FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA AKCIOVÉ TRHY

odpovídal(a): Redakce

Doporučte prosím výhodné investování 200.000Kč na…

Doporučte prosím výhodné investování 200.000Kč na 4 roky. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

díky za zodpovezení akcie Unipetrol- nucený…

díky za zodpovezení akcie Unipetrol- nucený odprodej/ já si je ponechal a co dál-jsou volně obchodovatelné, tedy zřejmě držet, nebezpečí nehrozí ? nemohou mne nejak vyšachovat ? dekuji



odpovídal(a): Redakce

stratil jsem prehled v kauze unipetrol - bude…

stratil jsem prehled v kauze unipetrol - bude uskutecnen nuceny odprodej akcii, prosím o vás výhled v cene akcií a jejich dalsí pohyb. dekuji


odpovídal(a): Redakce

poraďte prosím,jaké konkrétní kroky je třeba…

poraďte prosím,jaké konkrétní kroky je třeba podniknout,abych za akcie Sokolvské uhelné (59ks)získala peníze.Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, rozhodla jsem se investovat do nákupu…

Dobrý den, rozhodla jsem se investovat do nákupu podílových fondů nebo akcií některých společností (např. ČEZ apod.) a protože jsem úplným nováčkem, chtěla jsem se zeptat jakou formou je možné nakupovat (je třeba nějaký makléř?), případně kde a jaké náležitosti ke koupi potřebuji. Děkuji. Iva S.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, chtela bych se zeptat, co vsechno …

Dobry den, chtela bych se zeptat, co vsechno (jake dokumenty) potrebuje obcan USA k zalozeni s.r.o. v CR a jestlize kdyz nema v CR trvaly pobyt, staci cesky hovorici jednatel s trvalym pobytem na uzemi CR. Dekuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,mám na sporožirovém účtu ČS přibližně…

Dobrý den,mám na sporožirovém účtu ČS přibližně 500tis. korun a chtěl bych je nějak lépe zúročit, ale jelikož jsem úplný laik v investování, tak nevím co by bylo pro mne nejvhodnější,ale nerad bych o ně přišel.Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, rád bych se zeptal, jakým způsobem…

Dobrý den, rád bych se zeptal, jakým způsobem investovat on-line do hodnot předních světových akciových indexů. Ďekuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Rád bych zjistil jednoduchý rozdíl mezi valuty a…

Rád bych zjistil jednoduchý rozdíl mezi valuty a devizy. Mám účet u ČSOB v eurech a jedná se mi o kurzovní lístek. Dále bych rád z tohoto účtu doplatil úvěr za auto. Můžete mi poradit jaký je nejvýhodnější způsob. Děkuji Hurta T.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, mám na 100 000 Kč volných finančních…

Dobrý den, mám na 100 000 Kč volných finančních prostředků a chtěl bych investovat především do naturáliích nebo jiných reálných aktiv, dle mého názoru je velmi jistá platina nebo do akcií prostřednictvím podílového fondu, římž bude zajištěna menší rizikovost. Můžete mi prosím poradit zda je lepší to či ono nebo Váš názor jak tuto čátsku co nejlépe zhodnotit, samozžřejmě za přiměřené riziko. Předem děkuji



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den! Rád bych se Vás zeptal na Váš názor…

Dobrý den! Rád bych se Vás zeptal na Váš názor na kvalitu a vyhlídky České rodiny fondů Pioneer? Tyto fondy se po roce 2000 výrazně propadly a i jejich současné tempo růstu za konkurencí (která povětšinou již ztráty z dřívější doby dohnala;navíc mají většinou i nižší nákupní poplatky) poněkud pokulhává. Nevím proto, jestli mám z těchto fondů vystoupit nebo do nich naopak dále investovat. Děkuji. M.Mojžíš


odpovídal(a): Redakce

Nevíte kdo na načem trhu zastupuje investiční…

Nevíte kdo na načem trhu zastupuje investiční společnost FRANKLIN TEMPLETON ?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, uvažuji o investování do zahraničních…

Dobrý den, uvažuji o investování do zahraničních akcií. Mohl byste mi poradit, kde na internetu najdu denní kurzy těchto akcií? Zajímá mě hlavně německá a americká burza. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Z rodiného rozpočtu mohu jěště spořit 1500 Kč.…

Z rodiného rozpočtu mohu jěště spořit 1500 Kč. Jak nejlepe zhodnotit tyto peníze tak, abych je mohl mít zhruba do měsíce po ukončení k dispozici ? Časový horizont 1 až 1,5 roku.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den . Mám volnou finnační hotovost v…

Dobrý den . Mám volnou finnační hotovost v hodnotě 100 tisíc korun . Prosím o radu její zhodnotcení v horizontu 5 až 10 let. Děkuji Nguyen


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaký je váš…

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaký je váš názor na hodnotu akcií Mittal Steel Ostrava. Má smysl do nich investovat? A na jakou částku si myslíte, že by mohly v horizontu roku až dvou vystoupit? Druhý můj dotaz se týká dividend? Které společnosti vyplácejí nejvyšší dividendy? Děkuji moc za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Mám doporučení pro investice prostřednictvím…

Mám doporučení pro investice prostřednictvím společnosti Colosseum a.s. Myslíte si, že v podstatě i pro laika je to krok správným směrem z hlediska důvěrihodnosti a výkonnosti této společnosti při zhodnocování úspor v řádu 30 000 USD. Děkuji za odpověď. Přeji hezké dny. Eichler


odpovídal(a): Redakce

prosim o zjisteni nejlepsiho zpusobu uveroveho…

prosim o zjisteni nejlepsiho zpusobu uveroveho financovani na zacinajici podnikani v prumyslove vyrobe ve vysi cca.400000kc.Chci hotovostní pujcku,kterou vlozim na ruzne veci do podnikani.Mohu v soucasne dobe dolozit cisty prijem 15000kc.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, v prvni rade bych Vam chtel podekovat…

Dobry den, v prvni rade bych Vam chtel podekovat za vyborne sluzby, ktere touto formou poskytujete. Dotazu mam vice, nejdrive bych se chtel zeptat co si myslite o potencialu polskeho akcioveho trhu, zda ho ceka podobny rust jako ceske akcie pred dvema lety a ktere konkretni tituly z Warsavske burzy byste mi doporucil (slysel sem,ze napr.spolecnost KGHM by mohl cekat podobny osud jako CEZ). Dale by me zajimal Vas nazor na Japonske, Nemecke, Cinske a Turecke trhy (alespon strucne:-)) A druha moje cast dotazu se tyka online brokeru. Doposud jsem s tuzemskymi akciemi obchodoval pres maklere,chtel bych vsak obchodovat pres internet. Ocenil bych pristup nejen k tuzemskym, ale i k zahranicnim, zejmena polskym, akciim. Dalsimi mymi kriterii jsou vyse poplatku a sire a kvalita nabizenych sluzeb. V podstate se rozhoduji mezi tremi: Fio, Brokerjet a Patria-Direct. Srdecny dik za Vasi odpoved, Vas spokojeny ctenar.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Chtěl bych investovat do fondu ISČS…

Dobrý den. Chtěl bych investovat do fondu ISČS Sporotrend. Asi na 1-3 roky. Jaký je Váš názor. Není současný kurz už moc vysoko? Dále mám dotaz na akcie unipetrolu výhled ve vstejném časovém období. Děkuji.