Dobry den, v prvni rade bych Vam chtel podekovat…

Sekce: Investiční poradenství | Téma: Akciové trhy

Otázka: 18.01.2006 19:51


Dobry den, v prvni rade bych Vam chtel podekovat za vyborne sluzby, ktere touto formou poskytujete. Dotazu mam vice, nejdrive bych se chtel zeptat co si myslite o potencialu polskeho akcioveho trhu, zda ho ceka podobny rust jako ceske akcie pred dvema lety a ktere konkretni tituly z Warsavske burzy byste mi doporucil (slysel sem,ze napr.spolecnost KGHM by mohl cekat podobny osud jako CEZ). Dale by me zajimal Vas nazor na Japonske, Nemecke, Cinske a Turecke trhy (alespon strucne:-)) A druha moje cast dotazu se tyka online brokeru. Doposud jsem s tuzemskymi akciemi obchodoval pres maklere,chtel bych vsak obchodovat pres internet. Ocenil bych pristup nejen k tuzemskym, ale i k zahranicnim, zejmena polskym, akciim. Dalsimi mymi kriterii jsou vyse poplatku a sire a kvalita nabizenych sluzeb. V podstate se rozhoduji mezi tremi: Fio, Brokerjet a Patria-Direct. Srdecny dik za Vasi odpoved, Vas spokojeny ctenar.

Odpověď: odpovídal(a): Redakce , 23.01.2006 18:33


Dobrý den, všeobecně o středoevropském regionu platí, že je stále ještě atraktivní, nicméně již ne levný. Z toho plyne, že růstový potenciál zde je, ale již se nedá očekávat zhodnocování o desítky až stovky procent jako tomu bylo v minulých letech. Polský trh měl v roce 2004 trošku méně růstový průběh, protože se na něm stále emitují nové IPO, což snižuje objem peněz investovaných do omezeného počtu titulů, jako třeba v Praze. Jinak Vámi zmíněné zahraniční trhy byly v minulém roce velice prorůstové. Každý z nich rostl o více jak 30%. Krom německého trhu, kdy byl růst zapříčiněn volbami si myslím, že růst bude pokračovat i v letošním roce. Mimo tyto trhy budou zajímvé i trhy jako Rusko, či Izrael. Na všechny tyto trhy se nejpohodlněji dostanete přes investiční certifikáty, které jsou denominované v EURech, ale jejím prostřednictvím můžete participovat na jakémkoliv trhu. Obchody s těmito produkty Vám nabídne pouze takový broker, který je držitelem derivátové licence. Společnost Cyrrus tyto obchody zprostředkovává. je však zaměřena na aktivní obchodování přes makléře. Výhodou je analytické zázemí a poradenská činnost, kterou Vám on-line broker nenabídne. Protikladem jsou vyšší poplatky. Naopak pokud se rozhodnete mezi společnostmi níže jmenovanými, nemůžete se minout, poplatky u diskontních brokerů jsou nižší a pohybují se v rozmezí od 0,35 do 1,0%, negativem je chybějící servis a přebírání zoodpovědnosti za provedení transakce při telefonátu. Internetové terminály mohou klientům zamrzat. Přejeme Vám štastnou ruku při výběru partnera.


Tazatel bere na vědomí skutečnost, že odpovědi na jím položené otázky jsou výrazem subjektivního názoru odpovídajícího a nemusejí ve všech případech vyjadřovat jednoznačné a závazné výkladové pravidlo uvedeného problému. V případě, že by se tazatel chtěl uvedenou odpovědí a v ní obsaženou radou či názorem řídit, doporučujeme mu ještě konzultaci uvedeného problému s dalším odborníkem.
Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 0
Hlasováno: 0 krát

DALŠÍ DOTAZY V SEKCI: INVESTIČNÍ PORADENSTVÍ

odpovídal(a): Redakce

Povodňové dluhopisy

Kdo vyplácí povodňové dluhopisy ČESKÉ REPUBLIKY 1997-2002 19. emise


odpovídal(a): Redakce

Dividenda Kofola

Dobrý den, chtěl by jsem nakoupit nějaké dlouhodobé akcie pro zisk z dividentu. Nejsem si však jistý zda-li to chápu dobře. Například u kofoly, která nyní prodává akcie v rozmezí 500-650 kč. Dividenda za rok 2014 byla 11,1kč. Jestli to dobře chápu tak tuto částku nutno ještě zdanit tudíž 11,1*0,85 což je 9,435 kč za rok. Návratnost investice je tudíž až za 53 let?


