FORMULÁŘ PRO VLOŽENÍ DOTAZU:

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale poradna investiční poradenství je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

DOTAZY NA TÉMA AKCIOVÉ TRHY

odpovídal(a): Redakce

Mám na Sporoinvestu 250000 jeho výnosy jsou v…

Mám na Sporoinvestu 250000 jeho výnosy jsou v posledních měsících malé.Uvažuji o převedení peněz na termínovaný vklad nejlépe v EUR podle výkonu bank.Je to rozumné?


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,rada bych kdyby ste mi poradili nejake…

Dobrý den,rada bych kdyby ste mi poradili nejake vhodne produkty na investovani v Eurech. Rada bych investovala s mirnym rizikem na kratsi casovy usek. Dekuji



odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, z dědictví jsem dostal 60 akcií…

Dobrý den, z dědictví jsem dostal 60 akcií společnosti VUES Brno a mám možnost je prodat zájemci za cca 350 Kč/ks. Zjistil jsem, že nominální hodnota je 1000 Kč, poslední obchody se uskutečnily před 4 roky, kdy akcie byly obchodovány za cca 450 Kč. Vůbec netuším kolik je jejich současná tržní hodnota, a zda je 350 Kč za akcii málo nebo hodně. Mám za tuto cenu prodávat nebo je nechat v držení? Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, v prosinci skončí stavební spoření…

Dobrý den, v prosinci skončí stavební spoření u Reiffeisen banky, které jsem založila své dceři (nar.1990) s cílovou částkou 130.000. Předpokládám, že dcera bude dalších min. 5 let studovat a peníze nebude potřebovat. Jak byste doporučovali s částkou naložit? Mohu pokračovat v dalším spoření cca 1500 Kč měsíčně a nerada bych o zřejmě jediné pro ní naspořené peníze přišla:) Děkuji za odpověď, s pozdravem, Naďa Plzáková


odpovídal(a): Redakce

Koupil jsem podílové listy Iscs Sporotrend 10…

Koupil jsem podílové listy Iscs Sporotrend 10 000ks za 2 10 000ks za 1,9 10 000ks za 1,85 10 000ks za 1,7 10 000ks za 1,75 30 000ks za 1,5 Kurs pořát klesá.Dělám správně že nakupuji,nebo se mám radši uklidnit?


odpovídal(a): Redakce

Dobry vecer,potrebovala bych vedet kde najdu…

Dobry vecer,potrebovala bych vedet kde najdu informace o zakonu kteru reguluje navyseni ci maximalni urok, ktery mohou aplikovat banky a take kde mohu najit informace, co je potreba pokud zahranicni banka chce vstoupit na nas bankovni trh. dEKUJI ZA ODPOVED. LUCIE BARTOSOVA


odpovídal(a): Redakce

Před rokem jsem investoval do podílového fondu -…

Před rokem jsem investoval do podílového fondu - IKS dluhopisový s tím, že dle vyjádření mého poradce lze očekávat roční výnos kolem 10%. Dnes je ale situace taková, že moje investice je po roce ztrátová (cca 1,5%). Chtěl bych poradit, zda mám podílové listy odprodat i přes další ztrátu (poplatek 1%) a investovat jinam nebo lze u tohoto konkrétního fondu v dalším období očekávat nějaké zlepšení. Děkuji za odpověď.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, před více jak jedním rokem jsem…

Dobrý den, před více jak jedním rokem jsem investovala své volné finance do podílových listů České Spořitelny. Byly to fondy Sporobond a Sporoinvest. Sporoinvest vydělává pořád, tam je to v pořádku, ale Sporobond se propadá, chtěla jsem se tedy zeptat, jestli nemáte odhad, jak se obchody budou do budoucna vyvíjet, jestli mám listy ze Sporobondu rychle prodat, abych o všechny své peníze nepřišla, nebo jestli mám naopak nějaké přikoupit, dokud je cena nižší s předpokladem, že se fond vzpamatuje???


