FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA AKCIOVÉ TRHY

odpovídal(a): Redakce

Dobry den, kam ma smysl investovat penize v radu…

Dobry den, kam ma smysl investovat penize v radu ~ milion? Spise konzervativni investor, neprilis velka mira rizika. Diky!


odpovídal(a): Redakce

nejvýhodnější zhodnocení cca 2000000 Kč s…

nejvýhodnější zhodnocení cca 2000000 Kč s krátkodobou dosažitelností (max. jeden rok) kromě termínovných vkladů



odpovídal(a): Redakce

Dobry den, chci kratkodobe investovat castku…

Dobry den, chci kratkodobe investovat castku priblizne 40 tis. Kc tak, aby se penize co mozna nejvice zhodnotily a zaroven nemam prilis kladny vztah k riziku. Uvazovala jsem o peneznich fondech nebo sporicich uctech bank, ale v tak siroke nabidce by mi trvalo delsi dobu, nez bych se zorientovala. Potrebovala bych konkretni radu, jak si stoji ruzne tyto fondy, pripadne jake jsou nabidky bank s doporucenim, kam investovat. Predem dekuji za odpoved.


odpovídal(a): Redakce

ad1)doporucili byste mi v soucasne dobe investici…

ad1)doporucili byste mi v soucasne dobe investici do zlata? v radu par tisc chci koupit zlate mince. ad2)vykoupi prodejce v radnem kurzu (ad2a-jaky je akceptovatelny dle vas poplatek za vykup) tyto mince kdykoliv je budu chtit prodat. ad3) kdyz ne tak kde muzu prodat tyto mince kdyz se mi bude zdat se se situace nevyviji dobe? diky


odpovídal(a): Redakce

Dobry den :-) Rad bych vyuzil Vasi nabidky a…

Dobry den :-) Rad bych vyuzil Vasi nabidky a zeptal se Vas na par rad ohledne investovani. Chtel bych jednorazove investovat 50.000Kc do akcioveho fondu. Nevim si rady s vyberem. DAle vazne uvazuji o prumerovem investovani do akcii pres RM-system. Je mozno vse zaridit mimo CR? Studuji totiz v Australii a domu se vracim az za rok. Predem moc dekuji ! S pozdravem, Miroslav Lazik.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, dovolte mi jeden menší dotaz -…

Dobrý den, dovolte mi jeden menší dotaz - zajímalo by mě, kde a jakým způsobem zjistím tzv. rozhodný den, ke kterému je nutno držet akcie pro přiznání nároku na příp. dividendu. Může toto datum připadnout každý rok na jiný den? Konkrétně se mi jedná o akcie Philip Morris. Děkuji za odpověď a srdečně zdravím! D.C.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosím o odpověď na tento dotaz: V…

Dobrý den, prosím o odpověď na tento dotaz: V roce 2004 mi končí stavební spoření. Setkal jsem se už s několika nabídkami, abych ještě v roce 2003 uzavřel nové stavební spoření a po ukončení starého spoření tak mohl čerpat výhody podle starého znění zákona. Vím, že nelze mít současně dvě stavební spoření. Co doporučujete?


odpovídal(a): Redakce

Můžete mi zaslat Vaši odpověď na následující…

Můžete mi zaslat Vaši odpověď na následující dotaz: Zadán: 12.05. 2002 21:38 Název sekce: Investiční poradenství Zodpovězen: 15.05. 2002 09:37 Otázka: Povinná kauce k provozování obchodní činnosti byla právně ošetřena smlouvou o půjčce, ve které se mimo jiné praví: Věřitel poskytl dlužníkovi půjčku ve výši 68.000,- Kč splatnou včetně úroků do 20 let od podpisu této smlouvy proti zpětnému převodu vlastnického práva ke 2 ks cenných papírů "United States Treasury Security Stripped Intereset Paymend 0,00%", ke kterým získá věřitel vlastnické právo na základě smlouvy o zajišťovacím převodu vlastnického práva, kterou účastníci uzavřou současně s toutou smlouvou. Ve smlouvě o zajišťovacím převodu vlastnického práva se mimo jiné praví: Převodce prohlašuje, že zakoupí 2 ks výše uvedených cenných papírů v nominální hodnotě 1 000 USD splatné v roce 2021. Od obchodní společnosti jsem nyní obdržel obchodní příkaz (k otevření účtu u makléřské firmě), který mám podepsat před notářem a odeslat zpět obchodní společnosti. Údaje obchodního příkazu: Typ obchodu: N/P v zahranií Název cenného papíru: STRIPI 0,00 11/21 Ident.symbol (ISIN) 912833LF5 Počet kusů: 2 Cenový limit : 0,00000 Trh: NASQAO Mé dotazy: -O jaké cenné papíry se jedná? -ač bylo řečeno, že cenné papíry byly již zakoupeny, pak proč je uveden v obchodním příkazu cenový limit 0,00000 místo 1 000 USD? Než něco podepíši, musím být dobře informován. Děkuji předem za informaci. O.Scheufler Odpověď: Odpoved na tento dotaz byla zadateli zaslana e-mailem dne 9.5.2002.


