina nemůže dát žádně "echo" ani neexistují informace na bankovním účtě o platbách. Ověřuje se při dědickém řízení nějak existence takových tajných prostředků, které dle zákona spadají do dědického řízení? Předem děkuji za informaci.


odpovídal(a): Redakce

Akcie z privatizace

Dobrý den, v kuponové privatizaci jsem získal nějaké akcie, které byly v roce 2001 změněny na listinou podobu. Jsou mi takovéto akcie k něčemu, dá se někde zjistit jestli mají nějakou hodnotu a zda se dají prodat? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Vývoj kurzu NZD

Dobrý den, vrátila jsem se po roce z Nového Zélandu a přivezla si s sebou i NZD (valuty). Směnu na CZK odkládám, protože je nyní pro mě velmi nevýhodný kurz (např. oproti dubnu 2015). Ač se směnou nijak nespěchám, ráda bych se zeptala, co lze v nadcházejících měsících očekávat a zda spíš nehrozí další posílení CZK? Čím je tento trend ovlivněn? Mockrát děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, potřebuju "nalít" do sro. peníze z…

Dobrý den, potřebuju "nalít" do sro. peníze z mých zdrojů, ale nechci zvyšovat zákl. kapitál. Jaké jsou možnosti prosím? Díky Tomáš B.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Jelikož jsem potřeboval nový telefon a…

Dobrý den. Jelikož jsem potřeboval nový telefon a neměl jsem finanční hotovost, musel jsem si ho koupit v obchodě na splátky přes Home Credit. Součástí smlouvy kterou jsem ale v obchodě podepisoval byla i smlouva o nějaké Premia kartě. Můj dotaz tedy je, zda pokud nebudu tuto kartu žádným způsobem využívat, budu platit za ní nějaké poplatky nebo pokuty? Chci pouze splácet telefon pomocí nastavených měsíčních splátek po dobu 11 měsíců, nic víc. Děkuji za odpověď.Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.