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, ráda bych ze svého platu měsíčně…

Dobrý den, ráda bych ze svého platu měsíčně investovala 1000 - 5000,-Kč. Vím že jde o značně malou částku, ale je nějaká možnost jak tyto prostředky zhodnotit? Děkuji za odpověď . A


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den,máme zainvestovanou částku v…

Dobrý den,máme zainvestovanou částku v otevřených podílových fondech(peněžní, dluhopisové v celkové částce cca 1.500 mil. Kč) V současné době však tyto fondy nemají tak dobré výsledky jak by jsme si představovali,obzvlášť dluhopisové jsou ve značném propadu.Peněžní fondy se pohybují pod 1 % p.a.V současné době jsou nabízeny také investiční certifikáty.Můžete mi sdělit,které banky tyto certifikáty nabízejí a jaké jsou podmínky při jejich nákupu a prodeji,případné klady a zápory těchto certifikátů. Děkuji Šindelář



odpovídal(a): Redakce

Můžete mi zalsat stručnou informaci, jestli je…

Můžete mi zalsat stručnou informaci, jestli je možné na pobočce České spořitelny Praha 4, Budějovická zakoupit akcie a když ano, tak kde (přepážka, pověřená osoba?, atd.) Děkuji.


odpovídal(a): Redakce

DOSTALA JSE MVETSI CAST PENEZ A PREMYSLIM O…

DOSTALA JSE MVETSI CAST PENEZ A PREMYSLIM O JEJICH ZHODNOCENI. NEVIM, yda je lepsi podilovy fond, vkladovy list nebo stavebni sporeni bez statni podpory.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, jsem 20ti letá studentka a chtěla bych…

Dobrý den, jsem 20ti letá studentka a chtěla bych se zeptat na možnost půjček pro studenty, která banka tuto možnost poskytuje a co vše je k tomu potřeba. Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Chtěl bych investovat tak 5 000-10 000…

Dobrý den. Chtěl bych investovat tak 5 000-10 000 Kč. S tím, že postupně bych vkládal další částky. Představoval bych si něco okolo 3-5 let. Můžete mi poradit? Často se tady zmiňujete o investičních certifikátech. Můžete mi poradit kde bych našel více o této formě investovaní a co to obnáší? Děkuji


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, v soucasne dobe disponuji kapitalem…

Dobry den, v soucasne dobe disponuji kapitalem cca 300 000 CZK. Chtel bych je investovat na jeden rok (prozatim). Docetl jsem se o nakupu certifikatu na rusky index. Mohli byste mi vysvetli podrobneji jak se dana investice realizuje? Predpokladam prvni krok - nakup Eur. Dekuji.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, mam jeste jeden dotaz. Castku asi 100…

Dobry den, mam jeste jeden dotaz. Castku asi 100 tis. Kc potrebuji ulozit (investovat) tak, abych mel kdykoliv pristup k temto penezum a jeste pokud mozno netratil. Jake moznosti mam na soucasnem bankovnim trhu? Byla mi naznacena jista forma vkladu u ING. Dekuji za radu.


odpovídal(a): Redakce

Dobry den, mam k dispozici castku 1 000 000 Kc…

Dobry den, mam k dispozici castku 1 000 000 Kc a rad bych investoval na dobu 1-2 let,tak abych zhodnotil tuto castku co nejlepe. Muzete mi prosim poradit, jake mam moznosti? Dekuji za odpoved.


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den. Prosím vás o radu. Naše rodina má…

Dobrý den. Prosím vás o radu. Naše rodina má nainvestované určité peníze v Pioneer Trustu, ale poslední dobou jsme doslechli, že má tato společnost nějaké potíže. Znepokojujícím faktem je pro nás i to, že pobočka PT v našem městě prakticky zmizela a poradci nejsou k dosažení. Nevíte prosím, co se v PT děje? Díky, L.Cinkánová


odpovídal(a): Redakce

Chtel bych se zeptat odkolika let věku mohu treba…

Chtel bych se zeptat odkolika let věku mohu treba do akcií nebo do komodit vlastne investovat??


odpovídal(a): Redakce

Dobrý den, Investovala jsem do fondu ČSOB…

Dobrý den, Investovala jsem do fondu ČSOB Bohatství 200.000,- . Poplatky činily 4000,- můj prodělek k dnešnímu datu činí něco kolem 17.516,-. Budu potřebovat peníze na bydlení koncem června. Nevím si rady, tak trochu jsem nešťastná, mám vyčkat nebo raději hned prodat. K dnešnímu dni mi mi zůstává částka 186.484,-. Bojím se dalšího propadu a ztráty peněz, čímž bych ochudila své děti. Prosím o radu. velmi děkuji Irena Rozsypalová