odpovídal(a): Redakce

Náklady podílového fondu

Dobrý den, zabývám se možností investování do podílových fondů a není mi zcela jasná jedna věc: Ve všech odborných článcích na toto téma se především rozebíraly poplatky s fondem spojené. Je však pravda následující: 1) Celkové roční náklady jsou zahrnuty v ukazateli celkové nákladovosti TER, tj. VČETNĚ vstupního poplatku? 2) Ukazatel výkonnosti podílového fondu je již o tyto veškeré poplatky očištěn, tudíž výkonnost za X let p.a. nám říká, kolik skutečně za rok dostaneme (resp. v předchozích letech dostali) z vloženého vkladu? 3) Členství v podílovém fondu je na dobu neurčitou a mohu kdykoliv vystoupit? Jak dlouho případně vystoupení trvá? 4) Pokud z fondu vystoupím, znamená to, že mi automaticky bude vyplacena hodnota všech mých vkladů podle jejich aktuální hodnoty? Jaké datum (a čas) je v takovém případě určující pro vyplácenou částku? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Akcie Čechofracht

V roce 2005 jsem převzal akcie na majitele, firmy Čechofracht a.s., a nevím zda mají nějakou cenu. Jedná se o Sérii A 000751 - 000753. Prosím o radu.


odpovídal(a): Redakce

Vývoj měn

Dobrý den, zajímala by mě prognóza vývoje USD vůči CZK v příštích 3 měsících. V současné době USD výrazně posiluje a mě by zajímalo, jak může jeho kurz vypadat v lednu 2016, o kolik se může měna zdražit. Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

Tajné investice a dědictví

Dobrý den, zajímalo by mne jak může notář zjistit, že po smrti osoby zůstaly někde například investice v případě, kdy o této investici věděl pouze daný člověk, odeslal investici jednorázově poukázkou, a od investice nenávratně uschoval smlouvy, výpisy nechodí. Zkrátka rodina nemůže dát žádně "echo" ani neexistují informace na bankovním účtě o platbách. Ověřuje se při dědickém řízení nějak existence takových tajných prostředků, které dle zákona spadají do dědického řízení? Předem děkuji za informaci.


odpovídal(a): Redakce

Akcie z privatizace

Dobrý den, v kuponové privatizaci jsem získal nějaké akcie, které byly v roce 2001 změněny na listinou podobu. Jsou mi takovéto akcie k něčemu, dá se někde zjistit jestli mají nějakou hodnotu a zda se dají prodat? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Vývoj kurzu NZD

Dobrý den, vrátila jsem se po roce z Nového Zélandu a přivezla si s sebou i NZD (valuty). Směnu na CZK odkládám, protože je nyní pro mě velmi nevýhodný kurz (např. oproti dubnu 2015). Ač se směnou nijak nespěchám, ráda bych se zeptala, co lze v nadcházejících měsících očekávat a zda spíš nehrozí další posílení CZK? Čím je tento trend ovlivněn? Mockrát děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, potřebuju "nalít" do sro. peníze z…

Dobrý den, potřebuju "nalít" do sro. peníze z mých zdrojů, ale nechci zvyšovat zákl. kapitál. Jaké jsou možnosti prosím? Díky Tomáš B.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Jelikož jsem potřeboval nový telefon a…

Dobrý den. Jelikož jsem potřeboval nový telefon a neměl jsem finanční hotovost, musel jsem si ho koupit v obchodě na splátky přes Home Credit. Součástí smlouvy kterou jsem ale v obchodě podepisoval byla i smlouva o nějaké Premia kartě. Můj dotaz tedy je, zda pokud nebudu tuto kartu žádným způsobem využívat, budu platit za ní nějaké poplatky nebo pokuty? Chci pouze splácet telefon pomocí nastavených měsíčních splátek po dobu 11 měsíců, nic víc. Děkuji za odpověď.Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.