odpovídal(a): Redakce

Vazeny pane Sveda, protoze jsem dlouhodobe v…

Vazeny pane Sveda, protoze jsem dlouhodobe v zahranici,prosim o komunikaci prez e-mail.Zajimal by me Vas nazor na vyvoj akci Unipetrolu.Je mozna financni transakce na zahranicni banku? Dekuji a zdravim Jaromir Zabel


odpovídal(a): Redakce

Kde zjistím (adresa na webu) aktuální hodnotu…

Kde zjistím (adresa na webu) aktuální hodnotu cenných papírů "United States Treasury Security Stripped Intereset Paymend 0,00%". Předem děkuji za odpověď.



odpovídal(a): Redakce

jeste bych se rad zeptal: da se nekde sehnat napr…

jeste bych se rad zeptal: da se nekde sehnat napr. za cca 10 let zpet seznam firem, ktere vyplaceji pravidelne ci obvykle dividendu na jednotlivou akcii? Podle vyvoje kurzu a informaci o dalsich pripadnych investicich, ktere by asi dalsi vyplaceni dividend ovlivnilo bych si zvazil pripadnou investici.


odpovídal(a): Redakce

Přeji pěkný den. Jenom malý dotaz. Máte pobočku…

Přeji pěkný den. Jenom malý dotaz. Máte pobočku pouze v Brně nebo i jinde po republice? Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

mám 1 000 000 Kč volných prostředků, ráda bych…

mám 1 000 000 Kč volných prostředků, ráda bych imnvestovala do fondu, s mírným rizikem, chci částku rozdělit , můžete mi poradit?


odpovídal(a): Redakce

Dobry den! Dostalal jsem darem od otce pozemek a…

Dobry den! Dostalal jsem darem od otce pozemek a musim koupit kolek v hodnote 500,-Kc. Kde tento kolek sezenu? A co je potreba udelat dale v teto veci - prepis v katalstru apod.? Dekuji.


odpovídal(a): Redakce

Přeji hezký den. Dostal jsem nabídku na odkup…

Přeji hezký den. Dostal jsem nabídku na odkup akcií Aero Holding a.s ISIN CS0005002864 za cenu 36,- /kus . Jak výhodná je tato nabídka ? Radil by jste prodat či držet? Děkuji za odpověď .


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, da se nekde sehnat napr. za cca 10 let…

Dobry den, da se nekde sehnat napr. za cca 10 let zpet seznam firem, ktere vyplaceji pravidelne ci obvykle dividendu na jednotlivou akcii? Podle vyvoje kurzu a informaci o dalsich pripadnych investicich, ktere by asi dalsi vyplaceni dividend ovlivnilo bych si zvazil pripadnou investici. ad b)Muzu nakoupit akciea kde i sam jako obcan aniz by to bylo pres nejakou spolecnost? ad c) Od kolika financnich prostredku je mozne zapojit se do spekluca s komoditami? ad d)Predpokladam, ze smlouva o stavebnim sporeni uzavrena pred temi zmenami, o kterych se mluvi plati beze zmen a vztahuje se na ni podpory dle podminek podle zakona platneho v dobe uzavreni tj budu dostavat kazdy rok st.podporu 4500 i v dalsich letech az bude platit novelizace tohoto zakona? moc diky.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, zajimalo by me, jaky je Vas nazor na…

Dobry den, zajimalo by me, jaky je Vas nazor na koupi akcii spolecnosti Vitkovice. V posledni dobe jejich kurs roste. Dekuji za odpověd. Tomáš Dostál


odpovídal(a): Redakce

Přeji hezký den. Ráda bych využila Vašeho…

Přeji hezký den. Ráda bych využila Vašeho poradenství. Jsem studentka (a ještě minimálně dva roky budu) a zároveň FO podnikatel. Měsíčně mohu investovat 1500-2000Kč, navíc jednorázově ročně cca 10-20tis. Přemýšlela jsem o stavebním spoření - vzhledem k tomu, že za cca 3-5 let bych ráda koupila byt, ale při svých finančních možnostech a cenách bytů (počítám 1 500 000Kč) si nejsem úplně jistá, zda je to nejvhodnější forma investice právě v mém případě. Z důvodů daňových úlev je mi zase "sympatické" penzijní připojištění... Můžete mi prosím poradit, co by pro mě bylo vhodnější, případně navrhnout další možnosti? Díky, Tereza


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, prosila bych Vás o radu, jak nejlépe…

Dobrý den, prosila bych Vás o radu, jak nejlépe investovat 120000 korun, které momentálně nepotřebuji a nechci aby byly uloženy pod matrací, ale tam, kde by něco vydělali. Děkuji za odpověd


odpovídal(a): Redakce